V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
22. dec 2010

@bobocka tak to mas vyborne vymyslene s tou sobotou 🙂 ja som sa tak minule zamyslela, ze odkedy som sa vratila z lode, co bude 5.1. presne 2 roky, tak som zehlicku mala v ruke asi 5-krat, aj to vzdy len kvoli nejakej jednej bluzke...a to som na lodi zehlila 7 dni v tyzdni, piatky, sviatky, niekolko hodin denne (zvysne hodiny som prala, skladala, mandlovala)...a bavilo ma to zehlenie, o to pokoj, ale asi som si uz odzehlila svoje 🙂
no ja by som im kludne aj kupovala vecny darcek, ale ked im zavolame, tak alebo nevedia, alebo povedia nieco tak strasne drahe (kedze pri ich matke si asi tazko uvedomuju hodnotu veci), ze na to proste nemame...a zas robko ma 14 rokov, pubertak, jemu sa uz hocicomu nezavdacis...a keby si videla, co vsetko maju doma, tak by si bola aj ty zufala, co kupit takym detom...ja by som im rada aj nejaku knizku kupila, teraz maju v knihkupectvach tak nadherne knizky, ci uz rozpravkove, alebo nejaku encyklopediu...lenze na to povedia zo slusnosti "dik", aj to takym tonom, ze hned pochopis, ze si s darcekom vedla jak ta jedla...

bobocka
22. dec 2010

@kathynka no veru fajne som si to vymyslela.ja nemozem mat doma bordel a vsetci vieme,ze udrzovat poriadok po detoch je viacmenej nemozne.preto cez den mi je vsetko jedno.necham miska nech sa hra a nezbiram hned po nom hracky a vecer ked zaspi,tak popracem co treba.ale take poriadne riadenie musi byt min raz tyzdenne.povysavam viackrat do tyzdna,vsak to je par minut aj prach poutieram ked maly spi poobede,no ostatne nemozem vtedy robit,lebo by ho to zobudilo,alebo je hore a to iste nechcem riadit,ale venovat sa jemu 🙂 tak preto tie soboty 😉 a kde si bola na lodi? to co si ty robila,je moj dream job 😀 fakt,ja by som sa najradsej zehlenim zivila,mne to veeelmo bavi 😀 😀 😀
akurat siel bobco spat,tak pockam nejaku stvrthodinku a idem robit suhajdy 😉 prekvapko si rano najde.
POTREBUJEM PORADIT-teraz v noci idem dokoncit obraz pre bobca na vianoce akoze od miska a chcela by som tam odtlacit miskove ruky a nohy.no nic ine ako temperky ma nenapadli a bojim sa ,aby to nepodrazdilo miskovi rucky a nozky.ja to chcem len natret odtlacit a hned umyt,ale aj tak.co ine by som mohal pouzit?podotykam,ze je to odtlacok na maliarske platno.

kathynka
22. dec 2010

@bobocka to k tomu obrazku - myslis, ze sa to neda spravit farbami na telo? neviem, ci mate v BB nejaky specializovany obchod na to jak u nas, ale existuju farby, co sa nimi maluje na telo, a to by sa podla mna v pohode otlacilo...alebo si pozri tuto stranku: http://www.raj-umelcov.sk/index.php?section=pro... a vlavo je oddiel "farebny svet" a tam su snad vsetky farby od vymyslu sveta...uz sa len potom v obchode poradit, co je najlepsie, resp. nabezpecnejsie...
ja som robila na riecnej lodi po dunaji...jazdili sme od svajciarskeho bazileja (cez kanal ryn-mohan-dunaj) az po cierne more...ja som nastupovala na zaciatku septembra, ta trasa trvala mesiac, potom sa to skracovalo uz len na trasu passau-vieden, co trvalo tyzden...ja som bola v housekeepingu, ale mala som na starosti pracovnu...akoze makala som 11 hodin denne (od 6.30 do 13.00 a potom vecerny servis od 17.00 do 21-22.00, podla potreby)...a to sa fakt drelo, som nemala cas ist dakedy ani na wecko a vycerpanostou som nevladala ani obedovat...ja som si tam komplet znicila traviaci system (aj ked kucharov sme mali super a jedla na vyber vela, ale proste od samej unavy nemas ani chut, ani cas dakedy...) a samozrejme chrbticu, kedze pracovna nebola ziadna sranda...zarobit si zarobis velice pekne, ved ludia tam hlavne kvoli prachom idu, ale ked sa to v konecnom dosledku rozrata na hodiny, tak je to dost malo a za to zdravie to nestoji...ono je to na chvilu super zazitok, daju sa vidiet aj rozne mesta, ked mas volno a zrovna sa niekde stoji (ak ovsem nejsi polomrtva v posteli a nespis...) lod to bola 5-hviezdickova, takze vsetko muselo byt tip-top, pamatam si jak chalani na konci sezony museli drhnut kuchynu zubnymi kefkami (!) a potom hotel managerka chodila s baterkou v ruke a vsetko kontrolovala...bola som tam do toho 5.1., cize som tam stravila aj cele sviatky - samozrejme, na stedry den som zacala robit 6.30 a skoncila o 22.00...sak jak kazdy iny den, akurat, ze nam chalani v kuchyni spravili stedru veceru na slovensky sposob a dostali sme nejake darceky...

kathynka
22. dec 2010

@bobocka btw, kosele pre posadku som sa musela naucit zehlit za 1,5 minuty, inak by som nic nestihala...a kvalitne, inak mi ich prisli otrieskat o hlavu najprv casnici a potom hotel managerka...

bobocka
23. dec 2010

@kathynka fuuha,to znie ako fajna makacka 😒 .a ozehlit koselu za 1 a pol minuty-klobuk dole.ja tiez viem co je to makat.ked som bola aupair,tak som mala decka velike,tak som s nimi minimalne bola, a tak som bola vlastne tiez housekeeper.makala som od siedmej rana do tej pol druhej,to som sa prezliekla,utekala som na extra cleaning,odtial chytro domov,lebo som soma zas o pol piatej zacinala a do jedenastej bezne.niekedy aj dlhsie,zalezalo od toho kolko bolo zehlenia.tiez som sa namakala jak kon ale za to aj fajne zarobila 😉
tie farby ja uz ale nestiham nikde kupovat.ostavaju mi len vodovky(tie ale na to platno nefunguju,treba nieco tuhsie),alebo tie temperky.dost sa bojim,ze tym malemu znicim kozicku(aj ked ju bude mat asi minutu pomalovanu 😒 ale zas ked si tak predstavim ,ze ked my sme boli deti,tak sme vsade prstami cmarali.farba na ruky a uz to slo.tak hadam az take skodlive to nie je,ci ako? 😒 ten obraz mozem dokoncit len zajtra poobede,inokedy uz cas nemam,v piatok su vianoce.dokelu 😒

lujsa
23. dec 2010

Kocky,ja mam nastastie vyborneho zubara.trhal mi uz 3 zdrave zuby a nebolelo-ked trhal,vobec som necitila kedy a nebolelo ani potom.Vobec.Len samozrejme dieru v ustach mam riadnu a to je neprijemne.Ja mam tak uzky chrup,ze mne ak by tie zuby nevytrhli,tak mam niektore zuby z druhom rade.Katastrofa.Ale zdrave su-mam len 2 plomby.

@bobocka ja som sa bala jest preto,ze som si 2x strhla tu krvnu zrazeninu,co mi po vytrhnutom zube zostala.Sikulka som.A ak by som jedla,ked tam nie je,tak by sa mi do tej rany dostalo jedlo-teda spina a mohlo sa to zapalit.Inak-ten vyrastok,co ma Misko v puse,ja som mavala ako mala z vnutornej strany lica.Presne ako pises,vzdy po tom,co som si poriadne zahryzla do lica.Bolo to neprijemne,lebo som si do toho pri zuti hryzla,tak to riadne bolelo,ale potom mi to zmizlo.Neviem,ci je to presne to,co ma Misko,ale ked mohol zmiznut mne vyrastok z lica,verim tomu,ze moze aj jemu z dasienka 🙂

@petraas my mame plastove okna,ale nastastie plesne nemame-ani na oknach,ani v byte.Ale mozno je to tym,ze byvame najvyssie.S radiatormi to mame rovnako ako vy-na dvojke su uplne studene,na trojke mierne vlazne,tak tuto zimu,kedze sme prerobili byt a mame otvorenu kuchynu,obyvacku a chodbu-kurime prvy krat celu zimu na patke.Mame tu 24 stupnov,sme v kratkych rukavoch,ale MM neznasa zimu,u nas by nepreslo bobockinych 18 stupnov 😀 Ja som vyrastala v dome,tam sme mali chladnejsie,ked som prisla sem,musela som si veru zvykat.Mimochodom-my radiatory musime odvzdusnovat kazdy druhy den,lebo tym,ze susedia pod nami na noc asi radiatory vypinaju,my ich mame za 2 dni z vacsej casti studene aj na patke-teda zavzdusnene-

@ewwe tak to je super,ze v lete sa odparuje ta tekutina na meraci 😠 My mame v lete v byte 30 stupnov,tak preto taku spotrebu 😠

Dnes som mala v plane upratovat,ale cely den sme boli mimo bytu,tak tu mame neporiadok.Upracem zajtra.Vcera som nastastie stihla napiect,takze toto mame vybavene,este stromcek vyzdobit.Okna som tento rok pred Vianocami neumyvala a asi sa to stane tradiciou.Ja ked ich tu na vrchnom poschodi umyjem,o tyzden to nevidiet,lebo ked snezi/prsi,zmyva sa spina zo strechy a zaspini to aj okna
Jaaj baby,rano som bola taka nahnevana.Pred 2 rokmi mi v decembri ukradli auto.A dnes mi ukradli puklice z auta.Hnusni ludia.Poplasko mi signalizovalo poplach,ale z okna som na auto nevidela a kym som tam prisla,puklice neboli 😠

tinnka9
23. dec 2010

Ahojte kocky. Ospravedlnujem sa, necitala som vas uz asi 2dni. Dolahla na mna choroba, 2dni ma strasne bolela hlava, a celkovo som bola taka nanic. Vcera musela prist mama k detom (chvalabohu zostala az dnes do vecera) a ja som bola u doktorky. Pravdepodobne mam "chytene" dutiny, tak mam atb a lezim. Vcera som vecer zacala zdobit stromcek, a ani som to nedokoncila, zacala sa mi tocit hlava, tak som musela zalahnut. Dufam ze do zajtra do bude lepsie, lebo fakt neviem, kto navari veceru 😒 .
Tak vam vsetkym prajem stastne a vesele vianoce, plne pokoja a pohody 🙂 .

kathynka
23. dec 2010

@bobocka no tak to si sa aj ty pekne veru namakala...odfotis potom ten tvoj vytvor a hodis nam sem fotku? ja som vcelku zvedava ako sa ti to podarilo...teda miskovi 🙂

@lujsa teeeda, moja, to ma riadne mrzi...ludia su dobri hajzlici, takto pred vianocami...podaktori fakt nemaju chrbtovu kost...

@tinnka9 skore uzdravenie ti prajem, aby si si mohla uzit krasne vianoce s tvojimi chlapmi 🙂

bobocka
23. dec 2010

@lujsa fuuuha,tak pekne ☹ takto ta nastvat pred vianocami ☹ bodaj by si ten,co to kradol ,obe ruky zlamal!!!!! 😠
@tinnka9 joj mamina,tak skore uzdravenie zelam.to by neboli najlepsie sviatky,ak by si ich relezala 😒
@kathynka no namakala som sa.vsak ale aj ty.ono ale u mna to nebola praca,ze kosela za minutu a pol.ja som rano poriadila barak,poobede som sla riadit k inym a ked som sa vratila,tak som len varila veceru,po veceri spratala kuchynu a potom som sla hore do playroom,tam som si pustila telku a zehlila som (bezna kopa bola stvrtka pinpongoveho stola(kopcom napratana),no stalo sa mi,ze aj polovica sem tam. a to som takto zehlila denne.prachati boli neskutocne,no obliecky na postel mali len jedny.takze ked som tie prala raz do tyzdna,tak som to musela rychlo rano oprat,hodit do susicky,vecer ozehlit a este aj v ten isty den obliect okrem ineho 😢(((.akoze nechapem.chudobna som,no obliecky mam troje a tie menim.a oni nevedeli co s peniazmi a jedny mali 😒
no som spravila ten obraz,no som nastvata,nevyslo to ako som chcela.maly sa strasne metal a plakal pri tom,som ho nechcela trapit a robila som to strasne rychlo,lebo som pouzila nakoniec tie temperky a bala som sa ,aby mu to kozicku neposkodilo,tak som behom polminuty natrela ,otlacila aj umyla.potom som mu rucicky aj nozicky natrela niveou sos,aby sa kozicka ukludnila,no nezda sa,ze by mu to kozu podrazdilo.vobec 🙂 no a potom som dnes este v papiernictve kupila taku hmotu,nieco ako modulit,tam som odtlacila miskovu rucicku,dala som tam 13 smilikov,lebo 13 je moje a bobcove stastne cislo (13.3.2000sme sa dali dokopy 😉 )a dala som tam male srdiecko a napisala pre tatina,vianoce 2010.prikladam aj foto,no nie je to tam dobre vidiet,preto to opisujem.ma to schnut 48hodin,a potom to bude uz pevne navzdy 😉 a stalo to 1,50euri 🙂cele som to spravila za menej ,nez 10 minut,tak som na seba poriadne hrda za to 😉

bobocka
23. dec 2010

tu je ta dalsia foto,predtym mi to nechcelo nacitat

bobocka
23. dec 2010

akoze je jasne,ze nic z toho nepojde do vytrinky,no chcela som spravit nieco bobcovi,co je akoze od miska a toto sa mu bude ratat.dame si to do nasho "misko suflika" a s odstupom casu, o par rokov budeme, na tieto vianoce spominat 🙂

kathynka
23. dec 2010

@bobocka no perfektne sa ti to podarilo, sikulka 🙂 teda misko sikovnicek 😀 tato sa bude urcite tesit, take rucne vyrobene darceky sa najviac rataju 🙂
tak ja som na lodi musela rano zacinat s obrusmi, ktore sa v noci prali, takze som ich o tej 6.30 vytiahla z pracok, hodila do susiciek a manglovala...od 7.30 mi zacali chodit uteraky z kajut (pasazierov bolo max.136 kapacita a stacilo, ze bol uterak raz pouzity a uz sa musel prat)...to sa pralo, susilo a skladat som musela...medzitym som stihala este prat nase uniformy, vacsinou 1 plny kos farebneho a 1 plny kos bieleho (akoze kazdy den, lebo kuchari aj casnici sa potili riadne)...no a po 9tej mi uz z restiky posielali obrusy z ranajok...takze kol 10tej som bola vsetkym zahadzana, jednou rukou som prala, jednou susila, jednou skladala, jednou manglovala, jednou zehlila, no hotova chobotnica 🙂 a bola som tam sama, az na tu poslednu hodinu mi prisli pomoct holky z housekeepingu, ak si stihli porobit svoje skor...ale ta pomoc poslednu hodinu sa zaviedla, az ked sa nam zmenila housekeeperka, inak som si to tam odnasala vsetko sama...a si predstav to hrozne horko, co tam bolo...a ked sa menili pasazieri (raz za tyzden), tak sme bezne zacinali rano o 5-6tej bez tej poobednej prestavky...

weiya
23. dec 2010

cavte baby,fuuha konecne som si od rana sadla,len upratujem,po meste som ehala a perem 😒 stromcek uz stoji,uz len caka kym ho ozdobim 😝 neska otras den,rano volala mama,ze babka zomrela 😢 😔 ☹ ☹ poobede som isla do toho mesta pre salky co som dala sestre a svagrinej so svagrom spravit,vcera somtam bola,ze este neprisli ze mam prist dnes,,a nakoniec sa vysvytlo,ze oni pomotali objednavku a ziadne salky mi nedali vyrobit,fotku uz nemali ulozenu,tak teraz chytro zhanaj dalsi darcek,tak som nabehla do drogerii ze nejaku vianocnu darcekovu kazetu s kozmetikou,baby v 101 ani dm-ku nist,ani jedna poriadna kazeta 😠 😠 tak som kupila len po vonavke adidaske kazdej a svagrovi facko pod pazuchu a sprchovy gel 😅 nic lepsie ma v tej chvili nenapadlo 😅 a doteraz nenapada 😅 tak som sa na tie salky tesila,a nist s toho co vam poviem,som sa skoro rozplakala vo fotosluzbe 😕 😀 tak aspon sa ferovo zachovali a vratili mi peniaze a ako bolestne mi dali tri foto ramiky s rakosnickom a fotku co som davala kamaratke vyvolat k vianociam-natalku s nikolasom plus ramik zadarmo 😀 u mna vianocna nalada rvna sa nula bodov,nemam chut uz ani darceky dobalit a stromcek ozdobit 😔
@bobocka krasne si to urobila,ja by som to veru do vitrinky vystavila 🙂 @tinnka9 skore uzdravenie prajem...

kathynka
23. dec 2010

@weiya to ma mrzi, moja, uprimnu sustrast, mne umrela babka pred par rokmi na 2.sviatok vianocny, takze viem ako sa citis... ☹ neboj, zajtra bude lepsie, uvidis ako sa bude natalka tesit, ked zbada ozdobeny ziariaci stromcek a pod nim kopec darcekov 🙂 a starosti budu aspon na chvilu fuc...

weiya
23. dec 2010

@kathynka dakujem....

petraas
23. dec 2010

ahojte baby tak ja sa uz nemozem dockat zajtrajska ako uvidim rozziarene ocka nasej Sofinky...viem ze nema z toho este taky rozum ale ona ked ma nieco nove tak sa dokaze tesit a potom sa tesim aj ja....
@weiya uprimnu sustrast...je to smutne ze sa to stalo zrovna na vianoce ale neboj bude lepsie hlavne zajtra ked uvidis talku sa radovat z darcekov...aspon na chvilu prides na ine myslienky🙂
@bobocka tak tie darceky su uzasne...Misko sikulka🙂
taketo darceky su najlepsie a vedia aj najlepsie potesit🙂 ja by som si ich urcite vystavila
bobo pocuvaj ty si na tie homeopatika...Sofi je posledne dni dost nervozna a zla lebo jej ide spodna aj vrchna 4, natieram jej obcas dasna kamistad gelom ale ten nechcem casto pouzivat tak som dnes kupila v lekarni tu chamomilu 15 a chcela by som vediet ze kedy to davas, ako casto a za kolko to asi zaberie? inak ako to Miskovi davas? v lekarni povedala ze sa to ma rozpustit vo vode ale ked som povedala manzelovi ze nech jej to ide rozpustit tak na mna krical ze to nejde tak potom sa to snazil rozdrvit...

petraas
23. dec 2010

baby inak kedy planujete zajtra veceru? normalne o 18 tej ci skor? ja rozmyslam ze dame skor kvoli tomu aby si Sofi stihla porozbalovat darceky a chvilu sa s nimi potesit...

weiya
23. dec 2010

@petraas dakujem... my planujeme veceru skor,a potom behneme svokre 😝 na chvilku a babke druhej... na to jedine sa tesim ako sa talka bude pri stromceku tesit 🙂 🙂 uz som ozdobila,len tak som to tm narychlo nahadzala a vyzera celko fajn 😉 dufam ze rano stromcek bude v poriadku lebo talka sa budi prva a hned cely byt pobeha a potom sa vrati zobudit nas 😀

bobocka
23. dec 2010

@petraas chamomilla 15ch je dost silne riedenie( tiez ho davam) a zabera skvelo.dava sa medzi jedlom ,nesmie to byt na plny zaludok,no ani na prazdny a nezapija sa to,takze apson 10-15 min po podani lieku nedaj sofi napit.rozpustas to v malickom mnozstve vody,(kavova lyzicka)ja to robim tak,ze mam maly poharik od aventu ,kde som kedysi robila malemu vyzivky,ten trosku nabok nahnem a oprem o nieco, aby boli tie gulicky cele ponorene vo vode a treba pockat.ony sa pomaly rozpustaju.dakych 10-15 min urcite.podava sa to na plastovej ,nie kovovej lyzicke.na to pozor.homeopatika sa nedrvia.dospely ich uziva tak,ze ich necha rozpustit pod jazykom,ale kedze dieta tie gulicky pod jazykom neudrzi,tak preto sa rozpustaju vo vode(nie v studenej ,nie v horucej,takej teplej) a tak sa podavaju.neprehltaju sa.ja to davam 2x denne.ono sa hovori,ze s to moze davat kazdych 15 min az dokym liek nezaberie,no to su tie nizsie riedenia.taketo vyssie riedenie bohate staci 2-3x denne.viac nie.ja ho dam malemu vzdy medzi ovocim co ma o piatej a vecerou co je o osmej(takze okolo pol siedmej siedmej dam chamomillu) a potom davam okolo tristvrte na devat a okolo deviatej ideme spat a teda ten liek ma ucinok na noc.teraz som pisala do boironu,ze kolko dni sa moze taketo davkovanie opakovat,no pani mi napisala,ze doktorka co mi na to bude vediet odpovedat ma dovolenku a bude tam po 29.12.ale tych 4-5 dnici aj tyzden, je to podla mna uplne v pohode.iste aj viac.vsak su to homeopatika. 😉 ja vsak nedavam dlhsie ako 4 dni za sebou.cakam dokym mi ta lekarka odpovie.
@weiya uprimnu sustrast mamina,to je strasne.velmo ma to mrzi ☹ .tieto sviatky teda asi najstastnejsie nebudu,no myslim si,nie nemyslim,SOM SI ISTA,ze talkyna radost zo stromceka a darcekov ti isto vianocnu naladu vrati 😉
ja musim ist zajtra rano do mesta do vub banky,lebo som zrusila ucet a povedali mi,ze doklepnnut to musim 24.12,lebo ak to bude neskor,tak budem platit penale a skor sa to neda.no nevadi,aj tak musim ist este do tesca,bobcovej babke sme nic pekne nezohnali,tak tam urcite nieco este kupim. a treba mi este nejake potraviny nakupit.okolo jednej dostane misko obed a potom pojde bobco s nim von a ja zatial kapustnicu navarim a rezne oprazim.okolo stvrtej pride moj otec (on sviatky berie velmi vazne,urcite zas v obleku pride😀 😀 😀 ).nasi su rozvedeni,mama ma frajera,no otec je sam a nechcem aby bol na sviatky sam,tak pride k nam.no a okolo piatej pol siestej budeme vecerat.najprv sa najedia oco s bobcom a ja budem s miskom a potom s najem ja.inak sa to neda.misko nevydrzi v stolicke tak dlho,tak musi byt niekto pri nom.idem zajtra aj malemu kapustnicu spravit.len tak trosku,dam zemiaky vyvarit,trosku kapusty,trosku soli a kyslu smotanu.ak to nebude chciet,tak to furt mozem s nasou kapustnicou zmiesat. dnes som robila salat a baby ja robim senzacny salat.superfajny!!!!fakt.to je jedna vec,ktora sa mi vzdy paradne podari.zemiaky uvarene,kukurica z konzervy,hrasok z konzervy,postruhana mrkva na drobno (koli farbe skor a nie koli chuti),cibula(vela 😀 ),nadrobno nakrajane zavarane uhorky,vajicka(velaaaa 😀 ),cela mala majoneza+asi 3-4 polievkove lyzice tatarky a do toho vylejem asi tak 4-6 polievkovych lyzic zo stavy zo zavaranych uhoriek.poriadne premiesam a vdaka tej stave je to vsetko super klzke(neznasam suchu zemiakovy salat) a absolutne nicim nedochucujem.samo o sebe to ma vybornu chut 😉 ake salaty vy robite?
o a dakujem za komplimenty ohladom vyrobeneho darceka pre bobca.ja som dost sklamana.nechala som to na poslednu chvilu a tak to aj vyzera.ja nie som nejaky velky umelec,no mam trosku zmysel pre umenie ako take,mam dobru predstavivost a keby som tomu venovala viac casu,tak to mohlo byt fakt super.ako napad to bol skvely,no nedotiahla som to tam,kde sm chcela 😢.nevadi,buduce vianoce uz budem mudrejsia 😉

tinnka9
24. dec 2010

Ďakujem maminy. Snad to uz bude dnes o nieco lepsie.
@weiya uprimnu sustrast. drz sa 😢 .
@bobocka ja robim salat podobne, akurat nedavam kukuricu, ak je malo stavnaty, pridavam este smotanu, ochucujem aj horcicou. a pridavam 1 nakrajane jablcko na kocky - to ten salat uzasne zjemni 🙂 . Mne vcera mamina spravila zaklad, dnes uz len pridam tatarsku a smotanu a vajicka a dochutim. aj polievku na obed mi uvarila, ja uz len veceru nejako uvarim, lebo sa mi stale trochu toci hlava ☹ .

ewwe
24. dec 2010

@weiya uprimnu sustrast
@kathynka tak si na tej lodi bola za otroka, ja by som to nezvladla
@bobocka my robime tak ako ty, ale bez vajicok a robime ho asi 10kil, ale to robi moja mama a je pre nas vsetkych, tiez nesmie byt suchy, my budeme u nasich, no u nasej mamy, poobede ideme do mojho otca, aby neostal tiez sam, potom ideme do rodicov mm a nakoniec o 19h budeme vecerat u mojej mamy, pretoze ona dnes robi a aj jej priatel tak preto tak neskoro, dufam ze nina to zvladne

tak baby zelam vam stastne a vesele vianoce, vela lasky a pohody, mam vas rada 🙂

weiya
24. dec 2010

baby dakujem....... no vianoce nam pekne pokracuju dalej,mala spala poobede pol hodinu aj to takym trhanym spankom,zdalo sa mi ze ma nejake teple cielko ,odmeram teplotu a d.b rovnych 39 bez odratania ☹ zeby to stoho nestastneho utorkajsieho ockovania?

luppita
24. dec 2010

@bobocka ja som drobcovi uz ruky otlacala a temperky som pouzila a uplna pohoda, nic sa mu nestalo, ved to bola sekunda co to mal na rukach.... 🙂 jejo krasny obrazok ste tatovi urobili 🙂 tu hmotu som kupila aj ja, uz nam to schne a otlacila som ruku aj nohu a zozadu som dala magnetky (hadam tam budu drzat) a to bude darcek pre moju mami na chladnicku.... ked dokoncim (chcem to este namalovat) dam foto 🙂
@tinnka9 joj moja tak skore uzdravenie ti prajem 🙂
@lujsa no krasny darcek si dostala, to potesi 🙂 ale mozes si povedat, ze len puklice a nie cele auto 🙂
@weiya jajha , ze ti nespravili tie salky, to je smola, ale aspon ti dali ramiky a zadara 🙂 a na druhej strane aj kozmetika je fajn 🙂 a tiez sa pripajam a uprimnu sustrast prajem, smutne naozaj smutne ked niekto umrie, ale taky je kolobeh zivota ☹ joj moja no asi to moze byt aj z ockovania, ktoho vie, u nas je vsetko OK, teda je nervny, mrzuty...dokonca spal len hodku (miesto 3roch), ale asi sa mu niake zubadla tlacia zase 🙂

ja som vcera upratala cely byt (tato dosiel skor z roboty tak pomohol), dnes len doladovacky.... akurat som chalosov vysmarila k svokre, odniest darceky a isiel zobrat jedlo (salat, polievku, kolace) 😀 😀 😀 rybu budem robit okolo 5tej...prvy krat vianocujeme sami, vzdy sme boli u niekoho , bud u nasich alebo u svokrusi, ale teraz sami a az cez sviatky ideme behat po rodine . stromcek sme ozdobili vcera vecer (ked uz krpec spinkal) a dnes rano, len same jeeej jeeej jeeeej..... aj som sa bala , ze ho to bude lakat a cely ho zhodi, ale trosku si ho obchytal, a nist neriesi, len kuka ako svieti.... co ma mooooc tesi 🙂

STASTNE A VESELE VAM PRAJEME, NECH MATE DOMA POHODOVE VIANOCE 🙂 POSIELAME CMUCIKY

luppita
24. dec 2010

@bobocka tu su tie nase otlacky 🙂 uz aj vymalovane 🙂 a super tam drzia tie magnety 😀

kathynka
24. dec 2010

maminy, tak aj ja vam prajem kraaaaasne sviatky v kruhu rodiny a nech si to vase deturence riadne uziju 🙂

petraas
24. dec 2010

@luppita taktiez super napad na darcek...urcite maminu potesi🙂
@weiya tak tento rok nemate zrovna tie najstastnejsie vianoce, no dufam ze Talka bude coskoro ok. a uzije si darceky🙂 inak moze to byt aj z toho ockovania...

baby tak my sme mali vianoce na jednicku...Sofi uplne super naladena cely den a riadne si uzila darceky...vecerali sme sice skoro nieco po 16 tej ale to kvoli Sofi.. na obed som ju dala spinkat a spala 3 hodiny tak asi preto tak pekne vydrzala az do vecera...najviac je hotova z hovoriaceho psika od FP aj s nim spinkat musela ist...inak nakoniec som jej dala papat taku kapustnicu aku sme mali my len som jej odobrala este nez sme ju ochutili ta jej riadne chutila a potom som jej dala zemiakovu kasu a rybu kapra ako sme mali my a toho moc nezjedla ale to preto lebo si dala dost kapustnice...pred chvilou pekne zaspala...

@bobocka inak velmi pekne ti dakujem za info o chamomile🙂

weiya
24. dec 2010

@petraas volako sa nam vsetko kazi... 😒 inac mala to zvladla uplne v pohode,fakt ani znat na nej nebolo,ze by teplotu mala🙂 pred vecerou jej klesla a tak sme sa navecerali,pozreli darceky,najvic unesena bola z troch veci,z takej gitary co drzi macko a na tom su zvieratka ,po stlaceni vidavaju zvuky a melodie,to magala do kolecka 😀 a potom z tych farebnych drevennych kociek a vkladacky,vsetky kocky z kyblika nahadzala do vkladacky😀 stym sa super zabavila 🙂 a potom sme isli svokre nachvilku ,svokre sme dali kalendar s natalkou,hej baby svokra uplne hotova z neho,sa od radosti rozplakala 😀 a od svokri sme isli mojej babke,tam sme tiez bloi chvilku a domov sme prisli 5minut pred deviatov,co mala uz zvycajne spinka,no super to zvladla,ani unava na nej vidiet nebola 🙂

na veceru sme malej papat dali rybycku pecenu na masle a tak s mukou zasypanu a zemiaky pomagane s vidlickou s maslom,a velmi jej chutilo,tak pusinku otvarala 🙂

petraas
24. dec 2010

@weiya tak super ze ste to nakoniec takto zvladli a aspon ste sa chvilu potesili ked sa Talka radovala...no viem si ju predstavit...Sofi po psikovi bola hotova z kolkov a aj z kuchynky...no som zvedava co bude zajtra ked ma naraz tolko hraciek novych..inak bola suprova ked trhala tie papiere z darcekov..tak sa jej to zapacilo ze som musela dat ostatne darceky co zostali pre netere a synovca a pre svokrovcov prec lebo uz isla trhat aj tie...inak na poslednu chvilu sme museli kupovat darceky aj pre netere a synovca lebo sestra mi povedala ze oni Sofi kupili tak nakoniec sme museli aj my a teraz sme bez penazi...uz nech je vvyplata lebo ma porazi...

weiya
24. dec 2010

@petraas mo ja som pre istotu ostatne darky pod stromcek ani nedala 😀 aj malej sa velmi pacilo trhat papier 🙂 jeej aj my sme kupili kolky 🙂 kuchynka este ostala u svokri,zajtra po nu mm behne,sme ju nemali ako odniest,lebo plny kocik dolu a plne roky kabeliek darcekov sme mali,svokra nam ale pred mesiacom dala peniaze ze nech si volaco pokupime,tak sme si kupili digitalnu vahu a stojan dreveny s nozmi a uplne sme na to zabudli 😀 tak sme boli prekvapeny 😀 jajaj ani nehovor,aj my mse bez penazi a uz len cakat na vyplatu 😒 a to tento mesiac mal mm aj trinasty plat,vlastne len polku z neho,kedze v robote nema este odrobeny cely rok,ale len polku...

bobocka
24. dec 2010

tak baby,vianoce za nami a celkom fajn az na ten uvod.no musim sa vam postazovat-rano sme sa vybrali okolo pol jedenastej do mestaz,e vsetko je do 12 otvorene,nie?no sli sme najprv do vub zrusit ten moj ucet.som sa pred mesiacom rozculovala,ze akurat na vianoce to musim ist zrusit,lebo skor sa neda a neskor budu penale,zenska mi tvrdila,ze do 12su otvoreni a zatvoreni boli 😠 joooj,tam v pondelok nabehnem a ta zenska si veru neda za klobuk co jej poviem a skusi si este nejake penale odomna pytat,ju tak zotrem,ze ochranku na mna volat bude-strasne ma to vytocilo 😠 tak sme sli do tecsa a bolo 10:58 a ze o 11 :00 sa tesco zatvara!!!!ja ze do 12tej su!!!tak to ste mali vidiet tie pichy-som behala jak splasena.chytro sme ozdobnu sviecku starkej kupili,malemu syrove tyzinky a jogurty,zemiaky ale po chlebe ani stopy 😒 .este nas doblokovali a odtial sme bezali do sc europa po chleba. a zatvorene!!!mna skoro slak trafil. a do toho mi vola mama,ze stastne a vesele,tak som sa jej postazovala,ze som chcela cerstvy chlieb a ze som nikde nedostala a ona,ze akurat kupila v nemocnickych potravinach!moja mama robi v nemocnici a dnes sluzila.no koho by to uz len napadlo do nemocnice ist po chleba 😀 tak sme nakoniec zohnali 😉
prisli sme domov o jednej a ja som nic okrem salatu nemala spravene.tak fofry,bobco mi zobral maleho von a ja som o stvrtej posledne rezne vyprazila a bolo.prisiel aj moj ocino a tak sme sa napapali fajne (misko nemal,zajtra bude mat kapustnicku trosku.) miskovi sa nechcelo darceky rozbalovat,musela som ja,no tesil sa velmo,hlavne z laptopu a krtka dreveneho.ja som tiez posluchala 🙂 dostala som toaletku puma jamaica a bombonierku i<3 milka a tatino nam dal 30euri 🙂 bobcovi sa pacili vyrobene vecicky od miska a aj liekom na klby sa potesil a este vom mu dala ten stieraci los vianocna loteria a tam vyhral 5 euri 😀 ,tak celkom uspesne 🙂
@petraas nemas za co.toto je info o chamomille ake ja mam a takto sa toho ja drzim.🙂
@weiya no tak tieto tvoje vianoce su fakt nicpravda ☹ ,ale vidis,talka zabojovala a aj napriek teplote si to uzila.🙂 a mas riadne dobry bodik u svokry,to sa rata 🙂
@luppita paradne ti to vyslo.super napad s tou magnetkou.hadam to udrzi 🙂
@kathynka aj tebe krasne sviatky a aj kazdej kocke tu 🙂 stastne a vesele septembrovky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre