V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

pospecka
27. nov 2009

ema: já jsem to zkoušela s ím vodítkem, ale mám to FLEXI natahovací (5metrů) a než se natáhne uplně, tak jsem na konci místnosti a Zdenda se nehnul z místa. 😀 😀 😀
bbi: moje mudr. to se Zdendou dělá od první návštěvy v 11dnech 😅 . Nezkouší ho posadit, ale jak drží hlavičku. 😀
marketka: no já nevím. Já si nedovedu představit jak bych to využila. Já jsem taky pro každou hovadinu a všechno musím mít 😅 😅 😅 zvlášť krámy co jsou fakt jen z rozmaru 😅 (kdysi jsem chtěla hroozně moc ten plovák Baywatch, ale s mou postavou bych byla všem pro smích, tak mě to přešlo 😀 😀 😀) , ale co s tím potom? Až bude mít malej příští zimu rok a něco, tak bude jezdit s náma na sáňkách. Samotnýho bych se ho bála pustit z kopce 😅 a na takovej vehikl bych se s ním asi nevešla. Ten prcek z toho nic nemá, že jede v takových sáňkách a mě to fakt připadne divný, ale každej máme jiný nápady a přání. Náš malej už má sehnanýho Fiátka v měřítku 1:1. 😀 😀 😀

marketka.27
27. nov 2009

bibi chápu 🙂
Mne na kolo nikdo nedostane (i když můj muž si myslí, že jednou to přijde 😀), ale manžel je do cyklistiky blázen, tak se těší, až malou bude tahat ve vozíku. No a když jsme objevili i ty saně a lyže (tahá se na běžkách) k tomu ... to je bomba, jen nevím, kdo by to všechno zaplatil 😀 😀 😀

marketka.27
27. nov 2009

pospec, mně se ti člověče fakt zamlouvá ten tvůj nápad se dvěma opěrátkama.
My to nechceme na sáňkování, ale hodně chodíme po horách a já už mám absťák a když se někam vyvezeme autem (což je poslední měsíce jediná možnost, jak se někam s malou dostanu), tak si připadám jak idiot. Takže pro nás by to bylo zkrátka místo kočárku. Na sáňkování už by měla příští rok normální dřevěné sáně. Ještě se mi na tom líbí to madlo, že děcko nevysypeš, jako když ho taháš za sebou.
Jsem zvědavá, jestli takto budeme blbnout i u druhého dítěte, nebo se vyřádíme u prvního a u druhého už budeme normální 😀

pospecka
27. nov 2009

bibi a kde ty vůbec žiješ?
marketka: to víš, my socky musíme hledat levnější varianty. 😀

rpinguin
27. nov 2009

zeny, cumim na Rebelov 😀 😀 😀 to je taky super film a som asi fan Norisovych 😝

market, sane by som si kupila, keby som nevedela, kde s peniazmi, inac sa mi to zda k nicomu 😀 😀 Na kolko rokov tie sane vobec su? Ved v meste by sa ti to tazko tlacilo, cesty su posypane a na hory nechodite hadam viac krat do tyzdna.

ema, urob srhrn 291 stran necitam 😀

pospec, ozi, dobry ksichtik je Zdenula, som sa zasmiala na tych grimasach. Moja sa nevie tak smiesno tvarit ☹
a ze socky.....ty mas vyrazy 😀 😀 😀 😝

bibi, v Mannheime som, ty si priamo v Brüsseli? Ake pocko mate tam?

emamamamu
27. nov 2009

ema, urob srhrn 291 stran necitam piiiing nechapu 😅 😅 😅 😅 😅

bibi78
27. nov 2009

marketka, to si mi pripomenula jednu susedu, ktora si lubila "rupnut" a tiez vysypala dieta zo sanok, ani o tom nevedela, tahala ho za sebou a pri cinziak prisla bez neho. chuda male... susedy, ktore to videli s nou museli ist male hladat...

pospecka, v Bruseli. tu sa z nicoho veda nerobi, na vsetko ma dieta cas, nikto nestresuje, nikto nebali na siroko, nikto necvici vojtovku - asi fakt len extremne pripady. a tak som rada, ked skontroluju aspon nejaku psychomotoriku...

moje dieta je uz hore... spanok - 15 minut... 😠

rpinguin
27. nov 2009

no ten link, co si tam dala, ta mudra teta napisala 291 stran....to PDFko 😀
bibi, tak tu je to obdoba, preto sa ja ani z nicoho nestresujem a nechavam volny priebeh vsetkemu, vsetko ma svoj cas 😉

aktekram
27. nov 2009

Taky uvažuji nad nákupy, boby ani sáně to nejsou. U nás je sníh max. 5 dní za rok.
Co takhle autosedačku? Myslím že vajčko (autosedačka 0-9kg) nám bude na jaře malá. Prý nevadí když čouhají nohy, hlavně nesmí přesahovat hlava. Neuvažujete nad koupí větší sedačky 9-18 Kg 9-36 kg ????

emamamamu
27. nov 2009

ping prd, tri stranky jsou to...😀

majamisutka
27. nov 2009

to my budem kupovat další autosedačku už brzo, páč máme už přes 6kg a 62 cm a za chvilku nám bude malá 😀 😅

lynn77
27. nov 2009

jezis holky neblaznete s autosedackou, neni vajco do 13kg? ja myslela, ze do roka mam od autosedaky klid 😅

rpinguin
27. nov 2009

my sme mali autosedacku rok, a potom Römer King Plus 9-18kg. Mna stve, ze budem musiet asi kupovat este jednu taku istu, kedze tie väcsie sa nedoporucuju, tie dvojky (9-18) su do styroch rokov.
lynn, mas do roka klid, to zenske tu zasa plasia 😀

emus fakt? no idem kuknut

majamisutka
27. nov 2009

to sice je, ale když se ti tam pak dítko nevejde, tak musíš koupit stejně tu větší, od těch 9kg (cca kolem 9 měsíců píšou) to už je ta sedací. Já počítám, že tak okolo 8 měsíce jí budem pořizovat.

rpinguin
27. nov 2009

na Zdenusove grimasy Matilda ale nema 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

majamisutka
27. nov 2009

záleží jak bude dítě velké, kámošce se tam už ve třičtvrtě roce kluk nevešel.

lynn77
27. nov 2009

rrpin, ale dycha mu na zada 😀

marketka.27
27. nov 2009

No já jsem se o naší autosedačce dozvěděla, že prý do ní půlroční děcko nevejde v kombinéze a fusaku - že má krátké pásy, že to prý Italové jaksi nevychytali. Ale zase na druhou stranu nevím, proč bych děcko v autě měla mít takto navlečené ...
Jdu konečně omrknout toho Zdendu🙂

lynn77
27. nov 2009

market, jeste jsem to poradne nedocetla a chtela napsat proc bys chudaka dite tak oblikala do sedacky 😉 leda do tech sani co chcete koupit 😀

marketka.27
27. nov 2009

No že jo lynn? Napadlo mě, že to možná řeší mamky, které používají sedačku i na procházky místo korbičky. Já vozím sedačku na podvozku fakt jen výjimečně a strašně nerada (nákupy a tak), pořád se kvůli tomu dohadujeme s mým drahým.
Zdenda od pospecky je neuvěřitelný 😀 😀 😀

rpinguin
27. nov 2009

lynn, no zdaleka nie,
ja sa musim na noc furt smiat (pospec prepac) 😀 😀 😀 tie posledne fotky by vyhrali nejaku cenu 😎

market, to fakt, ja do auta nedavam ani len ten overal medvedikovy, ved tam mam deku v tej autosedacke, tak naco,
vlastne ono zalezi aj na znacke tej sedacky, viem ze chicco su dost male, maxi cosi su väcsie

marketka.27
27. nov 2009

rpin, my máme peg perego, podle mne jedna z větších autosedaček, ale nemám možnost porovnat, prý že má krátké popruhy, tak nevím. Teď už je máme taky dost natěsno, ale až povyroste, tak vyhodím tu vložku a zase to bude dobré. Podle mne.

majamisutka
27. nov 2009

market myslíš tu kojeneckou vložku? tu my nepoužíváme už přes měsíc 😀

rpinguin
27. nov 2009

market, wow, ten Sv. Hostyn je fakt pekny. Kde to je vlastne? Nechce sa mi gladat v googlemaps 😉
a maja, kto vlastne strikoval Domcovi tie capky, tie su fakt nadherne 😵 a ty si inac tiez riadna kocka 😉

majamisutka
27. nov 2009

rping, jsou koupení, já jsem blázen do čepic, nakoupila jsem mu jich hafo, ale ani je nestačil všechny unosit a už jsou mu malé 😀

majamisutka
27. nov 2009

koupené 😀

petrajurinova
28. nov 2009

Ahoj. Ženské kdo se vám stará o děti, když tady datlujete o život 😀 😀 😀 .
Tak k včerejšku:

Sašo, že by fungovala numerologie? Jo, naši otesánci jsou narození ve stejný den. 🙂 A taky se ve velikostech pohybujeme mezi 68 a 74. Isinka je dokonce větší než byl Bastík a to už o něm tvrdili, že je nadprůměrný.

Kasenko, vitamíny se snažím do sebe cpát v přirozené formě - ovoce a zelenina 😉 . Nejsem fanda chemických tablet. A s chytáním hračky nestresuj, teď některé děti jsou schopné náhodně hračku chytit, když se jim připlete pod ruku (nebo když jim ji tam mamka nachystá), ale cíleně hračky děti začínají chytat až tak po 4. měsíci - některé až v půl roce.

Rping, tak do té autosedačky 9-18 kg by se nám už Bastík nevlezl a to mu do 4 let ještě rok chybí 😅

emamamamu
28. nov 2009

kasenko to by sedelo... Nepostradate nahodou nekdo hodny dite? Ja uz tady mam jedno 2 dny a ztratilo se mi nekam to uplakany. .... si koleduju... zase to zakriknu.

tak uz vim, kde mam zase reklamovat...😀 😀
dite sice spalo od pul osme, ale ve ctyri jsme meli mejdan a koukali jsme do peti na Griffinovy...😀

rpinguin
28. nov 2009

no teda Peta, tak to by nebolo zle, keby Maxik vyrastok do buduceho roka a ja mohla kupit trojku a Matilda by mala jeho dvojku, wow, to by bolo super, ale aj tak nechapem, ako moze vyrast, ved tie sedacky su nehorazne vysoke. Takuto podobnu mam, ale ine farby:
http://www.baby-markt.de/ROEMER+King+Plus+Trend...

Emus, to fakt je tak, ze hodinu nespi? Mate ju este u seba? Ja som vcera dala punkaca o 21.30 do postielky 1. krat, ale pri prvom kojeni som ju uz brala k sebe, kedze som ledva vstala z postele 😠 Ja neviem, co mam robit, ale stale u nas spat nemoze, naco mam potom tu postielku? 😀 A inac punkac stava ako hodinky, kazde 3-4h a potom rovno spi dalej. Este aj teraz chrni,
ja este v pyzame, Maxik sa hra a chlap na nejakom kurze, ci co 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre