V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ivca08
27. jan 2010

jinak mi prave dorazil dopis z prace, ze mam po vycerpani radny dovoleny v zamestnani do 8.9.2012 rodicovskou dovolenou a behem cervence 2012 mam sdelit, jestli 9.9.2012 nastoupim 😀 😀 😀 😀

macek28
27. jan 2010

Ahoj holky!Tak poslušně hlásím,že už Šarlotka kouše.Máme první zub,včera ho objevil M a to měla zubejka přesně 5 měsíců.Jinak s chci zeptat jak to máte s MS?Já měla poprvé od porodu 24.12 a ted zas nic.Trošilinku bojím,bojím. 🙂 Prosinec je pro mě kritický,poněvadž jsou 3 dcery narozené v září. 🙂
Jinak ven ted s malou nechodím.

kasenka228
27. jan 2010

Zin, vlasy uz jsme resily... me zacly padat uz mesic po porodu a stale padaji... je to normalka...
Macku, a co jinak Sarlotka, jak se ma? Ja MS nastesti jeste nemela...

mauik83
27. jan 2010

no zrovna jsem se vás dneska taky chtěla zeptat na ty vlasy, ale spíš Jak dlouho to může takhle hrozně padat??? 😕

macek28
27. jan 2010

kasenka,Šarlotka momontálně dost kašle.Minulý týden mudra říkala,že je dobrá a moc nebyla.Nechce se mi do té zimy znovu k mudře.Řeším co ji mám dát na vykašlávání.Holky co dáváte vy miminkům,pokud kašlou?Přemýšlím,že ji udělám cibuli s medem a budu dávat po lžičkách během dne.Nebo fakt nevím.Jinak má také ted momentálně zvláštní techniku kojení.Prso veme do koutku pusiny,pevně stiskne a pouští sliny a ještě se u toho chechtá.Mě to dost bolí.No zlatá flaška.Dokrmuji a už mám chut ji dát zeleninku.

kasenka228
27. jan 2010

Mauik: dokud kojis, minimalne, myslim...
Macek: to neporadim, bohuzel, nebo spis bohu dik

wwcko
27. jan 2010

Macek ze by dalsia baba? 😉 😀 Ja som Ms este namala 🙂 a snad ani tak skoro nebudem mat.... A na tie kasliky tiez neporadim, mala kasle, ale to ma z toho ze ma sopliky a ked jej dam libenar tak jej to stace do krku a potom kasle, takze ja na to nic nepouzivam.

Zinevra vypadavanie vlasov je uplne normalne a vraj trva do konca kojenia. Ja som bola u dr nech mi na to nieco da, tak mi dal vodicku alpicort a vitaminy kde je najviac zastupeny zinok. Vravel ze to vypadavaniu nezabrani, ale aspon posilni vlas.... inak mne vlasy vypdavaju strasne su vsade. Aj ked dam Ninke dolu plienku tak ma vlas na zadocku ☹ proste su vsade....

inak boli sme vonku a je tam krasne 😵 dalsia vychadzka o 16.30 🙂

jafnina
27. jan 2010

Ahoj, my jsme ven chodili zatím za každého počasí. Většinou jsme šli kolem poledne a to bylo venku aspoň trochu slušně. Dnes ale fakt zůstaneme doma. Malej byl včera na očkování a teď má trochu teplotu, asi jsem to minule zakřikla, když jsem si libovala, jak to na něj skoro nepůsobilo. Jinak nás doktorka pochválila, že je šikovnej a velikej. Byl tam mezi ostatními za největší mimčo se svými 7 kily. No a o víkendu ochutná poprvé mrkvičku, skoro od narození je totiž na UM, tak už prý můžem začít a hlavně proto, že poslední dny začíná stávkovat u jídla a nechce papat.

A na tu suchou tvářičku používáme Eucerin 12% Omega, máme to na celý tělíčko a je to zatím jediný, co nám zabralo a že jsme toho vyzkoušeli. Matýsek má totiž po mě strašně suchou pleť a ještě k tomu pěkně citlivou.

tlenka
27. jan 2010

macek: gratulujem k prvemu zubku... a vidiet, ze ide vonku aj ten vedla? nam uz krasne vidno oba 🙂

co sa tyka padania vlasov, tak uz mesiac aj nieco mi taktiez strasne vypadavaju, tak som si kupila vitaminy na posielnenie vlasov, pokozky a nechtov, lebo aj ruky mam dost suche, nikdy som ich take nemala
a este som kupila vitaminy od f. Jamieson - Biotin v lekarni... a sranda, ze vtedy predomnou taktiez nejaky chlap kupoval pre svoju manzelku nieco na vypadavanie vlasov a pre babatko gel na prerezavanie zubkov, to iste co ja 🙂
heh, Alex tu pri mne vala na rozlozenom gauci sudky,... dnes jej to ide teda ozaj paradne, 4-5x takych otociek spravi po celom gauci, - podla toho, ci sa jej podari ist viac do boku, alebo tak rovnejsie 😀 😀

ivca08
27. jan 2010

Tak dneska ven fakt nejdu, rano v osm tam bylo -22 a ted na teplomer sviti slunicko a je tam -11,6. Nejsem blazen. To uz je fakt moc. Malej se ted prospal na me v babyvaku, bala jsem se pohnout, tak snad to bude dobry.

tlenka
27. jan 2010

nam doktorka vravela, ze vonku do -5, rano bolo tusim -16 a teraz je -8 a to sme pod tatrami, ale na vas v cechach nemame, jak tak citam,.. riadnu kosu tam teda mate

pospecka
27. jan 2010

Ahoj mamky, tak jsme zpět z plavání.
MAUIK: tak mě napadlo, že by možná bylo dobrý, kdybys to malé vyprala, pokud je nějak alergická nebo tak. Já Zdendovo peru stejným přáskěm jako nám a dávám i aviváž. Já jsem si to vůbec neuvědomila, že vy ostatní perete v těch spešl pro děti. Jen to peru zvlášť. No a ta aviváž je obyč Wansou. Je dost levná a nádherně voní, teda aspoň mě.
macek: gratuluju k zoubku, my zatím naštěstí nic.
A k těm vlasům, já se divím, že na té hlavě ještě něco vůbec mám, padaj mi naprosto šíleně, každý ráno vysávám postel, protože to tam vypadá jako by tam přespal línající Yetti.
No a víc už nevím na co jsem chtěla reagovat.

kocanda2009
27. jan 2010

dobre odpoledne maminky a miminecka, dneska jsme meli rano krasne zamrzly okna zevnitr - jsem nemohla ani vytahnout zaluzie, tatinek koukl na tepomer a prohlasil ze v te zime -27 nikam nejde....chudak
mame za sebou prvni plavani ve vane - bohuzel se musime premistit do vedlejsiho baraku k babicce takze to zabralo dost casu ale jinak fajn
cerpani dovolene - taky mi v praci sdelili ze si o ni mam pisemne zazadat akorat teda netusim jak to mam formulovat - uz mate neco sepsane??
jake zase nove formulare???? to si delaji srandu, clovek aby tam porad za nima chodil kvuli nejakym papirum a zdrzoval se tam 😠 😠 😠 😠

pospecka
27. jan 2010

kocanda, mě personalistka řekla ať napíšu, že žádám o čerpání řádné dovolené v délce XY dní v termínu od 8.2.(7.2. mi končí mateřská) do X.Y: a hotovo. Poslala jsem jí to ve Wordu a nic neříkala, tak snad se jí to líbilo, tak to šlo dneska poštou.

kocanda2009
27. jan 2010

jo a vlasy tez stale padaji....malej je ma chudak neustale v prstech..valeji se vsude a porad vysavam

kocanda2009
27. jan 2010

jen tuhle vetu si poslala?

emily3
27. jan 2010

AHojte maminky, ja mam ten isty problem, vlasy mi padaju..a su vsade, divim sa ze mam vobec este nieco na hlave... 😒 a malej tiez vypadavaju, ale to nie je tak vidiet, len je vac plesata 😀
a Ms som uz mala, diivila som sa ze tak skoro, vacsinou mi prisla 7-8 mesiacov po porode...tak snad bude aspon pravidelna aby sme vedeli na com sme...
Lucka uz je velkacka, nudi sa ked je sama, a Misko je jej navacsi partak....no nebudem pisat co vsetko uz povystrajal s Luckou, som rada ze som prezila... 😅

kocanda2009
27. jan 2010

akte - a tu neschopenku mas tedy naplanovanou ze uz bude? 😉

alee
27. jan 2010

ahojky, i me padaj vlasy - hruza, timhle tempem ze me bude brzo Fantomas 😀 😝
dneska jsem otevrela novy cislo casaku Svet zeny a je tam kupon na 50% slevu na 1 vstupenku na veletrh For Family v Praze, urco to ted bude i v jinejch casakach

aktekram
27. jan 2010

zinevra: vlasy mi padají po hrstech, šílené, bráním se jen tím že je vážu do drdolů
(doporučovali mi nějaký vitamíny Panthenol, ale zatím nic neužívám)
http://www.lekarnice.cz/vitaminy-a-mineraly/pad...

kocanda: je to blbý ale mám to naplánované 😔 , trápí mě záda hlavně v kříži a kostrč (tak nějaké rehabilitace, masáže, vodo/elektro léčbu) už mě to trápilo v práci měla jsem sedavé zaměstnání. A taky uvažuju na odstranění znamínka z vlasů, to odkládám už dlouho a je to "ambulatní" zákrok.

kasenka228
27. jan 2010

Akte, ten Panthenol mam a myslim, ze to je tak pro dobry pocit, moc to nefunguje.

aktekram
27. jan 2010

alee: to je nám v Olomouci prd platný 😀 😀 😀 (máma ten časopis odebírá, pokud tam bude můžu poslat vám do Prahy, budete mít slevu pro víc osob 😉 )

My tu máme krásné, velké výstaviště, každý měsíc se tu něco koná, ale aby udělali něco pro děti to ne...
to je bydlení, moderní žena, zvířátka, rostlinky, stavění, pěstování, svatba roku atd. 😖

aktekram
27. jan 2010

kasenka: ségra ho užívá a pomáhá, ale chce to pravidelnost

pospecka
27. jan 2010

alee a je ta sleva jak do kina při koupi druhé nezlevněné nebo můžu být sama a koupit si jeden lístek? Já bych možná jela, udělala bych si výĺet. Snad by se našla nějaká pražanda co by se mě na den ujala, poradila kde parkovat, kde kojit, vyčurat se. 😀 😀 😀

emamamamu
27. jan 2010

pospec JAAAAAAAAAAAAAAAAA 😀 a kojit? vsudemozne😀

ewwe
27. jan 2010

cauko vlasy mi padaju tak ze uz toho mam dost a zajtra idem ku kadernicke strihat sa, viem ze to padanie nezastavi, ale aspon mi to ulahci rozcesavanie 😒

kasenka228
27. jan 2010

ewwe, ja uz byla davno, mam mikadko, ale tak dlouhe, abych to dala do culiku, ten je asi 5ti centimetrovy, no mam ranu...

ewwe
27. jan 2010

kasen tak si to planujem dat aj ja, cim najkratsie ale aby sa dali zopnut

ad ms ja este nemam, ani mi nechyba 😝

alee
27. jan 2010

ten kupon je vytistenej na str. 83 a je tam napsano: kupon vymente u pokladny za zlevnenou vstupenku, tak to podle me ovlivneny koupi dalsi vstupenky nebude 😉

pospecka
27. jan 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 bezva další poznávací znak zářijovek. Mikádo do culíku. Hlásím se k této skupině. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre