V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

pospecka
1. jan 2010

snal=usnul
mauik: tak přijeď, můžeš m pomoct s úklidem, můžeš třeba žehlit. 😀 Pospeci spí, velkej na gauči malej na mě v Beco a já se snažím ulízet, ale nejraději bych se taky natáhla na gauč. Kde máš malou, že se nudíš?

ewwe
1. jan 2010

posp mala je skoro stale na chrbatiku, iba ked s nou cvicim na fit lopte, alebo ju nosim na rukach ja ju sadat nedavam

leonina
1. jan 2010

pospec neblázni s úklidem, víš jak se to říká: "Jak na Nový rok, tak po celý rok" , to chceš celý rok uklízet 😀 😀 😀

pospecka
1. jan 2010

ewwe: ani do polštáře? To se může. Já Zdeníka neposazuju na rovno, ale často ho mívám v náručí do klubíčka a necháváme ho i "sedět" v polštáři opřeným v rohu sedačky. Třeba je to blbost, ale nechceš to zkusit?
leonina: já bych nebláznila, ale zítra nebudeme skoro celej den doma a na neděli si Pospec pozval návštěvu sestřenici s tetou a ty u nás ještě nebyly, tak jdou jako na exkurzi 😖 , tak musí být naklizeno 😠

leonina
1. jan 2010

jojo tak to znám tyhle exkurze 😀

lovelygirl
1. jan 2010

Nevíte prosím o někom, kdo by prodával nosítku typu manduca, případně beco nebo liliputti? 🙂

mauik83
1. jan 2010

posp - no spala 😅 a na úklid seru 😀

leonina
1. jan 2010

pospec prosím tě to jako dáš do rohu sedačky polštář a do toho posadíš Zdendu? Já myslela že se nesmí posazovat ani takhle, protože nemají ještě vyvinutý zádový svaly

alee
1. jan 2010

vsechno nejlepsi do noveho roku 2010, hlavne hodne zdravicka a spoustu radosti se zarijatky 😵

jeste k tomu nekakani u mrnousku - nam doktorka poradila dat 1/4 glycer.cipku a 1-2 lzicky hermankoveho caje mezi kojenim

emamamamu
1. jan 2010

ja mela vskutku originalniho silvestra 😀 😀 mamce sly hodiny spatne, takze ja ho prokojila😀 mamka si pak ke me lehla a prala mi, tak jsem ji rikala, ze jeste nejdu spat a ona ze vi, ze mi preje do noveho roku 😀 😀 😀 😀 tak jsem si pritukla az ve ctvrt na jednu😀

pospecka
1. jan 2010

leonina: mám to vyfocený, ale v druhým pc, tak ti to sem pak dám. Takto se posazovat může, on to tiž nesedí, ale leží na polštáři v sedě. 😀
ema: to je dobrý znamení, jak na nový rok, tak po celý rok. 😉

emamamamu
1. jan 2010

noooo posp prestavam tomu verit, mala mi proste "prazdne prso" nepije a do dvou hodin se mi z nich proste bomby nedokazou udelat....😅
jsem dopadla 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

ewwe
1. jan 2010

posp no skusit mozem

ema a neskusala si sampanske? mne pomohlo az tak ze este teraz mi brnia a mlieko samo kvapka, to sa mi nestalo od 6nedelia

a mozno to olo broskynovym dzusom s tym som si sampanske riedila 😉

pospecka
1. jan 2010

ema: a kolik vypiješ vody denně?

aktekram
1. jan 2010

rping: ano opravdu jen jedna sklenička

ivca08
1. jan 2010

Emus, ja mam neco podobnyho (asi fakt mame dite spolu 😀 ). Kojim co dve hodiny a z obou, takze bomby fakt nehrozi. A malej se vzdycky, kdyz to tece pomalu, vzteka, takze stridam i nekolikrat za kojeni. Ono to neni ani o tom, jak jsou kozy nality, ale o tom jak se spousti mliko (aspon tak mi to rikala laktacni poradkyne) a to bohuzel stres ovlivnuje nejvic. Ale pomaha na to nahrati, takze si zkus nahrat plenku a nahrivat prso tesne pred kojenim a to by bylo, aby nebylo 😉 😉 Me uz ted zacne z toho druhyho vzdycky minimalne samo tect, spis strikat i po tech dvou hodinach.

emamamamu
1. jan 2010

ivco..ja se ted koupala v horke vode, vypila jsem horky caj a sla kojit a nic...☹ rvala, malem me sezrala☹
dala jsem ji tricitku Beby a usla u flasky, bez uspavani, bez proseni...najezena, spokojena☹
ja se jdu fakt zabit☹
cucam homeo a zapijim to sampanskym, ale uz neverim nicemu☹

lovelygirl
1. jan 2010

Akte.. ta je krásná.. a šikovná 🙂

lovelygirl
1. jan 2010

Emo, hlavně že je malá spokojená, bylo by přece mnohem horší, kdybys sice kojila, ale malá byla nemocná nebo ji pořád něco bolelo.. můžeš to třeba střídat.. hlavně to chce se s tím vším vnitřně srovnat a ono to nakonec půjde, to kojení.. a když ne, tak se nic nestane.. vždyť generace naše vyrostla na sunaru, to se kojilo dva měsíce a dost.. a jsme zdravé a šikovné 🙂 neber to hlavně jako osobní selhání, užívej si holčičky a jejích úsměvů co nejvíc, ber to tak, že takhle je spokojená a ty budeš brzo taky.. nebuď smutná..

ivca08
1. jan 2010

emus, kdyz staci tricitka, tak bych z toho nedelala dramu! Tak budes dokrmovat, vzdyt je dulezity, ze dostane nejaky MM a je jedno, jestli k tomu bude mit UM nebo ne.

Jinak ty homeo nezapijej... to je naprd. Pulhodiny potom by nemelo prijit nic do pusy, aby to ucinkovalo.

olalka
1. jan 2010

ema, viem, ze ti tu uz viacere radili odsavat a tebe sa odsat neda.
ja som mala tiez tento problem od zaciatku, skusala som rozne odsavacky a ked som nahodou odsala 20 tak som oslavovala. prisiel bojkot, mala revala aj ked sa prsia nalievali. tak som skusila odsavat rucne, prestudovala som na nete ako na to a div sa svete, funguje to.
nemam mlieka tolko, aby to pokrylo celu dennu davku, ale aspon daco dostava odo mna. v noci normalne kojim, cez den ako kedy, niekedy sa v pohode prisaje a ked nie odsavam a davam z flasky. a fungujeme takto uz viac ako mesiac. myslela som, ze nevydrzim ani do 3 mesiacov, ale ide to a som rada. tak skus, mozno to pojde, ja uz mam cvik, trva mi to tak 5-10 min a odsajem cca 80ml na jedno odsavanie.

lovelygirl
1. jan 2010

Taky můžu ruční odsávání doporučit, chce to trochu cvik, ale je to mnohem lepší než odsávačkou, víc to simuluje sání dítěte a prso se vxprázdní, tím pádem pk i naplní víc 🙂

emamamamu
1. jan 2010

ivco ale ona se ted MM ani nenapila.... 😒
psala jsme annag a ta mi psala, ze mam pouzivat suplementor..no to se na to muzu vyprdnout, to uz ji necham na flasce radsi 😒 ☹
ted pro zmenu kojim😅 tak ja uz nevim😀 ja nechapu, proc nejsem rada, ze konecne prestala plakat je spokojena, i kdyz diky flasce, proc jsem zase s necim nespokojena? proc nic nemuzu prijmot tk, jak to proste je? 😔

pospecka
1. jan 2010

ema: protože to bys nebyla ty. 😉 Počkej až bedete doma a budeš mít u sebe odsávačku a zkus odsávat a třeba to pomůže. Já jsem taky v krizi. Zdenda večer bez flašky neusne a zásoby v mražáku jsou fuč, tak bojuju co to jde. Chlastám vodu, odsávám kdykoliv můžu. Uvidíš jak budeš doma. 🙂

mauik83
1. jan 2010

akte - nechali jste Petrušce naušničky píchnout nebo nastřelit? Jak to snášela? Hnisalo jí ouško? Jak dlouho se jí to hodilo???

lovelygirl
1. jan 2010

Prostě ti lítají hormony a chtěla bys pro tu malou to nejlepší a nechceš, aby to bylo jinak.. ono se to uklidní, uvidíš, mysli na to, aby byla co nejvíc šťastná 🙂 a budeš taky, protože máš malou princeznu 🙂

emamamamu
1. jan 2010

posp blbe je, ze jsem uz doma...a odsavacka mi kozy asi urve😀 takze nevim, spis rucne...
lovely no musim se s tim asi nejak smirit no...ale nikdy jem si nemyslela, ze moje docko bude nekdy na cinske polivce uz ve trech mesicich ☹

mauik83
1. jan 2010

emuš - drž se holka! 😉

lovelygirl
1. jan 2010

Emo, mluvilas s nějakou laktační? kdybych mohla jakkoli pomoct, dej vědět.. zkus to ještě ručně.. ještě se zeptám, jak ti spí přes den?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre