V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
9. nov 2010

http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/bratislava-no...
tak dalsia"skvela" sprava po vcerajsku ☹ strasne.chudiatko malicke.akoze jasne,ze ho ta sestricka nesmarila na zem schvalne,ale keby sa take stalo mojmu dietatu,tak by mi to bolo jedno ci schvalne ci ako,ta zena by sa uz viac k dietatu nedostala. 😠 fakt si neviem predstavit stavy tej matky.ja neviem co by som robila.
inak poculi ste o tej zene,co porodila v nemocnici len placentu a babo nie?uz dva dni okolie domu kde byvala prehladava policia a dietatko nikde ☹ .to uz co sa deje??? ☹ ☹ ☹

lujsa
9. nov 2010

@bobocka pocula som o vsetkych tych pripadoch...Hrozne...A toto babo,co sa vysmyklo z vahy...Keby to nevidel ten otecko,tak sa to verejnost ani nedozvie.Chuda ta mama,vraj 46,ci 48 rocna a toto bolo vytuzene babo...Snad bude v poriadku.Ja ked som viedela,ako u nas v porodnici manipulovali s novorodencami,ani sa necudujem,ze sa nieco take stane.U nas ich chmatali za perinku a hadzali do tych pojazdnych kosikov (jasne ze nie pred mamami),v ktorych ich brali.Ked ich uviazali do perinky oni,tak to babo tam bolo napevno,to drzalo,ale ani jedna matka to nevedela napevno uviazat,lebo ta perinka bola velka.Ja som len pozerala,co to robia.A po schodoch ich nosili na rukach aj po 2,hoci to mali zakazane a museli chodit vytahom.A toto som videla uz v 3 porodniciach,v 3 mestach,ked som tam bola na navstevach,takze je to asi standard.

gabinka79
9. nov 2010

My sa opäť trápime s tým UM. Keď som si myslela, že je všetko o.k. - bum!!! Začalo to večer, pred dvoma dňami. Pri kŕmení, pred spánkom, ju začalo napínať. Ale nejak som tu fľašu "natlačila" a mlieko pekne vypila. Včera večer opäť - začalo ju napínať, ale tiež pekne vypila. Keď podľa zvyku zaplakala, ja som jej išla opäť dať mlieko a bolo - obzvracala mňa, seba, koberec a neviem, čo ešte. A dnes večer to isté. Po prvom napínaní opäť niečo popila a keď som jej išla mlieko ponúknuť druhýkrát - iba videla fľašu a už ju napínalo tak, že som to ani neskúšala. ☹ Neviem, či jej začína vadiť vanilková príchuť, alebo v čom to zasa môže byť. ☹

weiya
9. nov 2010

@lujsa no to chytanie za perinky sa ani mne nelubilo..,no dost som mala,ked prisla muzova krstna na opacky a chytila tak malu v tej rychlozavinovacke a podala ju svojej dcere,az mi zle ostalo...

weiya
9. nov 2010

@gabinka79 fuha tak mala zas takto reaguje na mliecko... a rano v pohode vypije?

gabinka79
9. nov 2010

@weiya som rada, že Talka je o.k. Ráno v podstate bolo v poriadku - nešla piť s takou vervou ako inokedy ale dalo sa.

bobocka
9. nov 2010

@weiya tak fajn ,ze je talka ok. 😉 u dievcatka je fakt riadne tazke ten moc odchytit.okolo pipiska sa da pekne ten sacok nalepit a aj tak som s tym mala problem 😀
@gabinka79 ,tak jej uz to mlieco nedavaj.alebo jej ho nedavaj vecer.mozno je jej moc takze na vecer.alebo skus ine mliecko.mozno teraz,ked je uz zvyknuta na um ,tak zoberie aj ine.
@lujsa tak akoze aj u nas nosili sestry deticky za perinky 😠 tupane.tie detske su fakt totalne mimo asi vsade.zenske sestry boli u nas super a tie detske by si zasluzili par vychovnych.inak ja som citala,ze aj pri porode bolo dietatko tak klzke a tak rychlo vyslo,ze ho lekar nezachytil a padlo na zem.to som ale citala az po tom,co som miska mala.mna take ani len nenapadlo.tak som sa rozhodla,ze ked budem rodit znova,tak donesiem do nemocnice perinu a dam ju lekarovi k noham.tak aby mu nezavadzala,no ak by babo padlo,tak nech nepadne na zem.a je mi jedno co si lekar pomysli.ak sa bude dat,tak si zazmluvnim toho,u ktoreho som rodila miska a ten je taky,ze sa asi na mna pozrie,ze som sibnuta ,no povoli to.a mne je jedno co si kto o mne mysli,ja si chcem z nemocnice zdrave dieta domov niest.nazory inych na mna su mi sumafuk.
inak tam v tej amerike,ze policajti aj lekari plakali,ked to babatko niesli z miesta cinu,ked ho ta svina oprala. ☹ ☹ ☹

petraas
10. nov 2010

@weiya ty tusim casto nakupujes v kik...neviem ci si tam vcera alebo dnes bola ale maju celkom pekné bodynka a suknicky a k tomu aj baleriny...je to akoze baletka...ja som to kupila a este k tomu kupim kridla a carovnu palicku a Sofi pojde na karneval za carovnu vilu...namozem zohnat pre nu masku tak som kupila zatial toto...prikladam par foto ale nieje to to tak pekne vidno ako naozaj a Sofi sa nechcela fotit...

weiya
10. nov 2010

@petraas no peta bola som vcera 😀 uz som to skoro aj v kosiku mala,potom som to nekupila...inak paradne to bolo,aku velkost si zobrala?

weiya
10. nov 2010

@petraas ake cislo si zobrala? sofinke to sekne 🙂 a kam pojdete na karneval?

petraas
10. nov 2010

@weiya no mne sa to velmi pacilo a stalo to spolu skoro 10 eur a co som pozerala kostymy na nete tak vsetko 25 eur a viac, tak som to vzala a isla k pokladni a nakoviec som to vratila ze ked teraz potrebujeme kazdy cent a manzel to zasa zobral ze zasa 10 eur to nieje az tak vela stale lepsie ze nez 25 a ze som predala nieco na bazare tak sme to nakoniec vzali. zobrala som velkost 92/98 pretoze ja to chcem az tak na januar ale zdalo sa mi to ze jej to bude tak teraz dobre a mala som pravdu. doma som to skusila a bolo to teraz akurat tak som to dnes bola vymenit za väcsie 104/110 a body je jej dobre akurat suknicka troska v pase volnejsia ale hadam nieco priberie ci vyrastie a ked bude stale volna tak troska posijem tu gumicku

petraas
10. nov 2010

@weiya tak nakoniec mame cislo 104 / 110. u nas v meste byval kazdy rok mestsky karneval este ked som bola dieta tak som aj ja chodila, potom som s neterami chodila no a teraz by sme isli so Sofinkou len neviem ci bude lebo pred minulí rok ho zrusili vraj uz nebude byvat a ludia si stazovali tak minuli rok ho dali tak dufam ze bude aj tento rok...no vlastne uz 2011

weiya
10. nov 2010

@petraas ono to aj take mensie vyzeralo,ja som tiez pozerala tu 104 🙂 a ako to obliekas?nohy cez hlavu asi,ze? 😀

petraas
10. nov 2010

no vyzeralo to mensie len dost sa to natiahlo tak som skusila zobrat tu 92 ale teda radsej sme to vymenili...obliekame to cez nohy...ide to uplne super lebo je to elasticke. obleciem jej to cez nohy, vytiahnem uplne po paze a potom navleciem ruky.

weiya
10. nov 2010

@petraas aha vidis to ma nenapadlo 🙂 my sme vcera na to so sestrou kukali a rozmyslali sme ze jak by sme to natalke obliekli 😀

gabinka79
10. nov 2010

@petraas Sofinka je hotová princeznička. Veľmi je v tom pekná! 🙂
@bobocka dnes ráno som sa skúsila vrátiť k Nutrilonu. Vypila 100ml, čo je jej bežná dávka na ráno. Uvidíme, čo s ním bude robiť večer.

ewwe
10. nov 2010

@petraas mala je krasna, ja som na to tiez kukla, ale pre nas je to zbytocne, lebo neviem kde by som jej to obliekla, a aj keby bol u nas nejaky karneval, tak ona sa do toho prd rozumie, ale zasa kuknut na masky by som s nou sla

ribizek
10. nov 2010

Ahojte.

Hlásime sa skoro po mesačnom pobyte u našich. Doma konečne upratané, veci síce ešte budem musieť chvíľu hľadať, ale aj to sa utrasie. 🙂 Pobyt u našich sme zakončili parádnou črevnou virozou. Dostali ju aj chalani, tak mi nebolo všetko jedno. Našťastie aj pri tom zvracaní chceli piť. Hádam už máme na tento rok pokoj.

@gabinka79 - s mliekom bojujeme aj my. Kojím už len raz v noci, aj to neviem, či cucká alebo ťahá. Mlieko mi odmieta, nechce ani z fľaše, ani zo slamky, dokonca tento tžden nechce ani kaše, čo ešte vždy vypil. Dostáva jogurt, kupujem acidká, syry, a ked je sviatok, tak k ranajkám alebo na olovrant vypije 90 ml umelého, aj to mu dám do toho kulinček granka alebo caro. Nútiť ho nemá zmysel, síce nevyzvracia, ale ani ústa neotvorí. Vyskúšala som viac druhov, ale nechce to. Matúš tiež jednu dobu odmietal a teraz sa pekne chytil, ked sme išli na kravské. A v okolí s tým majú viaceré maminy problém. Kamoška vravela, že dokina jej povedala, že ak dáva acidko a jogurty, tak je to ok. Tak sa toho držím aj ja. Však čo narobím, nie? 🙂

lujsa
10. nov 2010

@gabinka79 ak malu napina,uz jej nedavaj dalej pit,lebo jej to podrazdi zaludok.Ja som to tak mala,ked som bola mala,ked ma naplo a mamka ma presvedcila este jednu lyzicku zjest,tak bud mi bolo zle,alebo som sa hned povracala a ta chut mi potom nerobila dobre.

@petraas krasna je SOfinka v tych satach 😵Dobra kupa za 10 Eur,ak by si nemala ine,aj na VIanoce jej to mozes dat-pod saty biele body s DR a biele pancusky a je to 😵

No citam,ze s tym nosenim novoredencov v porodnici to robia vsade rovnako 😠 Ked nas v den prichodu z porodnice bola navstivit nasa pediatricka,tak hovorila,ze raz videla,ako sestricke v porodnici vypadlo babatko na dlazbu a este dnes ma z toho husiu kozu.Hrozne,hrozne,co sa stava,ked taku zodpovednu pracu berie clovek ako automatiku...

lujsa
10. nov 2010

@ribizek vitaj naspat.TAk ste sa vytrapili s crevnou virozou? ☹ Dufam,ze uz je dobre.Presne ako pises,nutit dieta do jedla ma opacny efekt.Neboj Acidko je super,on pride na chut aj ostatnemu casom.

Kocky,napadlo ma-kupila som tie Pampersky modre,co su akciove,v baleni je o 50 percent viac plienok.Nemate ich niekto?Castokrat drobcovi pretecu,co sa predtym vobec nestavalo-v noci zakazdym,ale on pije vela a pretecu az rano,ale ze pretecu aj cez den po 3 hodinach,to sa mi nezda.Velkost ma 4+,tak neviem,ci kupit na noc 5-ky,alebo tie P. premium,alebo co s tym...Lebo ak ho nadranom prebalim,predtym,ako plienka pretecie,tak neverim,ze zaspi.

ewwe
10. nov 2010

@lujsa ja mam tie pampersky a este mi nikdy nepretiekli, iba raz ked ju balila mama, ona tie okraje pri gumicke nezapchala dnu, tak asi preto, odkedy ich zapcha tak je to ok

gabinka79
10. nov 2010

@ribizek , keď ona mi celkom pekne začala piť to UM. Ráno vypila 100ml a večer 200ml. To napínanie prišlo ako blesk z jasného neba. Ja kojím raz cez deň a v noci toľko - koľkokrát sa zobudí. V priemere to je trikrát. Moje mlieko je veľmi chutí - je to na nej vidieť. Dnes sme skúsili opäť Nutrilon - ráno vypila 100ml a teraz (pred spánkom) 150ml. Keď som jej ho po chvíli ponúkla opäť (tak ako som bola na to zvyknutá) opäť ju natiahlo. Ale udržala to v sebe - tak som jej už nič neponúkala. Tak uvidím, ako to pôjde s tým Nutrilonom a ak nie - skúsim kravské. Pre mňa je iba to mlieko istota, že sa napapká, pretože nepatrí k veľkým jedákom - skôr k tým vyberavým. Čo je zúfalstvo - vôbec mi nechce jesť chlieb a rožky skôr iba oblíže. Jogurty, krémiky tiež začala odmietať - tak som sa spoliehala, že sa aspoň toho mlieka napije. ☹

kathynka
10. nov 2010

@lujsa aj yoan ma pampersky a tiez mu nikdy nepretiekli...a tiez ma 4+...a to rano byva riadne plna...

no baby, my sme boli dnes na tom koncerte marie podhradskej...nakoniec tam prislo strasne vela ludi, takze mi to miestami prislo az take dezorganizovane...super bolo, ze deticky priamo s nou aj s risom canakym (myslim, ze to bol on) tancovali na podiu, len ma trochu vytacalo, ze niektori rodicia sa tam napchali tiez a pre mnohe deti tym padom nezostaval priestor alebo dokonca nic nevideli...kazopadne yoana som tam tiez vylozila, on samozrejme nesiel k ostatnym detickam, on musi mat istotu, ze som pri nom 🙂 ale kazopadne si zatancoval pekne, strasne zlaty bol s tymi jeho speci pohybmi...na konci bola aj tombola o lego, kocky a cd-cka, ale nevyhrali sme...neva, hlavne, ze som mala pocit, ze yoanovi sa to pacilo 🙂

bobocka
10. nov 2010

@petraas riadne zlata je sofi 😉ale inak aj v tescu maju teraz po halloweene riadne vela lacnych masiek a kostymov a s riadnou zlavou.dfakt za par euri 😉
a v tescu som pozerala nieco pre maleho na vianoc,no mali len pyzamko,ale to,co ma aj nozicky zakryte a to ja nechcem a ziadne ine nejake pekne vecicky na voanoce nemali.maju vela celeniek so sobimi rozkami co inymi vianocnymi motivmi,no ja som to malemu skusila a hned si to daval dole z hlavy,tak sme to ani nebrali.tak nakoniec asi skoncime len pri body s dlhym rukavom s vianocnym motyvom a bielych pancuskach 🙂 a vsak to je jedno.dolezita bude foto pri stomceku anie to ,co bude mat oblecene 🙂
@ribizek vitaj naspat 🙂 ma mrzi ta crevna chripka,nic prijemne veru ☹
@lujsa no aj my pouzivame normalne tie pampersky,ale ti poviem,ze tiez mame tie 4 a uz sa mi zda,ze budu malemu male.co je ale predsa blbost,vsak ony su do 18kg ci tak nejak.neviem to teraz preto,lebo sme mali kupony do dmky a teraz mame plienky od nich.celkom su ok.najprv som nimi nebola nadsena,,no nejak sme si zvykli.ale ked ich minieme,tak ideme iste zas na pampersky,no ale v porovnani s tymi dmkovymi(co je vlastne taka ista velkost) sa mi tie dmkove zdaju byt vacsie a o dost.
@kathynka tak super ,ze sa drobec vytancoval 😉ja som vam tu podhradsku nejak este ani nepocula poriadne.bobco ma v compe link z ktoreho sa to da stiahnut,no comp je v oprave,takze uvidime co s tym bude. a aj @luppita sa ponukla,ze mi to doma napali a posle,no chcem este vyckat co s tym bobcovym compom bude 🙂 nechcem ju zbytocne o cas oberat 😉 ozaj, a kde je luppita?dlo tu uz nebola.ci sa mi to len zda?

petraas
10. nov 2010

baby ďakujeme🙂
@ewwe no aj Sofi sa tomu prd rozumie ale chcem nech si zvyká na deti lebo mi nikam medzi deti nechodime len na plavanie u nas niesu ziadne aktivity ako zistujem...a Sofi ma velmi rada deti je stastna ked sa moze s niekym pohrat...
@lujsa no to som si aj ja hovorila ze biele body a leginy alebo pancusky no a ked som prisla domov tak som si uvedomila ze co jej chcem dat body ved to body uz je...niesu to saty ale je to body a sukna takze jej musim zohnat biele tricko pod to...
@lujsa tak tie pampersky su na nic...aj my sme ich raz kupili aj sme take podostavali a uz som povedale ze nikdy viac...ano su lacnejsie ako normalne pampersky ale aj tak sa to neoplati lebo musis casto prebalovat...aj nam pretekali a tak uz ked sme ich teda mali tak som ich davala Sofinke cez den a casto som ju prebalovala a na noc som davala normalne pampersky pri tych sa nam este nikdy nestalo ze by pretiekli
@kathynka tak to je super ze ste si to uzili...no poviem ti niektore mamicky su hrozne...sak co ich po druhych hlavne ze oni a ich deti vidia a bavia sa...
@bobocka no u nas je len malicke tesco a tam vecne prd maju a este k tomu co nakup to ma vytocia....inak co som spomínala ze si budem stazovat na SOI tak zatial som to neposlala...poslala som dnes staznost riaditelovi, pockam co mi napise a podla toho to poslem aj na ich centralu a potom aj na SOI

lujsa
10. nov 2010

@ewwe a tiez mate tie 4+?NA tie okraje si davam pozor,len neviem,ci mu uz kupit 5,alebo?Asi vyskusam,mozno viac vsiaknu.

@bobocka nasmu G.su 4 uz davno male,takze kludne mozu byt aj Miskovi.G. ma 11,6kg,ale myslim,ze uz by aj tie 5-ky obliekol.

@kathynka tak super,bolo?Parada,Yoan ma svoj prvy koncert za sebou 😵

lujsa
10. nov 2010

@petraas ake normalne Pampersky myslis?Hned by som ich kupila,ak by viac zniesli.Lebo tieto Pampers Active baby su podla mna normalne,len tym,ze spravili vacsie balenie sa mi to nezda,ale mozno sa mylim.Mozno zacal G.viac cikat.Su to tieto:
http://www.drogerie-matous.cz/p3714-pampers-act...

bobocka
10. nov 2010

@lujsa no co ja viem,asi tieto my pouzivame.teda tie 7-18 ci ako to je.vidim ,ze tieto su 9-20,veru tieto najblizsie kupime. a zle?kurnik,to nie je bohvie co ☹.ja som bola doteraz s pamperskami velmi spokojna. a kde maju to zlacnene balenie a teda to,kde je 50 percent viac? a po com to teda je?na najblizsiu matersku ideme kupovat,tak nech viem 🙂 dakujem 😉

petraas
10. nov 2010

@lujsa ten link co si poslala tak to su tie akciove ktore uz nekupujeme lebo ich Sofi precikala ci cez den ci v noci...
my kupujeme http://www.babybazar.sk/Pampers-active-baby-id3... ale nie priamo tieto aj ked sme ich uz raz mali a boli dobre ale len 4 nie 4+...volaju sa pampers active baby economy pack a je ich tam 62 kusov sú tusim do 18 kg...my mame 11,1 kg a zatial nam su dobre a vobec ich Sofi neprecika a to ma plienku od 19:30 do 7:00 rano ked ju prebalujem tak je veeeelmi plna ale Sofi je v suchu a nic neprecika...
no ale je to tazko kazdemu sadnu nejake ine...my sme skusili aj tie dm kove a tie sa nam taktiez nepacili museli sme casto prebalovat...

petraas
10. nov 2010

@bobocka pampers 4 su 7-18 a pampers 4+ su 9-20 .....inak tie pampers co @lujsa pposlala mavaju aj v tescu, bille aj dmke ci 101....a myslim ze sa neoplatia lebo ich minies viac ako ked kupis ten economy pack....tie su taktiez 4 aj 4+

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre