V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
28. okt 2010

@petraas na tie vyrazticky okolo pusky mozes dat kludne aj sudokrem.tak natenko natrety.je to antisepricky krem predsa.aj misko mal s tymto vzdy problem.teda s tymi vyraztickami okolo pusky.ale iba ked mu zbky sli a teda slintal zavodne.nam hned doktorka povedala,ze tak natenko mu mam sudocream natret a pomohlo.sice to par dni trva,lebo na tvari si to dietatko najskor zotre ruckami,ale pomohlo 😉
inak kocky,kolko zubkov maju vasi drobci?my mame zatial len spodne jednotky a horne jednotky a dvojky a teda 6 zubkov 😒 .teraz by mal mat uz viac,myslim,no nejak sa tie ostatne nehrnu narast.uz dlho nic extra nebolo.aj sa mi zdalo,ze ma navrete dasienko hore,ze sa trojky tlacia a stale nic.skor ma stvu tie dolne dvojky.tie mali byt uz davno vyrasteme ☹ .ako je to u vas?

petraas
28. okt 2010

@weiya no prave aj ja som sa obavala ze ci nebudu tie 68/74 male ale zasa tychto som sa bala ze budu velke...no nic ja skusim napisat do bessu ci by mi nepremerali tie 74 ale pochybujem lebo moc ochotny tam teda niesu.

@gabinka79 nieje zac ale myslim ze bude chutit lebo vzdy ked ho niekomu dam a skusi to uvarit tak si velmi pochvaluje🙂
inak nam nik nepovedal ze je to zo slin to len ja si myslim lebo ked neslinta tak to ma dobre a ked slinta menej tak sa jej to objavi a ked viac tak je to katastrofa....no my uz to mame aj 2 mesiace a stale nic len ako ty pises ze raz lepsie a raz horsie a tak som jej zacala ten holtak na to davat

kathynka
28. okt 2010

@bobocka tak my cakame dalsie zubky co nevidiet...uz aj preto, ze yoan zase ochorel a on vzdy ochorie, ked mu idu zubky...a ma aj navrete dasienka, takze je to jasne...inak, nic si z toho nerob, ze misko tie dolne dvojky este nema, ja poznam jedneho chlapceka, ktory ked mal rok, tak nemal ani jeden zubok a vraj sa to kludne moze stat...to je ta mala detska individualita, a zjavne to vplyva aj na zubky 🙂

petraas
28. okt 2010

@bobocka no ved prave ze si to deticky rychlejsie zotru nez to zaucinkuje🙂 inak vdaka za radu ked tak skusim aj ten sudokrem ten aspon tak nesmrdi a nespini🙂

no a zubky mame len dva dole a dva hore a teraz nam rastu uz viac ako 2 mesiace dalsie horne mame ich tak do stvrtky takze ked vyrastu budeme mat 6 ...inak sa mi zda ako keby jej chceli stolicky ist lebo to tam ma dost navrete a bola nekludna a na riedko kakala tak uvidime co bude...ale to asi zistim az ked vyrastu lebo si nechce ani za svet dat pozret do pusinky...to som tak nahodne spatrila

petraas
28. okt 2010

baby prave som pozerala na tu sutaz beba ze na ktorom sme mieste a uz sme sa vysplhali na 4 to je super len asi na dlho nie lebo za nami su fotky ktore maju len o nejaky hlasok menej...inak to miesto je dost vasou zasluhou tak vam velmi pekne dakujeme🙂

petraas
28. okt 2010

inak baby k tym velkostiam este...ja som Sofinke nakupila tricka v tescu ze 1-1a pol roka a su skoro vsetky male a tak som teraz zacala kupovat 1 a pol -2 roky v tescu....z takka je 86 celkom dobra a z HM je je troska väcsia....no proste des

petraas
28. okt 2010

baby ktora si ste chceli prave sa predava https://www.modrykonik.sk/bazar/201-detske-chod... ale to ste chceli tusim chlapcenske tak potom nic

kathynka
28. okt 2010

@petraas a ja som pozerala teraz na tu nestle sutaz a uz je sofinka tretia 🙂

lujsa
28. okt 2010

@bobocka nas drobec ma 8 zubkov a veeelmi navrete,hrube dasna-hore na mieste trojok,dole na mieste stoliciek.Tak uvidime,kedy sa prerezu,ale vraj to trva dlho.Inak-prvych 6 zubov mu vyslo rychlo,do 9.mesiaca,dalsie dva az v 12.mesiaci.

S tym cislovanim mate uplnu pravdu,co znacka,to ine cislovanie.Ja som G.kupila v Kiku overal,mali jeden jediny,cislo 80/86 a neviem,ci ho nevratit.Teraz mu je akurat,mozno o 1 cm dlhsie rukavy ma,ale je tensi,nie je podsity flisom a ma dost uzke rukavy.Tak som uz bola rozhodnuta,ze ho vratim,ale nikde nemaju iny,co by som kupila,musim zbehnut do toho Lidla.Prvu supravu ma oteplovacky+vetrovku,to bude hlavna suprava,potrebujem uz len nieco nahradne.
K tej siestej chorobe,G,.ju mal prednedavnom a ma troska ine prejavy,ako ma Yoan.Tri dni vkuse-bez klesania,vysoke teploty,zale ziadne ine priznaky,.Ziadne sople,hnacky,kasel,nic.Ja som si myslela,ze su to zubky.Na stvrty den sa mu objavil na hrudniku vysyp a teplota uplne zmizla,podla toho som vedela,ze je to sestka.Na nu sa praveze nedavaju atb,lebo ma takyto mierny priebeh,takze nie je to nic strasne,nebojte 😉

petraas
28. okt 2010

@kathynka jej mas pravdu som aj ja musela ist kuk...no keby sa nam daco podarilo vyhrat boli by sme radi lebo okrem tych luciek sme este nikdy nic nevyhrali tak by sme sa vytesovali🙂 no ja klikam kazdu chvilu ale za cely den mi to islo len 2x a taktiez aj z mobilu len 2x tak asi sa viac neda alebo neviem.

gabinka79
28. okt 2010

@bobocka my máme tiež 6 zúbkov. Inak tie zuby sú pre mňa postrach 😖. No práve, tie veľkosti a ja stále premýšľam, či nemám predsa len vziať tú 86-tku. 80-tka jej bude dobrá, ale neviem, či nie tak na dva mesiace a 86-tka je zasa rukáv o 4cm dlhší ako tá 80-tka. To je des. Vidím, že dnes budem mať noc opäť pokojnú. 😠 Tak mi treba! ☹
@petraas ja som ešte nezahlasovala. Kde tak môžem urobiť a podporiť Sofinku? 😉

petraas
28. okt 2010

@gabinka79 je to na tomto linku http://www.dojcenskavyziva.sk/soutez_hratky_det... da sa hlasovat kazdy den tak ak sa ti chce mozes zahlasovat budeme len radi🙂

no to sme tu tusim len my tak najmenej zubaty🙂
no co sa ust tyka myslim ze zubov alebo rozpravania tak to sme pozadu ale inak sme ostatne celkom dobre zvladali🙂

bobocka
28. okt 2010

@lujsa ja som kupila malemu v tescu modre oteplovacky za 10 euro na 18mesiacov a su mu dobre,len tie dva gombiky hore na zapinanie musim presit na kratsie,lebo mu je to trosku velke. a tu bundicku v lidli som tam miskovi skusala nech nekupim blbost.oni mali len 74-80 a 86-92 a kupila som mu z toho samozrejme tu 86-92 a je mu dobra,akurat trosku dlhsie rukavy su,ale to je uuuplne ok.fakt to ako komplet vyzera.na sankovacku mu to bude uplne stacit a ak nie,tak potom ine kupim.teraz fakt uz vymyslat nebudem,aj tak na ine bubaky nemam 😒 .ale s tymto som fakt spokojna 😉

lujsa
28. okt 2010

@bobocka tie oteplovacky som aj ja v Tescu pozerala,ale nemali velkost 12-18 mes.,len mensie.Super to spolu vyzera,aj ta bundicka & Lidla je pekna 🙂 Pojdem zajtra pozriet.Lebo takto ta to vyslo 20,-Eur,mna ten overal vysiel 19,- a predsa len dva kusy lepsie vyuzijes ako jeden.Inak-ten overal je asi len o malo hrubsi,ako tie Tesco oteplovacky,nevyrabaju to nejake tenke?

petraas
28. okt 2010

@bobocka tak to vyzera ozaj ako komplet🙂 to si dobre v tom tescu natrafila u nas vobec oteplovacky nemaju. chodim kazdy den do tesca ze ci nejake nedostanu ale marne. mame sice jedny ale este som chcela nejake obycajne do rezervy. inak baby bola som aj v predajni pre deti ze ci nieco nebudu tam mat aj ked viem ze je tam draho ale nic nemaju ani svetriky ani rukavice a ked som sa pytala ze ci dostanu tak m povedali ze uz pravdepodobne nie...no u nas v Skalici je to velky problem kupit nieco pre deti.

weiya
28. okt 2010

@petraas peti,ale pekne vam hlasy nabiehaju 🙂 do vie ako to je nastavene,po akom case sa da opat hlasovat,mne sa dalo neska len dva krat,skusam skusam,a uz nejde,skusim teda zajtra 🙂 do kedy sutaz trva?

@bobocka pekne si to trafila,vzera to ako origos komplet 🙂

lujsa
28. okt 2010

@petraas ja neviem,co je toto za rok,ale zima este nezacala a detske zimne veci uz nemaju.Ani v HM-vraj uz nedostanu overaly,vetrovky,oteplovacky.Ja by som tiez chcela druhy komplet do zimy lacnejsi,akoby nahradny.ten prvy mame dobry,ten bude hlavny.

bobocka
28. okt 2010

@lujsa @petraas ta bundicka je tepla fajna podla mna.ramena su flisom podsite a tie oteplovacky su podla mna akurat hrube.dam pod to hrube pancusky a bude.ja zas nechcem aby v tom bol maly tak,ze sa ledva pohne. 😀 .urcite to bude stacit 😉 @petraas u nas ti mali tieto tmavomodre a aj kremove take iste.ja som chcela kremove kupit,no to je dost hakliva farba(aj ked sneh nezaspini 😀 😝 ),tak som tie tmave zobrala.hned som ich aj malemu skusila a perfektny v tom bol 😀 .rozkosniak maly 🙂 sa riadne tesil z toho,ze mu to pri chodzi suchoce 😀

lujsa
28. okt 2010

Bobocka,este ma napadlo,tie tenisky,co mame rovnake s vasim Miskom su uz nasmu drobcovi tak male,ze do nich ani celu nozku neda.A to ich mal parkrat len v kociku,takze su uplne ako nove.
A tie 22-ky,co dostal od svokry,tak neviem-ale nema tam ziadnu rezervu,neviem mu za patu strcit prst.Myslite,ze su mu uz male?Tie su tiez ako nove,bez jedineho skrabanca.Snad budeme mat niekedy druhe a odnosi ich 🙂

petraas
28. okt 2010

@weiya celkom pekne nabiehaju ani som to necakala ale to dost zasluha vasa🙂 trva to do 10. 11. asi sa da len 2x za den hlasovat lebo aj mne to islo z netu aj z mobilov len 2x za dnes...no nic tak zasa zajtra budem skusat🙂

petraas
28. okt 2010

@lujsa no to fakt nechapem co uz nic nemaju...a kedy to vlastne mali???? sak pomali cely september som chodila a zhanala a vsade mi povedali ze este nemaju ze teprva dostanu a teraz ked som v oktobri zhanala tak mi zasa hovoria ze uz mali ze uz mat nebudu...tak fakt neviem kedy som to mala zhanat...to asi vzdy rok do predu budem musiet🙂)))
kebyze nepoobjednavam z netu tak Sofinka nic nema

gabinka79
28. okt 2010

@bobocka tak to si fakt rozumne vyriešila. Nie ako ja 😠 Je to pekné!!!
@petraas je zahlasované, ale iba raz ma to pustilo.
My zajtra cestujeme k rodičom, tak sa k vám pridám v pondelok alebo v utorok. Želám vám pekné sviatky - plné rodinnej pohody a dobrú noc. 😵

petraas
28. okt 2010

@gabinka79 dakujeme🙂
aj tebe pekne sviatky a hlavne prijemnu a stastnu cestu🙂 dobru noc

bobocka
28. okt 2010

@gabinka79 no na tvojom mieste by som mala overal za 40 euri skor ako plan b.to je fakt vela penazi za nieco co nevies ci vobec dobre bude.ale to je moj osobny postoj,lebo my mame malo koruniek,na rozdavanie veru nie je,takze ja by som na 40 eurovy overal mohla hned zabudut.hlupe loto 😠 no asi by som najprv riadne obchody poprezerala.predsa len je to lepsie to vidiet.a neviem aka je sofi velka,no ja by som radsej 86kupila.radsej nech je to trosku vacsie ,ako keby v tom mala byt napratana jak hurka.no vsak sem daj link,nech ten paradny overal aj vidime 😉
@lujsa nemyslis vazne 😀 tak little G riadne rastie labka.aspon bude mat poriadnu stabilitu 😀 miskovi su 21 stale dobre.aspon,ze to.este do najblizsieho rp vydrzime a potom nejake poriadne na zimu kupime.joj,az ma striaslo z pomyslenia na to.zas mi nejaky sedivy vlas pribudne 😠

bobocka
28. okt 2010

@petraas pockaj,to sa da hlasovat aj viackrat???ja ze len raz.vsak ked som vcera dala na tu bebu klik a potom som chcela dat na konika(sofi na konikovi),tak mi to uz neslo,ze uz raz hlasovane bolo.tak ako to vlastne je?idem kuknut,ci sa mi bude dat vam este daky ten hlas pridat 😉

bobocka
28. okt 2010

@petraas tak som zahlasovala znova a pridalo tam hlas,tak budem klikat kazdy den,nech ma sofi najviac hlasov 😉 a co vlastne vyhrate ak vyhrate? a bude oceneny aj druhy a treti?

petraas
28. okt 2010

@bobocka da sa hlasovat kazdy den a asi 2x za den...ked kliknes na bebu tak uz ti nepojde na inu fotku az za nejaky cas...

petraas
28. okt 2010

@bobocka 15 nejlepších příspěvků získává balíček výrobků v hodnotě 600,-Kč/20 EUR. Počet výher je uveden zvlášť pro CR a zvlášť pro SR.

petraas
28. okt 2010

baby tak ja odchadzam na kute, majte sa tu pekne a dobru noc🙂

bobocka
28. okt 2010

@petraas jaj,tak idem hlasovat denne a je uuuplne jasne,ze jeden z tych balickov budete mat aj vy.vsak teraz je sofi tretia 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre