V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
22. júl 2010

@lujsa no neviem ja veru v akom stadiu ty mas to rozostupenie brusnych svalov,no akurat som si vygooglila,ze ako to vlastne vyzera a veru mam to aj ja.nie je to nejake obrovske,no to moje brucho sa mi veru podoba na jeden z obrazkov tam.buduci tyzden uz chcem ist konecne na gyndu na druhu kontrolu po porode,tak sa na to doktora opytam .

lujsa
22. júl 2010

@bobocka ten rozostup ma velmi vela ludi,ja uz mam deformaciu-odkedy to mam,tak pozeram babam na brucho a veru,ma to hadam polovica bab,co stretavam...Ukaz to gynekologovi a nedaj sa odbit,ze to nic nie je-mal by ta poslat na chirurgiu a ak este nemas vytlacenu fasciu,tak pomozu cviky 😉
A so stravovanim mas pravdu,u nas si clovek nemoze dovolit stravovat sa zdravo,je to priserne drahe...Keby sme si aspon vsetky mohli dopestovat 😵 V Nemecku sa 75% ludi stravuje bio a vraj to tam vobec nie je drahe..

bobocka
22. júl 2010

@lujsa urcite si dam brucho prezriet.ono to nie je nejake hrozne,ja to beriem ako dan za krasne zdrave dieta 🙂 ,ale ak sa da tomu pomoct,tak super 🙂 .uvidime.potom ti dam vediet.no veru aj v uk sa da krasne bio stravovat.a je to len o minimum drahsie nez ostatne potraviny.len pohodlni briti si aj tak daju radsej ich tucne nezdravosti 😀 len tu na slovensku su biopotraviny nechutne predrazene 😠

tinnka9
23. júl 2010

Ahojte. Martin mal odvcera poobede zimnicu a horucky 39st., striedala som nurofen s panadolom, plus vlazna sprcha, obcas mu to klesne na 38,2, ale zas potom ide hore. Dnes boli s mangelom u lekarky - virusova angina ☹ , vraj je toho akurat v ich skolke plno, a horucky mozu byt aj 3dni. Tak cakam, kedy to chyti Matus 😒 . A to sme mali ist v nedelu do Tatier ☹ .

ewwe
23. júl 2010

baby u nas funguje asi telepatia, ja som vcera umyla ten poharik so slamkou a dala som malej nech si na nho zvyka, najprv zacala do slamky hrýzt ale potom krasne pila
@tinnka9 joj ☹ to je smola, rychlo sa uzdravte

weiya
23. júl 2010

@tinnka9 skore uzdravenie martinkovi, a dufam, ze aj Matusko neochorie 😒

tinnka9
23. júl 2010

@ewwe, @weiya dakujem. teplota uz klesla, berie antibiotika, ale ma plne hrdlo takych bielych flakov, ako afty, a place, ze ho to boli ☹ , ani jest nechce. Ak to "skoci" aj na Matusa, mam o zabavu postarane 😒 .

ewwe
23. júl 2010

hej kde ste? pokapali ste od horucavy? lebo ja ano 🙄

luppita
23. júl 2010

@tinnka9 aj ja prajem skore uzdravenie malemu a hlavne nech to neprejde na Matuska 🙂 nech ste skoro fit

baby od zajtra ma byt skaredo, tesimmmmmm 🙂 dnes som kapala od tepla a skoro furt spala, este ze maly sa vie pekne sam hrat 🙂 no ked som ho nasla na koberci spat, tak sme sa odteperili do spalne a spali a spali a spali 😀

tinnka9
23. júl 2010

@luppita dakujem, zas ma teplotu, akurat skusam tie octove zabaly, co radila kathynka 😨 Aj ja sa tesim, ze sa pocasie zhorsi... Sice to znie takto divne, ale je to tak 😉 Leto mozem, ale taketo horucavy neznasam. Staci okolo tych 25st. Tak to mas dobreho synceka, ked necha maminku pospinkat 😉

luppita
23. júl 2010

@tinnka9 mooj maly ked mal teploty tiez mi niekto poratil ocot, potom ze mam potret niakym silnym alkoholom predlaktia , krk.... ale nic nezabralo, celu noc som skusala vsetko mozne, rano mi mamina poradila ze mam nastruhat jablko, alebo zemiak, ale vraj lepsie je jablko a dat mu to na zapestia (omotat obvezom aby to drzalo) a aj clenky a tak mu to nechat niake 3 hodky a zabralo, krasne mu klesla teplota a uz sa nezvysovala, samozrejme davala som aj nurofen sirup....

ewwe
23. júl 2010

@luppita ja som namiesto jablka pocula ze sa dava citron

ja tiez neznasam take horucavy ja mam rada ked mam oblecene rifle, tricko a mikinu tenku, vtedy je pre mna super pocko

luppita
23. júl 2010

@ewwe sranda, asi kolko maminkiek tolko typov na zrazanie teploty 🙂

petraas
23. júl 2010

@bobocka no to dufam ze jej coskoro prejdu sopliky, minule to dlho trvalo kym jej presli tak uvidime...ci prejdu alebo nie aj tak sa nemozme ist kupat lebo hlasa skaede pocasie a to ma manzel od pondelka 2 tyzdne dovolenku:((( no aspon nejaku zoo navstivime🙂
no a v robote celkom good az na to ze by som bola radsej doma so sofinkou ale tesi ma ze za mnou chodia. inak som si rychlo zvikla v praci ani som to necakala ale to asi preto ze som tam volakedy pracovala. no mozno ze v pondelok sa zobudim a budem sa chystat do prace🙂)))

tinnka9
23. júl 2010

@luppita ved uvidim, mozno skusim aj tvoj recept 😉 . ja som tiez pocula so zemiakom. Len tie 3hodiny u mojho dietata nehrozia 😀 . Toto som mu dala na cca 15minut, uz zaspaval a este brblal, aby som mu to dala dole 😀 .

luppita
23. júl 2010

@tinnka9 to hej je to tazsie s vecsim babom, ani ja si neviem predstavit ako by som to teraz dala malemu 🙂 sklbal by to dole, ty uz aspon vysvetlovat mozes a skusit pokecat o tom (naivnucka som co). Ked bol chory mal asi 6M tak to bol este take babo ze kam som ho polozila tam bol 🙂

petraas
23. júl 2010

@tinnka9 aj sofinka mala daco take tiez teploty 2 a pol dna a potom presli ale nedalo mi to lebo sme chceli ist na kupko a tak som radsej zasle k lekarke nech ju kukne a ona ze mam zapalene v krku ale uz sa to pekne lepsi vraj to je virus a na to sa lieky nedavaju tak nam ani nic nedala. tiez nechcela velmi papkat. no teraz uz v pohhode az na ti sopliky. zelame Martinkovi skore uzdravenie a matuska nech to z daleka obide🙂
@ewwe eve tak to je super ze sa aj Ninka rozpila z toho poharika. my sme ho dnes cely den pouzivali ani raz sme namali flasu a vyzera to ze uz ani nebudeme mat. este jej musim skusit dat aj so sosacika ten budeme mat na noc lebo so slamky by sa v noci tazko po leziacky napila. no ked bude aj z neho pit tak cumle hned vyhadzujem🙂

petraas
23. júl 2010

baby zajtra idem varit marhulovu presnidavku som zvedava ci sa podari, ci bude chutna a hlavne ci sa nezacne kazit🙂

luppita
23. júl 2010

@petraas drzim palec, ono by sa to nemalo pokazit ak to dobre uzavries a zasterilizujes. ja som tak robila jablkovo hruskove, bolo ich asi 5ks a len jedna sa pokazila, ten vrchnacik nedrzal ☹

petraas
23. júl 2010

@luppita dakujem🙂 no troska mam obavy lebo ja to chcem dat do poharov od kupovanej presnidavky lebo take male sa kupit nedaju a do velkych to davat nechcem. no uvidim potom poviem ci sa podarila a hlavne ci drzi

luppita
23. júl 2010

@petraas aj ja som davala do takych a tie vrchnaky su na prd, silno velmi silno to poutahuj 🙂 ja som nevedela ako mam sterilizovat a potom mi poradili ze normalne dat do velkeho hrnca vodu a tam to poukladat (vrchnakom hore, a len tak do tristvrte poharika tej vody)a nechat zovret a tak to tam nechat.... niako tej pointe toho nerozumiem, ale asi to tak ma byt 😖

petraas
23. júl 2010

@luppita no ved prave tych vrchnakov sa najviac bojim preto chcem zatial spravit len z 5 kg ovocia a potom ked bude vsetko ok tak este spravim. no ja mam pisany recept a to sa do do zavaracieho hrnca a vraj sa zavara 20 minut pri 80 stupnoch

luppita
23. júl 2010

@petraas tak drzim palce nech ti to dobre dopadne 🙂

weiya
23. júl 2010

)😀 haha aj ja sa tesim ze sa ochladit ma 😀 uz je fakt na skapanie 😒 @ewwe aj pre mna je vtedy idealne pocko, ked je na rifle mikinu 😉
@petraas mne zas babka teraz bude robit vyzivu ze ma pekne jablcka (tusim?)ona robi dobru, co som sa ja jej najedla 😀 ja si netrufam na zavarabie, sak stale ani varit poriadne neviem 😝
@tinnka9 raz som ja zas pocula, ze dobre na znizenie teploty je dobre dat do kazdej ruky vajce z chladnicky a ze ono to teplotu zrazi, no ale vysvetlite dietatu, ze ale hodinu musi drzat v ruke vajce 😝 😀
@luppita kde mas foto? 😕

bobocka
23. júl 2010

@petraas hahaha,ze zavarat.to ti drzim velmo palce.ja by som to nevedela.fakt,ja uvarimhocico,no na zavaranie si netrufam.my sme to nikdy doma nerobili .mozno to nie je take tazke,no nemam o tom ziadne info,tak je to pre mna strasiak a uz rovno hovorim,ze by to u mna uspech nemalo.iba co by som zabrblala celu kuchynu a jeden dvojdecak by mi z toho vysiel 😀 😀 😀 ale tebe drzim palce 😉 hadam to vyjde 😉
@tinnka9 joj,to je neprijemne ☹ dufam,z budes mat doma coskoro zdravych loptosov a ze to maleho chytro prejde
baby ,my sme boli dnes na kralikoch,to je taka mini dedinka hned za bystricou a boli sme tam na chate u kamaratov a mali tam aj nafukovaci bazen,tak sa krtko vyblaznil.super tam bolo.oni boli strasne zlati,ze mame prist castejsie-ja hovorim,ze to ani vraviet nemali,teraz nas tam budu mat kazdy vikend 😀 😀 😀

luppita
23. júl 2010

@weiya foto, ako niake albumi tu na konikovy, no nemam, lebo sa mi nechce zmensovat kazdu fotku a tak jak ich mam sem neprejdu, ale mas pravdu, idem sa s tym pohrat a niaky vycuc 10 mesiacov sem dam 🙂

petraas
23. júl 2010

@bobocka dik🙂 no ja a zavaranie taktiez nejde dokopy...ved to ja len uvarim rozmixujem a mamina zavari. viem ze mama volakedy robila tuto presnidavku ked bol synovec malicky ale uz si to akosi nepamata. no uvidime co z toho bude mozno to nakoniec vykotim este nez to dam do poharov🙂))
Misulik aky zlaty na foto🙂 akurat mi pisal brat na FB ze nech hodim nejake foto sofinky...no nemam ani ake nestiham fotit ked som teraz v praci. on totiz jazdi kamionem a pride raz za mesiac na week dom ale poviem vam ze je u nas castejsie ako svokrovci a to ma week vzdy na prasknutie ze ani vsetko nepostiha

luppita
23. júl 2010

@weiya uz chapem, mi zrusili fotku v profile, lebo su asi niake nove pravidla ☹

ewwe
24. júl 2010

@petraas nedavaj do tych poharov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja som skusala jednu ze ako to bude dlho drzat a to viecko drzalo asi 3 tyzdne, nieje tam ziaden zavit, ovsem ked davas do takych ako su napr. hami, sunarek, hipp, jedine co maju kovove viecko som si vsimla je nejaka vcielka

ja mam tie jablkovo jahodove asi 40ks, davali sme ich do 3dcl poharov naplnene do 2/3

ewwe
24. júl 2010

@bobocka vidim ze ste si bazen uzili, a ak si to ty co drzi maleho, tak kde mas tie kila naviac????? 😕

ja tiez neviem zavarat, ja som iba asistovala mojej mame

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre