V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
24. sep 2010

@lujsa joj,teraz som si precitala co som napisala a ospravedlnujem sa.nemam pravo tvrdit,ze tvoja svokra je nenormalna.(aj ked zelat si ,aby si dieta cmulalo palce ok podla mna skutocne nie je)ty mas pravo o nej hovorit co chces,ale ja ju ani nepoznam-drza som bola.prepac

lujsa
24. sep 2010

@bobocka 😀 😀 😀 😀 v pohode,mne tiez nepripada normalne,ked dava niekto malemu babatku palec do pusy,aby sa to naucil...Tlak som mavala 300,ked mi to MM hovoril 😠 JA som potom par dni len vytahovala palce z pusy 😅 MM ma jeden palec vacsi ako druhy-ten jeden vaic cmulal a hned,ked mu pozries na prsty,vidis,ze su vycmulane 😕 😅

kathynka
24. sep 2010

tak sme boli u pediatricky este dnes vecer a yoana aj prevazila aj premerala a je to proste krpec 😀 vazi 9400g a meria 75,5cm, takze za 3 mesiace narastol 3cm...ale zlaty bol, sme si dnes vecer spravili taku malilinku oslavu doma, mal len taku celkom malicku tortu, na ktorej bola jedna sviecka, ktora hrala melodiu happy birthday...a dala som mu moj vlacik a zjavne sa mu pacil, bo hned vzal jeden vagonik a robil brrrrm brrrrm 😀 a teraz akurat zaspal, tak sa za nim poberiem aj ja, bo poobede som mala co robit, aby som ho uspala...chudatko chore mu to neslo...snad bude v noci spat lepsie...zajtra nas este cakaju pripravy na krstiny, tak to budu asi dost lietacky, kazdy tu ma svoju ulohu...tak dobru noc vam a az mi to vyjde, tak zas nieco napisem a ked sa vratime na slovensko, tak aj dake fotky pripojim...papa

ribizek
25. sep 2010

@luppita
@bobocka
@lujsa
@weiya
@tinnka9 - ďakujeme dievčatá za gratulácie. 🙂 Ospravedlňujem sa, že reagujem neskôr, ale stále nás kvária choroby. Starší má laryngitídu a prešlo mu to trochu na priedušky, Peťko je našťastie v pohode, ale minulý víkend sme utekali napohotovosť, lebo celý opuchol a vysypal sa. Potom sa nám to zopakovalo ešte 2 krát, no jediné, čo som tam našla spoločné, bol detský čaj. Ja to tipujem na prítomnosť šípiek. Tak som 2 dni potom chodila a pozorovala ho ešte aj počas spánku. V noci som si na neho svietila baterkou, či zasa neopuchol. Do toho Matúškove kašlanie, tak sme mali veselo. Už sa to trochu upravuje,a le teraz to prelieezlo na mňa, tak si idem trochu oddýchnuť, kým je víkend, nech nemusím isť na antiobiotiká, ked sa ešte kojíme.

Držte sa a nech vás všetky choroby obchádzajú. 🙂

ribizek
25. sep 2010

@lujsa - no, palček v puse nie je bohviečo. ☹ My sme to riešili s Matúškom a užili sme si svoje. A teraz som Peťkovi radšej nasadila cumlík, ako palec. Má ho iba na zaspávanie, potom ho koľkokrát vypľuje alebo mu ho sama vyberiem. Ale palec v puse, ufff, to nie. Ak niekto povie, že sa obalí leukoplastom a bude to v pohode, tak ani náhodou. Deti sú také vynaliezavé. 🙂

kacenkalm
25. sep 2010

dobry vecer
tak ja vas ani nestiham citat....a asi ani dlhsiu dobu nebudem,pretoze je to uz definitvne a oficialne,ze ostavam sama s malou....a s obrovskymi dlhmi na krku....
v najblizsej dobe budem mat asi vela vybavovania,musim sa obratit na socialny urad,nech mi poradia co mam robit sama s dietatom a kam sa obratit....caka nas tazky boj...mna urcite,mala este nevie o co ide,ale neviem co jej poviem raz,ked sa ma na to spyta.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

kathynka
25. sep 2010

@ribizek ja petkovi tiez dodatocne gratulujem k narodeninam a aby ste sa frisko uzdravili
@kacenkalm strasne ma mrzi, do akej situacie si sa dostala a velmi ti drzim palce, aby si bola silna a co najskor to prekonala a boli s tereskou velmi stastne

luppita
25. sep 2010

@kathynka aj mi sa pridavame a vsetko vsecicko najlepsie k narodeninkam 🙂 hlavne nech je skoro zdravy 🙂 Tous mes vœux pour votre anniversaire 😎 (neviem ci je to spravne, google prekladac 😀
@kacenkalm joj aj ja ti zelam nech to mas co najskor za sebou, nech mas hlavne vela vela sil na to vsetko co vas caka a nech vsetko dobre dopadne 🙂 vsetko zle je na nieco dobre 🙂 mas malu a to je to najdolezitejsie 🙂
@bobocka @petraas gratulujem k super noci bez dudus 🙂 u nas je duda tiez len na zaspavanie, potom ju vypluje ako misko a spi. Ja to zatial tiez neriesim, ale do konca roka budem. je fakt ,ze teraz je to tazke a treba mat na to nervy, ale neskor ked uz deti vedia co chcu je to este tazsie 😒

kathynka
25. sep 2010

@luppita parada, dakujem 🙂 vdaka nam sa tu vsetky naucite zakladne francuzske frazy 🙂
tak dnes sme sa ku choremu yoanovi pridali aj my dve s clarisse...soplime, kychame, hrdlo ma boli...a to mame zajtra krstiny, som zvedava ako to zvladneme...

luppita
25. sep 2010

@kathynka no teraz je asi fakt nieco vo vzduchu, ja som chora uz tyz a niako sa to nemeni, asi skocim k Dr v pondelok, ak to nebude lepsie. Simonko zatial odolava 🙂 klop klop klop
som z toho smutna, lebo uz tyz som sa s nim poriadne nepomaznala, pusu nedala ☹ ☹ ☹ zavidim nasmu tatovi ked sa jasia, stiskaju, bozkaju 😎 ale hned jak vyzdraviem vynahradim si to 🙂

kathynka
25. sep 2010

@luppita tak my sme sa tu vsetci tak vzajomne nakazili, ze uz je to aj jedno, kto komu da pusu...uz vidim tu super cestu v pondelok na slovensko, ked budeme vsetci zavreti 10 hodin v aute...

weiya
25. sep 2010

@luppita
@kathynka chytro sa uzdravte kocky 🙂
@kathynka vam este pekne krstiny poprajem 🙂 a prijemnu cestu na domov slovensko 😉

bobocka
25. sep 2010

@kathynka yoanito ma krasne miery 🙂 inak skoda,ze ste vsetci nejak pochorlaveli ☹ .dufamz,e to oslavu nijak neskomplikuje a ze si yoan aj vy poriadne krstiny uzijete 🙂 @luppita vsak ale my nemame noc bez dudky 😀 to ma len petraas 😉 my stale dudkame,no misko ma dudku len na zaspavanie,ked uz spinka,tak ju vypluje.jasne,ze by som bola radsej,keby ju nemal vobec,ale teraz sa mi ho este nechce oducat.este nejakych par mesiacov chceme mat kludne zaspavanie 🙂 @ribizek fuha moja,tak akoze to je riadna sila.ti veru nezavidim.oboch drobcov mat chorych ☹ riadne starosti s tym mas.drzim palce,nech ti doma coskoro zas behaju dvaja superzdravi loptosi 😉 @kacenkalm a pocuvaj ,ty preco aj nadalej ostavas v irsku ked si na tom tak zle.vsak tam nemas ziaden prijem.kasli na to a prid domov.uz ta tam predsa nema co drzat.tu si vybavis rp co bude coskoro 190 mesacne a plus si vybavis vyzivne.ja viem,ze to je malinko,ale aspon budes doma pri rodine,ti ti isto tiez pomozu.takto si v cudzzej zemi v riadne zlej situacii odkazana len na seba a irsky socialny system.ja sice do toho nevidim,nepoznam podrobnosti,no keby som ja ostala s miskom v anglicku sama,ze by sme sa s bobcom rozisli,tak by som uz teraz sedela na stanstede a cakala na lietadlo domov.ja viem,predstavujem si to jednoducho ako hurvinek valku,neviem ake su v tom haciky.no kazdopadne aj toto by bola pre teba moznost.skus nad tym porozmyslat .drzim ti velmo palce 🙂
inak kocky,dnes sme mali prvu z dvoch narodeninovych oslav a bolo to super.misko bol senzacny a celkovo som bola nadsena 🙂.zajtra je dalsia oslava,tak potom povyberam nejake foto a postnem.za dnes mame okolo 300fotiek 😀 kamarat prisiel so super fotakom,dazdnikom a stojanom ako je v atelieri,objektiv mal pomaly vacsi ako je cely misko (ja sa stale smejem,ze tym by aj cloveka zabil 😀 ) no a fotil a fotil a fotil 🙂 zajtra je oslava so starymi rodicmi a babkami,tak uvidime,ci to bude rovnaky uspech ako dnes 🙂

luppita
25. sep 2010

@bobocka ja viem bobo, ze misko zaspava s dudkou, tak som to aj myslela, ze to mame rovnako 😀

bobocka
25. sep 2010

@luppita jaaaaaj,tak ok potom 😀 ,podavam ruku na dialku 😀 😀 😀

tinnka9
26. sep 2010

@bobocka aj tu gratulujem vasmu drobcekovi k sviatku a vam, ze mate takeho uzasneho synceka 🙂

kacenkalm
26. sep 2010

@bobocka vsetucko naj Miskovi 😵
ja sa vratit naozaj nemozem,lebo platim pozicku tu 200€ mesacne,plus credit card,na ktorej som -1500€.....tak to naozaj nie je dovod na navrat domov....ale co som pocula,tak zase stat sa tu postara o slobodne mamicky,a ja si to vo velmi blizkej buducnosti pojdem aj pozistovat....inak ja rod.prispevok dostavam tych 164,ale podmienka je,ze nesmiem pracovat,ako zacnem,tak mi ho rusia....tak snad to bude platit aj pre mna od noveho roka,ze mozem popri tom aj pracovat.

bobocka
26. sep 2010

@tinnka9 @kacenkalm dakujeme krasne kocky 😉vonku nam sice leje,pochmurne pocasie,no ja mam od rana usmev na tvari 🙂 velmi sa tesim ,ze mame uz rocik 🙂
@kacenkalm fuha,tak nemale dlhy ti poviem. ☹ a iste,ze aj na teba sa teda bude vztahovat ten novy zakon.budes mat 190 (co nie je vela,ale aspon daco) a budes moct ist robit.no uvidis co oz uradov pozistujes.mozno nebudes musiet ist robit,mozno budes dostavat pekny prispevok na malicku 🙂.inak aj od byvaleho by si mala dostavat peniazky na malu.dufam,ze ti prisievat bude,ak nie,tak to iste sudnou cestou ries!!!!
kocky inak ja asi zas otvorim temu MMR vakcina ☹ .vcera som o tom vela citala a zle mi je ☹ .riadne zla vakcina to je ☹ velmi zle znasana ☹ niektore deticky sa motoricky zastavili,zabudli aj to ,co vedeli,boli tam aj poruchy reci a dokonca autizmus ☹ .ja neviem,mozno si to len rodicia sapaju s tym ockovanim,ale ja sa riadne bojim ☹ .asi som hlupa,ze stale o tom citam,mozno by som to mala nechat tak.vcera som pisala s kamaratkou a ona neockuje.jej malicka mala po prvej hexe zlu reakciu,tak sa zacala o to viac zaujimat a s manzelom sa rozhodli,ze ockovat nebudu.vraj v ba je jedna lekarka,co neockuje,no v postate akoby chranila homeopatickymi kurami.ja presne neviem jak to funguje,ta kamaratka mi to napisala len par slovami.ale vypytam si kontakt na tu doktorku.isto ma nejaku web stranku.ja som jej rovno povedala,ze kiezby som aj ja mala tolko sily a neockovala.ja sa vsak bojim ☹ .ak by som miska nezaockovala a nedajboh by daco vychytal,tak si to nikdy neodpustim.ale toto je zas dvojsecna zbran.dam ho zaockovat a co ak bude mat zlu reakciu na to ockovanie ☹ ☹ ☹ fakt sa toho bojim.ockovat ho dam,to mi je jasne,len sa toho strasne bojim.vo stvrtok ideme na kontrolu v roku,tak s doktorkou dam riadnu rec o tom.@kathynka co si tvoja maka o tej vakcine mysli?mala za svoju lekarsku prax nejake pripady vedlajsich ucinkov? inak aj v tom,ze kedy treba cakat vedlajsie ucinky sa vsetci roznia.jedni hovoria,ze do 3 dni,potom,ze do tyzdna a dokonca som uz aj 4-6 tyzdnov videla.@tinnka9 @ribizek kocky vy uz s tymto mate skusenost? ako to bolo u vasich chalanov? mne je jasne,ze miska zaockovat dam,no len ja som taka,ze chcem mat o tom info,chcem vediet co mozem cakat,ake reakcie .na co sa mam pripravit.

bobocka
26. sep 2010

@zojana vsecicko najlepsie malickej zelam k prvemu rocku 🙂 krasny narodeninovy den 😉

kacenkalm
26. sep 2010

@bobocka uvidime,ja by som ostala najradsej s malou aspon este rok doma,a potom do skolky,ale neviem ci to pojde....inak on povedal,ze platit nebude,aj ked je v rodnom liste napisany....ze mne vraj peniaze neda,ze co bude mala potrebovat,to on kupi.... 😠 nikdy by som neverila,ze ja takto prestanem milovat....ja som ho strasne milovala,a takto daleko to zaslo....nechce pochopit,ze za to mozme obaja,nielen ja....vsetku viny hadze na moje plecia... ☹

bobocka
26. sep 2010

@kacenkalm neda!!!!!!tak to by som sa na to pozrela!!! 😠 tak by som to sudne riesila!!!!! tessie ma na tie peniaze narok.ale zas pokym budete byvat spolu,tak by som to sudne neriesila.nechaj ho ,nech malej kupuje co treba,ale akonahle spolu byvat nebudete,tak by som teda vyzivne vybavila!!!!aj to si zisti,ze kolko by ti mal na malu davat.aby si vedela,ze ci ti v podstate materialne dost prispieva.to je sila,ze ste sa takto nezhodli,ze laska dokaze takto vyprchat. ☹ hlavne sa snazte vsetky vase nezhody racionalne a nie emotivne riesit.tessie je sice malicka,no deticky vela vnimaju a ked bude starsia,tak bude urcite chciet mar rodicov,co sa respektuju.

kacenkalm
26. sep 2010

http://www.slobodavockovani.sk/news/mmr-vakcina...
ja teda neviem,ci by som dala ockovat....

ribizek
26. sep 2010

@bobocka - ja som mala Matúška zaočkovaného a nepozorovala som, žey mal nejaké nepriaznivé reakcie. Sestra má 4 deti a tiež tam neboli vedľajšie účinky. Vieš, rozhodnutie je vždy na tebe. Všetko nesie v sebe riziko, ale mne očkovanie pripadá menej rizikové. Viem, všetko sa berie percentuálne a asi maminám, ktoré s tým majú negatívne skúsenosti je jedno, že to bolo len mizivé percento, ak ich dieťa je v tom "mizivom percente." Vezmi si, že ani lekári nie sú zajedno. Ale na druhej strane, koľké z rodičov tvrdia niečo, s čím nemajú skúsenosti, majú to len z počutia a aj to podajú svojím spôsobom. Napríklad taký Vigantol. Čítala som niektoré reakcie mamičiek po tom, ako som mala už prečítané z viacerých oficiálnych zdrojov, prečo to stiahli. Keby som o tom nič nevedela, tak získam ocit, že sa dieťa otrávi do 5 minnút od požitia. Proste, niektorí to podávajú trošku hystericky.
Nehovorím, že na tom nie je nič pravdivé, ale nemám pocit, že až v takej miere, ako to niektorí opisujú. Musíš sa rozhodnúť sama. Každopádne dopredu nestresuj. Toľko vecí sa môže v živote stať, ale keby si všetko videla v čiernom, tak asi ani von nevyjdeš. Ja na očkovanie idem, nemám s tým v okolí negatívne skúsenosti a verím, že to aj tak zostane.

@kacenkalm - prajem veľa síl, budeš ich potrebovať. Držte sa, dievčatá.

tinnka9
26. sep 2010

@bobocka jooj, moja, tak to ockovanie pri matkovi si uz nepamatam 😒 . odvtedy sa dost pomenilo v tom ockovacom kalendari, nieco sa pridalo, nieco ubrali, tak fakt neviem. ja som napr. matovi platila plnu vysku aj hexa vakcinu aj pneumokoky. a vsetky 3 davky hexa vakciny ma napr. vtedy vysli dokopy okolo 6000 Sk!

iwusca
26. sep 2010

@bobocka vyzera to dobre asi ju skusim o rok 🙂 ja som robila tiez nepecenu taku jablkovu s piskotami aby ju aj emka mohla a moje netere co tiez boli na oslave 😀 a pre dospelych sme mali zakusky....

lujsa
26. sep 2010

@bobocka vsetko najlepsie Michalkovi prajeme,nech je zdravucky a stastny 😵 😵 K ockovaniu MMR-ja som si o ockovani citala este ako tehotna,nechcela som tu s tym zacinat-MMR je praveze dobre znasana vakcina,aaaale,ak su neziaduce ucinky,tak vraj velke.Mne moze kto chce tvrdit,ze autizmus z nej neziska-citala som par zdrojov a vraj prvou potvrdenym spustacom autizmu je virus mumpsu v organizme,ak je pritomny tusim do dvoch rokov veku.Samozrejme ho dostane male percento deti,ale v MMR je zivy virus mumpsu,aj ked oslabeny.MM nechce,aby bol G.ockovany touto vakcinou do dvoch rokov,ale az po ich dovrseni.Ja sa bojim osypok,tak ockovat dame,ale rada by som co najneskor.Neviem,ci ste poculi o tom,ze v Japonsku su zakazane ockovania deti do roku veku,vsetky ockovania maju az po dovrseni jedneho roku a maju nulovy vyskyt SIDS....

@kacenkalm velmi drzim palce,nech sa co najskor postavite s Tereskou na nohy 😵 Take reci,ze tebe peniaze neda su na zaplakanie-tak ho posielaj kupovat vsetko-mlieko,plienky,oblecenie,vyzivy,drogeriu-uplne vsetko a tiez mu do toho neprispej,pretoze mu peniaze do ruky nedaj a budes mat ine vydavky 😉 Chlapi vedia byt poriadne hnusni 😠

lujsa
26. sep 2010

@bobocka este som zabudla napisat,ze G.nesklamal a na rocnej poradni mal obvod hlavicky 50cm 😀

bobocka
26. sep 2010

http://iuro.awardspace.com/dok/vran/MMR_bezpecn... porazi ma 😠 😠 😠 ja fakt neviem co robit.kedy to mam dat ockovat. a mam vobec? 😠 😠 😠 niekedy je informovanost horsia.nevediet o tychto veciach,tak sa clovek ani neboji. 😒
@lujsa malicky ma kraaasny obvod hlavicky. 😉 uvidime ci vas aj my dozenieme.kontrolu mame vo stvrtok 🙂 .
inak kocky aj dnesna oslava bola fajn 🙂.fotky budu,len ich spracuvavame.sialene vela toho je 😀 ale michalko hviezdil 🙂 zlaty bol 😀 dakujeme vsetkym za gratulacie 😉

weiya
26. sep 2010

@bobocka to je super ze aj dnesna oslava dopadla fajn 🙂 bol aj ten tvoj oco? uz sa tesim na fotky 🙂 😀

weiya
26. sep 2010

@kacenkalm tiez drzim palce, vy kocky ste silne ,vy to zvladnete 😉 🙂 a byvate stale spolu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre