V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bibnka
29. okt 2009

K tomu kroucení při kojení. Mně se taky Tomášek kroutí, ale myslím si, že to může být jednak spolykaným vzduchem a jednak nějakým jiným prdíkem, anebo taky tím, že to prostě pomaleji teče. podle mě to čajík ani voda nevyřeší. Když to udělá, vyměním mu prsa a je to ok.Já osobně nebudu dávat nic, myslím, že mlíčko stačí, i když se mi často stává, že kojím z obou prsou na jedno kojení a pak za dvě hodinky zase.

bibi78
29. okt 2009

akinom, presne ako ty, este minuly tyzden som mala 2 kg navyse a do ziadnych svojich rifli som sa nezmestila. bodaj by ano, ked si kupujem vsetky take obtiahnute 😀. teraz mam navyse iba 1 kg a uz sa zapnem do svojich strecovych rifli, ale tie ostatne stale nedam. tiez sa mi zda, ze sa mi rozsirili stehna na bokoch alebo su to tie panvove kosti, ktore sa pripravili na porod a nakoniec som to nepotrebovala, lebo maly siel von rovno z brucha 😀 😖, tak ma to stve, lebo mam kopec veci, ktore som na sebe este ani nemala, najma kostymky a bojim, ze ich neobleciem, to by ma rachlo, take prachy... 😠

moj maly sa kruti uz v poslednej dobe stale, ja stale bojujem, lebo ma natahuje na vsetky strany 😠, ale ziaden cajik mu davat nechcem, nech si len pekne taha...

niekto tu pisal, ze babo spi pri 20°C... ako obliekate babo do takeho "necasu"? 😀 my mame 23°C a maly ma oblecene body, pyzamko, je v spacom vaku a este ma na sebe deku a ked ho kontrolujem okolo 3 rano, ked sa vacsinou budi na dalsiu mliecnu davku, tak ma nostek studeny... tak ja neviem, ci je zle obleceny alebo nostek nie je smerodatny...?

rpinguin
29. okt 2009

bibi, no 23°C sa mi zda vela, ma byt okolo 18 v spalni. Matilda ma body s kratkym alebo dlhym rukavom, potom pyzamo a nakoniec spacak a to je vsetko. Ruky raz studene, raz teple, nos som nehmatala, ale tie aj tak nie su smerodatne (ako pises). Ja mam cely den otvorene okno, takze vecer je cerstvo, ale nemam tam teplomer, tak neviem, kolko °C tam mame, niekedy zmeram.
Ja oblecem vsetko, co som obliekla pred tehu, ale aj tak som baba riadna a uz ma kopec veci aj zunovalo, tak poposielam na SVK....tam vynosia 😀

akinom55
29. okt 2009

No tak ja zatiaľ tiež nedávam nič, a na kontrolu k lekárovi ideme až 24.11. takže dovtedy asi ani nedám, najskôr by som sa o tom poradila...

No bib, ja tiež občas vystriedam prsia, ale mám z toho trochu obavy, aby sa nenaučila ťahať iba to riedke zo začiatku keď jej to ide....ja totiž myslím, že mám mlieka tak akurát, nič mi netečie iba v noci, keď sú pauzy dlhšie, a dokonca spávam už bez podprdy, na kojenie si ju nasadím, vložím vložku a jeto... jedno prso sa mi plní tak menej mliekom a tak sa bojím, že pokiaľ jej ho nedám vypiť až do dna, tak sa mi bude v ňom robiť mlieka čoraz menej a menej...

My máme tiež okolo tých 20 stupňov a dávame pyžamko, zavinovačku a prikryjeme španielskou dekou...

filkova
29. okt 2009

Kasenko je mi líto, že vaše Terezka má toto škaredé období, naše Terka je relativně vklidu, párkrát si večer taky zařve, ale trvá to max. 2hoďky a pak jde spát a prospí s jedním dvěma kojeními celou noc v postýlce.Takhle by to měla mít každá maminka, aby si toho broučka užila a neproklínala ho, protože padá únavou.

Ale Kasenko, proč to vlastně píšu.Takto bezvadně probíhá moje druhé mateřství, ale když se narodila první dcera (2dny po termínu) všechno probíhalo zezačátku úplně vklidu,ale když se začalo blížit šestinedělí,tak to začalo, přes den relativně klid a odpoledne asi od 5 nebo 6 to u nás začalo,začala prvně plakat, tak jsem ji chtěla dát prso s tím že má hlad, ale to ji naštvalo natolilk, že začal záchvat řevu,až se zajikala a nešla utišit,vždycky mi vytuhla v náručí a když už jsem si myslela že spí tvrdě a chtěla ji položit, tak to začlo nanovo, pak zase řev a řev a hodiny utěšování,chodila jsem spávat tak v jednu ve dve ráno s prsem v její pusince,úplně vyčerpaná a musím se přiznat,byly chvíle, kdy jsem tu malou za to nenáviděla, ale samozřejmě v uvozovkách,nervy jsem měla na pochodu Kasenko to bylo každý den,večer co večer,a kolikrát jsem to i obrečela.Jednou jsem se rozhodla vzít mobil a zavolat večer doktorce,protože to tak dál nešlo,ta mi klidným hlasem řekla - musíš to vydržet,tohle přejde, je to doznívání šestinedělí a jak nečekaně to přišlo, tak stejně to odejde.Kasenko já jsem tomu samozřejmě nevěřila,ale doktorka měla pravdu,jednoho večera, kdy jsem čekala kdy to zas přijde, tak se jen přicucla k prsu a usnula a od tý doby jsme i mi měli doma andílka.

Tohle ti píšu protože tě chci povzbudit,vydrž mamčo, a ta maličká tě odmění krásným úsměvem,tohle špatný odejde neboj, nám to trvalo přibližně 2-3týdny, už si to přesně nepamatuju, ale začalo to nějak po šestinedělí.
Určitě by jsi ráda slyšela nějaký recept jak to řvoucí mimčo uklidnit,ale asi tě zklamu, nejspíš pomuže jen vydžet a přečkat to a zapojit mužíka.U nás taky nic nefungovalo,ani prso,ani chování,vana,kočár,prostě nic.
Doktorka mi to vysvětlila tak že to miminko nedokáže vstřebat zážitky a prožitky a neví jak se s nimi má vypořádat,tak řve,na konci šestinedělí se z mimča vyplavují prý poslední hormony získané z matky a to i mění ty nálady.

Hodně síly a snad zvládněš přečíst můj dlouhý příspěvek.Jo a Terka zdraví Terku 🙂 😉

kasenka228
29. okt 2009

Filkova: diky moc a moc, ver tomu nebo ne, ale tvuj "dopis" me rozbrecel, az se manzel prisel podivat, co se mi deje 😔 .
Dneska uz jsem byla opravdu hodne nestastna, vzdycky jsem si predstavovala jak placici miminko vezmu do naruce, ono se prituli a bude dobre, ale u nas to je, jako kdybych si chovala jezka, seka rucickama, skrabe nehtickama a kdyz je chvilinku v klidu, bez breku a ja se snazim na ni usmivat a vyloudit z ni vytouzeny usmev, tak se pri pohledu na me zamraci a rozbreci. Je mozne, aby takhle male miminko nemelo rado svoji mamu? Usmev jsem videla snad jen jednou...
Ale verim, ze to urcite prejde. Musi. 😉

kasenka228
29. okt 2009

A moc dekujeme za pozdrav od Terezky. Taky zdravime. 😉

mauik83
29. okt 2009

tak poslední 3 příspěvky rozbrečely i mě... 😅

mauik83
29. okt 2009

my ted máme hodné mimi, tak doufám, že se to po 6N s odchodem hormonů nezmění naopak k horšímu... 😠

akinom55
29. okt 2009

Kasen teraz ma napadlo, že mi niekoho vaša Terezka pripomína.... ty si spomínala, že aj hodne blinká a i plačká... nemôže mať ona ten detský reflux? Kamarátka to mala podobné so synom, a musela ho dávať do vyvýšenej polohy a ešte neviem čo......skús sa nato pozrieť alebo opýtať lekárky...

mauik83
29. okt 2009

včera jsme byli celý den pryč - na hrobech, u příbuzných a malá byla andílek, pořád spala, po kojení se na včechny usmívala a pak zase spala. Večer jsme šli do kina na MJ, tak hlídali tchánovci, ale malá od půl 9 brečela, pže měla prdíky, ta kz toho byli chudáci trochu rozhození... a podařilo se jí škrábnout na nosíku až do krve a dneska znovA 😠 včera papala ve 23h, usnula o půlnoci a spala do 6 😉

a od včera má hovínka do zelena, kdosi tu psal, že je to hladová stolice, ale mě nepřijde, že by hladověla... nevíte někdo???? díky

a od včera má

danysek27
29. okt 2009

Ahoj mauik.
To znamená, že Nelča baští hlavně to řídké přední mlíčko - asi má víc žízeň něž hlad. To nic není, neboj.

kasenko vydrž - my dnes měli první úžasný den. Matýsek mě nechal ráńo vysprchovat, pak jsem si hráli, zpívali a tak, V poledne jsme spolu hodinu a půl spali, pak jsme šli ven atd. No prostě za celý den skoro neplakal a začíná se usmívat. Takže určitě bude líp i u vás.

kasenka228
29. okt 2009

aki: reflux ma asi taky, sice ne "uredne" potvrzeny, ale myslim, ze ho ma....holky, je to fakt o nervy, zase rve, na chvili jsem ji polozila na podlozku na brisko, aby cvicila, protoze kdyz je nastvana, tak se snazi zvedat...

mauik83
29. okt 2009

danys - no my při každým kojení papáme z obou prsou. dřív z každýho 15 až 20 min, ale ted se většinou večer začne po 5 min vztekat, tak ji hodim na druhý prso a zase v klidu pije, někdy dlouho někdy krátce... tak ale když to má zelený to znamená, že má hlad, ne:???

ema - jak často se může s mimčama plavat? každý den jako prostředek utahání a unavení asi ne, co? 😀 tak ob den??? 😅

rpinguin
29. okt 2009

kasi, no tie revy pozname predsa aj my s Emou, ze? 😉 Ja som dnes dokonca sama, manza ma sluzbu, takze veselo a si predstavte, ze sa po troch dnoch taaaak zosr..., ze som musela kupat. To je tak vzdy, ked sa dlhsie nekadi, ze je taka nadielka? To potom treba nosit nahradne veci zo sebou, ak sme mimo domu 😀

mauik, aky bol film? a tchanovci ako? beru si malu aj nabuduce, ked tak vyvadzala? 😉

emamamamu
29. okt 2009

no u nas to urcite neni jako u Kati...to uz bych tu nebyla 😀
mala se docela uklidnila..asi pomohl ten vecerni ritual... 😕

kasenka228
29. okt 2009

Mauik: tak ja slysela, ze to je povera, ze zelena stolice = hladova. Muze to byt z toho, ze vypila Nela hodne predniho mleka nebo reakce na tvoji stravu. Hneda je pry hladova.
Rping: no nejaky ten rev asi znate, ale celodenni? A na vas se ditka aspon usmivaji....

rpinguin
29. okt 2009

kasi, ved nemoze aj revat aj smiat sa 😀
moja uz chrni v lehatku,
ja nechapem, preco ja viac stiham bez chlapa ako s nim v dome 😀

emamamamu
29. okt 2009

ping presne!!!!😀 vcera byl Fil cely den pryc a ja toho tolik stihla co ne za cely tyden s nim😀

alcag
29. okt 2009

ahoj berete nekdo zelezo? po porodu se me casto mota hlava

emamamamu
29. okt 2009

toho maly nemel zacpu... 😕 😕

mauik83
29. okt 2009

holky díky moc, už jsme se bála, že ji trápim hlady a ona mlčí... 😔

kasenka228
29. okt 2009

no jasne ze ne, ale kdyz zrovna nahodou nerve, tak se snazim delat cukrbliky a ona se rozerve...chjooo

rpinguin
29. okt 2009

Emus, no je to zahada 😀
alcag, wow 46tt 😀 Fe. neberem, aj mne sa hlava mota, ale neriesim to 🙂

kasenka228
29. okt 2009

mauik neboj, my uz taky mely zelenou, takze v poho, co ja vim, tak spatne je hneda a s krvi

olalka
29. okt 2009

alcag ja beriem zelezo, predpisal mi dr. na prehliadke po sestonedeli. ale dobrovolne priznavam, ze ho neberiem kazdy den ako kazal, dam si tak raz za tri -styri dni. a to sa mi ani hlava nemota, ale rodila som cs a mala som zle vysledky po porode, aj v nemocke mi ho davali.
kasenka vydrz, nasa mala dnes zazrakom spi uz skoro hodinu, predtym sice porevala, ale menej ako obvykle, normalne nechapem 🙂. ja som citala, ze tie revy vrcholia v obdobi 8 az 10 tyzdna, tak jej kazdy den opakujem, kolko dni do konca jej zostava 🙂

petrajurinova
29. okt 2009

Ahoj. U nás byl dneska den na hov.., tak se jdu za váma trošku uklidnit.
Ráno Bastík dělal blbiny a spadl na polohovací lehátko (naštěstí bylo prázdné) - Bastíkovi se nic nestalo, ale lehátko to nevydrželo a ruplo. Malé se v lehátku líbí a vzhledem k tomu, že přes den jinde než na rukách nebo v lehátku neusne, tak jsem hned vyrazila do bazárku sehnat nějaké místo toho zničeného - obešla jsem 4 bazárky (z toho 2 za poslední měsíc zrušili a 1 byl zavřený, naštěstí v tom posledním pár lehátek měli, tak jsem jedno vybrala), v tom hnusném počasí to byla super cesta. Odpoledne se u nás "zastavila" tchyně a zkysla tu do večera a vzhledem k tomu, že Isa byla nějaká žíznivá a hlásila se o mlíko co hodinu a půl, tak mi tchyně dělala přednášku o tom, že dítě nemůže tak často pít mlíko a že kojení malé nestačí a mám prý ji dát sunar (v duchu jsem ji poslala do prd... a s úsměvem jsem ji ujistila, že o tom budu uvažovat - ani náhodou). A abych se měla čím nervovat i večer, tak jsem večer při koupání zjistila, že Peťka má vši (od chvíle co přijela jsem všímala, že se furt drbe, no tak teď už vím proč), takže zítra ráno pofičím do lékárny pro nějaký ten spešl šampon a budu doufat, že to ještě nestihlo nalézt do hlavy mi (kluci mají krátké vlasy, tak u nich by se to snad likvidovalo snáz).

olalka
29. okt 2009

aaa, tak som ju prechvalila, uz ju pocujem 😀 ale sluzbu ma mangel 😀

alcag
29. okt 2009

rpinguin 46 tydnu neumim to smazat

kasenka228
29. okt 2009

alcag, musis si to zmenit v Nastaveni, na strance uplne nahore.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre