V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
29. okt 2010

ja som u nas v obchodoch nikde nevidela oteplovacky ani kombinezu-overal,ani v tt v tescu a z netu sa bojim uz objednavat ,malokedy sa mi velkost podari natrafit aby sedela,len teda pri takych veciach ako napr svetrik to je jedno,lebo ponosit moze aj cez leto ked bude chladnejsie,ale oteplovacky na leto,by nam asi boli nanic 😀 😀 mame jedny zdedene,tie nam musia stacit 😅 no uz som veru zvedava na zimu ci taka studena bude a ci aj snehu bude dost...

lujsa
29. okt 2010

@weiya Predpovedaju velmi chladnu zimu v Europe,vraj najchladnejsiu za poslednych 1000 rokov a to predpovedaju renomovany meteorogovia,pretoze sa spomalil Golfsky prud.Tak preto som aj fusak kupovala 😀 A to zatial G.nedavam na prechadzke ani deku,tak neviem,ci ho vobec vytiahnem,alebo postaci deka a nanoznik.

bobocka
29. okt 2010

@ewwe fuuuha mamina,si sa musela riadne zlaknut ☹ .chudatko nina,hadam jej jazva neostane a dufam,ze jej aj modrinka zmizne chytro.
@kathynka no senzacny je yoanito.strasne je na tych foto zlaty,chorucky no rozkosny.taky,ze by ho clovek hned pomojkal,nech mu je lepsie 🙂
@weiya talka je superzlata v tych satockach,bude riadne hviezdit na sviatky 🙂
@lujsa tenka??? nemyslis vazne 😀 podla mna tenka nie je.ta pumacka je este tensia. 😀 a ze ruzove ponozky 😀 😀 😀 mas stastie,ze je g este malicky a na to co mu oblecies,ti este neodvrava 😀 😀 😀
inak kocky,ja som vcera len jednym okom pozerala 112 na markize a krv mi v zilach tuhla.dietatko, take stare ako tie nase, vopchalo rucku do kosacky a odtalo mu bruska prstov!!!! ja som bola uplne hotova z toho.chudiatko,vsak to aka strasna bolest mysela byt!!! ☹ dalsie bolo,ze mlada mamicka prikladala do piecky a piecka vybucha.jedine stastie,ze vtedy nemala na rukach svoje male dieta,nastastie mala len povrchove zranenia a bola uplne uzasna ta matka,lebo ju sli brat do nemocnice a ona cele osetrovanie v sanitke mala na rukach svoje dietatko a jedine co ju trapilo bolo,ze ako ho bude teraz kojit a nie to,ze jej maju rany osetrit.no matka ako ma byt 😉 .a bolo tam aj sestrocne dieta co bolo po autonehode a bolo asi v soku,lebo strasne kricalo v sanitke,ale tak zo soku a nie od bolesti.no hruza.uz si to zas aspon rok nepozriem 😠

bobocka
29. okt 2010

@ewwe fuuuha mamina,si sa musela riadne zlaknut ☹ .chudatko nina,hadam jej jazva neostane a dufam,ze jej aj modrinka zmizne chytro.
@kathynka no senzacny je yoanito.strasne je na tych foto zlaty,chorucky no rozkosny.taky,ze by ho clovek hned pomojkal,nech mu je lepsie 🙂
@weiya talka je superzlata v tych satockach,bude riadne hviezdit na sviatky 🙂
@lujsa tenka??? nemyslis vazne 😀 podla mna tenka nie je.ta pumacka je este tensia. 😀 a ze ruzove ponozky 😀 😀 😀 mas stastie,ze je g este malicky a na to co mu oblecies,ti este neodvrava 😀 😀 😀
inak kocky,ja som vcera len jednym okom pozerala 112 na markize a krv mi v zilach tuhla.dietatko, take stare ako tie nase, vopchalo rucku do kosacky a odtalo mu bruska prstov!!!! ja som bola uplne hotova z toho.chudiatko,vsak to aka strasna bolest mysela byt!!! ☹ dalsie bolo,ze mlada mamicka prikladala do piecky a piecka vybucha.jedine stastie,ze vtedy nemala na rukach svoje male dieta,nastastie mala len povrchove zranenia a bola uplne uzasna ta matka,lebo ju sli brat do nemocnice a ona cele osetrovanie v sanitke mala na rukach svoje dietatko a jedine co ju trapilo bolo,ze ako ho bude teraz kojit a nie to,ze jej maju rany osetrit.no matka ako ma byt 😉 .a bolo tam aj sestrocne dieta co bolo po autonehode a bolo asi v soku,lebo strasne kricalo v sanitke,ale tak zo soku a nie od bolesti.no hruza.uz si to zas aspon rok nepozriem 😠

bobocka
29. okt 2010

a to mi preco dvojmo poslalo?divne 😝

lujsa
30. okt 2010

@bobocka no veru,krasne ruzove ponozky ma,take tie s pogumovanou podostvou, jeho cislo mali len dvojbalenie ruzova,hneda.Tak ma,na doma stacia 😀 Ta bundicka mi vazne pripadla tenka,moja zimna bunda je hrubsia a to sa stale hybem.Ale pod fusak staci,to ano.Aj s oteplovackami,ked das pod nu teplu svetrik,len ja nahradne oteplovacky nemam.A mozno zbytocne pozeram hrube veci a tuha zima nebude 😉
Tu 112 som aj ja jednym okom pozerala,ale ziaden detsky pribeh som nevidela cely.Nevidela som,co sa stalo tomu dietatku s roztatymi bruskami prstov a MM tvrdil,ze autonehoda,tak to bola asi ta kosacka.Chudatko.A ta mama,co jej piecka vybuchla bola uzasna,ako ukludnovala toho maleho.

ewwe
30. okt 2010

@lujsa ja som minule pocuvala v radiu, ci fakt bude taka tuha zina 1000rocna, a tam vraveli, ako moze niekto predpovedat tisicrocnu zimu, ked merania sa zaznamenaju iba cca 200rokov dozadu, vraj mala doba ladova bola v 18 stor. ze to bola velmi tuha a dlha zima, ale ze taka nebude toho roku, vraj moze byt tuhsia ako je priemer, inak ked si spominate, tak toho roku bola tiez velmi dlha zima, ved v aprili som davala este malej vetrovku, co bolo take hnusne pocasie 🙂

bobocka
30. okt 2010

baby ja to,ci bude tuha ci netuha zima zas az tak velmo neriesim.ked budu nechutne mrazy,tak budem doma s malym a ked bude normalna zima(max -8 - -10),tak pojdeme von.vsak sme na materskej,nikde sa nemusime trepat(az na nejake extra pripady),takze si mozme vybrat ci pojdeme v tuhych mrazoch von a ci nie.ja viem,ze by sa malo ist von kazdy den s drobcom,ale ked budu riadne mrazy,tak to podla mna aj tak dobre nie je,takze doma budeme 😉
my sme sa akurat vratili z fotenia v parku.mame nadherne pocasie,tak sme boli maleho v listi fotit.prisiel aj ten nas kamarat co ma neskutocnu masinu fotak,tak budeme mat nadherne fotky.uz sa tesim 😉

kathynka
30. okt 2010

@lujsa dakujem 🙂
@bobocka dik bobo 🙂 no on sa teraz velice rad mojka, takze som si ista, ze ziadnym pomojkanim navyse by nepohrdol 🙂 potom daj fotky niekam, take jesenne umelecke fotky deti v listi su velmi pekne.

bobocka
30. okt 2010

@kathynka joj,hned by som ho stisla,bubaka maleho choreho 🙂 .foto dame dnes na fcbk,ale len to nase,tie paradne kamartove fotky dame az neskor,to sa upravuje v nejakom programe ci co 🙂

lujsa
30. okt 2010

Ja dufam,ze az taka tuha zima nebude,pre mna bola tuha uz ta posledna,tie minusove teploty siahali hlboko pod bod mrazu a snehu bolo ako davno nie.Praveze si myslim,ze deti nas donutia ist s nimi kazdy den von,uz budu mat vzdorove obdobie,budu to potrebovat a my radsej vymrzneme,akoby sme mali doma nervozne deti 😀 A ked si predstavim,ze spravia par krokov,potom stoja,lebo nieco zbadaju a zas par krokov,tak ich ten pohyb az tak nezahreje.

@bobocka tesim sa na fotecky,vyborny napad pofotit maleho v listi,musim nahovorit MM,nech to spravime aj my.

bobocka
30. okt 2010

@lujsa no ved to,podla mna sa aj deti budu domov hrnut z tolkej zimy 😀 a mozno nie.uvidime.vsak zas v zime netreba chodit von an trojhodinove prechadzky ak fakt tuhne.na polhodku trosku sa prejst a je to.ja teraz chodim von na dlho(niekedy aj 6-7hodin ked plavat ideme,tak rovno dlho von ostavame,ale vacsinou su to tie 3hodiny),lebo ja toto pocasie milujem.ja som sa tiez na jesen narodila a asi preto.jesen je nadherna,farebna,posledne roky nie je ani nejak mokra, a to slnko a babie leto,mna to strasne energiou dobija.a treba sa mi pred mrchavou zimou dobit veru.zima ako rocne obdobie je fajn,ale ja nenavidim pocit zimy.aj teraz som doma v zupane zababusena co mi je chladno 😠 .inak urcite chodte aj vy maleho pofotit v listi.tie fotky su fakt super.velmi mile to je 🙂.dam sem par na inspiraciu.ale tieto nase su take bezne.tie kamaratove su nadherne presvietene(vsak za ten jeho fotak si normalne auto clovek moze kupit,taka masina to je 😀 )ale tie az za par dni budeme mat.on je teraz riadne vytazeny,tak to mozno aj dlhsie bude trvat.nevadi.hlavne,ze su 😉

ewwe
30. okt 2010

ahojky, tak prikladam aj ja fotky z fotenia u nasich na zahrade

ewwe
30. okt 2010
kathynka
30. okt 2010

@bobocka misko je perfektny na tych fotkach 🙂 a v tom oblecku strasne stylovy 😉 vesele babo v kope listia 🙂

@ewwe zlata mala bambulka 🙂 tusim jej tam vidno aj ten monokel pod ockom...

bobocka
30. okt 2010

@ewwe rozkosna je ninka malicka,no na tej druhej foto jej veru aj modrinku vidno.tak to mate zvecnene 😒 .ale na krase jej to veru neubralo,nadherne dievcatko doma mas 😉 .
@kathynka dakujeme krasne. 😉

weiya
30. okt 2010

@ewwe mala je podarena 🙂 dufam,ze po modrinke zachvilku uz nebude ani stopy 🙂
Misko je tiez maly fesak @bobocka 🙂 vidim,ze aj on mal veku radost z listia 🙂 aj my sme par fotiek v listoch porobili minulu nedelu,to je take vdacne na fotenie 😀 🙂

kathynka
30. okt 2010

@weiya no aj talka je strasne zlata 🙂 tusim pojdeme do nejakeho parku nafotit buduci tyzden aj yoana 🙂

weiya
30. okt 2010

@kathynka len chojte 🙂 hadam uz nebude listie posusene 🙂 my sme dlho poriadne listie hladali 😀

bobocka
30. okt 2010

@weiya jej,tak talke sa riadne pacilo. 😀 super foto s nou mas 😉 strasne je zlata 😉 to listie je fakt vdacne na fotenie 😉

weiya
30. okt 2010

@bobocka diki bobo 🙂 kazde dieta by malo mat fotku v listi na jesen,v kvetoch cez leto a cez simu v snehu 😀

bobocka
30. okt 2010

@weiya tak tak.ja sa tesim na tie zimne veru 😉 som zvedava co misko na sneh povie.minuly rok ho este nevnimal.uvidime.ale kazdopadne to bude iste vtipne 😀 mne moja mama zle robila ked som bola v miskovom veku a sneh bol.naobliekala ma ako cibulu,tak,ze som sa ani hybat poriadne nevedela a stuchla do mna a ja som vzdy padla do snehu ako taky panacik(zadkom do snehu samozrejme,nie tvarou 😀 )takato zla ja nebudem 😀 ci ano? 😀 😀 😀 nie nie spasujem 😀

weiya
30. okt 2010

@bobocka to sa vratime nachvilocku do deckych casov,ked sneh napada 😀 sa tesim uz 🙂 len na clapkanicu a poladovicu sa netesim 😒

lujsa
31. okt 2010

Baby,kraaasne fotecky ste pridali 😵 Nadherne su deturence a v tom listi krasne vyniknu.Snad stihneme aj my pofotit,samej sa mi to dobre neda,lebo drobec nezostane dobrovolne na jednom mieste a behat za nim s fotakom sa mi nechce.Musim nahovorit MM,nech si spravi pauzu a pofotime ho.

weiya
31. okt 2010

ahojte baby 🙂 dnes sme boli za babkou v tt v nemocnici a stavili sme sa aj v tescu a uz maju vianocne overaliky aj capicky a tricka vianocne 😀

bobocka
31. okt 2010

@weiya fiiiha,tak to aby som tam rychlo nabehla.minuly rok sa to vsetko rychlo popredalo a my sme az do ba po overaliky sli. @lujsa no veru vytiahni muzika na chvilku von nech mate aj vy krasne farebne fotecky v listi 🙂
my sme dnes trosku na hroboch boli,bolo krasne pocasie,tak bolo fajn.baby ja mam 5 kamaratok,ktore do 3 mesiacov porodia.to akoze aky babyboom je teraz!!!mam dost 🙂
baby v niektore pouzivate aj babylove plienky,vsak?no ja som ich teraz kupila,lebo som mala zlavove kupony do dmky a zo zaciatku sa mi zdali byt dobre,no vcera aj dnes nam tu plienku misko precikal ale straaaasne a to ju nemal viac nez 3 hodiny na sebe.to uz akoze co je??? 😠 pampersky mi v pohode vydrzia aj 12 v noci a nic,paradicka v suchom je a toto ...no nastvata som.este mam nejakych 70 na minutie.a do materskej este skoro tri tyzdne a na pampersky teraz bubaky nemam 😢 na neervy s tymi plienkami.ma porazi ak sa drobcovi znova ritka pre to zapari 😢 a ja som vam vravela,ze vianoce len take mini chcem mat,ze aj tak peniazky nie su a tak a bobco si vymyslel,ze on chce miskovi stnovy domcek kupit. tento http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=... akoze mile to je a tak a viem,ze misko sa tam bude rad schovavat,ale aj tak.dako vela to je ,nie? mne sa uz viac asi toto pozdava http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9011291&tab=6 pride mi to zabavnejsie,no misko by si na ten tunel este asi musel pockat,asi by som ho do toho este nepustila,neviem 😉 inak mame doma vianocny katalog dracik aj alltoys a mat tak peniaze ,tak ich veru viem minut 😀

weiya
31. okt 2010

@bobocka VERU UTEKAJ :D v tt ich zatial bolo kopec akokeby ich len dnes dali do predaja 🙂 tusim 9eur stal,potom tam bolo este take neviem ci pyzamko alebo teplacky s mikinkou,to som si nevsimla kolko stalo 🙂 ten stanovy domcek je super 🙂 dracika mame aj my,uz cakam kedy nam aj alltoys pride 😀 by som tiez vedela nakupit,keby peniaze boli 😀 😀

bobocka
31. okt 2010

@weiya no veru.pojdeme to pozriet.no aj tak sa mi zda,ze v oktobri santovske oblecky este mat nemusia.potom sa to cele vianocne caro straca,ked uz dobreze v lete s avianocne veci neriesia.podla mna by uuuplne stacilo 4 tyzdne pred vianocami zacat a ta vianocna atmosfera by bola ovela lepsia.takto sa uz pripravujeme na nieco ,co az o 2 mesiace bude.a s vianocnymi akciami a reklamami a spol sa uz na zaciatku oktobra zacalo a teda takmer 3 mesiace pred. a v londyne dokonca od jula predavaju vianocne ozdoby.cele je to na hlavu postavene 😠 .este je skoro.vsak mame este len babie leto 🙂 a ten stanovy domcek je mily,no neviem...uvidime ako na tom budeme pred sviatkami.ja vianocne darceky idem az po 18decembri kupovat.skor nie,nech aspon trosku tu atmosferu mam z toho 😉

weiya
31. okt 2010

@bobocka presne tak,s vianocnymi zlavami a tovarom sa to uz vseptembri zacalo,tie styri tyzdne pred vianocami by uplne stacilo zacat,minuli rok som tyzden pred vianocami mala problem nakupit ozdoby na stromcek,co uz vsetko vypredane bolo...potom mi tie vianoce tak rychlo prefrcia,ze si ani nestihnem uvedomit ze uz boli a poriadne si ich uzit 😒

bobocka
31. okt 2010

@weiya ved to.podla mna to uz ludia ani tak nevnimaju,lebo sa to vlaci mesiace.keby ten vianocny zhon bol len tesne pred vianocami,tak by to ludia inak vnimali.esteze mame tv a ten vianocny tv program je vzdy fajn.ja mam rada uuuplne vsetky americke filmy vianocne.ony su take prihluple ale su vianocne 🙂 americania vedia vianoce fajne predat 😀 sice to s podstatou vianoc a teda jezisovym narodenim nic nema,no ja si veru radsej pozriem pribeh o santa klausovi nec o jezuliatku 😝 nase su tiez fajn popoluska je super,no perimbaba ble ble.vsak to je horor pre deti.jakubisko nie je normalny tocit taketo veci.,ja som fakt mala nocne mory zo zubatej ked som dieta bola. a tie jeho detailne zabery a zaklad v obycajnych ,nie velmi peknych hercoch...ble ble.perimbabu by som ja zakazala.viem,ze ma za to vela ludi preklaje,no ja to fakt nemozem ble ble. 😠 ja mam osobne rada,ze na vianoce vzdy vytiahnu bud sissi (tak tu mam doma na dvd a min raz do mesiaca si to pozriem.skoda,ze s realom z historie to nic spolocne nema,ale film je fakt krasne robeny).sem tam je to winetou ci angelika.tie nase vianocne klasiky z detstva haha.inak uuuplne najlepsi film zimny a nas je s tebou mne bavi svet.tak jednoduchy napad a tak uzasne spravene...milujem to 🙂 -tati ,a prdi taky hadi??? 😀 😀 😀 joj,som sa teraz riadne navnadila na vianocny tv program 😉 asi sa uz aj tesit zacnem 😉

petraas
1. nov 2010

baby teraz ked sa zmenil cas aky mate rezim? zostal vam stary alebo uz idete podla noveho casu? my sa snazime prejst na novy cas ale zatial neuspesne. Sofi rano vstava podla stareho casu takze uz o stvrt na 6 sme hore a potom ani do obeda nevydrzi. no proste hroza:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre