V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

alee
26. jan 2010

maja: indulonu do mrazu taky samo nepouzivame mazeme tim po koupani celeho clovicka 😵 , na ven mame take niveu, na kterou jsi davala odkaz - to je snad jediny krem, ktery neobsahuje vodu 😨
lus:krasne fotecky 😵

majamisutka
26. jan 2010

ale jo, indulona je taky hodně dobrá 😉 ikdyž mi jí moc nepoužíváme 😅

mauik83
26. jan 2010

na ven máme Weledu bez vody, ale suchý tváře má už od listopadu a nějak se nedaří nám se toho zbavit... 😝

posp - byla jsem na poště, ale krabice leží vedle mě a čeká, pže ted kojim... 😀

bibi78
26. jan 2010

luskata, nadherneee!!! aj my sme chceli, ale bola som prilis leniva a chcela som sa zbavit akychkolvek povinnosti doma.

kas, mame sice najstarsie deti z tohto terminu, ale asi najlenivejsie. 😀 nas maly proste nema zaujem, aj ked mu chcem pomoct.

baby, robili ste niektora odliatok noziciek alebo ruciciek? ako ste drobcov prinutili, aby tam drzali nozicku bez pohnutia niekolko sekund? nam to uz raz nevyslo 😖

luskata
26. jan 2010

kasen to tam boli ine zabery 😀 tieto mame v albume, inac urobili cez 500 zaberov, a to sme chceli len par, ze aby sme mali rodinne foto do ramika 🙂 ale malej sa to tak zapacilo, ze vydrzala skoro 2 hodiny pozovat. A fotili to v Skalici, Peter Tokos (fotil aj nasu svadbu)

majamisutka
26. jan 2010

bibi nám se podařilo tohle : https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

jentak tak

kasenka228
26. jan 2010

bibi, ja se snazim vsemozne nalakat ji na hracku, ale to si ji radsi nevezme, nez aby zadkem pohnula...nebo zacne kricet...no potvora lina to je 😉

bibi78
26. jan 2010

mauik, my mame tento krem a nemozem si vynachvalit:
http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/1837021-a-d...
je sice drahsi, ale staci ho kupit raz, staci len trosicka (velkost hrasku) na celu tvaricku, tak ho budeme mat asi do 3 rokov 😀 .
Dominik mal strasnu tvaricku, suchu, supinatu, cervenu a stacilo par krat namazat a vsetko akoby zazrakom zmizlo. ja som z neho nadsena. je vhodny aj na atopicky ekzem. skus si v lekarni vypytat vzorku, ak sa da.

majamisutka
26. jan 2010

ruku jsme raději ani nezkoušeli. Jinak první noha když spal, ale vzbudilo ho to, tak pak řval a kopal a my ho tady mučili a drželi, ale celkem se to vydařilo. 😅
Příště to chce dělat dřív, tak v prvním měsíci, dokud jsou ještě pořád kožený 😀

mauik83
26. jan 2010

bibi - díky§ nejdřív zkusíme tu indulonu 😀 😀

posp - pytel je moc krásnej, vyzkoušíme 😎

lus - krásný fotečky!!!!! 😵 😵 😵

myslíte, že bych měla kvůli těm mostům dojít s Nelou na stacionář, aby ji prohlédli??? ale pořád prdí, takže to jsou asi prostě prdy, ale nevim, kámoška říkala, že by šla... 😕 😔

bibi78
26. jan 2010

maja, ja lutujem, ze sme to neurobili este ked bol uplne malicky, ked o sebe nevedel, iba spinkal. nasi kamarati to maju a naaadherne im to vyslo a fakt sladke, take par centimetrove nozicky.

kas, no nic, asi to tak s nimi pojde aj nadalej 😀 . nas maly uz zistil, ze ked je na brusku nemusi sa snazit a moze si polozit hlavicku a oddychovat, tak to je momentalne jeho najoblubenejsia cinnost na brusku. nejake otacanie alebo docahovanie hracky ani nahodou.

momentalne riesim, ci kupit ohradku alebo nie. mame cestovnu postielku, vyuzili sme ju teraz na navsteve starych rodicov a teraz stoji v pivnici. snazim sa nekupovat kazdu blbost, ale ta ohradka mi pride sikovny pomocnik, ked uz na gauci nebude moct byt a ked zacne liezt a ja nebudem moct byt kazdu minutu pri nom... ako to vidite vy?

bibi78
26. jan 2010

mauik, jasne, treba skusit od jednoduchsich kremov (a dostupnejsich cien) a uvidis. 😉
ak Ti mala neplace pri tom, tak sa netrap. mostiky su v tychto mesiacoch uplne normalnym cvikom, ci uz dovnutra alebo von.

emamamamu
26. jan 2010

ibi ja to vidim tak, ze v pokoji udelej takove misto, aby si ho nemusela zavirat v ohrade jak nejakeho vystavniho hrocha🙂
a mauik ja se z mostu raduju, jaka je sikovna gymnastka a ty ji zenes do stacionare...😅

kasenka228
26. jan 2010

mauik, Terka taky dela mosty, kdyz ji drzim v ruce, tak se prohne v zadech jak luk a mam co delat ohlidat ji, aby mi nevyskocila...prijde mi to normalni...
Bibi, treba nas prekvapi a v necem budou prvni 😉

mauik83
26. jan 2010

jenže ona u nich chrčííí... no snad to jsou jen ty prdy... 😔

a na to, že se dá na bříku odpočívat s hlavou na boku, zatím nepřišla... BOHUŽEL!!!!!

a Calgel má výluku, nesehnala jsem ho ve 3 lékárnách... zítra mrknu do dalších, ale stejně musíte mít papír od dr. 😠

bodkakroneisl
26. jan 2010

Ako Lus tie foto naozaj nemaju chybu!! mozes mi prosim, ak Ti nevadi hodit do ip kolko to stoji? diky moc a myslim, ze uz teraz musite odhanat napadnikov,co? 😀

emamamamu
26. jan 2010

ja bych u nich asi taky chrcela 😀 😀 😀 😀 😀
a co si myslis, ze by to jineho mohlo byt 😕

mauik83
26. jan 2010

no to právě nevim... ale už mě z toho chytá schýza... 😝

danielasr
26. jan 2010

luskata, krasna otocka !!! a tiez sa toci na lavu stranu ako nasa mala, odkedy to spravila, tak ju to bavi
sa tocit donekonecna, a najradsej je potom na brusku, tak sa dokonca teraz aj hrava s hrackami a vsetko je pod
nou mokre 🙂
a tie fotky z atelieru su nadheraaaaa 🙂
uz som to videla u viacerych dievcatiek, kde kupujete tu ozdobu do hlavy? s tou maslickou?

emamamamu
26. jan 2010

no tak se na to vyprdni, kdybych ja mela vymyslet, co je Dorce pri jejich pohybech a zvucich, tak mam doma prvotridniho zdravotne i telesne postizeneho spunta.... 😀 😀 😀 ja si u vseho rikam, ze jso ty deti tak roztomile, kdyz vidim, co vsechno "dela" a jak u toho vypada... 😅 😅 😅

luskata
26. jan 2010

Daniela: toci sa hlavne na lavo, ale uz sa jej to podarilo parkrat aj napravo. Tiez je potom rada na brusku, dnes vydrzala skoro pol hodinu. A maslicka je H&M.

kasenka228
26. jan 2010

Holky, me normalne trefi slak... prisel mi dopis s modrym pruhem od ouradu prace, ze mam jako dolozit to potvrzeni vyse materske za leden a unor 2010, co potvrzuje socialka, a ze dokavad to nedodam, ze mi rodicak chodit nebude. A jeste k tomu dodavaji, ze to mam udelat do 8 dnu, jinak ze mi ty davky vubec nemusi priznat! Pritom jsem tam na tom urade prace zacatkem ledna byla, jestli to lejstro naaahodou nepotrebujou a bylo mi receno, ze si to od socially vyzadaji sami! A ted mi pisou, ze jim to socka jeste neposlala, a at si to vyzadam sama. Si snad delaj prdel! Jak to mam zvladnout do 8mi dnu, kdyz oni sami neuspeli????

majamisutka
26. jan 2010

😅

zinevra
26. jan 2010

kasenka a o jakou variantu rodicovske jsi zadala? me bylo na urade receno, ze mam zadat az mi zkonci materska. a nejdriv musim na socialku pro potvrzeni o materske a pak teprve zadat o rodicovskou. o triletou variantu pry jde zadat az dva mesice zpetne. ja jsem proto zatim nic nezarizovala 😖

mauik83
26. jan 2010

kasen - tak mě dneska přišel informativní dopis ze socky, že mi bude končit PPM a že o rodičák si mám požádat na UP a přibalili mi k tomu i to potvrzení... 🙂 holt v každým městě to je jinak... 😒

emo - no já vim... 😠

lynn77
26. jan 2010

kasen, no, tak to si dopadla, ja to potvrzeni zatim taky nemam, protoze moje "ourednice" na Praze 8 neumi spocitat moji materskou, mam zaplaceno jen do 30.10.2009, no, no comment. A rikala, ze za rok 2010 mi to potvrzeni da nejdriv zacatkem unora, kdy se bude pocitat a vyplacet materska za leden 2010. Jinak, ty si zadala o ten rodicak nejak brzno ne? V tom papire pisou, ze o tu rychlejsi variantu staci pozadat "ve druhem mesici nasledujicim po mesici, ve kterem dite dosahne 22 tydnu zivota", Laura bude mit 22 tydnu pristi tyden, coz bude unor, tudiz mam cas nejpozdeji do konce dubna, ty to budes mit urcite az do konce brezna, tak bych je poslala do haje s 8 dnema, kdyz ti to potvrznei na socialce nedaji, tak zajdi primo na ten UP a dohodni si s nima PISEMNE prodlouzeni te lhuty, myslim, ze by to nejak slo....

lovelygirl
26. jan 2010

Ahoj všem..
tak my jsme nemocní všichni.. ani netušíte, jak teď oceňuju odsávačku, nedovedu si představit, že by jí tam všechno to, co každou hodinu odsávám, zůstalo.. 🙂

kasen, mně na úřadě řekli, že to potvrzení musí mít každá mamka, ať už žádáš o jakoukoli variantu.. nevím, kam spadáš, ale jde to vyřídit rychle.. samozřejmě to stojí čas..

lynn77
26. jan 2010

lovely, to mas asi stesti, zas tak samozrejme to fakt vsude neni.... 😠

pospecka
26. jan 2010

Hmm, asy bych to taky měla začít řešit. 😅 Psala jsem personalistce do práce, jestli mi může potvrdit ten papír (píše se na něm., že soc. nebo zaměstnavatel) a ona mě zpražila, že s tím nemá noc společnýho a ať si to zařídím na sociálce, ale na kterou soc.se obrátit mi neporadila. 😒
Zítra si zajdu na UP a hotovo, přinejhorším narazím na protivnou úřednici, ale snad poradí i tak. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre