V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
10. aug 2010

@ewwe joj ewwe , talka mala tiez uz dva razy fialovo modru modrinku na licku 😒

luppita
10. aug 2010

Baby tak dnes sme mali super den, bola som s krpcom v Aquaci, aj s kamoskami..... uplne super stravene 4 hodiny. 😀 😀 😀 skoda, ze ked nam je takto fajn, tak tato je v robote ☹ zboznujem matersku dovolenku.

salma22
10. aug 2010

este kolko krat spadnu ufff.... 😒
@luppita si jedina od ktorej som to citala (pocula) xi xi ale je to naozaj skvele ked aj babatka maju dobry den 😉

petraas
10. aug 2010

@ewwe tak Ninka je teda sikulka ale pozeram ze aj ostatne deticky su sikovne to len tusim nasa sofinka je pozadu...stale len dva zubky mame...
@weiya no nasa sofinka je strasne zblaznena do psov...ta zasa kazde rano ked sa zobudi tak zacne stekat a pozera k oknu tak to znamena ze ju musim zobrat a pozret sa z okna na havinov...munule vonku tak zacala havkat a ja ze co havka ved tu havino nieje no ale on tam bol, ja som ho ani poriadne nevidela ale teda sofinka ho hned zbadala
inak ja davam veci po sofinke do bazarika este aj po sestrinej malej a predalo sa mi vela veci...co som mala veci ked bola mimi tak z toho snad uz ani nic nemam sa mi vsetko predalo ale zasa je to mam na troch bazaroch tak aj preto
@salma22 aj som rozmyslala ze nacham pre druhe len v najblizsej dobe financie druhe nedovolia a neskor zasa zdravie nedovoli a keby aj dovolilo tak som si zasa hovorila ze nahodou budeme mat chlapecka alebo sa narodi v inom obdobi ze nam velkosti nebudu pasovat a nakoniec moda sa stale meni tak vsetko davam do bazarika
@ewwe aj u nas uz bola niekolko krat odskusana tvrdost plavacky ale zatial sme sa obisli bez modriny, vzdy bol len plac

salma22
10. aug 2010

@petraas viem ze sa to niekedy neda ale smejem sa ze s tatinom zacneme pracovat na dalsom v decembri aby sme vyuzili tie zimne vecicky 😀 xi xi a len daco pokupime 😉

weiya
10. aug 2010

@petraas sak aj ja by som to skusila aj na tri bazare supnut 😀 len sa mi volako fotit nechce, uz som dala veci do skatul na skrinu zatial, ale myslim ze to skusim, sak keby sa podarilo predat nieco, peniazky sa zidu a dalsie deti zatial tiez neplanujeme... a ani odkladat nemam pre koho...

petraas
10. aug 2010

inak baby konecne som nasla mamicku na blizku co mi upecie havinovu tortu pre sofinku...no neni vlastne ani velmi na blizku ale zasa to neni az tak daleko...neviem sa ale rozhodnut aku farbu na foto je hnedy co sa mi zda take smutne pre sofinku tak som rozmyslala ze to co je tmavo hnede by bolo biele a to co je bledo hnede by bolo tmavo hnede alebo to bledohnede by zostalo len to tmavo hnede by bolo biele alebo este ze to tmavo hnede by bolo biele a to bledo hnede by bolo ruzove...len viete si predstavit ruzoveho psa??? len zasa si hovorim ze ta ruzova by mozno viac lakala sofinku ako ta hneda...no vobec sa neviem rozhodnut aku kombinaciu zvolit.... poradite mi niektora???? alebo navrhnite svoju kombinaciu...inak rozmyslam ze ho dam spravit na podstavec s torty a este k nemu misku s granulami

petraas
10. aug 2010

@weiya ked das rozumne ceny tak myslim ze sa ti preda...ono je to tak, niekedy balim aj 4 baliky za den, niekedy kezdy den jeden a niekedy aj 2 tyzdne nic...inak ked to tam das tak je dobre to aspon raz za tyzden zaktualizovat...ja by som aj mala komu odkladat len peniaze chybaju a ja co predam tak zasa za to kupim sofinke co potrebuje

petraas
10. aug 2010

@salma22 no ono je lahke planovat len keby sa to chcelo aj tak vydarit...my sme tiez chceli mimi pred letom tak zaciatkom juna no a bolo az v septembti...ale zelam aby vam to teda vyslo aby ste toho nemuseli vela kupovat🙂

kacenkalm
10. aug 2010

@petraas neboj,aj nasa mala ma len dva zubky....myska hryzka 😀

petraas
10. aug 2010

@kacenkalm no to ma tesi ze v tom niesme sami🙂)) vsetci tu pisu ze uz maju 5 - 8 zubkov no nam teprva nedavno vysli prve dva

kacenkalm
10. aug 2010

@petraas aj nam,a obavam sa ze ju to chyti,akurat ked budeme na dovolenke v septembri 😒
a myslim si,ze ten biely havino by asi lepsie vyzeral 😀
tiez mam strasne moc veci po malej,ale neviem komu to mam predat,lebo mne sa to do bazaru sem neoplati hodit,kedze zijem v zahranici...postovne by bolo snad drahsie nez samotna vec 😵

petraas
10. aug 2010

@kacenkalm ale snad nie snad zubky vydrzia este skryte...no u nas to vyzera ze horne tak skoro nevykuknu🙂
vdaka za radu este pockam ci niekto napise a potom sa rozhodnem...
no to mas pravdu ze postovne by bolo drahsie nez samotna vec, ale to sa stava aj mne ze za postovne zaplatia viac ako za veci...najviac sa to oplati ked niekto berie vela veci naraz...

bobocka
10. aug 2010

@ewwe @luppita fiha,riadne sikovne deticky 😉 parada.aj vy ostatne kocky.nejak sa vam rozhavkali deturence 😀 moj misko vobec psy neriesi.on sa za nimi obzrie,no viac ho bavi holub ako pes. 😀 a co sa tyka modriniek,tak to je u nas uz stara znama vec.misko sa uuz kadekde udrel ☹.hlavne ked sa naucil stvornozkovat a chcel ist velmo chychlo a nezvladol skoordinovat ruky a nohy a bac ho na hlavu ☹.ale on pri tom ani neplace.udrie sa a ide dalej a ja az vecer mozrinku zbadam 😖.misko vie dat ťukes (high five),par krat sa mu podarilo spravit papa,no to len veeeelmo ked sa mu chce ale o to vasnivejsie zameta tou rucickou 😀 ,vie spravit tap tap a to je tak vsetko.jeho to nebavi opakovat po mne.on stale nieco otvara (dvere,sufliky,skrine),rozobera,stavia sa kadekde.on chce iba objavovat. a nie opakovat 🙂
@petraas toho havka som aj ja objavila na torty od mamy 🙂.paradny je.a podla mna je pekny aj taky ako je,mozes mu dat pritobit ruzovy obojok ci maslicku a hned bude veselsi a zaujimavejsi pre sofi 😉. a inak aj ja mam veciciek sialene vela.strasne vela sme vonku nakupili a aj kamaratky mi co to podavali.nemam to uz kam davat.nejake vecicky som venovala kamaratke ked sa jej dcerka narodila(ked bol misko malicky,tak mal takmer vsetko neutralne farby.mne sa to velmo paci ).ja to predavat nebudem.mne by to bolo luto predat.ja to necham pre druhe mimi alebo porozdavam kamaratkam ked budu mat ony deticky.niektore vychytavky a riadne stylovky si ale necham.mam oblecenie,ktore mal misko oblecene len raz ,sme ho z porodnice domov niesli ,a to je pre mna svate.velmi silny vtah mam k tomu.to by som nedala co by co bolo. 🙂 @kathynka.pocuvaj ta pediatricka je nejak mimo.ta by mala diplom vratit a prax zavriet.mali pacienti k nej zjavne chodia len preto,ze inu moznost nemaju kedze su daleko od ba 😠

bobocka
10. aug 2010

@kacenkalm ja s tymto skusenosti nemam ,kamaratka bola na mallorce a nedavala ziadne speci ockovanie.mna osobne ani nenapadlo ist tento rok k moru.po prve nemam na to a po druhe ja by som z toho nic nemala.ta obdivujem,ze si sa rozhodla pre dovolenku a babatkom.misko je neposedo,on by veru v stane(tienidle) na plazi neobsedel.a furt sa s kocikom hore dole prechadzat...ja by som si to neuzila isto.inak co by som sa teda isto pytala by boli repelenty vhodne pre taketo male mimi.tam ti moze byt kadejaka haved,hnusne komare a tak,repelent urcite nezabudni. 😉 tu na konikovi si mozes precitat ako dovolenkuju ine kocky s detickami https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/dovolenka-s-babatkom-egypt/

a myslim,ze luppita bola s malym v taliansku,tak ta ti mozno viac info posunie 😉

salma22
11. aug 2010

@petraas dakujeme kraaasne no uvidime..... 😉

kathynka
11. aug 2010

@bobocka aj yoan vie dat high five a strasne ho to bavi 🙂 uplne je zlaty pri tom jak vystrci na mna tu malu rucicku...a este robime tak, ze mu podam rucicku, zatrasem nou a poviem "bonjour"...aj to ma rad 🙂
@petraas to s tym obojkom ma bobocka super napad, to ho riadne ozivi...ked chces velmi, tak tam pridaj tu bielu farbu, ale ruzoveho psika by som asi robit nedala...a zas podla mna, sofinke bude jedno, ze je tmavy, ona sa bude urcite strasne tesit uz len z toho, ze ma havinovu tortu 🙂

weiya
11. aug 2010

baby no vy teda ste, taketo cudze vyrazy tu na mna 😀 normalne som si to musela kuknut v googli ze co to je 😀 uz viem a aj natalka to robi 🙂 my tomu hovorime daj pät 😀 😀

weiya
11. aug 2010

ta kde ste neska 😀 som prisla z nakupov z tesca 🙂 plne kose akcosoveho detskeho tovaru ludia nosia 😀 aj ja som tam vyse 35eur minula 😵 malej som osem bodiciek kupila a kase a neake vyzivky, no teda tri lebo ked so si to rozratala na to, kolko stoji jedna jednotacka tak stale sa to neoplati 😉 jednotacke su najlacnejsie a dokonca malej tusim i najviac chutia 🙂

weiya
11. aug 2010

@petraas velmi pekny je ten havo , asi aj ja by som to vyriesila tak ze ruzovu maslu okolo krku ako bobo pise a ta by ho uplne rozziarila 😵

weiya
11. aug 2010

@petraas a este ma teraz napadlo, ako pises na podstavec okruhlej torty ruzovej farby plus ta ruzova masla na krk a naaadherna torta to bude 😵

kathynka
11. aug 2010

@weiya no aj ja sa pytam, ze kde su vsetky holky 🙂 inokedy ked pridem vecer od yoana, tak ma tu caka cele story...
inak, ja sa s vami musim opat rozlucit, zajtra ideme s yoanom do francuzska...ja sa vratim buduci piatok, on ostane s rodicmi az do konca augusta...sem-tam sa dostanem k netu, tak nakuknem aj sem...majte sa mi setci pekne a nech vas deturence posluchaju 🙂

weiya
11. aug 2010

@kathynka tak teda sa maj pekne vo francuzku 😵 😵 😵 normalne ti zavidim ze ta takto beru zo sebou 🙂 samo ze v dobrom 🙂

kathynka
11. aug 2010

dik moc @weiya , si zlata 🙂 ono to tam hlavne vyzera aj na celkovo nabity program, co mi uz rozpravali, asi sa aj do belgicka pojde, tam ma yoanov tatko rodinu...a tiez do zoo...tak neni len @zuziiiicek17, kto navstevuje zahranicne zoo 🙂 som zvedava ako to chcu vsetko so mnou stihnut, ked ja idem len na 8 dni 🙂

bobocka
11. aug 2010

@weiya aj ty si dnes tescovala?aj ja.ty si este dobre obstala.ja som tam 60 euro nechala 😀 .misko ma 15x dlhe body,dva natelniky a nejake vyzivky som mu kupila. a kupila som mu aj tesco flasku so slamkou.stoji 1.50euro a je mensia taka spratnejsia ako calpol.vcera sme niekde calpolku zapotrosili,takze toto nam vhod padlo. a inak kocky ja neviem ake vy mate tecsa u vas.no bystricke ma akoby dve oddelenia detskeho pradla.na jednom su vyzivky a flasticky a plienky a kremiky a oblecenie co sa po samom kupuje. a potom to druhe oddelenie,tam su vacsinou biele vecicky co su po viac kusov v baleni.su tam aj papucky pre novorodencov a mini ciapocky a pyzamka a tak.no a tam medzi tymi balenymi maju teraz tiez zlacnene veci a tak 5x dlhe body stoji 7 euro.to je super cena.to v letaku nie je ,tak to vela ludi neobzera a su tam tiez super ceny 🙂pokukajte.fakt sa oplati 😉 @kathynka ty cestovatel jeden.doma sa dlho neohrejes veru 😀 .tak si to vo francuzsku poriadne uzi 😉 a uz si vymyslela co malemu na krstiny? @ zuziiiicek17 vsetko najlepsie moja.dufam,ze si meninky krasne oslavila-po prazsku 😉 😀

weiya
11. aug 2010

@bobocka si teda pekne minula 😀 ja som mala zo sebou len 40eur, tak som sa krotit trosku musela 😀 ja som z canpolky zapatrosila vrchnak zo slamkou a najst ho nemozem 😒 v tt tesco je to v jednej chodbe po oboch stranach, najprv som nemohla tie lacne body najst, boli v detskom oddeleni, ale tom kde su veci pre starsie deti 🙂

weiya
11. aug 2010

@bobocka bobo aj z tych po 3eura dve kusy si kupovala? ze ci bude mat talka z miskom rovnake :D

tinnka9
11. aug 2010

caute tescomaniacky 😀 😀 😀 . @bobocka @weiya my sme tam boli vcera - matusovi som len 3-pack bielych body s dlhym rukavom, ale tie vpredu na rozopinanie - dufam, ze zistim, ze to je blbost 🙂 . ale na to mu chcem davat tricka s kratkym, tak je to asi jedno. dalej bavlnenu decku do kocika, a netecuci poharik - z toho sa mu najlepsie pije, a rad to teraz zuzle, ked mu zuby idu - ten stal nejako do 2€, ale je super. a na kocik plastenky tam mali za 0,05€! akurat ziadnu nemam, tak mi padla vhod 😀 . inak veci ma uz dost aj po starsom, to mu budem davat hlavne na doma, tak by sa uz patrilo v nakupoch krotit 😀 . ale ked je na niecom taka super cena, tak to by bol hriech nekupit 😀 😀 😀 . no to uz je choroba asi 😀

🙂

salma22
11. aug 2010

@tinnka9 ja to tiez tvrdim nic nie je nad skvele ceny 😉 len kupovat kupovat a kupovat (keby aj penazi bolo) xi xi 😀

weiya
11. aug 2010

@tinnka9 presne hriech by to bol nekupit 😀 skoda ze je pred vyplatu a pred mojim prispevkom 😀 este som tam mala jedno trojbalenie bodiciek okukane 😀 vlastne dve,jedny take pekne farebne a jedny cisto biele pod tie tricka s kr.rukavom 🙂 ale mozno este vybehneme po vyplate aj na kase super cena na ne 🙂 mala papa sunarkovu na dobru noc, ta jej tusim najviac chuti, ale za 5 dni ma balicek zedeny 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre