V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
10. nov 2009

venku ja nádherně , juuuuuu 🙂 🙂 🙂

kasenka228
10. nov 2009

jo, a jeste otazka na Emu a Maju...kdyz lezete do tramvaje, zaaretujete si to predni kolo? Je to lepsi? Ja jela zatim jen jednou, s mamkou a to jsme tam ten kocar vystrcily, dneska chci jet tou nizkopodlazni, tak se radim jak na to... diky

pospecka
10. nov 2009

ema: zkus sníst nějaký hodně mastný jídlo. My jsme byli na obědě u tchýně, upekla kačenu a Zdenda z toho kakal jak o závod. Obvykle máme "hnědý kód" jak jednou za 3-4 dny a po kačeně šel druhej den hned dvakrát. 😅

pospecka
10. nov 2009

kasenka: doporučuju zaaretovat. Ono si po nástupu dělá co chce a "hodí" kočárek na dveře. 😠

ivca08
10. nov 2009

Ono u nas je to mozna i tim, ze v noci usinal pri kojeni. Nejak nekrkal, tak mi to bylo jedno. Ale ted zacal asi byt nejak jinak a krka jak starej chlap, takze ho davam po kazdym kojeni i v noci a to ho probere a uz ma problem zabrat.

majamisutka
10. nov 2009

já jezdím autem, tak nevim.

role
10. nov 2009

Kasenko, to určitě nebyla jen náhoda. Bude to pořád lepší a lepší.
My jakýs takýs režim máme, ale jen kvůli tomu, že jsme na UM, takže papání pravidelně po třech hodinách kromě noci, kdy vynechá jedno krmení. A takhle to jde už asi tři týdny.
Jinak to prohýbání do luku mi dělá Laura taky. Včera jsem se radovala, jak krásně koníkujeme, natočila jsem si jí na mobil a pak si přečtu tohle...vrrrr.

kasenka228
10. nov 2009

pospec dik, jsem si rikala, ze to bude urco lepsi zaaretovat...
My kakame denne, nekolikrat 🙂
No a v noci rihat nedavame z vyse uvedeneho duvodu, uz by neusnula... ale nekdy s sebou tak sije, ze ji musim zvednout a ona se odblikne nebo odrihne...

kasenka228
10. nov 2009

role, my se taky asi vic prohybame nez ze bysme konikovali, ale navrhuju to neresit...vsechny nase deti to delaji spatne? 😕 😅

pospecka
10. nov 2009

kasenka: není zač. Jak dlouho Ti trvalo přijít na to, že se ty červený čudlíky na korbě dají zaseknout při vyndávání? Já jsem na to nepřišla vůbec a kdyby mi to Pospec neporadil, tak s tím zápasím doteď. 😅 😅 😀 😀 Bylo mi teda divný, že to vyndávání jde tak blbě, ale ... 😅 😀

role
10. nov 2009

Asi to fakt nemá cenu řešit. Doktor se mě na to neptá, jestli a jak koníkuje a tak si říkám, že kdybych neměla internet, tak ani nevím, že je něco špatně. Takže budu dělat, jako že jsem nic nečetla.
Jinak my taky v noci neodříháváme,ale jen proto, že když se o to snažím, tak se právě začne prohýbat a řvát. Asi se jí to nelíbí.

ivca08
10. nov 2009

Emus, me doktorka nakazala kazdy rano na lacno stavu z kompotu a zatim to funguje. Sice kakame tak ruzne, obcas kazdej den, obcas treba za 3, ale kazdopadne sami (driv jsem mu musela trosku pomoc a bylo to dost tuhy).

majamisutka
10. nov 2009

to jsem tomu dala ☹ ☹
lepší je moc nepátrat, pak člověk zbytečně moc panikaří.

Role, neboj, určitě koníkuje krásně 😉

ivca08
10. nov 2009

Adamek prave hodi tak do 20 vterin krkana jak starej chlap, takze nedat ho by byl asi nesmysl. Jenomze se tim probere a proste zacina mejdan, coz je ve 2 v noci docela brutus ☹

kasenka228
10. nov 2009

pospec, ja na to prijit nemusela, me to bylo rovnou ukazano 😅

pospecka
10. nov 2009

role: tak to naše mudr. si včera dala Zdendu na bříško a sledovala jestli a jak pase (dělá to pokaždé), ale jak často a na jak dlouhu ho mám dávat mi neřekla a mě to v tom očkovacím šoku nenapadlo zeptat. 😅

kasenka228
10. nov 2009

holky, ale dyt tam bylo psano, ze se jedna o model 3 mesicu nebo tak nejak, to vetsina nasich miminek, krome pospec jeste nema, takze muzou ty konicky jeste zdokonalit... no ne?

majamisutka
10. nov 2009

ono je to stejné jako když člověk po něčem pátrá, tak se pak ve všem vidí.
Můj otec si pořád prohlíží domácího doktora a pak tvrdí, že má to a pak za to. Jen si to tam vyčte.

role
10. nov 2009

Pospec, fakt to zkouší pokaždé jo? No teda, ještě budu přemýšlet, jestli nemáme špatnýho doktora. Vybrala jsem si ho, že je vyhlášená pražská kapacita a nakonec zjistím, že bych udělala líp s jiným. Jediný co dělá je, že chytne za ručičky a táhne do sedu a pak vždycky jen prohodí, že je trošku línější ale že svalovej tonus je ok. 😅

kasenka228
10. nov 2009

pospec, ted o tom premyslim, jak jako zaseknout cudliky? 😅 😅 😅 Ja vlastne nevim, nic nezasekavam, zmacknu oba najednou a korbu vyndam...bez problemu

pospecka
10. nov 2009

kasenka: my sice máme časově 3měsíce, ale v porodce nám říkali, že máme tyhle věci brát jako by měl o měsíc méně, takže to neřeším a ty čudlíky jsem myslela tak, že když tu korbu zvedám, tak je nemusím držet zmáčknutý, že je stačí zmáčknout, ony se jakoby zaseknou v uvolněné poloze a při zvedání už na ně nemusím sahat.
role: naše mudr si Zdendu vždycky prošahá, prohlídne jestli ho nebijem 😅 a už od první návštěvy si ho otáčí na bříško a sleduje co dělá, pak ho otoče zpět a za ručičky ho zvedá do sedu a kouká jak drží hlavičku.

pospecka
10. nov 2009

http://www.novinky.cz/ekonomika/183955-v-cr-se-...
to je jak autosedačky Ferrari. To si může koupit jen blbec.

kasenka228
10. nov 2009

aha, tak to jsem asi nezkousela, myslim, ze to zmacknu a drzim...novinka 😕

emamamamu
10. nov 2009

😀 😀 😀 pospec ty ses musela pekne trapit ty tri mesice, nez si na to prisla...chuderko.. 😀 😀 😀 jsem se alepson zasmala..😀
a nase doktorka dava malou vzdycky na brisko a kouka, jak pase, a pry naaadherne..(to teda nevim, hlava zaborena do podlozky...😀)...
no a Dorka prave kakala desetkrat denne a ted treba dvakrat a porad poplakava, ja nevim, jestli mam zavolat doktorce, jestli to neni nejakym jidlem, nebo co...☹ zaclo to tim zelenym hovnem a ted nekaka pro jistotu skoro vubec...☹

kasenka228
10. nov 2009

emo, ja myslim, ze zavolat ji muzes, ale nic moc ti asi neporadi...ja myslim, ze ji vyzrava travici system, proto uz kadi min...

emamamamu
10. nov 2009

jo kasen a ja nearetuju, vzdycky tak stresuju, abych nalezla do dopravniho prostredku, ze nestiham aretovat...😀 jen zabrzdim🙂 vevnitr... 😀 😀

kasenka228
10. nov 2009

to je v pr... u kazdy tramvaje by mel byt pomocnik matkam s kocarky, jak vypravci u vlaku...
tak ja do sebe tlacim obed, vzbudim dite, a pak vyrazime, kolem ty 2 tam budu...

lynn77
10. nov 2009

holky, tak pruser, mam (asi) teplotu (JA), LAura zatim ne, ale od rana spi.... v kuse..... sem.tam se vzbudi a je nevrla..... ja nechci aby byla nemocna ☹

zjistila jsem, ze mam na hovno teplomer pro malou, zkusila jsem se snim zmerit ja a mam 36, pak jsem se zmerila normalnim rtutovym a mam 37,3, je to mozne? mam takovy ten od hartmana s ohebnou spickou, nevite, jestli to nejde nejak reklamovat, nesetkali jste se s tim? nebo mohou byt spatne baterky? mam ten teplomer uplne novy

aaa a timto asi pada dnesek pro mne, sere me to, pac jsem se tesila, protoze jsem furt jen doma sama a takto to stoji za prd, tak jeste abych nenakazila vas a vase ratolesti... jeste uvidim, jestli ta teplotaneni od toho, ze me mala v noci strasne silne kopla do prsu a boli to jak prase od 4 hodin.... 😒

kasenka228
10. nov 2009

jeee, Lynn, to je skoda... s teplomerem neporadim, my mame usni a ten je s prominutim taky na hovno, meri mi treba 35,3...proste bordel, budu muset taky poridit novej a to tenhle super stroj stal 1200...

lynn77
10. nov 2009

holky ja necetla vse co jste napsali, ale mne na dvoumesicni kontrole doktorka rekla, ze ve 2 mesicich (kolem 2 mesicu), jeste mohou se kolebat, mne to tedaprislo divny smaotny, ze se mi parkrat prevratila na zada jak brouk pytlik, tak jse mji te rekla, rikala je, ze mam pridrzet zadecek a jednu rucku a pak zase druhou stranu, nebojte se, vzdyt jsou jeste mali a vse se nauci

jinak na bricho davat co to jde a co dite vydrzi... oni toho moc nevydrzi a brzo se vztekaji 😉

a jdi koupit novy teplomer 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre