V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
14. sep 2010

@ewwe aj ja prajem ninocke vsetko najlepsie, nech je stale vesela a radost vam robi 🙂

weiya
14. sep 2010

@tinnka9 ja som uz tisickrat hrniec pripalila 😀 odmocit som nehala s horucou vodou a jarou, alebo som naliala vodu a dalana sporak ho odvarit, tak sa to pripalene dobre odmocilo a islo to lahko dolu, a naposledy isiel do kosa, lebo bol prihorety aj z vonku 😀 😀

bobocka
14. sep 2010

@weiya haha,tak my dve si mozme ruky podat 😀 😀 😀

weiya
14. sep 2010

@bobocka nadstav ruku, ja ty uz podavam 😀 😀 nebolo nam fakt sudene varit v tom hrnci 😀 od kedy som ho vyhodila zatial mi nic neprihorelo 😀

tinnka9
14. sep 2010

@bobocka @weiya tak vidim, ze sme tu viacere take sikovnice sikovne 😀 😀 😀

bobocka
14. sep 2010

@weiya pocuvaj,ani mne uz odvtedy neprihorelo nic.to nie my,to ten hrniec 😀 😀 😀 @tinnka9 to keby neprihorelo,tak sa to ani nerata 😀 aj majster tesar sa utne 😀 😀 😀

kathynka
14. sep 2010

dik baby za rady ohladom gynekologicky...najblizsiu rocnu prehliadku mam mat vo februari, tak to uz budem urcite u niekoho ineho... @petraas je mi fakt luto jak s tebou zaobchadzal tvoj gynekolog a musela si takto skoncit...ale prajem ti vela zdravicka a verim, ze sa ti coskoro polepsi a sofinka sa aj surodenca docka 🙂

tinnka9
14. sep 2010

@bobocka tak podla tvojej teorie to vlastne znamena, ze sme velmi dobre kucharky 😀 😀 😀

bobocka
14. sep 2010

@tinnka9 tak a? ty pochybujes? 😀 😀 😀

achalteke
14. sep 2010

co se těch hrnců týče tak když nějaký připálím extra hodně tak ho raději vyhodím.... 😀 😀 ale tak byli to zatím "jen" dva 😕

bobocka
14. sep 2010

kocky,rano som mala na nohe mini stipanec,svrbelo to a behom dna to spuchlo a zvacsilo sa a teraz to ma priemer asi 10 cm ☹ .potrela som to lemnou vrstvou fenistil gelom.neviem ako casto ho mozem potierat.nemate s tym niektora skusenost?mam ist na pohotovost,ci pockat?

achalteke
14. sep 2010

@bobocka a nemáš u toho nějaký příbalový leták? Nebo zkus pohledat na netu 😉 ...já bych asi počkala a pro jistotu zašla ráno třeba k doktorovi, podle toho teda jak to bude ráno vypadat 😉

bobocka
14. sep 2010

@achalteke tam je,ze 2-4x denne to mzem mazat,no ja kojim a bojim sa aby to nemalo nejaky vplyv na mliecko ☹

achalteke
14. sep 2010

@bobocka a jo, já zapomněla že kojíš, no tak to nevim co nějaký osvědčený domácí recept na štípanec, nenapadá tě něco? Co to třeba ochladit ledem? Ale nevím... 😅

lujsa
14. sep 2010

@bobocka podla mna si to mazat mozes,ved Fenistilom sa mozu natriet aj stipance malych deti,tam sa im urcite viac dostane do tela,ako cez mliecko,ak sa cezen nieco dostane.Kvapky by som si nedavala,bez porady s lekarom,ale gel ano 😉

lujsa
14. sep 2010

@tinnka9 ja ked mam nieco pripalene a nejde mi to z hrnca umyt,tak necham mocit hrniec v jarovej vode,ale este ucinnejsie je,ked tu vodu v nom necham prevarat dost dlho,ta vriaca voda lepsie uvolni tu prihoreninu.Potom umyjem a ak to cele nezide,tak bud necham zas mocit,alebo zopakujem postup.

@ewweaj ja gratulujem malej oslavenkyni a vsetko dobre prajem 😵

@ribizek juuuj,vy si toho vytrpite.Ja mam zo stahovania predkozky u urologa traumu,nam totiz aj v porodnici,aj moja pediatricka zakazali sa predkozky chytat,vraj to spravi len zle.Ja si to ale nemyslim-mam 3 synovcov,dvom predkozku doma nestahovali,jednemu ano a len ten,ktoremu doma stahovali ju mal ok,ostatnym to riesil urolog...Tak z toho nicnerobenia nemam dobry pocit.
Mne by HAK vraj pomohla,ale len taka,co sa nesmie,ked kojim.A vraj ked dokojim,zmizne aj moj problem...

@petraas Sofinka je pre vas uplne stastie,lebo mam kamaratky,ktore tiez podstupili konizaciu,mali co najskor otehotniet a nejde to ☹ TAk aj ked je smutne,ze musis zazivat tie problemy s krckom,je uzasne,ze SOfinku mate a urcite pribudne aj surodenec 😵
@bobocka Misko je velky sikulko a riadne rychlo postupujete 😵

ewwe
14. sep 2010

baby diky za gratulacie, teraz odisli od nas moj brat a moj otec, oficialna oslava bude az v sobotu, ale nasi su rozvedení tak som to musela poriesit tak a trocha ich pohostit osobitne, no som z toho taka smutna, nina sa krasne spravala, vsetko ukazovala a potom jej pustili mobil a ona zacala tak krasne tancovat, fakt tak este netancovala, a oni blbci sa z nej tak vysmievali,ze ako smiesne tancuje ☹ az mi bolo do placu, som z toho smutna, moj otec nema bohvie aky vztah k nine, ale toto bolo privela 🙄

bobocka
14. sep 2010

@ewwe jej,tak tancovala.to je zlate 🙂 a pocuvaj mamina,nemas byt z coho smutna.tes sa,ze ti dcerka tak krasne prospieva.to,ze niekto nechape aky je to obrovsky pokrok u tak maleho dietatka..tak to je ,prepac za vyraz, jeho hlupost.ty to neries,tes sa z malickej a bud na nu velmi hrda.mas doma uzasne dievcatko a ostatni ti ju mozu len zavidiet 🙂

bobocka
14. sep 2010

@lujsa no ja som aj miskovi dala fenistil ked mal asi 3 mesiace a mal nabeh na AE.ale asi len 2-3x.takze aj kvapky mimi moze,ale aj tak.ja som radsej bez.natrela som si to dnes 2x.viac uz nechcem.uvidim ake to bude do rana.ale je to ako keby si rozrezala tenisovu lopricku napoly a prilozila mi k nohe.riadne velike to je.nechapem 😢.

gabinka79
14. sep 2010

ewwe, to mi je strašne ľúto. ☹ Určite Ninka bola krásna tanečnica. My sme sa práve dnes s manželom vytešovali z našej Sofinky, ako krásne začala tancovať - sama si pustí hudbu z takej malej hudobnej gitarky a tancuje. 😀 Sú to iba také pohyby, ktoré sa na tanec iba podobajú, ale je to krásne. Preto viem, že aj Ninuška je perfektná tanečnica. Úplne Ťa chápem, že si mala také pocity. Aj ja by som ich mala. ☹ Ale nepokaz si s touto udalosťou sobotnú žúrku - tá iste dopadne tak, ako má. A na budúci rok, pri spomienke na Ninkinu oslavu, budeš spomínať iba na pekné zážitky z oslavy. 😉 Ninke želáme všetko dobré, hlavne veľa zdravíčka!!! 🙂 My oslavujeme v nedeľu. 😀

zuziiiicek17
14. sep 2010

@ewwe vsetko vsetko naj malej princeznicke ,aby ti bola nadalej tym najkrajsim slnieckom 😵 😵

luppita
14. sep 2010

@bobocka ja som kupila u nas v takom malom obchodiku tie dozy, kovove, mam 3 velkosti a stali asi 4eura dokopy 😎 gratulujem malemu ku krockom 🙂 je to skvele
@ewwe vsetko najlepsie malej fesande, este stiham mam 3 minuty do 00. Vela vela zdravia stastia lasky jej prajem a nech vam robi kazdy rok len a len radost 🙂 cmuk

luppita
14. sep 2010

@tinnka9 joooj to ja som uz vsetky takto pripalila 🙂 zo dva uz skoro leteli, ale ked som si predstavila ze mi ostanu doma uz len niake 3 tak eeeee. ja som to nachala odmocit par dni, potom dratenkou a atou (niecim praskovym), islo to sice drsne ale pekne 🙂
@bobocka ja deto ako ty, viackrat sa mi podarilo ze som zabudla ze varim 😒dnes napr mlieko, vykypelo, obhorelo, ale stihla som to kym mi nezhorela kuchyna 😒 @weiya vau baby a to som si myslela, ze ja som prastena a neviem si na to dat pozor, ale som moc rada, ze som uplne v poriadku 😀 😀 😀

Ja sa predkozky ani nechytam, tak mi povedala Dr a tak aj robim. nabuduce sa jej na to opitam este raz, ze ako to je. 😉

luppita
14. sep 2010

@ewwe joj to je smutne, najviac neznasam vysmechy. je ine zabavat sa na detoch s laskou a ine je vysmech, aj moj trafeny bracho sa minule malemu strasne smial, vysmieval ho, uz ani neviem za co.... ale ja som ho poslala kade lahsie a ak sa mieni malemu vysmievat tak nemusi na navstevy k nam chodit.... pochopil to a sam povedal ze prepac.... ale vidis ani si nepametam za co to bolo, takze aj ty rychlo na to zabudni a uzivaj si oslavy a malu a proste vsetko, je to len raz tie prve narodky.... 🙂 🙂 🙂

bobocka
14. sep 2010

@luppita neboj nic,si myslim,ze kazda spravna gazdinka musi aspon raz poriadne hrniec pripalit. 😀 a my sme asi najspravnejsie gazdinky vzhladom na nase prihorievacie metody 😀 😀 😀 ja tiez tu predkosku nechavam tak,no ked miska kupem (nie vzdy),tak mu pipiska trosku natiahnem,aby ta kozicka bola natiahnuta a tak sa vlastne aj vnutro ocisti.teda nie vnutro vnutro,ale aj ta kozicka co je pokrcena.vies co myslim 😀 😝 no a doktorka mu vzdy pri kontrole pipiska riadne ponatahuje a akurat teraz naposledy vravela,ze na to,ze je taky malicky sa mu to da velmi lahko.ze je to super.mozno teda pomaha aj to mini "cvicenie" co ja s nim robim 🙂

luppita
14. sep 2010

@bobocka ja som mu to obcas skusila trosku, ale ide mu to tazko, tak som to nechala tak 😉 dufam, ze s tym nebudeme mat problem 🙂

petraas
15. sep 2010

@ewwe no bolo to ozaj stastie v nestasti ale ani to tak mozno nemuselo dopadnut keby som skor zmenila lekara...ja som mala lekarku a nechcela som ist k lekarovi ale nakoniec som sa k tomu akosi dokopala ale uz bolo neskoro...no ale som rada ze to dopadlo ako to dopadlo a ze mame Sofinku peknu a zdravu...uz aj ked druhe nestihneme ale som velmi rada ze aspon Sofi mame🙂

a inak neskoro ale predsa Ninke prajem vsetko len to najlepsie a najkrajsie, vela zdravicka a nech vam len radost robi🙂

@luppita taktiez aj Simonkovi prejem len to najlepsie, najkrajsie vela zdravicka a nech vam len radost robi🙂

petraas
15. sep 2010

@kathynka dakujem pekne🙂
no mne uz sa nepolepsi lebo ja mam tych chorob vela az sa cudujem ze ozaj sa Sofi podarila...to aj lekari hovorili ze je to super ze to takto dobre dopadlo na to kolko mam ja diagnoz...uz aj ked druhe nebude tak som velmi rada a vdacna za Sofinku🙂
je to nas najdrahsi poklad🙂

petraas
15. sep 2010

@lujsa lekari sa velmi snazili to spravit tak aby som mohla mat aspon jedno dieta ale tiez hovorili ze tomu 100% sancu nedavaju ze mi nic neslubuju ale malo by to vijst...preto som bola aj cele tehotenstvo doma a stale sledovana...no nakoniec vsetko dobre dopadlo a som velmi stastna aj ked problemov mame viac nez dost

weiya
15. sep 2010

@luppita taak vseetko naj malemu simonkovi 🙂 🙂 🙂

@ewwe nic si z toho nerob, nevedia co je zlate... aj natalka ked tancuje, mne sa to strasne smiesne zda, ale aj zlate, tak jej vzdycky zatlieskame a pochvalime ju ked zatancuje 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre