V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
10. apr 2010

jakto, ze sa vyhodil? chudato male...

zuziiiicek17
10. apr 2010

Cez velku noc som asi zjedla nieco co som nemala....mozno udene alebo tak.Ma take drobne ruzove vyrazky.Nie je to zapalene ani nic ,ale uz raz mal nejaku infekciu a trapilo ma to,tak asi pojdeme cez tyzden ku koznej

ewwe
10. apr 2010

cauko, emily mas krasnu babulku, sa mi zda ze sa podoba na teba
nina sa este neplazi, je velmi pohodlna, akurat sa trochu gula ak to tak mozem nazvat, ale papa mi vsetko, vcera som jej dala po 1x maso, kvoli tomu ze v pondelok ideme na nakup do polska, tak som rozmyslala ze co ked vela nakupim pre nu papanice a ona mi to nebude chciet jest, ale nastastie zamiesala som jej do zeleniny a ona zjedla

vcera som mala premieru kojenia na lavicke v meste, nasla som si v parku taku zastrcenu a nakojila som ju, a ako naschval tamade zacali chodit ludia 😠 ale zvladli sme to

zuziiiicek17
10. apr 2010

Ja som asi ina,ale ja by som asi nevedela kojit na ulici,asi kvoli tomu ze som taka hanbliva,to by som asi radsej zasla na wcko dakde 😀 😀 😀

zuzik86
10. apr 2010

Dakujem ze ste ma prijali medzi vas 😝 Moj drobec mal vcera 7mesiacou uchodi to ako voda... Herecka este nema ziadne zuby ale cakam kazdy den kedy jej vydu bo diasna... Presli sme uz horuckami soplikami a setkeho mozneho od 5mes chodi v pavuku a stahuje setko co sa da... je to mali diablik ale nevymenili by sme ho za nic na svete.... Sama do dnes neverim ze sa mi podarilo porodit v taky datum asi to mal moj partner vypocitanee 😉

kathynka
10. apr 2010

yoanovi vysli zubky v nemocnici...chytil bronchitidu a uz to islo...on sa tiez este neplazi, on radsej sedi uplne sam bez opory a potom rovno postavit a skusat uz prve krocky (jasne, ze ho musim pevne drzat, lebo tie pohyby su velice vtipne nekoordinovane)...aj tak najlepsie je, ze sa rehoce od rana do vecera...keby mohol, tak by sa podla mna aj v noci pocas spanku 🙂

ewwe
10. apr 2010

zuzicek ked musis kojit tak musis 😀 vies ja uz niesom sama sebe pani, ked nina rozkaze takmusim posluchat 😀

na wc by som nesla, 😝 ani keby boli ciste, lebo u nas sa ide dole schodmi a co potom s kocikom? myslim ze keby som ho nechala pred wc tak ho uz nikdy neuvidim 🙂

kathy uz sa stavia na nozky? 😕 to je teda sikulka, ja by som sa bala, nieje este skoro?

kathynka
10. apr 2010

ja to s nim samozrejme nerobim vkuse, ale ked ho chytim za rucicky, tak sa pritiahne do sedu a hned sa chce aj postavit a strasne ho to bavi...jasne, ze to neprehanam, ale ked mu to ide, tak trenujeme...

ewwe
10. apr 2010

aha takto, ja ze ho uz vodis za rucky 😀

kathynka
10. apr 2010

to este nie 🙂 akoze on sa uz snazi dvihat aj nozicky, ale na kroky sa to teda este nepodoba...az to bude, tak dam vediet 🙂

pink_lady
10. apr 2010

Ahojte, mozem sa k vam pridat? My mame sice uz 7m+3tt ale korigovane 6+3 (povodne sme mali uzriet svetlo sveta 17.9.09). Trosku sme sa potrapili a uz sme oficialne udajne v norme a vyvinovo zodpovedame 6-7 mesacnemu dietatu. Preto by som uz rada podiskutovala aj o tom co ostatne deti v nasom veku zvladaju resp. by mali aj ked je jasne ze kazde dieta je individualne. Drobec dokaze sam sedet tak par sekund potom sa zacne hadzat a si sedenim je konec, aj to ma dost ohnuty chrbatik 😝 A chvilu mal obdobie co vyzeralo ze sa zacina plazit ale trvalo to par dni a odvtedy nic 😲 tak snad prilis nezaostavame za vami 😎

janapon
10. apr 2010

moja mala sa dnes konecne naucila pretacat sa uz aj s bruska na chrbatik 🙂 doteraz sa len rozculovala 🙂 uz sa ja plazy a skusa sa dvihat na styri, ale sama este nesedi. iba par sekund 🙂 ale super papa 😀

jahody11
11. apr 2010

Ela sedi bez opory uz mesiac a plazi sa dozadu uz vyse mesiaca a pretacanie uz mame tiez davno za sebou ja ju nemozem nechat uz ani ne sekundu samotnu, teraz sa uz sama stavia, chyti sa opierky gauca a uz je hore, a za ruky uz chodi asi 2 tyzdne, vcera som bola v NR v skole a ked ju videli tie starsie spoluziacky co uz maju deti tak nechapali coto za decko, uplne pevna , na kazdemu rozdavala usmevy, ziaden plac a to nas tam bolo vyse 100.... fakt bola vcera uchvatna, som u nespoznavala ... asi miluje byt stredobodom pozornosti 😀
a kojenie? ja nemam problem nikde....... aj ked priamo v kaviarni, ci v cakarni u dr.. uplne vsade, ak to mala potrebuje,... ved je to nasa uloha v zivote 😀 😀

zuziiiicek17
11. apr 2010

tak to mame podobne deti,mojho miska keby som nechala sameho tak je na druhej strane izby 😀 😀 😀 tiez lezie do zadu a uz sa snazi ist na 4.ked sa niecoho drzi,tak si klakne alebo sa postavi 😉 take sidlo male sikovne usmievave.Len doktorky sa boji 😒

loren
11. apr 2010

ahojte poradite nieco proti zapekaniu neviem ci sa tazko malej kaka s brokolice a spenatu alebo s kase co jej davam mliecnu na ranajky a veceru pri starsej nam pomohol pri umelom mlieku ovsene vlocky namocene vo vode a stej potom sme robili mlieko na pri 7 mesacnom neviem ci uz ozem dat taky to odvar miesto cistej vody na rozrobenie kasi? poradte prosim

zuziiiicek17
11. apr 2010

Slivkova hipp stava je perfektna na to ,alebo tiez rozmixovane slivky.A este som pocula o probiotikach nejakych,ze to vraj perfektne pomaha 😉

kathynka
11. apr 2010

zuziiiicek + jahody - teeeeda, vy mate ale riadne sikovne deti🙂
loren: super zabera aj cerstva jablkova stava...proste nastruhaj jablcko a daj malej vypit stavicku z toho...my to davame yoanovi skoro kazdy den a kaka uplne pravidelne...a miesam mu to aj do cajika, aby mal ten cajik lepsiu chut🙂

loren
11. apr 2010

skusim dakujem baby 🙂

jahody11
11. apr 2010

babky, tak ja som uz skusila aj tu slivkovu stavu hipp, jablco cerstve papa kazdy den, aj probiotika som kupila a nic, stale mame neskutocne tvrdu stolicu, ona kaka kazdy den ale take tvrde bobky, ze ich mozes zobrat do ruky a nepispinis sa... cakam este dva tyzdne a dam jej nejaky jogurt, snad to pomoze....

janapon
11. apr 2010

tak to mate naozaj veeelmi sikovne deti. Hanka sa pomaly uci, kazdy den sa nauci nieco nove, aj sediet uz vydrzi trosku dlhsie 🙂 aspon ju stale najdem tak, kde som ju nechala 😀

emily3
11. apr 2010

ahojte tak to mate papkacov, ja som dnes natlacila do Lucky tri lyzicky polievky...ale boli to boje....no nic skusime neskor, ale za to za posledne styri dni spravila take pokroky ze len zirame...ked ju posadim, hned si lahne na brusko, alebo sa stavia na styri , alebo sa stavia na nozky a z lahu si vie sadnut a stale sa mrvi, vrti, neobsedi...doma ju davam na zem aby sa mi neskotulala, tak sa plazi dozadu...no za chvilku ju zu budeme nahanat.. 😉

kathynka
11. apr 2010

janapon: tvoja dcerka ma krasne meno...hannah sa mi vzdy velmi pacilo...ja mam neter hanku, ale ona je aj krstena hanka (ani nie hana)...yoan vydrzi sediet tak dlho jak ho necham, ale tiez mi este "neutecie" 🙂

gabinka79
11. apr 2010

Jahody, s cenou toho nosiča máš pravdu. Cez leto sa chystáme na nejaké túry. S nosením malej to budeme musieť nejak vymyslieť. 🙂
My sme víkendovali u mojich rodičov, tak som si teraz prečítala, o čom ste klebetili 😀. Naša malá vie povedať MAMA, ale nie je to pomenovanie, ale skôr to bude spojenie dvoch slabík ma - ma, a tak jej vznikne MAMA. Zrejme skutočne ma začne volať až neskôr. Ale je to milé, keď to hovorí.
U nás príkrmy nie sú veľmi v obľube. Veľa nepopapká, ale aspoň niečo do nej natlačím. Prvé lyžičky sú v pohode, ale tie ostatné už idú ťažšie.
A zúbok ani jeden! 😀

zuziiiicek17
12. apr 2010

gabi,ani moj misko nechce vela papat,ale ved oni sa raz rozpapaju 😉
mimochodom,bola som maleho odvazit a odmerat a dr.na mna zase pindala ,lebo mal pribral za tri tyzdne len 100g...ale podla mna je to v pohode,ved cele dni skace 🙂 ale dr .ze mu mam zacat davat nutrilon,lebo mam malo mlieka.Ja o tom viem ,ze mam menej,ale nie je to az take zle.Este k tomu ma Misko uz 77 cm...takze rastie.Len proste nie je michelin 😀

janapon
12. apr 2010

kathynka dakujem, ja som chcela aby bol hana, muz chcel hannah tak som nakoniec povolila 😀
no, s papanim nemame ziadni problem, na desiatu spapa cely banan, alebo jablko a na obed vsetko co navarim 🙂 uz sa tosku plazi a dviha sa na 4, aj sa pretaca hore-dole, len to sedenie jej este moc nejde. zubky uz ma 2 a myslim, ze uz idu dalsie, lebo je dost mrzuta a tazko ju zabavim ☹ no, musime to vydrzat

bobocka
12. apr 2010

ahojte maminy.moj michalko je tiez septembrovy a zo zaciatku pekne priberal,no za posledny mesiac a pol pribral len 340g.tri tyzdne sme uz aj na tuhej strave,mali sme ryzovu kasicku,zemiak,mrkvu,brokolicu a jablcko.no naposledy som mu robila jablko s mrkvou a poriadne sa vyhadzal.doktorka vravela,ze to moze byt len isty druh jablka (toto bolo zelenocervene,tvrde)vraj skor zltocervene makke su dobre.no uvidime.malicky sa krasne kotula na obe strany a je super vnimavy,no sedi len s podporou a lozit sa mu nechce.ked polozim pred neho hracku,tak ze ju nedociahne,tak sa len rozculi,ze je prilis daleko 😀 .ale o jeho motoriku sa tak velmi nebojim.kazde dietatko je ine.skor ma to pomale priberanie trapi ☹ .ked sa narodil mal 3740g a 54cm.v porodnici mi schudol 410g -museli sme dokrmovat.do piateho mesiaca mal kazdy den jednu flasku nutrilonu -max 150ml.inak bol plne kojeny.od piateho mesiaca bol plne kojeny. teraz je kojeny a tuhu stravu pomaly ma.dnes sme boli na prevazeni a mal 7100g a 70cm.doktorka vravi,ze je to ok,pokial nechudne,ale ja neviem... ☹ .ake velke su vase miminka?misko ma sest a pol mesiaca.

kathynka
12. apr 2010

my sme boli s yoanom naposledy na poradni v polke marca, ked sa vratil z nemocnice po bronchitide...vtedy mal tiez 70cm a 7800g...

bobocka
12. apr 2010

fiha kathynka.zavidim!!!!teraz ma urcite zas viac.vsak ste sa vazili pred mesiacom.a kolko mal ked sa narodil a kedy sa vlastne narodil?

kathynka
12. apr 2010

24.9.09, mal 53cm a 3600g...sa mi zda, ze tak to bolo, ked som diktovala udaje v nemocnici...kedze nejsom jeho mamina, tak si to presne nepamatam uz...ale nezda sa mi nejaky baculko...nema zaidne zahyby a ani "primontovane" rucicky (to povedal jeden ujo na svojho vnuka, kedze on ma take riadne zahyby a pri zapastiach to tak vyzeralo)...poznam jedneho chlapceka, ktory sa narodil 5.11. a uz mal 8kg...on je stale kojeny a je fakt bucko...yoan bol po 4 mesiacoch odstaveny, kedze sla jeho mamina do roboty, takze on je uz len na sunare a prikrmoch...

gabinka79
12. apr 2010

Zuzi, a ako si sa rozhodla? Budeš Miškovi dávať Nutrilon? Ja mám zatiaľ mlieka dosť. Takže malá sa napapká mliečka, ale s tuhou stravou to naozaj nie je žiadna sláva. Keď čítam, či píšu ostatné dievčatá, koľko ich detičky pojedia, iba sa usmievam, že snáď aj my raz takto budeme. Určite sa, Zuzi, aj naši drobčekovia raz do jedenia rozbehnú. 🙂

Jahody, ako Ela? Už máte výsledky z odberov krvi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre