V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
21. jún 2010

@petraas tak to robi aj natalka, akurat ze my ju musime asi 30krat znovu polozit aby pochopila ze ma spinkat 😒

bobocka
21. jún 2010

jaj kocky @petraas @weiya tak toto vam teda poriadne zavidim.myslim to,ze vam drobce zaspia v postielke.moj michalko spi sice v postielke,no zaspava v mojom naruci pri kojeni.ked uz je odpadnuty pri prsniku,tak mu namiesto cici rychlo vlozim do ust dudku a polozim ho do postielky.on sa v noci sem tam preberie na to,ze sa tuhsie prevrati a tak,no to mu zas staci dudka do pusy a pohladkanie a hned zas spi.neviem ale ako budem casom to zaspavanie riesit 😒 .nemozem ho donekonecna nechat zaspavat na prsniku.aj ked mne to teraz nevadi,skor mi je to mile,no bojim sa,ze neskorto oducanie bude tazke ☹
ink kocky vy sterilizujete hracky,misticky,pohariky ,lyzicky,cumliky...?ja este stale ano,no neviem dokedy je to nutne.mam ten sterilizator od aventu http://www.najnakup.sk/Porovnaj_sterilizatory-o... -ja to nevyvaram

majamisutka
22. jún 2010

ahojky, však já netrvdim, že ten článek je pravda, jen mi přišel zajímavý, tak sem se o něj s vámi chtěla podělit. 😉
Ja jsem měla v plánu posazovat až bude Dominik sám sedět, aby si na nočník zvykal. A pak jsem si přečetla tohle a pak zas článek od rping . No každý si z toho asi vezme kousek nějakého poučení a sam si rozhodne, co je nejlepší
Asi je to podobné jako názory s dudlíkem nebo bez. Všechno má své pro a proti.

weiya
22. jún 2010

@bobocka, mala sa nema zaujem uz cez den ci na noc ani nakojit 😒 tiez si pri tom furt sada 😒 tak sa jej to strasne paci, sadne lahne, zase sadne... dokolecka.tak kojime len rano ked je v takom polospanku este a nadranom ked sa zobudi aj to si semtam sadne. My sme vzdy kojili len v lahu, inac by som ani nevedela, seliako sme skusali ale len v lahu nam to islo, asi sme si tak zvykli lebo zozacietku nam kojenie trvalo aj hodinu . No ja uz hrackylen sem tam z vodou a mydlom detskym oplachnem, dudliky tiez oplachujem, a asi tak raz za tyzden vyvarim, s flaskou na cajik podobne. Myslim ze po pol roku to uz je dostatucujuce, ved treba budovat imunitu ;) a priznam sa lyzicku mi este ani len nenapadlo dat vyvarit

ewwe
22. jún 2010

@bobocka a nebojis sa ako to bude so zaspavanim, ked prestanes kojit? ja uspavam stale este v kociku, ale uz dnu, ale tiez neviem ako to bude ked uz sa do nho nezmesti, teraz je jej kocik akurat 😒

ja sem tam vyvarim flasu dudlik lyzicku asi raz za dva mesiace, ked bola mensia tak som to robila castejsie, teraz len poriadne umyjem, hracky ani neumyvam, nema to zmysel, stale ich hadze na zem, tak len ich utriem o svoje tricko 😀

tinnka9
22. jún 2010

Ahojte kocky. Dnes sme mali otrasnu noc - maly skoro stale plakal, do cca 4,30!!! Moze to byt zubami? ☹ Zatial nemame ani jeden, ale ide mu horna 1-ka. Mate niektora podobnu skusenost? Lebo neviem, ci ist k doktorke, alebo nie. Nic ine ho netrapi 😉

salma22
22. jún 2010

@tinnka9 ahoj my sme sa tiez budili v noci ale to bol riaden plac nesla som ju utisit od bolesti, ale ak ti to neda tak sa porad s lekarkou zato nic nedas

bobocka
22. jún 2010

@weiya mne v porodnici ukazali len ako sa v lahu koji a bolo.ale ja som hned na to povedala,ze sa musime aj v sede naucit,lebo inak budem odkazana len doma kojit.vies,ked je babo hladne a ty si na nakupoch,no holt nelahnes si na zem 😀 .ja ta obdivujem,ze si to vydrzala a len v lahu kojila.ono je to na nervy ked dietatko nie je sustredene pocas kojenia a robi kadeco ine.ja kojim vacsinou pri telke (ja viem ja viem nemala by som),no a moj michalko je uchylny na zvucky-akekolvek.takze tiez mame kojenie prerusovane.nie vzdy,ale casto.no ja ho vzdyz zas "prinutim" aby papal.ja chcem aby bol kojeny dlho.ved to je pre neho najzdravsie 🙂.ale zas nebudem to silit.ak sa odpoji po roku,tak sa odpoji.ale budem sa snazit to predlzit.ty si na tom ako?uz by si aj prijala keby sa natalka odpojila,alebo sa budes snazit o co najdlhsie kojenie?myslim si,ze ked sa maminkam da a koja aspon do polroka,tak je to super,po polroku je to uz viacmenej na maminke.kazdopadne drzim palce ,ktorou kolvek cestou sa rozhodnes ist 😉
@ewwe no nebojim.nejak extra to neriesim teraz.ja sa viacmenej spolieham na to,ze to pride samo a ze sa michalko sam nauci zaspavat v postielke.on sa mi v noci napr velmi casto budil na kojenie,knizku-kaze dieta s vie naucit spat -doma mam,tak som si uz myslela,ze teda s metodou zacnem a cuduj sa svete ako misko dosiahol osmy mesiac a spi 7-8 hodin v noci v kuse 🙂.tak dufam,ze aj s tymto to bude podobne.teraz mi to nejak extra neprekaza (jasne,ze by bolo pohodlnejsie keby zaspaval sam,no nemam toho hlavu v smutku).ako som uz pisala,ja sa posnazim kojit co najdlhsie a ked ho budem chciet odstavit,tak vyuzijem to co uz jedna maminka spravila-tu na konikovi som to myslim citala-obviazala si prsia obvazom a povedala dietatku,ze ma bolacku a ze teda mliecko nebude a ze dietatko jej na to velmi dobre reagovlo a nebol problem s odpojenim 🙂.ale to je hudba buducnosti.uvidim ci sa mi to takto podari,alebo ci ma moj drobcek niecim inym prekvapi a potom to budem riesit 🙂.teraz mame dobre obdobie.misko je super,pekne spinka,papa,je to zive striebro 🙂...fakt si to teraz uzivam a nechcem si to teraz pokazit prevychovavanim zlych navykov.to pocka 😉.
no tak ste mapotesili s tou ne-sterilizaciou.ja kazdy den sterilizujem ,ale som toho nazoru,ze miminko by si uz malo vytvarat aku aku imunitu a nie ho drzat v sterilnom vakuu ked je taketo starsie,len som sa chcela presvedcit,ci aj vy tak rozmyslate,alebo ci teda mam sterilizovat dalej.takze teda pohoda pohodicka,polavim ja v tej prehnanej cistote 🙂
inak zatra rano ideme na to EEG mozgu,tak drzte palce,nech to nic nie je 😉

weiya
22. jún 2010

@bobocka do toho roka to urcite vydrzim, nerobi mi to ziaden problem, skor by mi pri mojej lenivosti a pojhodlnosti robilo problem zarobit flasu 😀 a po roku uvidim ako to pojde a zariadim sa podla toho. S nakupmi sme to mali lahko vyriesene, vybehli sme vzdy po nakojeni, mala vydrzala dve hodky nepapat potom. Kaufland mame pol hodinu na pesaka a par minut ked sme boli na aute, takze sa to stihalo, no a ked bolo ozaj zl, ze mala bola hladna, tak mama byva 5minut od kauflandu tak som behla nakojit tam 🙂 s kojenim na verejnosti nemam skusenosti, v tomto sprostom hlohovci by asi kazdy cudne pozeral, keby vytiahnem prso niekde v parku na lavicke 😀 😀 😀 vlastne som nazivo este ani kojenie na verejnosti nevidela. Jediny raz som na verejnosti vlastne kojila, ked mala mala krst tak tam v restike, taky gauc tam bol, tak sme lahli tam 😀 😀 drzim palce nech ekg dobre dopadne

lujsa
22. jún 2010

@bobockamame rovnaky sterilizator,ale ja uz nesterilizujem vobec.Asi od piatich mesiacov-vsetko daval do pusy,tak mi to prislo zbytocne a chcela som,aby si posiloval imunitu.Nove hracky mu umyjem s detskym mydlom a vodou,potom mu ich umyvam,len ked si ich zaspini od papania..Nie je to dobre so sterilizaciou prehanat,raz v damskom magazine pred tym pediatricka vystrihala,ze maminy chcu detom najlepsie a niekedy robia opak..
@tinnka9 aj mys me mali hroznu noc...Od polnoci do siestej rana bol hore kazdych 15 minut.Bol ako stopky,sledovala som cas.Ja som vobec nespala,rano sme mali plavanie,jeho som musela budit a cele plavanie preplakal,co bol unaveny.V saune mi zaspal a spal doteraz...
@weiya mozno sa Ti Natalka postupne sama odstavi...Dievcatka to tak robia,u chlapcov je to omnoho tazsie,ja sa uz teraz obavam,ako prestanem kojit...

bobocka
22. jún 2010

@lujsa @tinnka9 joj kocky,vam nezavidim tu prebdenu noc,aj ked aj ja som mala akcnu.nie koli synovi,ale koli susedovi-fetak hlupy sa rozhodol ,ze o jednej v noci party mat bude,tak sme normalne policajtov museli volat a oni mu uz vycistili zaludok 🙂
@lujsa ja som uz davnejsie rozmyslala nad nesterilizovanim.misticky,pohariky,lyzicky a cumliky som vyvarala kazdy den a hracky len obcas (sa mi podarilo aj taku hracku co bola na bateky a melodiu hrala vysterilizovat 😀 to bol smraaaaad 😀 .) teraz to uz nebudem tak brat,sem tam vysterilizujem,no nie uz kazdy den 😉

weiya
22. jún 2010

@lujsa nic sa neboj, ked pride cas tak to lahko zvladnete 😉

weiya
22. jún 2010

@bobocka je to otras s tymi susedmi ☹ aj my kam prideme vsade sa hlucni susedia najdu, predtym tiez sme mali fetaka na nasom poschodi, ten pred dverami spaval a bordel robil, a teraz mame nad nami takych starsich susedov a ty sa furt hadaju, hlavne v noci a ked naty spinka cez den, trieskaju kricia po sebe no otras 🙄

lujsa
22. jún 2010

@bobocka aj susedia vedia zneprijemnit noc,my nastastie taky problem zatial nemame,skor ich obcas asi vytaca nas drobec 😅 Ale ved nam to vratia 😀

@weiya ja mam okolo seba take deticky-ale vzdy su to chlapci,ktori sa s kojenim jednoducho nechcu rozlucit a bojuju a bojuju,cim su starsi,tym viac..A mamy potom koja aj 2,5-3roky,kym nefunguje ten princip,ze si zalepia bradavky detskym leukoplastom a hovoria,ze maju bolacku.2-3 rocne dieta to uz chape,ale v noci na to aj tak zabudaju...

weiya
22. jún 2010

@lujsa dufam s tebou a verim ze vy nebudete taky pripad ;)

bobocka
22. jún 2010

@ lujsa @weiya no my sme si zistovali aki su okolo nas usedia pred tym ako sme sa nastahovali. a bolo nam povedane,ze po nami zije stara pani po porazke ☹ no a je z toho asi tridsatrocny fetak-socka co pocuva slobodnu euopu a spol a asi je chudiatko nahluchly,alebo si mysli,ze aj susedia chcu tie jeho kraviny pocuvat,lebo to vzdy poriadne vypecie a demet nezabudne pridat basy 😢.no vsak on este nevie s kym si zacal!!! 😀

weiya
22. jún 2010

@bobocka aj my sme zistovali, dva krat, a dvakrat nam bolo povedane ze TOTO JE TICHY VCHOD 😀

petraas
22. jún 2010

@bobocka my od narodenia pekne zaspavame v postielke len teraz co sa naucila postavit sa tak umi strajkovat ale to ju dam ku nam na postel hned zaspi a prenesiem do postielky.
inak my uz davno nesterilizujeme. len tak raz za mesiac jej vyvarim flasky a dudlik a to je vsetko. hracky umyjem teplou vodou a mydlom len ked su nejak velmi spinave ale inak nie.

tinnka9
22. jún 2010

Vdaka kocky 🙂 . Boli sme u doktorky, spravila nam aj poradnu, maly vazi 11,5kg a meria 80cm 😀 . Ale chvalila ho, ze na to, ze je taky "tazky", motoricky je velmi sikovny (lezie od 7mesiacov, chodi popri nabytku...). Vyzera, ze je ok, aj teraz cez den, akurat je trochu umrncany uz par dni. Vraj kedze este nema ziadne zuby, asi mu teraz pojde naraz viac zubkov, preto v noci moze vyvadzat. Ked bude moc zle, mam dat panadol alebo nurofen (dnes v noci som skusala Viburcol, ale vobec nepomohol). Uvidime, aka bude tato noc 😒 . On uz asi 2tyzdne nespava dobre, ale posledna noc bol teda "vrchol".

lujsa
22. jún 2010

@weiya dakujem,aj ja budem dufat 😀

@tinnka9 od 7.mesiacov Matusko stvornozkuje?Tak to je velky sikulko a poriadny chlap 😵

tinnka9
22. jún 2010

@lujsa dakujem, ano zacal presne ked mal 7mesiacov, par dni predtym sa sam posadil. Teraz musim stale za nim behat a davat pozor, lebo najvacsia zabava je zhadzovat vsetko co dociahne a otvarat skrine a "upratovat" vsetko na zem 😀 .

ewwe
22. jún 2010

@bobocka ten pripad s obviazanymi prsiami som citala aj ja, a mam v plane to zrealizovat, ked uz bude najhorsie 😀

baby jedna otazka, nina sa zacala po podlahe ked je na bruchu odtlacat rukami a tak cuva dozadu, krasne nam vytiera podlahu, myslite si ze z toho zacne to plazenie, lozenie? ci ako vam zacali drobci lozit?

my sme dnes boli na poradni, tak nina vazi 7300g, je tu niekto lahsi?? 😀 😀 😀 ja ked ju nosim na rukach tak som si myslela ze ma aspon 30 kil, inak vsetko v poriadku, dalsia poradna v 11mes., najprv sa rozplakala a potom chcela dr. vediet ci si blaboce tak jej krasne ukazala ako vie rozpravat a volat na hava, tak mi az slzy vysli, ja mam niekedy pocit ze mi stale trva sestonedelie, plna hormonov 😎

weiya
22. jún 2010

@ewwe no neviem neviem ale myslim ze mi sme lahsi :D :D naposledy ked sme boli 21aprila tak mala mala 6900g neviem akoo teraz, ale myslim ze o moc nepokrocila

kathynka
22. jún 2010

@tinnka pani moji, matusko je teda riadny kus chlapa a este navyse aj strasne sikovny 🙂
@ewwe tvoja ninka je teda pekne pierko 🙂
@bobocka my uz tiez nesterilizujeme, len obcas...proste umyjeme len pod tecucou teplu vodou s troskou jari...
yoan dnes prvykrat dostal jednu ceresnicku od mojej mamy a velmi mu chutila 🙂 a kedze ja som mala vcera tazsi vecer a dnes som sa objimala so zachodovou misou, tak mama mi pri odchode strcila do ruky suchy rozok...yoan bol trochu mrzuty, ked sme stali na zastavke, tak som sa k nemu sklonila, on mi vytrhol rozok z ruky a sup s nim do pusy 🙂 a to bola tiez premiera! zjavne mu velmi chutil, lebo ho zuzlal, az kym sme nedosli domov, este aj pcoas toho, co sme obedovali a nakoniec ostal len taky maly rozmoceny kusok, jak ked sa strcia rozky na zemlovku do mlieka 🙂
a este jedna novinka! ked som dnes od nich odchadzala, tak yoan mi spravil pa-pa 🙂 blbe je, ze neviem, jak mu to mam hovorit, kedze "papa" je po francuzsky tatko...hm...

lujsa
22. jún 2010

@ewwe presne tak zacina plazenie.To,co Nina robi,je plazenie do zadu 😉 To mal aj nas drobec,chcel ist dopredu,ale isiel dozadu..Potom vychytal muchy a zacal sa plazit dopredu 😀 A potom to uz islo 😉

@kathynka a co tak bye-bye? 😉

NAs drobec uz 2tt nepribral.Pred 2tt mal 9500g,teraz tak isto.Odkedy mu davam nepomixovanu potravu=ten roztlacenu,tak papa menej a castejsie kaka.Tak teraz neviem,ci sa mam vratit k pomixovanej strave,alebo nie.Ale asi skor nie,ci?

miskag125
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kathynka
22. jún 2010

@lujsa vidis, dobry napad, to mi nenapadlo..chudak, to bude mix, ze franina, slovencina, a este aj jedno slovicko po anglicky 🙂
my sme sa zase dnes vytrapili s obedom aj s olovrantom...yoan da par lyziciek a finito...kde sa len podel jeho apetit? snad mu nejdu dalsie zubky, lebo som mu pozerala do pusy, ked sa smial a okrem tych siestich sa mi to tam zda aj tak dost navrete...

lujsa
22. jún 2010

@kathynka Yoan bude multijazycny 😵 🙂 Moze byt,ze mu idu dalsie zubky,ale detickam okolo 9.mesiaca moze papanica menej chutit.Nas drobec spapa vsetko sladke-ovocine vyzivy,kasu,ale maso+zeleninu nechce,to je velky boj.

ewwe
22. jún 2010

@weiya nina mala pred dvoma mesiacmi tiez 6900 😉
@kathynka rozky papame uz davno a tiez ostane len taky maly mazlavy kusok 😀 a dnes aj vcera tomu jedlu nina velmi nedala, tak som dojedala ja, co je u nas nezvyk lebo ona zje vsetko do poslednej omrvinky
@lujsa tak dufam ze uz konecne sa zacne hybat, potvora mala, a nevracaj sa k mixovaniu, on si zvykne a aj jeho zaludok

dnes som jej dala 1x chlebik s maslom, no ako som pisala, tak tomu velmi nedala, maslo som jej dala preto, lebo mi je luto jej davat stale suchy chlieb na ranajky, koncom tyzdna ideme na jogurt

weiya
22. jún 2010

@ewwe tak potom Ninka a Natalka su asi stejna vahova kategoria 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre