V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kocanda2009
19. feb 2010

ewwe - protoze jsme meli divoke vecery
tlenka - tak preju at mate klidnou noc

tlenka
19. feb 2010

no zacala plakat pred hodinou... tak som ju prebalila, dala obklad na nozku, potom zacala vyskat, smiat sa, no parada, cerstva jak rybicka... predchvilou som jej dala este papat, tak snad nejak zaspi, lebo som uz bola 3x v izbe, nejak sa nevie ulozit... to vdaka tej injekcii, snad bude noc ok

symona3
20. feb 2010

Ahojte maminky🙂

Chcem sa spýtať môžem sa pridať?
Mám dcerku tiež september Dianku 😵

ewwe
20. feb 2010

sym jasne pridaj sa, napis nieco o sebe a o malej

symona3
20. feb 2010

ahoj.mam 20..mala bude mat 6 mesiacou a ide je zubcek tak je trosicku zla🙂

ewwe
20. feb 2010

a odkial si?

wydata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olalka
20. feb 2010

teda, nebola som tu uz asi tyzden, tak som myslela, ze budem mat co robit aspon hodinu a tu skoro nic nepribudlo.
klya, moj synovec tak spava s pootvorenymi ocami, naozaj to vyzera hrozostrasne 😀
my zuby zatial nemame, ale nervozne dietatko ano. ale to uz asi ine nebude 😒 niekedy mam pocit, ze cim je starsia, tym je horsia 😠 vyslovene ma terorizuje, stale sa chce na rukach nosit a ked nevyhoviem, tak vrieska na cely barak, nepomahaju hracky, pesnicky, nic. jedine sa nosit. najlepsie je, ze to robi iba mne, manzelovi nie. tak vyzeram, akoby som klamala a my sme mali doma to najlepsie dietatko na svete 😀

klya1
20. feb 2010

Dobry dnik prajem. Tak ani my este zuby nemame, ale uz sa to asi blizi, lebo sme vcera mali teplotu, a pritom chora nie je. Dokonca aj nalada je celkom OK, len dost hryzie a nemoze poriadne zaspat. A veru malu teroristku mam aj ja. Cely den ma tu cvici a ked jej pride tatino domov, tak hadze same usmevy. No a ja potom vypadam ako blazon, ked si stazujem 😅 A to este nie je nic oproti tomu, ked jej cistim nostek. Krici na mna tak, ze normalne cakam, kedy niekto zavola socialku ☹ Pritom ochranit by som potrebovala skor ja, lebo mi pri tom zatina nechtiky do xichtu 😅

valentovasasa
20. feb 2010

olalka - nech ji vyřvat. je to "drsný" a pomůže to. První syn byl neskutečně uječenej a jak ho to přešlo. Prostě si mě nevymohl. A u druhýho to funguje taky, ten neřve přes den, ale když má jít spát, tak někdy ječí, ale ne jako že by mu něco bylo, ale ani u tatínka se neuklidní a přijde maminka a je zlatý miminko. Tak jsem řekla taky dost. Večer k němu chodí jen tatínek. Někdy si zařve jen jednou a někdy ho to drží půl hodiny. Ale dojde tam tatka, mamky se nedořve, tak usne.

Jinak holky, od toho staršího vím, že děti strašně rychle prokouknou na koho co můžou zkusit a kam až jít. takže proto na vás to platí, tak to dělají. tatínek je doma mín, tak nevědí, tak to nedělají.
Např náš starší - přes den jsme samy doma, tak si po obědě jde hezky hajnout, položím ho do postýlky, dám pusinku, zavřu dveře a dál o něm nevím, prostě usne a pak přijde až se vzbudí. Ale večer, to courá z postýlky za náma do obýváku až do deseti. Nejdřív jsem si myslela, žese mu nechce spát, ale pak jsem si všimla, že to dělá i o víkendu, když je táta doma, po obědě. takže jsme takhle zjistili, že to vlastně zkouší na tatínka. v tom celý problém...

klya1
20. feb 2010

Valentovasasa - povedala by som, ze mas pravdu. Tiez som uz malu niekolkokrat pristihla, ze skusa, co moze. A ked sa nedam, tak s tym proste prestane. Takto sme sa naucili krasne vecer zaspavat. Jednoducho som sa podla rady nasej pediatricky rozhodla, ze ked ju raz ulozim do postielky, tak uz ju z nej viac nevyberiem. Bola som sice pri nej, kym zaspala, ale ziadne vyberanie z postielky a nosenie po byte sa nekonalo. A krasne si zvykla. Proste - deturence su sice male, ale nie blbe 😀

achalteke
20. feb 2010

Sašo, promiň ale tohle nemůžeš přece praktikovat plošně na všechny děti 😅 , každý dítě je jiný a některý třeba chce fakt mámu - pohladit, podat dudlík nebo tak něco. Nebo myslíš že děti ani ne v půl roce jsou už tak vyčůraný a brekem zkoušejí co si můžou dovolit? Že už by jim to tak pálilo? To se mi nezdá...a teda půlhodiny bych řvát dítě asi určitě nenechala za žádných okolností, byť mi mě jen zkoušelo 😉 ...nic ve zlém - můj názor.

klya1
20. feb 2010

Achal - ja som pri malej pri zaspavani vzdy bola (a doteraz som) - podavala dudlik, hladila, drzala za rucicku. Ale vyberanie z postielky sa nekonalo (chrbtica nedovolila). Uprimne si myslim, ze tu nie som na to, aby som robila vsetko, na co si drobcek spomenie (ako napr. nosenie donekonecna po byte). Od toho si raz najde chlapa 🙂

achalteke
20. feb 2010

Klya s tím souhlasím, já ho z postýlky taky nezvedám (jen když je nejhůř a trápí ho břísko, nebo zoubky - jeden už má úplně venku), ale taky jsem u něj dokud neusne, případně odcházím a vím že usne. Je to i pro můj dobrý pocit, že jsem s ním a v pohodě s s klidem v duši usíná, od toho jsem máma, ne 😉

ewwe
20. feb 2010

cauko, zasa to tu zije

ja som sa prave vratila z nakupov, kupila som sklenicku mrkvicky od alnatury, sice zaciname az o 3 tyzdne, ale ja sa uz strasne na to tesim, ja viem som blba 😀
kupila som jej este body, a nohavice na leto
a este som isla do hrackarstva na kacicky do vane, aby jej tam nieco plavalo, ked uz zacina vo vanicke vystrajat, hroza ceny 😠 za 4 kaciky 5€
a este som si vsimla odrazadlo , krasne ruzove 😀 myslite ze na prve narodky uz bude schopna s nim jazdit? ci este je skoro?

valentovasasa
20. feb 2010

achal - mám už druhé dítě a věř mi, že půlroční dítě už si umí jednoduché dedukce spojit - ono jim to nepálí jako že by si řekli, že si vyřvu mámu... ale spíš to mají jako hru. Náhodou zjistí, že zařvou a máma přijde, tak to zkusí znovu a ono to zas funguje, tak proč by to neudělali ještě jednou... A tuhle logiku řev-máma-pochování si spojí a sakra pamatují. Tak jako si pamatují obličej matky, tak si zapamatují i tuhle spojitost... A jinak s tím půlhodinovým řvaním - jasně, nenechám ho řvát jen tak, ale třeba každých pět minut tam dojde tatka, zkontroluje jestli je vše OK, jestli není počůraný, pokakaný a tak (nakojený je, tak to hlad není) a dá dudlíka. A pokud je vše OK, tak co máš řešit. Případně ho pochová, ale to v 90% nefunguje, páč se chce chovat u mámy.

A souhlasím s Klya - nejsem tu od toho, abych plnila vše co chce. Ale taky to neznamená, že vlastní dítě nepochovám, nepohladím... to fakt ne, ale chci tím říct, že neběhám vždy když si zaknourá - navíc mám dvě děti - druhému je kousek přes dva roky, není ještě na spaní bez plen, takže když se vzbudí a přebaluji ho, resp. sundavám plínu, dávám na nočník, a do toho malej začne v obýváku ječet jen tak (vidím že mu nic není) tak prostě nemůžu letět hned, když mám druhého na přebalováku. To tím chci říct. A myslím, že to samé mi potvrdí maminky dvojčátek... tak si holt to druhé chvíli zařve.

Klya - my malého neuspáváme ani tím, že jsme u něj. Už jsme si tím jednou prošli se starším a popravdě jsme si tím dost naběhli. Domča jako mimi totiž usínal jako Tomášek sám v postýlce a byl naučenej a byl hodnej, ale pak měl angínu, my jsme seděli u jeho postýlky a on se to naučil a pak jsme ho tak museli uspávat pořád, dokonce to došlo tak daleko, že jsme ho museli držet za ruku a běda když jsme se pohli. Ráčil se usínat po hodině a když jsme chtěli odejít a vrzla podlaha, vzbudila ho a usínalijsme další hodinu. TAk nám dr. poradila nechat ho vyřvat. Ale koordinovaně - prostě dát ho do postýlky, pusu a odejít, bude řvát, tak tam jít za tři minuty a to samé - a pořád dokola než usne. A druhý den tam chodit po čtyřech minutách a třetí den po pěti a tak to protahovat než to pochopí a usne sám. A je fakt, že čtvrtý den už usnul sám a bez problémů... Takže tohle nechci absolvovat znovu (domčovi byl rok, když jsme tohle museli řešit), tak se snažím mít jasná pravidla od začátku. A je fakt, že až na vyjímky to funguje.

Ale souhlasím i s vámi - hlavně i já jsem to všechno viděla jinak při prvním dítěti a při druhém. Věřte mi, že až budete mít doma dvě - větší a mimino, tak to taky uvidíte jinak než ted. Nechci totiž říkat, žejsem "snědla moudrost světa" - taky jsem při prvním řešila uspávání, snažila se s ním být pořád a tak, ale při druhém, když k tomu mám dvouletého sviště, tak to prostě nejde. Ne že nechci, ale jsou věci které nejdou. Jako to aby mě malej "terorizoval" tím, že si mě bude vyvolávat jen tak. Prostě občas k němu nemůžu. Takže někdy to funguje, jindy to prostě nejde... Ale asi je to k něčemu dobré, protože si nemůžu stěžovat že by byl terorista (a to ten starší byl - ten si mě vyřvával pořád).

ewwe - Domča dostal první odrážedlo k vánocům v roce a třech měsících a to už na něm zvládal jezdit. Sice mu bylo vysoké - odrážel se jen špičkama, ale šlo to. Takže těžko říct jestli přesně v roce to půjde. Záleží jak to dítě bude s vývojem motoriky, jestli už bude samo chodit a jak bude držet rovnováhu.

ewwe
20. feb 2010

valentova dik
ja som nemyslela ze presne na rok, ale chcela som vediet od kolkeho veku to mimi zvlada, nie ze jej to kupim a ona na tom zacne jazdit trebars az po roku ked jej bude 2r.
ja to aj tak kupim skor, lebo v aprili chcem ist na velke nakupy do polska

dnes som si vsimla, ze mala ked pasie, tak dviha rit do vzduchu a posuva sa dozadu, dokaze sa posunut aj pol metra, no ale aby sa pretocila tak to nie, este stale neprisla na to kam dat ruku aby jej nezavadzala 😀 uz jej to neviem ako vysvetlit 😀 😝 ona je strasny lenoch

valentovasasa
20. feb 2010

jestli jií chceš vysvětit přetáčení, tak ji dej na záda, chyt ji za pravou nohu a přetáhni jí tu nohu doleva. Jako aby se přetočila na břicho, rameno se jí dotočí samo. A takhle několikrát. Já to takhle učila Tomáška a už to pochopil a obraty na břicho nejsou problém - na záda se nám to povede jen náhodně. Ale na břicho to umí cíleně.

valentovasasa
20. feb 2010

jo a ještě k achal - nemyslela jsem jako že to určitě jde na všechny děti, to se omlouvám jestli to tak vyznělo. Ale myslela jsem jako že za případnou zkoušku to stojí. Hravě se stane, že si tak z dítěte vychováte závisláčka na mamince a čím bude starší, tím hůř se to odnaučuje.

ewwe
20. feb 2010

hej to jej robim obraciam ju tak, ale ona to nechape, ale vidiet na nej ze sa jej to paci 😎

achalteke
20. feb 2010

Sašo chápu, nicméně já malého vyřvat nenechávám ani 5 minut, jednak na to nemám nervy a bolí mě to, za druhé když se rozeřve není pak k utišení a při usínání ho budí vzlykání a pak jsem taky zaznemanala že vzbudí a je nevrlý díky tomu že v podstatě usnul s brekem. Další a pro mě asi ta nejpodstatnější věc je že s pláčem miminka v postýlce je u nás v rodině spojená tragédie ☹ ... Večer bývá plačtivější, ale je to tím že je unavený.
Ano, možná je to tím že mám první dítě (a poslední) a čas mě naučí. já tomu nevěřím a asi jsem naivní, tak ať, nevadí 😉 . Malej usíná tak že ho pohladím, dám pusu, něco mu povídám, nebo mu zpívám a zpravidla je do 5 minut tuhoň.
Ono to totiž vyznělo že dáte malého do postýlky, zavřete dveře a adieu...jsem ráda že to tak není 😎.

Ewwe zkuste dát malou na deku na záda a tu deku pomalu i s ní otáčet pomalu až na bříško. Ona se tak naučí, které svaly zapojovat, kam dá ručičku a podobně. U nás to pomohlo 😉

petrajurinova
20. feb 2010

Ewwe, odrážedlo se běžně dětem kupuje k 1. narozeninám, ale kdy na něm začnou jezdit je individuální. Neteř když ho v roce dostala, tak na to sedla a jezdila. Našeho Bastíka odrážedlo začalo zajímat až ve 2,5 letech, když už z něho skoro vyrostl v době, kdy bez problémů jezdil na trojkolce.

Acha, v půl roce už děti zkoušejí co jim projde a co si vyřvou, ale pokud je řev jenom z trucování že něco vědomě chtějí, tak to tak do 5 minut vzdají a utiší se (ale i to je na nervy docela záběr, který já osobně teda nevydržím), pokud děcko řve dýl, tak to není o vymáhání si něčeho. Poslouchat v klidu půl hodiny řev svého dítěte může snad jenom masochista.

valentovasasa
20. feb 2010

ewwe - tak to neřeš, že se neobrací, každé dítě má své tempo.

achal - to vyznělo blbě, asi moje chyba, omlouvám se. Většího dáme do postýlky, pusu a adie - ale on je naučenej, že do chvilky usne a když neusne, tak courá za námi do obýváku, tak ho zas vrátíme do postýlky, pusu, zavřeme a pořád dokola. někdy snad stokrát. Ale malýho ne - rozhodně ne, že bysme ho tam dali a adie a řvi si. to proboha ne - nejsem krkavčí matka. Chodí tam každou chvilku tatínek (např. po pěti minutách,. ale to neměříme, spíš podle intenzity řevu - jestli je řev jako problém, nebo řev jako povídám si nahlas). Prostě jsme se jen domluvili že tam večer nechodím já, aby si mě nevyřvával, tak tam chodí tatka. Ale rozhodně ho nenecháme osamotě jen a jen ječet. To si nerisknu. Vím, že si může uřvat kýlu a to nemluvím o horších věcech. Proto se hodně držíme té intenzity řevu - prostě chodíme tam když to zní jako problém. Když řve jako že si hodně nahlas povídá, tak to sice řešíme taky, ale ne tak rychle, aby si jako nevyřvával. Pak by opravdu mohlo fungovat to, že z toho má srandu a bude to deělat schválně.

tím jsem to snad vysvětlila i Petře - nejsem masochista, neposlouchám to v klidu, ale prostě tu půlhodinu beru jako celek, ale on to dělá tak, že když si něcvo vyřvává "jen tak" tak spustí, za dvě minuty klid. Pět minut ticho, pak znovu. A pořád dokola. Třeba půl hodiny. Ale taky podle toho vidím, že si jen a jen vyřvává. Prostě to zkusí, pak je ticho, zase zkusí, ticho, zkusí... asi to znáte samy

valentovasasa
20. feb 2010

ještě jenom na dovysvětlení abyste mě "neukamenovali" - rozhodně nezastávám názor dítě nechat bezhlavě vyřvat, ale chtěla jsem říct, že zase není dobré při každém uknournutí k dítěti běhat. Tot asi vše. Takže se omlouvám všem, kterým to vyznělo jinak. Opravdu to tak nemělo být. Nejsem macecha, abych ho nechala jen tak řvát, ale prostě ho nezvedám při každém zakřičení.

Vidím to na kamarádce, tak svou dceru zvedá při každém uknournutí a má už ted v půli roce z ní docela závisláka.

achalteke
20. feb 2010

Sašo v pořádku, myslím, že jsi to vysvětlila srozumitelně 😉

valentovasasa
20. feb 2010

děkuji. nerada bych byla za macechu. to bych nerada - já ty své dvě zlatíčka miluji až moc. Možná jsem to pak vyvětlovala až moc, ale bylo mi líto, že vypadám jak macecha... asi to chápeš. Ale spíš se u druhýho snažím nedělat ty chyby co u prvního...
😀

danielasr
20. feb 2010

vidim ze tu riesite vecerne zaspavanie, u nas to prebieha nasledovne, kazdy druhy den kupanie, potom mliecko, rozlucka s tatinom, malu polozim do postielky, dam dudlik, pohladim, poviem jej ze ju lubim, nech sa pekne vyspinka, aby mala sily na zajtrajsi den, prip. jej poviem aky program nas caka 🙂
ukladam ju uz po tme, svieti sa len na chodbe, takto ju tam necham, dvere nezatvaram, ale na chodbe zhasnem a ona ma tlmene svetlo co ide z obyvacky, vacsinou je uz tak ko, ze zaspinka, prip. obcas ked to nejde hned a pretiera si oci, vypluva dudlik, tak vtedy jej musim pridrzat rucicky, lebo inak vyzera ze ja nechcem spat 🙂
ale ked jej pridrzam rucicky, aby nesermovala, tak do chvilky spi,
v noci obcas zaplace, podam dudlik, teraz mala noci ze aj plakala, tak som jej musela dat cajik, neviem ci nema aj nejake zle sny, lebo oci ma zavrete a place, ked si upije cajiku, tak spi dalej, mozno jej aj idu dalsie zuby, uz ma 3 spodne, inak vstava medzi 4-6, ako kedy, dam jej mliecko, lebo to uz je hore, toci sa, po mliecku zaspi a ako hodinky je medzi 8-9 hore 🙂 a mama co budeme robit 🙂

danielasr
20. feb 2010

oprava, 2 spodne zuby 🙂

achalteke
20. feb 2010

Dani tak to máme podobné, taky ukládám po tmě, maximálně pohledám dudel mobilem, a za chvilku je tuhej, bývá už večer fakt vyřízenej, kolikrát už ani mlíko nemá sílu pít...
ty jo Bětka už je pěkná zubejda 🙂))

klya1
20. feb 2010

Ja tak zaaaaavidim tie zubky. Nam prave ide prvy a mala je hore kazdych par minut. Potrebuje podat dudlik, pomazlit, na par minut zaspi a zase od znova ☹ A ja som rozmaznana, lebo ona normalne pespi celu noc... Rano pacham samovrazdu ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre