V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
14. máj 2010

iwu, yoan je keksiky posediacky...ale on to tolko zuzle, ze ani nema sancu, ze by sa mu zrovna nejaky vacsi kusok dostal do ust...a vyzera velmi smiesne, ked to papa a cely je od toho a strasne sa tesi jak to zmoli a tak 🙂
vcera som bola s kamaratom v arabskej restike, sedeli sme na teraske a yoanovi dal kusok arabskeho chleba...zuzlal, zuzlal, az bolo po chlebe 🙂

lujsa
14. máj 2010

Moj maly bude asi extra haklivy na tie kusky,lebo aj ked sa v kasi vyskytne hrcka,tak mu to strasne vadi a napina ho z toho....On do tych keksov hned zatne zubky a odhyzie si kusok 😒 Raz som mu dala zuzlat aj korku z chleba,tu zuzlal,ale tiez si z nej odhryzol,tak uz sa bojim...Jedine,co sa mu dari bezpecne rozzuzlat je ta mala piskota Opavia,ale to je tym,ze mu z rucicky trci len maly kusok,tak do nej nehryzie.

kathynka
14. máj 2010

a ved tie nestle alebo sunarove keksiky nejsu o moc velke od piskotky? ci? 🙂
yoana tiez dlho napinalo z akehokolvek kusocku...aj ked bola hustejsia konzistencia, tak ho napinalo...posledny tyzden sa to nejak zlepsilo a uz to v tej malinkej pusinke viac rozklada a lahsie hlta...

lujsa
14. máj 2010

Kathynka,to si ma potesila,ze sa to u Yoana zlepsilo 😉 Ja som mu dala tie malicke okruhle piskoty,tie su o dost mensie,ale snad si zvykne aj on na vacsie kusky...Ja som tiez dlho neznasala hrcky v kasi,mozno je to dedicne 😀

ewwe
15. máj 2010

bobocka ja paradajky milujem, cele tehu som bola na nich a jem ich uz dlho, a mala ziadna reakcia
ja kupujem tiez sunarky ale iba jej ich davam do vyzivky, lebo sa bojim ze sa zadusi, na rano jej davam chlebik, korku, a tu uz sa naucila pekne zuzlat, ale aj tak som vzdy pri nej a ked ma vatsi kus v ustach tak hned vyberam
kukuricne chrumky jej zo zaciatku moc nesli, nevedela ako na nich a teraz uz spapa pekne celu a niekedy aj 7 kusov

weiya
15. máj 2010

ewwe, to mame spolocne, aj ja milujem paradajky 🙂 sem tam si dam , mala tiez nema reakciu na ne, tak skus bobocka

zuziiiicek17
15. máj 2010

Ahojky,nejak sa tu casto neukazujem-asi malo casu 😀

ja som od kedy mal drobec tri mesiace jedla skoro vsetko ako predtym,len stiplave velmi nie.zatial nemal ziadnu reakciu(klop klop)Akurat sa ho snazim uspat ,pravdaze pri prsniku.prisla som na to ,ze kasa mu je na vecer tazka ,tak odkedy mu ju nedavam tak spi o cosi lepsie.

miško uz stvornozkuje kraaaasne 🙂 uz sa aj nahaname 😀 ale nechapem kde na to berie energiu 😀
popravde ,ja som hotovaaaa 😝
a asi nam idu zubky dva horne 😖

weiya
15. máj 2010

misko je taky maly sikovnicek,zuzicek 🙂 aj natalke idu asi dva horne,ked nieco kuse tak uplne si tak derie dasnicka horne, a je neaka umrnkana teraz. taky maminkin maznacik sa z nej stal, volakedy nemala problem s nikym, dokonca pri tatinkovi bola vzdy radsej a teraz si len opakuje mama mama, a taha sa za mnou 🙂
neska sme skusili tie cestovinky- pismenka- prva varka mi prihorela 😒 zmiesala som jej to z karfiolom, no nakoniec som musela aj pismenka pomixovat, aj jej to chutilo, len bola viac zaneprazdnena z okolim, ako s papanicou, tak som do nej dostala len polku a museli sme to este zaliat aj z mlieckom 🙂

zuziiiicek17
15. máj 2010

dakujem 😵
my sme pismenka skusali pred tyzdnom .velky uspech nemali 😔 tak ako vsetko ostatne.on keby nemusel,tak nepapa nic 😔
len vyziva mu chuti a chrumky kukuricne

petraas
15. máj 2010

no baby ako tak citam tak tusim len nasa Sofinka je taky velky zrut🙂))) my sme dnes skusili melon uvidime co z toho bude...

lujsa
16. máj 2010

Zuzka-Misko je naozaj veeelmi sikovny 😵 😵 On asi nestiha papat,ma inu pracu 🙂

Bobocka-aj ja uz jem paradajky a jem ich tolko,na kolko mam chut a maly je v pohode...Teraz uz maju omnoho lepsie travenie,tak vyskusaj,urcite to bude ok 😉

Baby,ako ste zbadali,ze sa vam prerezavaju horne zubky?Nas drobec ma uz asi 2tyzdne tie horne dasienka uplne opuchnute,ma v mieste jednotiek doslova navrete vacky,tak neviem,ci mam v najblizsej dobe ocakavat zubky aj hore,alebo to potrva...On hryzie vsetko bez ohladu na to,ci zubky idu,alebo nie,tak tym sa neviem riadit...

siusinocka
16. máj 2010

ahojte. tak my sme narodení koncom septembra a už mame 2 zúbky dole, 2 hore, chodíme po štyroch, vyliezame zo stoličky.... a už sa ku všetkému staviame.... a to má 10 kg, je ako valibuk... čudujem sa že ho tie nôžky udržia.... no proste nestíham.... je to naš druhý syn ale s prvým sa to ani nedá porovnať. naozaj je každé dieťa iné... pa z

lujsa
16. máj 2010

Vitaj Sius,tak to mas doma veeeelkeho sikovnika 😵 😵 O chvilku sa pusti po svojich 😉

kathynka
16. máj 2010

teda baby, aj u vas tak leje a fuka? my mame v Ba len 6st...zajtra tusim s yoanom ani na prechadzku v takomto pocasi nepojdem...chudacik...on uz si na tie prechadzky so mnou tak zvykol, ze staci sa priblizit k oknu a hned zacne vzdychat a rozhadzovat rucickami, nozickami 🙂

ewwe
16. máj 2010

lujsa nine idu vrchne zubky dve naraz, ma tam take vacky, normalne je vidiet obrysy zubov pod kozou, dnes je po prvykrat nepokojna, mrnci a nerobi nic iba si strieda cumle raz jeden, potom ho vytiahne a strci druhy, a tak dookola, a chce len spat, tak aspon ked spi dufam ze nevnima bolest a prespinka cas kym tie potvory sa prerezu ☹

weiya
16. máj 2010

veru kathy aj tu tak straaasne fuka (v hlohovci), lialo od vcera vecera, ale uz neprsi teraz. nepojdem ani ja z malu nikam, v takom vetre, my sme si uz zvykli tak ist na prechadzku do parku a tam sa vytiahnut z kocika a to sa v takomto pocasi ani neda :( mala v kociku neobsedi, nanajvys tak pol hodinku, tak bodaj by sa zas oteplilo, ale hlasia len dazde...
lujsa, ja som si to len tak vydedukovala 🙂 mala tiez stale nieco hryzie, ale teraz si uplne s hrackami sucha vrchne dasienka, a je neaka mrzka, preto si myslim, ze tie zubky jej idu...

tinnka9
16. máj 2010

Sius - to ako keby si o našom písala 😀 , ten sa snáď narodil s vrtuľou v zadku, a váhu má už cez 11kg. Okrem tých zubov, nemá ešte ani jeden, ale posledné dni je dosť nervózny a uplakaný, tak snáď už nejaký vyjde konečne.

valentovasasa
16. máj 2010

hele, holky - nemáme někde tabulku jak prckové rostou???

valentovasasa
16. máj 2010

a mám tu nápad - nechcete udělat někdy někde sraz nás maminek se stejně starými dětmi?

lujsa
16. máj 2010

Ewwe,Wei-presne,aj nasmu drobcovi uplne vidno tie obrysy zubkov a ma cervene dasna,hryzie vzdy vsetko-tak to asi budu tie zuby,som zvedava,kolko to potrva 😉

Kathym,Wei-drobci by sa aj vybrali von,aj ten nas,ale co v takomto hroznom pcasi?Ved nas odfukne....Rozmyslam,ci ho v kociku s plastenkou vylozim na balkon,alebo ani to nie....

Tinnka-Matusko je poriadny chlap 😵 😵

kathynka
16. máj 2010

valentovasasa: ja by som za take stretko bola...mohlo by to byt super 🙂 a aku tabulku mas na mysli? taku, kde je priemerne napisane, kolko by dietatko malo vazit a merat a je tam taka krivka, co tvori priemer?

valentovasasa
16. máj 2010

ne, já myslela jestli tu někdo netvořil něco jako jsme měli s holkama když se mi narodil první syn, tak jsme si psali tabulku kolik ty naše děti v kterém měsíci váží a měří a kdy začli lézt, sedět, chodit...

Jinak sraz by byl super. Loni jsem byla s kamarádkou na jednom srazu z "jejich" diskuze (září 2008), měli to takhle v květnu a bylo strašně super jak tam všechny ty děti lezly a řádili a když jsme se někde vylouply, tak těch 30 kočárků byla docela podívaná...

marusik
16. máj 2010

žienky, je tu niekto, koho drobec veľmi nechce jesť? tá moja malá voľajako nechce papať, len by stále MM pila... som rada, ked mi na obed zje 3 lyžičky niečoho... 😨 čo mám s ňou robiť?

zuziiiicek17
16. máj 2010

Ahoj ,moj misko je preeeesne taky isty.len mm stale

predvcerom mi ale zacal chciett vyzivku

iwusca
16. máj 2010

stretko nie je odveci napad ale kedze sme tu asi kazdy s ineho kuta tak to bude tazke dohodnut sa na jednom datume a mieste....ak to niekto zorganizuje tak pridem ale ja nemam organizacny talent tak si na to netrufam 😅

nasa emka sa zacala plazit ale en dozadu zatial a ten predny zub uz jej vidno viac a viac 😀

fuj to je pocasie ....aj tu v BB len leje a leje.....

lujsa
16. máj 2010

Stretko by bolo fajn,ale bolo by to zlozite,kedze sme naozaj kazda z ineho kuta...Tusim je tu najviac bab z BB,nie?Ja na take tabulkove porovnavania moc nie som(ved kazde babo je ine),ale ked sa vytvori tabulka,tak prispejem udajmi 😉

ewwe
16. máj 2010

ja za tabulku niesom, lebo moja nina bude vo vsetkom posledna 😀 😀 😀 😀

zuziiiicek17
16. máj 2010

Ja tiez nie som za tabulku ...Bolo by to blbe voci ostatnym ,lebo napr vidim ako je moja svagrinka smutna z toho ,ze jej drobec nie je taky sikovnik ako Misko .Aj ked ma kazde babtko svoj rytmus ,ale aj tak .Tabulke nie

irama29
16. máj 2010

marusik, pripajam sa k tebe, moja Niky odmieta absoluuutne vsetko, zeleninu, ovocie, kasicky..skusala som uz aj cestoviny, ako tu babenky pisali, ze snad nieco, co bude dobre chutit spapa..a nic, okrem mliecka do nej nic nedostanem..zacinala som po ukoncenom piatom mesiaci, lebo sme na umelom mliecku..a doteraz ziadny pokrok ☹ skusala som uz vsetko moze..a nic..zavrie pusinku..a hotovo..pol hodinu sa snazim, aby sa jej aspon trosicku do pusinky dostalo..a aj tak nic.. ☹

valentovasasa
16. máj 2010

tak k tabulce - jsem to spíš myslela ne že se musí vyrábět, ale že mi přijde, že Tomášek je nějakej "opožděnej", tak jsem chtěla vědět jak jsou na tom ostatní... jestli jsme pozadu nebo až tak ne... TAk se zeptám jinak - náš mladej zatím neleze, nesedí, nestojí nic... jen když je na zemi, tak se otáčí - pokud se chce za něčím dostat, tak se tam dokutálí, pootočí a zase kutálíé až se dosměruje kam potřebuje. Ale nesnaží se sedět a když ho posadím tak je dost gumovej a za chvíli žuchne dolů. Můžu vědět jak jste na tom vy?

a k srazíku - můžete mi poslat do IP odkud kdo jste??? zkusím okouknout jestli by bylo schůdné se na něčem domluvit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre