V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
12. nov 2010

@tinnka9 no ja som pocula vraj ked sa pije vela stavy z moze byt hnacka ale sa mi to nejak nechce verit...no mozno to pravda je neviem...Sofi toho vcera vela vypila a dnes taktiez a zatial hnacku nema tak uvidime

kathynka
12. nov 2010

@dajovamaminka vitaj medzi nami, jasne, ze sa mozes pridat 🙂
@petraas paradicka, ze to sofinka nakoniec vyhrala, vsetci za nu riadne zabojovali, zasluzili ste si to 🙂
myslim, ze yoanovi sa posuva rezim...uz vydrzi doobeda dlhsie bez spanku, takze sa to pomalicky presuva na jeden cez obed/poobede...dnes sme mali v BA doobeda fakt skarede pocasie, takze doobeda sme boli vonku len 20min pred obedom pesky okolo domu, dovtedy sa yoan hral vnutri, kedze ja som musela jeho tatkovi nejake telefonaty vybavovat...a potom trosku zjedol obeda (resp. "kradol" clarissine pyre a vlastne potom uz nechcel, cize dokopy toho moc nezjedol) a kedze uz bolo vidiet, ze je unaveny, tak som sla s nim do jeho izbicky a do 10min mi spal na pleci...sup s nim do postielky a vydrzal tak 45min...on celkovo ma len take kratke tie spanky...no ale aj tak dobre 🙂 a takto ked spi v postielke namiesto v kociku pocas prechadzky, tak ma aspon viac miesta...no nie? no ano! 🙂

ewwe
12. nov 2010

@kathynka mne nina spi 2-3x na den ale iba po 30min. niekedy 45min 😉

bobocka
12. nov 2010

@ewwe @kathynka tak vasi drobci davaju este tolko dennych spankov?to u nas uz niekolko mesiacov len jeden je.za posledne 4 mesiace sa asi 2-3x stalo,ze boli dva,ale inak len jeden.taky dlhsi.mne to takto vic vyhovuje.rano sa zobudime,dame ranajky,vychystame a ideme von(budime sa medzi9-10,takze kym ideme von je po dvanastej) misko pospi v kociku aj 2 hodinky,prideme domov,dame obed a potom bud ideme zas von bez spanku,alebo sme doma a fungujeme si uz do vecerneho spanku..fakt je jednoduchsie ked ma dieta jeden denny spanok. 😉
@ewwe inak ty si sa myslim @petraas pytala,ze ako robi paradajkovu omacku na cestoviny,vsak?uz si to dobre nepamatam,no podstatne je,ze ja som teraz malemu spravila tak,ze som dala varit na drobno pokrajane kurace prsia asi 5 min som ich varila samotne,potom som do nich pokrajala 3 paradajky na drobno a varila som to asi 40 min spolu a nakoniec som tam dala cestovinu (tarhonu) a dovarila som tu cestovinu v tom.ti poviem,ze tie paradajky sa tak krasne rozvarili a stavu pustili,ze z 2 nasobnej porcie pre maleho je zrazu jedna,lebo som mu polovicu zjedla.riadne dobru chut to spravilo.je to stavnate a netreba ani dochucovat.som zvedava co mi maly zajtra na to povie,no ja som tym nadsena.sebe to idem casto varit 🙂ja viem,ze ty si asi chcela taku tuhu klasicku omacku na cestoviny,ale ti poviem,ze toto je fakt superfajne 🙂

weiya
12. nov 2010

@bobocka to som sa ja minule petraas pytala 😀 a som chcela vediet tu taku klasicku na knedlu co sa robi alebo ns zemiaky 🙂 ale aj toto znie dobre,asi vyskusam 😀

petraas
12. nov 2010

@bobocka aj my mame jeden spanok za den a to o 12 dame obed a po nom ideme spat a Sofi väcsinou spinka 2 a pol hodinky a niekedy len 1 a pol hodinky a do vecer v pohode vydrzi...lepsie my to takto vyhovuje ako viac spankov za den...
tu omacku chcela weya ale to je jedno...no ono pre dieta staci uvarit ako si varila ty ale my sme varili pre seba z pretlaku tak som zrovna dala aj Sofinke neochutenu...mne totiz z rajcin ani z domaceho pretlaku ta omacka nechuti...no a ci kupim pretlak alebo tieto rajciny tak to je asi jedno...z domacich by to bolo lepsie

weiya
12. nov 2010

@petraas peti a co ste vlastne vyhrali? 🙂 Gratulujem 🙂 no s pomarancovej stavy neviem ci aj hnacka moze byt , ale ja som raz vypila asi liter ciistej jablkovej a isla som do mesta, no to si mala vidiet ako som domov potom utekala 😀 😀

petraas
12. nov 2010

@weiya dakujeme🙂 mali by sme vyhrat balicek od nestle v hodnote 20 eur tak hadam nejake mliecko alebo kasa pride🙂
no to si asi viem predstavit lebo moj muz ked si da cistej hroznovej tak je na tom asi tak ako ty

bobocka
12. nov 2010

@weiya hahaha 😀 no vidis,vsak hovorim,ze si uz nepamatam dobre kto to bol 😀 😀 😀 prepac 😅 tak ale nevadi,precitala si si tip na cestovinky s paradajkami 🙂 aj bobco bol riadne prekvapeny,ze nieco tak jednoduche moze tak fajne chutit 😉 no ku knedli by to asi nebolo,zle fakt k drobnej cestovine je to super.ja som si akurat na nete nasla paradajkovu omacku recept a je to na oleji paradajky alebo pretlak,trocha cibule a mukou zahustit a mas 🙂 moze sa dat trocha soli a aj cukru ak niekto ma rad.ale podla mna pradajky na oleji a nakoniec stavicka s mukou na zaprazku(ci zatrepku-kazdy to inak vola) ,to podla mna staci a bude to fajn aj ku knedli 🙂vyskusaj 😉 ja skusim isto.my sme s bobcom riadne paradajkovi,tak hadam aj michalko bude 😉

luppita
12. nov 2010

@bobocka Hlasim sa , nas tatik si chcel s netu nieco stiahnut a stiahol virus , ktory nam total odpalil comp 😝 este som ani nekontrolovala ci nam tam kamos nechal tu stiahnutu hudbucely comp preinstalovaval, este som si to neprepalila na CD. 🙂

idem vas docitat kocky 🙂 teda asi to necham na zajtra, bo nevladzem a drahy chce ist na comp, kedze ma niekolkodnovy apstak 😀

weiya
12. nov 2010

@luppita vitaj nas5 😀

luppita
12. nov 2010

@kathynka @bobocka @ewwe simpi spava len raz o 12tej a da si 2 - 3 hodky. neviem si predstavit ze by som sa tento cas prechadzala vonku 😝 niekedy sa doobeda doma hrame, niekedy v centre, ked je pekne ideme von , ale o 12tej domov sup sup spinkat 🙂 a poobede zase podla pocasia a potreby 🙂 super mi to takto vyhovuje, mam denne min 2 hodky na vsetko okolo domacnosi 🙂

luppita
12. nov 2010

@lujsa u nas robia Robík v MC a teda neverim, u nas pitaju 90 eur ale len na 5mesiacov (raz za tyz) na rok je to riadna palka😲 😲 😲 bola som na prvej hodine zadarmo a ako fajn zabava, ale to co pitaju 😝

kathynka
12. nov 2010

@luppita ty si bola nakoniec na tom koncerte marie podhradskej? som aj pozerala, ci vas nahodou nezbadam, ale nie...
no tak jeden spanok doma v postielke je super....to si kopec veci aspon porobite...sak ja som dnes clarisse povedala, ze sa obednym spankom doma vratime do babatkovskych cias, ked yoan spal doobeda chvilku doma, potom vonku a poobede tiez doma a potom este vonku...to som sedela a nic nerobila...tak jej vravim, ze zas sa budem nudit, tak mi hned povedala, ze sak mi nieco najde...napriklad zehlit patricove kosele...mile, nie? 🙂

bobocka
12. nov 2010

@kathynka hahaha tak clarisse si zjavne myli nanny s aupair 😀 .ju musis trosku usmernit,inak fakt pri koseliach skoncis 😀 😀 😀 a my veru spime jeden dlhsi spanok denne,no to je vzdy vonku.uz asi 2 mesiace nespal misko cez den doma,mozno aj dlhsie.tak mam z toho stres,ze ked bude fakt skaredo a nebude sa dat ist von,ze ci mi vobec doma zaspi ☹.uvidime.
ozaj a dnes sme sa na plavani fotili a aj pod vodou,tak ked kamaratka posle foto,tak vam nejake postnem 🙂.v pondelok plavame naposledy a dostaneme aj diplom 😉 .vzdy po tretom kurze sa diplom dava 😉 uz mame zvladnuteho strasne vela,skok do prazdna.splyvanie,sipku,360,podplavanie...riadne dobre to bolo.no cim dalej sme tam chodili,tym viac misko chcel robit veci tak ,ako on chcel a nie tak ,ako ostatne deticky robili.on chcel mat vlastnu zbavku,vsak uz sa tam ako doma citil.teraz nam v bb otvorili zrekonstruovanu plavaren a vraj je uzasna,tak tam zatial budeme chodit cez zimu,aby misko nezabudol a na jar asi budeme dalej pokracovat.uvidime.uvidim ako nam ta plavaren bude vyhovovat.hlavne mi ide o to,ze teraz sme plavali cez miskov cas spanku,tak tam byval okrepkany a ked budem chodit na vlastnu past na tu plavaren,tak tam mozem ist kedy ja chcem.vstup je 2.80 euri na hodinu (je to hodina a stvrt-tu stvrthodinku davaju bonusovu na prezliekanie sa) a deticky do 6 rokov su zadarmo 😉.celkom je to ok cena na to,ze je to uuuplne nove,krasne 🙂 http://bbonline.sk/foto-plavaren-stiavnicky-otv...

weiya
12. nov 2010

tak natalka spava od maleho babatka jeden spanok denne 😀 do 5mesiacov spavala iba v kociku,takze to sme sa prechadzali za kazdeho ocasia vonku a od vtedy spava doma okolo 1-2hodin,spat ju davam okolo 12,niekedy sa stane ze cez den nespi aj vobec a zvladne to vzdy uplne v pohode 🙂 no mala aj ked spi ja si nic neporobim lebo aj pri najmensom buchnui sa zvykne budit,tak ja sa vtedy natiahnem na gauc a surfujem si po nete 😀 😀

briketa
13. nov 2010

@weiya som velmi rada ze si to napisala, lebo aj Aili uz asi tri mesiace spi iba raz denne cca 30-45 min. Vecer ide spat o siedmej.
Za tie tri mesiace to bolo presne dvakrat co spala este dva razy, ale to bola stale vo vode, vo vlnach, ze ju to vyslovene "ubilo" a to vted spal aj moj patrocny.

luppita
13. nov 2010

@kathynka nakoniec sme neboli, moc som chcela, ale stale sa mi vracia ta prechodena choroba a nevladala som ani vstat z postele, opat som to rozchodila, takze ocakavam navrat tak o 2 tyz. ☹ som trafena lebo nejdem k Dr, ale ak sa mi to vrati uz pojdem a necham si predpisat antibiotika, aj ked veru nie som zastanca takejto mediciny 😠

luppita
13. nov 2010

baby neviete ako sa na compe, meni jazyk, mam vsetko v anglictine a rada by som slovencinu, ale neviem ako sa to nadstavuje ☹ potrebovala by som navod jak pre hotentota 😎

lujsa
13. nov 2010

Ahoj kocky,

nas G.spava tiez len 1x denne,aj ked on by spaval radsej 2x denne,ale mne to tak nevyhovuje,pretoze neskoro rano vstava a tym by chodil aj neskoro v noci spat.Rano vstava medzi 9:30-10:00,okolo 12:30-13:00 ide spat prvy krat,spava vacsinou doma cca 2-3 hodiny,takze ked sa zobudi,tak sa napapa a ideme von.Ale vonku sme pomerne dlho a cestou naspat zaspava,tak niekedy sa mi nepodari ho prebrat,niekedy ano.ALe ak by mi vstaval skoro rano,okolo 7-8,tak by este chodil spinkat 2x,to by asi vyzadoval.

@bobocka my mame plavanie o 8:30 a v ten den musi G.vstat o 7:40,takze je taky ospalejsi,ved ked musi vstavat o 2 hodiny skor,ani sa necudujem.Aj rozmyslam,ze sa vypytam na neskorsi kurz,ale stale vaham,lebo chcem nasu instruktorku a G.uz pozna tieto deticky,ma tam kamarata,s ktorym si daju sevas,ked pridu,objimaju sa,na toho sa vyslovene tesi.A ked sa smykaju na smykalke do vody,alebo skacu hlavicky,tak sa povzbudzuju.No sranda velka,s ostatnymi detmi taky kamos nie je.Aj Robika mame o 10-tej,ale to uz sa da,staci ak vstane o 9 a stihame to,mame to blizko.

@luppita tak to si poriadnu cenu za RObika pytaju,u nas 40,-EUR na rok,u vas 180,-EUR za rok 😲

lujsa
13. nov 2010

@petraas videla som economy pack,ale tiez nemal na baleni ten znak "12h",malo to vlastne presne taky obal,ako ten,co mame doma,akurat tam bolo "economy pack".CO myslis,budu take iste,ako co mame doma,ci ine?

bobocka
13. nov 2010

@luppita bud stlacis naraz dole vlavo ctrl a shift,alebo dole v pravo mas na spodnej liste cas a plus ine vecicky a mas tam aj znak klavesnice.tak si na to klikni a tam sa ti ukaze moznost zmenenia jazyku 🙂.aspon ja to tak mam.mam comp v uk kupovany a takto sa mi jazyk prepina. 😉

weiya
13. nov 2010

@luppita takto ako bobocka to neviem,ale klikni na start,potom ovladaci panel otvor,potom tam mas ikonu ze miestne a jazykove nastavenie,rozklikni to a tam hore tretia kolonka rozsirene nastavenie,no a tam si potom vyberes slovencinu ako jazyk , no ale vlastne som ti ani nepomohla ked to mas v anglictine 😀

luppita
13. nov 2010

@weiya diki aj som to nasla vdaka tebe, ale tento windovs co nam kamos nainstaloval nepodporuje slovencinu, nevadi, aspon si precvicim englistinu 😀

weiya
13. nov 2010

@luppita 🙂 😀

kathynka
13. nov 2010

@luppita neboj, to zlvadnes...ja mam napr. v telefone nastavenu anglinu a mam to tak naschval...no skoda, ze sa vam nepodarilo prist, my sme sa dobre pobavili, yoan si zatancoval, mohli dat so simpim duo 😀 ale tak hlavne je, aby si sa uzdravila, alebo co mozno najdlhsie ostala v zdravom stave 🙂 kup si preventan, ten je super - sila medveda 🙂
to s tymi rozdielnym cenami po svk je fakt hrozne za detske kruzky...ved aj ked sme sa davnejsie bavili o plavani, tak v BA boli oproti inym mestam hrozne rozdiely...tu stoji najlacnejsi 8-hodinovy kurz 130e...a to, co my chodime teraz na babyfit, tak 6-hodinovy stoji 30e...to kebyze preratame na cely skolsky rok, tak sa tiez vysplhame na strasnu sumu jak u luppity za robika...

ewwe
13. nov 2010

baby sak ja by som bola radsej keby nina zalomila na dve hodky 1x denne, ale ona sa skratka po pol hodke zobudi ci chcem ci nie, ona vstava okolo pol 8, potom okolo 10h ide spat do postele, vtedy idem s nou aj ja, si schrupnem s nou, potom je obed a po obede sa vychystame a ideme vonku, na prechadzku, tam sa vybeha a potom zaspi v kociku, potom pridem domov, hra sa, okupe a ide spat

bobocka
13. nov 2010

@kathynka vies ,ale bratislava je uuuplne iny level.ba nemozes porovnavat s ostatkom slovenska.vela mojich kamaratov sa prestahovalo z bb do ba a jednoznacne citia tu zmenu.financne ohodnotenie ludi je tam vyssie za tu istu pracu,co by robili inde na svk.obcianska vybavenost je tam na uuuplne inej urovni.my v bb sme celkom ok s aktivitami pre deti,no viem,ze napr @petraas je nestastna,ze v skalici nic pre deticky nie je.a v ba sa nemoze stat,ze by clovek nemal co robit.to mnozstvo aktivit od malych deti az po dospelych je neporovnatelne lepsie v ba.jasne,ze je riadna sila,ze detske aktivity su tam take drahe,no oni to prisposobuju priemernemu prijmu v ba.prenajom priestorov je vyssi a preto musia navysit aj ceny.ja bystricu zboznujem,je mi tu fakt dobre,no ked porovnam moje moznosti s moznostami mojich kamaratov co sa do ba prestahovali,tak mi je na zaplakanie.je to 2 hodiny autom a uuuplne iny svet .niekedy mam sto chuti sa zbalit a zacat tam novy zivot.no ked sme si pozerali s bobcom profesiu a ponuky prace v ba,tak s nasim vzdelanim a skusenostami sa veru lepsie uzivime v bb.bud rada ,ze si tam .ty ako rodena bratislavcanka si na to zvyknuta,vies sa tam obracat a ver mi,ze to mesto takym sikovnym ludom ako si ty,ponukne velmi dobru buducnost. 😉

kathynka
13. nov 2010

@bobocka ja dakedy fakt az cumim jak dokazes veci pekne vysvetlit a opisat, nech sa tu bavime o comkolvek 🙂 no ja s tebou plne suhlasim, ze tu je iny zivot...je to velkomesto a este aj hlavne mesto, tak je pochopitelne, ze obcianska vybavenost je tu na vyssej urovni...resp. by som povedala, ze celkovo je tu toho viac...uroven tej istej cinnosti moze byt aj v mensich mestach vyssia...a tiez je pravda, ze su tu vyssie platy, lenze ono to priamoumerne stupa aj napriklad s najomnym...ja zas poznam zopar ludi, co aspon byvat isli prec z BA a radsej sem dochadzaju do roboty, lebo su tu vysoke naklady na zivot...vsetko so vsetkym nejako suvisi...
ved mne napriklad tento tyzden oznamila clarisse taku nahlas vyslovenu myslienku prestahovania sa do france, ale ze si ma za vyssi plat vezmu so sebou...mne sa 4x pretocili panenky a nie preto, ze by som mala odist prec, ale preto, ze to prec znamena dedinka s 200 obyvatelmi, kde za barakom mas kilometrove pole a potom nic...ziadna obcianska vybavenost, bez auta si nikto...jasne, ze ti, co byvaju od narodenia na dedine si to nevedia predstavit zas naopak, to je pochopitelne...

bobocka
13. nov 2010

@kathynka joooj ,tak ja ti rozumiem.ja som v uk byvala v radlett ked som bola aupair a oni to volaju zidovske beverly hills,fakt tam mas krasny barak na krasnom baraku(85 %.zidov tam byva) ja som doslova vo vile byvala s bazenom a kinom a posilkou a 7 kupelnami.no ale bola tam len jedna mini ulica s obchodmi,kde boli jedny drycleaners,2x zidovska masiaren,1 mini tesco,jedny dalsie potraviny,jedno papiernictvo,jedna nimi restika,kaviaren a krcma. a bolo.akoze za 5 min si tu ulicu presla a nic dokopy.my ked sme s kamaratkami nieco chceli na seba kupit,tak sme museli ist autobusom 20min do watford alebo 20 min vlakom do londyna.zvykli sme si,ale byt stale odkazana na spoje ked sa chcel clovek trochu vyzit,no co ti ja viem.nebolo to prave orechove 😀
je pravda,ze naklady na zivot v ba su sialene vysoke.moja kamaratka tam teraz kupovala s frajerom byt v ruzinove (blizsie centrum)-inak mozno taram,lebo ja sa v ba nevyznam vobec,ale zda sa mi,ze toto vravela,no a kupili tam trojku za 4mil sk(ja sa este sem tam na koruny hram).je to na tretom poschodi z troch a barak je bez vytahu.tam pre porovnanie,ja mam byt s podobnou rozlohou jak ona (fakt 2-3m stvorcove rozidiel mozno) a moj je za 1 850 000sk.jej mesacne naklady na byt su minimalne o 400euri vyssie .tak akoze podla mna toto je na silne zaludky. zhodou okolnosti je to kocka,co sa tam z bb prestahovala a musi to rozdychavat trosku.no myslim si,ze bratislavcania to zas beru ako fakt a uz sa nad tym az tak nezamyslaju.platy vyssie,no mesacne naklady na zivot takisto.tam je fakt rozdiel hlavne v tych pracovnych moznostiach-take pozicie ako ba ponuka vsade na svk nemas a hlavne to vyzitie vo volnom case je tam uzasne.ja sa len budem riadit tym nasim : za ziva v bystrici,po smrti v nebi 😉

https://www.youtube.com/watch?v=Ywg2pvva-wg

honzik to krasne ospieval 😉 nepoznam bystricana,ktory by sa pri tejto piesni necitil hrdo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre