V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
28. aug 2010

@lujsa vazne?2 krstne mena? a ake je stredne? ja som to velmi chcela,no bobco ma schladil,ze nie ☹ .podla mna su 2 mena krasne. 🙂

bobocka
28. aug 2010

@kathynka 😀 no este aby padal!!! 😀 to tak!!!! 😀 inak aj ja som uchylak na mikiny (pre seba nie,ale pre maleho 😉 ) na kazde obdobie mame aspon 5-6 kapuckovych a pritom michalko neznasa kapucku na hlave 😀

kacenkalm
28. aug 2010

@bobocka teda,to by super vyzeral ten bytik...fantazii sa medze nekladu...taka mini posilovna by tam bola 😀 no ta jednotka sa jej derie von uz skoro mesiac,ale len teraz je podrazdena a poriadne....nastastie vzdy pred spanim jej namazem dasienko gelom a spinka....ale ono sa to moze zmenit na dovolenke...priznam sa,ze mam teda poriadny stres z toho.... 😨

lujsa
28. aug 2010

@bobocka hej-hej,ja som vzdy velmi chcela,aby malo babo jedno meno svoje a jedno "zdedene"...U dievcatko bolo to zdedene jasne-po mojej mamke,ale kedze mame chlapca,tak sme dali po MM-Andrej.Po dedoch sme nedali kvoli tomu,ze sme nechceli,aby mal po nich povahu,takze sme to vyriesili takto 🙂

bobocka
28. aug 2010

@lujsa Gregor Andrej P.....y(nenapisala som priezvisko,predsa len toto nie je sukromna tema 🙂 )ale akoze waw.prekrasne ,silne,umelecke meno!!!!ako spisovatel ci maliar.nadherne!!!!!! 🙂 ja som kedysi davno pozerala film kde boli dve zeny tehotne.jedna s dievcatom a tomu povedali,ze po porode vydrzi len par hodin a umrie ☹ . a druha zena s chlapcekom a ten potreboval zas hned po narodeni nove srdiecko a tak hladali darcu.male dievcatko dostalo meno gabriela a prave ona bola darcom srdca.chlapcek prezil a jeho maminka bola velmi stastna a chcela vypatrat rodicov darcu a podakovat sa a napocest malickej dala svojmu synovi stredne meno gabriel.krasny,ale strasne smutny film a odvtedy mam meno gabriel vryte v pamati a velmi som chcela aby mal moj sym stredne meno gabriel a dcera zas gabriela.ja sice nie som veriaca,no rada by som verila v anjelov ochrancov a takto by malo moje dietatko anjela uz v mene 🙂 . a bobco mi to zatrhol 😒 .no co uz,misko je aj jeho syn.

bobocka
28. aug 2010

@kacenkalm joj,ja by som si vedela perfektne ten stvorizbak porobit.len mat peniazky nan.ja chcem predat obe trojky,kupit stvorku a za zvysok kupit aj jednotku(mozno este aj mini uver bude treba)jednotku chcem prenajimat a to by bol byt na zaciatok pre miska.resp ak by som mala dve deti,tak by som to potom predala a rozdelila im aby mali na zaciatok do zivota co to 🙂

luppita
28. aug 2010

@weiya mne sa najviac paci ta biela, ale neviem ci je to aj prakticke pre mimi, predsalen bielu budes musiet furt len prat, rukavy budu isto spinave raz dva ....
@bobocka super bunda kozena 🙂 aj ten link na tie veci, fakt mega stilove .... aj ja chcem byt moc bohata, ale raz sa tak stane 🙂
@kacenkalm joooj zubok horny, to nastve a pred dofcou, tak nech sa vam rychlo prereze a bude dobre 🙂 dufam ze dofcu budete mat super a nepokazi vam ju niaky zubok 😀
Jaaaj idem ja von s malym, lebo sa nudi, ale nechceeee sa mi, je tam tak skaredo, asi zalesiem niekam do kaviarne na kavu, ale aj tam sa bude nudit, joj nech uz je september, mame 10 metrov od domu super decke centrum, bolo nam tam super pred letom ked sme chodili, maly sa tam zahral aj s detmi .... super vec take centrum 😀

weiya
28. aug 2010

@lujsa nemame tu ham, skoda hned by som to tam okukat behla 😀 neviem nakoniec mozno nevyberem ani jednu 😀 pekne meno ma maly 😵

@luppita sak to , talka byy bola hned spinava, ale ked sa mi to tak strasne paci, take chlpate bundicky, ale mozno sa zaobideme 😀 ja chcem byt tiez strasne bohata, tolko veci by som malej pookupovala ze az..,

@bobocka to by bolo jake pekne keby sa maly volal michael gabriel 😵 to je pekna kombinacia 😉 ja som ale zas neni za dve mena, ked sa davaju, ale to je podla vkusu cloveka, ale aj tak prve meno sa zvykne pouzivat vzdy viac 😉

weiya
28. aug 2010

@bobocka boze bobo tie veci!som tam ani pozret nemala 😀 hned mi srdco pisti po takom niecom pre talku 😀

lujsa
28. aug 2010

@weiya tie chlpate bundicky su krasne,najma dievcenske 😵 😵

Dakujeme za pochvalu mena,mali sme ho vybrate roky,ale pred porodom ho vedeli len moje sestry,pretoze by zacala kampan za zmenu mena,ono sa totiz takmer nikomu nepaci-nie je moderne,ani pouzivane...Ale nam sa paci,viem,ze znie tvrdo- to robia te "R"ka v nom...Moj starky je z neho nadseny,zakazdym mi povie,ze s takym menom nieco dosiahne-asi si mysli,ze bude umelec 😀 😀 😀 😀 Podareny je ten moj starky 😀

@bobocka super plany mas s bytmi,je to uplne realne,urcite sa to podari 😉 Ak sa mozem opytat,mas surodencov?

kacenkalm
28. aug 2010

@lujsa aj mne sa velmi lubi to meno ze Gregor....mne to pripomina doktore fesaka z Ordinacie v ruzovej zahrade 😀 😀 😀 😀

kathynka
28. aug 2010

@bobocka aj mne sa tvoj napad velmi paci...tiez by som niekedy chcela mat byt, v ktorom zijem a malicky byt, ktory by som zdedila a ten by som prenajimala a mohla si z toho platit aspon vlastne najomne...lenze my sme uz roky v dedicskom konani so 4-izbovym bytom, ktory sa ma rozdelit medzi moju mamu a jej bratov (kedze babka si naivne myslela, ze ked ona len ustne povie, ze kto ju dochova, ten ho dostane a vsetci (tym myslim maminych bratov) s tym suhlasili a hned jak zavrela oci, tak supy sa vrhli na korist a to, co by realne mame pripadlo, tak za to si v Ba nekupime ani garzonku)...takze ja mozem byt rada, ze mam zatial strechu nad hlavou...
@bobocka @lujsa ja zas poznam chlapceka, ktory ma tiez dve krstne mena a vola sa Maris Gabriel...vsetci ho volaju Maris alebo Marisko, iba ked sa jeho mama na neho nastve, ze uz miliontykrat ju nepocuval, tak vtedy na neho zvola "Maris Gabriel"...

luppita
28. aug 2010

@lujsa @bobocka @weiya jedna znama ma dcerku a ta sa vola Robin Vivien a pouzivaju to prve meno (mne to niako nejde k dievcatku, tak ja ju volam vivi).
Gregor je nadherne meno, aj ja som ho mala v mysli pred porodom, ale kedze moj mm je Stefan (on chcel dat svoje meno malemu), ze nieeeeee, tak sme urobili kompromis a Simon sa nam najviac podobal na Stefana, ale asi len tym ,,S,, , no nevadi, vsetci boli spokojny. 🙂

luppita
28. aug 2010

baby simpanz chodi 😀 😀 😀 normalne krokuje krizom krazom po izbe 😀 😀 😀 odpadavam z neho. normalne rozmyslam ci tie papucky nie su carovne, odvcera ich ma na nohach a dnes uz chodi sam. genialne, nadherne, uzatne, ruky hore a ide, milujem milujem milujem ho 🙂

kathynka
28. aug 2010

@luppita paradicka, parada, gratulujem 🙂

briketa
28. aug 2010

@luppita gratulujem! len teraz sa ti zacne nahanackovy zivot 😀 uzi si to!

mala prespala vyborne celu noc vo velkej posteli, nadranom bola hore, ale len som jej dala naspat dudel a handricku a potiahla do tristvrte na osem. som spokojna!

vcera mi prisli katalogy www.teacollection.com, www.janieandjack.com a www.hannaandersson.com
uz mam povyberane 🙂

kacenkalm
28. aug 2010

@luppita jej,super,gratulujem....aj nasa uz beha hore-dole 😀

zuziiiicek17
28. aug 2010

@luppita jeej ,,gratulujem 😵 😵 to je krasne .ja stale cakam ci zacne ,ale misko sa velmi boji pustit .
Inak som prisla na to ,ze mojmu chudatku idu obe 4ky zuby 😕 chudatko .take ma opuchnute .cudujem sa ,lebo horne dvojky este nema

weiya
28. aug 2010

@luppita gratulacia velika 🙂) vyboskavaj simpanza aj za mna, si zasluzi aky je sikovny 😵 😵 Natalka teraz spparavila tiez obrovsky pokrok, sama uz dost dlho ustoji, neska skusala aj krocik sparavit, ale akosi ju nozky neposluchalli 🙂 idem aj ja teda na papucky, ked su take carovne 😀 😀

weiya
28. aug 2010

@briketa tiez pekne handricky pre male kocky 🙂

tinnka9
28. aug 2010

@luppita gratulujem drobcovi k prvym krocikom!!! aj nas uz beha z izby do izby o106 🙂 . najpodarenejsi je, ked sa niekam rozbehne, v strede izby sa zastavi, otoci a ide naspat (akoby zabudol, naco tam vlastne siel 😀 ).
ja som mu dnes objavila 7.zub - a to prvy mu vysiel pred 7tyzdnami - rastu ako huby po dazdi 🙂 .

luppita
28. aug 2010

Dakujem kocky 🙂 teda simpi dakuje za gratulacie 🙂
@weiya urcite bez a kup niake papucky, normalne nechapem ako funguju, som myslela, ze ako dlho si bude na ne zvykat, najprv ich ani nechcel, zle sa mu 4nozkovalo....
@zuziiiicek17 moj maly sa neboji nicoho, vylieza uplne vsade kde sa da a ked zisti, ze nevie ist dole tak mamaaaaaaa .....aj v kociku sa vozi po stojacky 😀 😀 😀
ale u nas sme aj trenovali trosku, som si ho postavila asi meter od seba , ja som sedela na zemi a tajne nenapadne som sa posuvala dalej a dalej a dalej..... aj ked par krat by teda riadne treskol na kolena keby som tam nebola, bez kroku sa hodil o zem , zabava velika.... 🙂

ewwe
28. aug 2010

@weiya mne sa paci ta prva chlpatka, mne sa chlpatky tiez pacia, ale kamoska ju par krat oprala a vyzera akoby ju ocucali kravy, tak ja chlpatku nebudem kupovat
tie linky na gap trosku nechapem, naco su k overalom tie ciapky? ved na noc asi nebudem davat dietatu ciapku, ci? 😅 😀 ja mam jeden darovany overal gap, maju pekne veci, ale zo zasady by som od nich nic nekupila, videla som dokument ako pre tu znacku siju kdesi ludia nejaky cinani, co utiekli z ciny v otrasnych podmienkach za 5 dolarov na mesiac, ovsem ked maju dobry mesiac a tie prachy aj uvidia, skrytou kamerou ukazovali ako siju fialove mikiny s napisom cez hrud Gap, boli ich tam neskutocne kopy tych mikin
mikiny s kapucnou su krasne, ale myslim ze na zimu dost pod vetrovku neprakticke, ale skoro vsetky su s kapucnou, ozaj od pondelka budu mikiny v Lidli za 4,99€ pre deti
ja poznam tiez jedneho rocneho chlapceka Gregora, jeho sestra rackuje, tak neviem ked to bude mat tak aj on, tak to bude problem
vcera som na jarmoku bola s kamoskou, jej mala je narodena o dva tyzdne skor ako moja, baby, ta mala je asi o hlavu vyssia, uplne krasne sama chodi, aj po schodoch, vlasky dlhe, aj copik mala, nohu ma asi 23, ale zasa nic nehovori, a moja popri nej vyzerala ako trpaslik, vraj nemam kupovat na jar saty, lebo mi da ona, lebo na ninu budu akurat a jej mala uz z nich vyrastie na jesen 😀

luppita
28. aug 2010

@ewwe nic si z toho nerob, ja som sa dnes zakecala s mamickou a mala chlapca co bol od mojho o hlavu vyssi a o 2 mesiace mladsi 🙂 budem sa musiet zmierit s tym, ze moj maly bude proste krpec. aj moj bracho taky bol, maly tucko a v puberte vyrastol tak, ze nas vsetkych prerastol.... tak si pockam do puberty 🙂

weiya
28. aug 2010

@ewwe preto aj vaham ci kupit ci nie, overal sme taky maly, ten ostal pekny aj po niekolkych opraniach, ale aj tak vaham, ale asi nekupim 😀

ewwe
28. aug 2010

v kik som videla chlpate bundy ale to boli skor vetrovky, hrube na poriadnu zimu a aj chlpate kabatiky pre male elegantne slecny , ako pisete len prachy a kupujem o stosest 😎

weiya
28. aug 2010

@ewwe myslis tie zelene kabatiky 😝 tu chlpatu som chcela kupit ale ta tmavo ruzova bola uz len 74 a ta druha farba sa mi nepacila

bobocka
28. aug 2010

@briketa ja ti tak zavidim ( v dobrom) ten usa zivot 🙂 .jasne,ze to nemoze byt len super uzasne,iste su aj veci co vas potrapia,no aj tak si myslim,ze to tam mas super 🙂 @luppita gratulujeeeeem!!!!!!!!!!!!!!!skvele!!!! simpanz je kral 🙂 ja sa strasne na to tesim.misko bude rozkosny,taka mala chodiaca prdelka 😀 .no my si na to este veru pockame.my sme na tom ako @zuziiiicek17.ani moj misko sa nechce sam pustit.on sa boji sam aj stat.sem tam chvilku vydrzi,no vacsinou ide hned na kufor 😒 .akoze mne to nevadi.kazde mimi je ine,niektore chodi v 10 mesiaci, ine sa pusti v 15tom.dnes som citala clanok o detickach a hovoreni a vraj dietatko by malo do roka vediet 5 slov.akoze mama,tata sa rata?dufam,ze ano,inak 😖 tam jedna maminka vravela,ze jej syn ma 2 roky a nehovori ziadne plynule slova,len tu svoju hatlaninu stale.ze ci je to problem a lekari odpovedali,ze ak dieta po troch rokoch stale nevie rozpravat,tak vtedy je to robota pre logopeda. http://www.detskarec.sk/index.php?PageID=45 tam bola aj stranka kde bol test,ktory si moze rodic doma spravit sam bez lekara a podla vysledkov (tie sa lekarovi mailom poslu) lekar moze zistit ci je problem reci u dietata aj ked ho osobne nevysetri.bolo to myslim v novy cas zdravie.ma to svokra doma a stranku som si nezapamatala,tak to zajtra pozriem a poslem vam to.je jasne,ze teraz je nam to na dve veci,este sa tymto nemusime trapit,no aj tak nie je na skodu o tom uz info ziskat 😉 .inak kocky niektore deti su super vyvinute na svoj vek.uz ako babatka.ja to neriesim.mne drobec pribera,rastie,pomaly robi pokroky...to mi staci.nemusi byt vo vsetkom najlepsi ,hlavne,ze je to stastne babo 😉 .inak sa musim pochvalit.do plienky uz nekakame.fakt neviem kedy naposledy bola kaka v plienke.a uz 4 den po sebe spi misko vecer tak,ze ho nakojim,mame priatelov zapnutych,no on je este culy,tak to vypnem,dam mu pusku,polozim ho do postielky,pohladkam a odidem a on spi.bez placu ,bez protestov 😉 .predtym zaspaval iba pri kojeni.cez den este stale pri kojeni zaspava,no vecerne zaspavanie uz ide aj bez 😉 .ono to moze byt len nahoda,este nejak nejasam,no aj maly pokrok je pokrok 😉

briketa
28. aug 2010

@bobocka no ver mi,ze moju hypoteku by si nechcela mat 😀 😀 😀 ale byvat pat minut od plaze je vyborne, to priznavam.

bobocka
28. aug 2010

@briketa ale vsak 97 percent mladych rodin zije na uver.aj my ho mame.neviem sice v akych vyskach sa vy pohybujete (asi nie malo),ale aj tak.zijes na neuveritelne krasnom mieste,uroven zivota tam mas podstatne lepsiu ako my tu,deti sa ti tiez maju kde vysantit...mas na skok do LA.LA!!!! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre