V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
11. sep 2010

@weiya mne osobne sa z toho caju ani tak mlieco netvori,malo ho pijem na to aby to malo efekt,ale mne chuti 😉 inak aj so salom to bude u nas tak ako s talkou.misko to tiez nechce.ale predavaju take akoby vrchy z rolakov.to len cez hlavu prevlecies a je.tak to asi my kupime. 🙂

luppita
11. sep 2010

@zuziiiicek17 pekny komplet 🙂 ja som sa este nerozhodla ci overal, ci bundu a gate 😎 uvidime, mozno oboje 😒 ale isto to budem kupovat osobne. Vies niektore bundy su take uzke v rukavoch, ze pod ne nevpraces napr sveret, mikinu..... dostali sme sustakove gate a bundu k tomu, je to paradne, uplna nadhera, ale bunda ma uzke rukavy a problem je natrepat tam aj tenky rukav 😠

weiya
11. sep 2010

@bobocka jasne, ved aj mne chutil :D ten nakrcnik, ci ako sa to vola, aj ja som nad tym rozmyslala, na nete som to videla v obchode este nie, asi mas pravdu asi by to aj bolo lepsie riesenie 🙂
@luppita no o tych uzkych rukavoch mi hovor, teraz malej doniesla riflovu bundu svagrinna s talianska, celkom fajn vyzera, ale na holu ruku jej to nenavlecem, nieto este pod mikinu a tricko 🙄

luppita
11. sep 2010

cafte baby, akurat sa prehovaram, aby som uz konecne isla robit tortu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=253\
nechce sa mi, ale zajtra mame u nasich oslavu (skor, lebo buduci vikend nemozu...) vybrala som si tuto, hlavne preto aby ju mohol aj maly, urobim taku menej sladku... baby myslite, ze moze drobec zele? myslim take to sackove .... moze mu to niako uskodit?

weiya
11. sep 2010

@luppita ja ti nevim, ci mozu, ale ja by som z takej torty aj kusok talke dala 😉 taky kusolilincek malicky 😉 inak vyzera mnam mnam torticka 🙂

@achalteke trosku pozadu, ale dnes som kukla do nasej tabulky zazracnej narodeninovej a zelam simonkovi vsetko naj naj k prvym narodeninkam 🙂

achalteke
11. sep 2010

@weiya moc děkujeme 🙂

Holky co se dortů týče my měli klasiku dort potažený mandlovkou, akorát místo hutného krému uvnitř byl našlehaný, oslazený tvaroh, Malý nechtěl ani ochutnat, ale jinak se po něm jen zaprášilo 😀

kde je ta tabulka? Ať jsem taky v obraze 😀

weiya
11. sep 2010

@achalteke uz aj tu 😀
@achalteke – ČR – Šimon – 9.9. @zuziiiicek17 – Kysak – Miško - 13.9. @ewwe – Humenne – Nina – 14.9. @luppita – Senec – Šimonko – 15.9. @marusik – Kosice okolie – Klara – 16.9. @tridelko149 – Levice - Emmka - 16.9. @krasnulka - - Natalka – 16.9. @weiya – Hlohovec – Natalka – 17.9. @tinnka9 – Trencin – Matúš –19.9. @ribizek – Malacky – Peťko – 22.9. @valentovasasa – ČR – Tomášek – 22.9. @kathynka – Bratislava – Yoan – 24.9. @bobocka – Banska Bystrica – Miško – 26.9. @zojana – Trebisov – Tadea Michaela – 26.9.
@wwcko – Malacky – Ninka – @petulig – Banská Bystrica – Miška – 19.9. @gabinka79 -Prešov - Sofinka – 19.9.@salma22 – Ruzomberok – Sibalka – @akinom55 – ČR – Karolina – @kocanda2009 – ČR – Damian – @evaxx – ČR – Lucie – @iwusca – Banska Bystrica – Ema - 23.9.

Baby aktualizovala som tabulku, aby sme nezabudali 😀

achalteke
11. sep 2010

@weiya díky díky díky 😉

ewwe
11. sep 2010

@achalteke vsetko naj k narodkam, zlaty bol oslavenec
baby my budeme oslavovat o tyzden v sobotu, ja sa taaaak tesim
ten nakrcnik som mala aj ja ked som bola mala, a moja mama pletie tak uz jej uplietla svetrik a objednala som u nej aj ten nakrcnik

achalteke
11. sep 2010

@ewwe díky moc, jo těš se je to paráda. Malý dostal tříkolku s tyčí a drandíme na ní několik hodin denně, chvilku jde vedle ní, chvilku se veze, je to moc fajn

kathynka
11. sep 2010

@achalteke cece, to bola riadne velka torta, vacsia nez simonko 🙂 vsetko najlepsie aj ja prajem dodatocne

bobocka
11. sep 2010

@achalteke aj ja sa pridavam ku gratulantom a malemu oslavencovi k narodeninam len vsetko dobre zelam 🙂 zlaty bol a ta torta veru skvelo vyzera.my budeme mat 3,5kg tortu.ja ani neviem aka velka to vlastne bude.asi budeme prekvapeni 😉 @luppita ani nevies aka som nadsena tou tortou co si postla!!!!my doma nemame ruru,mame rohovu kuchynu na mieru,nemame sporak,spotrebice mame vstavane .mame varnu dosku a mikrovlnku,no na ruru nam este extra bubaky nevysli,tak ja piect nemozem,takze takato nepecena torta je pre mna uuuplne super.!!!!vyzera senzacne a isto je aj superfajna 🙂 zajtra daj vediet ci sa podarila 🙂 no som si ista,ze ano.joj,hned by som si dala 🙂 my budeme mat robenu pre miska, no tuto ja veru k tomu spravim 🙂 @ ewwe mas stastie,ze mamina ti pletie. 🙂 to u tej mojej ani zazrakom nehrozi.

ewwe
12. sep 2010

cauko tak ste vcera moc neponocovali, co isli dobre filmy v tv?
baby nina ked sa jej opytam ako sa volas? tak odpovie Nana takym ako nas..tym hlasom, ze mama co nevies ako sa ti vola dcera??? 😀 😀

achalteke
12. sep 2010

@bobocka,
@kathynka díky holky,
ty nepečený dorty jsou super, osvěžující a lehký a můžou je dlabat i prckové 😉
@ewwe tak to je Ninka šikulka, to u nás vůbec nehrozí 😀

kathynka
12. sep 2010

@ewwe haha, nina musi byt zlata, ked ti tak pekne odpovie 🙂 no my sa drzime stale nasho babababa 🙂 akoze ukecany je jak palacky, dokonca si aj krasne spieva, ale sme teda zatim stale obmedzeny len na jednu slabiku...hm...

achalteke
12. sep 2010

@kathynka to samé u nás taky jen slabiky - ba, ta, ma a teď pořád říká jakoby no s otazníkem, jakože "no?" a pořád a pořád 😀

kathynka
12. sep 2010

@achalteke tak otaznik je aj yoanove oblubene interpunkcne znamienko 🙂 a najnovsie zavrie oci a spusti to svoje babababa akoby sa strasne rozculoval...a ked to zopakujeme po nom, tak samozrejme on musi znova a este rychlejsie a hlasnejsie...

achalteke
12. sep 2010

@kathynka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

achalteke
12. sep 2010

Holky jak vám děti spí? Spí už nějaký brouček celou noc bez buzení? A co dáváte na večeři? Potřebuju nějakou inspiraci, ráda bych už dával i něco jiného než kaši...díky 🙂

weiya
12. sep 2010

@achalteke u nas cela prespata noc veru nehrozi, minimalne tri zobudenia musia byt 😒 a na veceru mi davame kasu 🙂

ewwe
12. sep 2010

@achalteke nina spi celu noc asi od 8 mesiaca, teraz sa sice velmi prehadzuje neviem ci ma divoke sny, bucha sa o postielku ale nezobudi sa, iba ja sa prebudim a napravim ju
recepty uz aj mne dochadzaju, chcem uz nejak zaviest nasu stravu, trocha upravenu, ale nejak neviem ako, to co jeme my sa mi zda nevhodne, hoc by som jej to dala bez korenin, ale zasa varit osobitne pre nu sa mi uz nechce, doteraz som to tak robila ale nemozem jej davat stale miminkovske papanicky
jeden receptik ktory sa chystam vyskusat
MRKVOVE KNEDLICKY
1/2 kg nastrúhaných jabík,1/2kg detskej krupice
prichystáme si suroviny, jabĺčka ošúpeme a postrúhame na slzičkovom strúhadle. Postrúhanej hmoty musí byť toľko ako krupice,t.j.1/2kg. /ak sú jablká málo šťavnaté, môžme pridať o jedno viac/
krupicu a jabĺčka dáme do misy a zahnetieme cesto
Cestíčko / je trochu tuhšie /
undefined z cesta formujeme malé guľkyknedlíčky varime v osolenej vode, keď vyplávajú na povrch, ešte ich varíme asi 10 min.knedlíky posypeme na sucho opraženou strúhankou zmiešanou s cukrom, alebo makom /ja som robila aj také aj také/ ale dobré sú aj posypané tvarohom alebo orechami. Nakoniec ich polejeme spraženým maslom. Knedlíčky chuťovo pripomínajú zemiakové šúľance,ale sú trochu tuhšie.

kathynka
12. sep 2010

@achalteke yoan uz strasne dlho spi celu noc bez zobudenia...to skor prilezitostne ma take noci, ze sa zobudi, lebo sa mu daco sniva alebo co...a na veceru stale ficime na sunari...my sme len v poslednej dobe spravili zmenu v jedalnicku, ze rano maval sunar a este aj o 10tej...tu davku o 10tej sme zrusili, do ranneho sunaru dostava primiesany taky maly sacik kase, takze to ma hustejsie a sytejsie a von si berieme nakrajane jablcko alebo hrusku a keksik...to je potom bitka s nasou susedkou terezkou, hotove preteky 🙂

achalteke
12. sep 2010

@weiya u nás je to podobné, dudlík, nebo "něco" a kolem třertí - čtvrté si dává mlíko. Jak já se těším až prospí celou noc, hrozně moc 😀
@ewwe ten recept se mi zdá super, v nejbližší době ho ozkouším, asi bych si to dala i já, ňam, ňam. Právě ho chci taky pomalilinku polehounku začít učit jiné stravě než té kojenecké (samozřejmě né moc slanou, kořeněnou, tučnou apod.). Mě to vyvařování pro něj nevadí, ale je to furt dokola 😒
@kathynka normálka vám to spaní závidím 😎 yoan je třída a super spáč!!! U nás se jede furt ještě sunar večer i nad ránem. A závidím i to nakrájené ovoce, Šimon to nechce ani náhodou jedině když je pomixované...ven beru takové ty kukuřičné nebo grahamové suchary, ty miluje 😉

kathynka
12. sep 2010

@achalteke no yoan ma sunar este vecer 2x - taky maly zavislak 🙂 a on tiez dlho mal len pomixovane jablcko, ale co chodime von so susedou terezkou, tak ona mala 1 rok uz v januari a vzdy maju na prechadzke nakrajane jablcko...a yoan dostal maly kusok od jej maminky zakazdym a velice rychlo si na to navykol, tak uz aj my nosime, nech ich furt nevyjedame 🙂 kazdopadne, terezka je yoanov velky vzor 🙂

weiya
12. sep 2010

Dobry vecer kocky, a kde ste? 😀
@kathynka jej nova fotka v pase 🙂 pekna 🙂
@achalteke fuuuu aj ja sa tesim, hadam raz aj taka bude 😉 🙂

Baby Natalka sama chodi, ale len velmi velmi trosku, moc sa boji, spravi takych 5 krocikov a uz aj sada na zadok, alebo hlada chytro nieco coho by sa chytit mohla...zacala tusim vo stvrtok, uz som myslela ze neska bude chodit ako proficka 😀 ale nie 🙂 nevadi, ved ma este casu , ona sa osmeli a rozchodi 😉 teraz som byt poupratovla, a taka som nahnevana zase sa mi pokazili vysavac 🙄 uf aka som ustata, teraz cakam kym sa mi talka s tatom vratia z prechadzky 🙂

kathynka
12. sep 2010

@weyia dakujem 🙂 no yoan to iste - tiez da 5 krokov a uz sa volacoho chyta...jemu hlavne stale musime pripominat, ze pomalicky, ja neviem, kam sa to dieta stale ponahla a furt ma potrebu utekat a potom je jasne, ze leti k zemi 🙂
ja mam dnes taky den nuda...len kvasim a nic nerobim...ale nejaka mamina na konikovi z BA si ma nasla, bo ona je slovenka aj jej muz, ale su blazni do francuzska, tak aj maleho syna vychovavaju bilingvalne a chce chodit s nami obcas von a este ku mne na konverzaciu z franiny...a okrem toho mi uz zajtra zacina doucko s anickou, ktoru som mala minuly skolsky rok...koniec prazdninoveho nicnerobenia...resp. robenia niecoho pre zabavu...sup na povinnosti 🙂

weiya
12. sep 2010

@kathynka ozaj kathy aj my uz mame 8zubkov 😀 , ale len takych prtavych niektorych, tak na joana malu selmicku zubatu sa zatial nechytame 😀

kathynka
12. sep 2010

@weyia no parada, ze 8 zubkov 🙂 no veru, yoan ich ma velike uz jak skolkar 🙂 a kuse riadne, ked ho chyti rapel...ja uz len stolicky vyhliadam, kedy sa prerezu...

weiya
12. sep 2010

@kathynka 🙂 aj talka kuse 😀

ewwe
12. sep 2010

@achalteke ani mne to vyvaranie nevadi, ale ako tebe skor mi vadi ta nuda stale to iste dookola
som zabudla este, ze trojkolku mame aj my, mala sa v nej velmi rada vozi, ale aby sla popri nej tak skoro asi ani nehrozi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre