V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

xsipm04
5. jan 2010

Čauky holky, straaaašněěěě dlouho jsem tu nebyla, tak vás zdravím a jdu se hned poradit (teda doufám, že mě podpoříte 🙂 ) k maminkám stejně starých dětí. Máte někdo teď taky období, že si vaše děti cucají prsty??? Mě by zajímalo, jeslti je to nějaký období, který třeba po nějaké době zase přejde nebo jestli je to prostě nějaká tendence k tomu víc dudlat a mám se ze všech sil snažit vnutit místo prstu dudlík. Předem díky moc za odpovědi 🙂

ewwe
5. jan 2010

xsip nina si cuca rucky ale snazim sa jej ich vyberat a davam cumel

a neprenasas uz nejak dlho? 😀 55tt

achalteke
5. jan 2010

xsip zdar, já mám pocit že dudlem neuspěješ, aspoň teda u nás to tak neni, šimon dudlík vyplivne a prostě si do pusiny strčí prsty a nutit mu ho můžu jak chci, prostě ho ty prsty zajímaj, dudlík už je ohranej 😀

kasenka228
5. jan 2010

market, ja tam odnesla ty lejstra v prosinci, ona na to mrkla, vzala a bylo...nic vic...

kasenka228
5. jan 2010

leon, myslim, ze to pujcujou na Brana k detem, holky budou vedet....maja, ema...

xsipm04
5. jan 2010

Ewwe: Díky za upozornění 🙂 jsem si to už přenastavila, aspoň vím přesně, kolik malý dneska je 😀

Hmm, tak to asi bude tím obdobím, jste mě uklidnili 🙂 U nás by se ten dudlík asi docela ujal, až mě mrzí, že si ho vezme, neb k tomu mám nějakou averzi nebo co, ale nějak mě nebaví jí ho pořád měnit za ten prst, tak jsem si říkala, že jestli to mají ostatní podobně staré děti stejně, tak snad je to jen vývojová fáze.

marketka.27
5. jan 2010

kasenko, vím, ž už jsi o tom psala, ale ptám se ještě jednou😉 To ti dala v prosinci potvrzení o výši lednové mateřské?

xsipm04
5. jan 2010

Leon, půjčují to tady
http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/pujcovna
je to v Náplavní, kousek od Mánesa.

kasenka228
5. jan 2010

Market, ona mi nedala zadne potvrzeni! 😒

marketka.27
5. jan 2010

Ale to potvrzení je nedílnou součástí žádosti o rozhodnutí o volbě nároku na RP ... Teď jsem volala na ÚP SSP a dohodla se s nimi, že mi tu žádost vezmou i bez toho lednového potvrzení a pak mě vyzvou, ať ho doložím.

kasenka228
5. jan 2010

tak ja se v tom nevyznam, od socialky mi prisel potvrzenej papir o vysi matersky, ten jsem odevzdala spolu s papirama u nas na mestskym urade odbor socialnich veci nebo jak se to jmenuje a sla jsem... nikdo mi uz nic nedal, nic vic po me nechtel...

marketka.27
5. jan 2010

No ten papír,co ti přišel, to je to potvrzení, u nás to neposílají a musím si jet osobně ( to už mám). Ale požadujou extra potvrzení výše MD i za rok 2010.

aktekram
5. jan 2010

Marketka: já už mám taky potvrzení o mateřské a stačilo mi za rok 2009, to po tobě chtějí něco extra. Žádám o tříletou variantu 😉

aktekram
5. jan 2010

Musím pochválit PSSZ Trojská ul, Praha 8 - dopis jsem poslala 18.12., potvrdili mi to 31.12. a já ho obdržela obyčejnou poštou 4.1. - to je rychlost, co??? 😀 😀 😀

kasenka228
5. jan 2010

akte, my s Market zadame o dvouletou variantu... ja se tam snad jeste pujdu zeptat nebo co....

aktekram
5. jan 2010

tak to potom chápu proč to chtějí, musí se zjistit zda na dvouletou máte potřebný vyměřovací základ

kasenka228
5. jan 2010

no to jo, ale to si prece muzou spocitat z toho potvrzeni za rok 2009, ne? Vzdyt jsou to jen %, zadna slozita matematika

marketka.27
5. jan 2010

jj, přesně tak, na tříletou stačí potvrzení za rok 2009
kasenko, já vím, že o tom pořád melu, ale ať se pak nedivíš, že ti tu dvouletou nedají, radši si to ověř 😉

marketka.27
5. jan 2010

Víš co? Mně dnes paní řekla, že mi ani dnes nedokáže říct, jestli na tu dvouletou budu mít nárok. Já jsem si teda spočítala, že jo.

aktekram
5. jan 2010

kasenka: já už zkoušela si spočítat novou mateřskou sama, podle třech tabulek a vychází to pokaždé jinak, myslím že ty ženský na sociálce v tom samy budou mět pěkný chaos. A taky že se nám výplata v únoru pěkně protáhne

tlenka
5. jan 2010

ahoj xsipm... co si ja pamätam, tak moja mala sa zacala o hracky pomaly zaujimat niekedy ku koncu novembra, potom v decembri ich zacala lepsie uchopovat a postupne ich davat do pusy,... a palce si tiez cuca o dusu, aj do dudlika kuse - ma ho v rucicke a pomaly z jednej strany na druhu posuva v puse a kuse ho dasienkami, tak som jej kupila toto, aby si tolko rucky necmulala od TT http://www.kiddicare.com/wcsstore/ConsumerDirec... a tiez tento cumlikovy maznacik celkom nema chybu http://img.mimibazar.sk/2/2/091208/18/b7376677.jpg a http://img.mimibazar.sk/2/4/091208/18/d6166194.jpg
..o hrazdicke ani nehovorim, najprv ju dlhsie bavi buchat do zavesenej hracky, a ked ju to omrzi, tak hracku schmatne a taha k sebe dolu rovno do pusy a cela hrazdicka je uz z toho nejaka nestabilna 😀
od polky decembra sa zacala na strany obraciat a posledne 4 dni zacina dost sama dvihat hlavicku a nozky /ako ked sa robia sklapacky/ mam to i v albume, ako sa zdviha 😀

kasenka228
5. jan 2010

market dik, radsi to overim

orlik
5. jan 2010

Ahoj holky doufám, že nevadí že sem vám sem tak vpadla. čekala jsem miminko na začátku listopadu, ale Terezka se rozhodla že nás chce poznat dřív a narodila se 25. září. Chodím na pokec pořád na Listopad, ale holky mají o dost mladší prcky. Jak si tu čtu vás, řeším stejné věci. Můžu sem občas nakouknout?

petrajurinova
5. jan 2010

Xsimp, naše děcka ani jedno dudlík nechtělo a nechce, prstíky objevili oba - Bastík si je žužlal asi měsíc a pak s tím přestal a začal ochutnávat hračky. Isinka s tím začala asi před třemi týdny, ale teď prsty strká do pusinky minimálně, zato, když se jí podaří chytit látkovou plínu, tak jí ožužlává a dudlík vystrkuje z pusiny ven jenom co jí ho zkusím dát.

Markétko a to ti řekla nějaká z těch ženských na Kontaktním místě u Vítkovikého nádraží nebo to vyřizuješ jinde? Jestli tam, tak ty baby jsou tam zmatené jak lesní včely a nikdy nic neví a neumí říct. Já mám mateřskou necelých sedm tisíc a když jsem tam byla vyřizovat doplatek do výše rodičáku, tak mi taky tvrdila, že neví jestli na to budu mít nárok - kráva toho neví ani tolik co kdejaká negramotná cigana.

kocanda2009
5. jan 2010

achal - pouzivame kalhotkovky dvouvelikostni popolini (ruzne materialy http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/kalhotk...), do toho 1-2 vkladacky a svrchnacky http://www.branakdetem.cz/imse-vimse-organic-zv... S nebo http://www.branakdetem.cz/haipa-daipa-fleesove-... velikost M

kocanda2009
5. jan 2010

u nas se taky do pusy cpou prsty, dudlik odmita porad, ale obcas mu do ruky strcim takovy ten spendlik na hrani nebo plastove krouzky a on si to zuzla misto prstu....
rodicak se mi vubec nechce vyrizovat kdyz jsou s tim takove problemy...je to trapny ze vsude to delaji jinak a kazda baba rika neco jineho
kasenka - pro ne je to urcite hrozne slozite, to vis oni maji na starosti dostat ten papir z te jine socialky a podle toho to udelat...proc by to pocitali sami kdyz nemusi

kocanda2009
5. jan 2010

achal - jeste k plinkam - co pouzivas ty? ty popolini jsou na patentky takze se detatku neposunuji a pekne drzi narozdil od tech na suchy zip....

kocanda2009
5. jan 2010

jinak jsme naockovani, vakcinu proti pneumokokum doktorka zatim nema, az bude tak se ozve, chudacek si pekne zavriskal :( doktorka je moc fajna ale ma silene zmatenou sestru, se mne ptala proc jsem tam zase kdyz jsme tam byli minuly tyden, pak nevedela jestli uz jsme byli vevnitr...minule jeste horsi, se nas 3krat ptala kdo jsme....

kasenka228
5. jan 2010

Pekne Vitam Orlika. 😉 Dalsi Terezka. Moje taky vykoukla o neco driv, ale jen o malicko. A jak se Terezce dari?

kasenka228
5. jan 2010

Orlik, Terezka je moc hezoucka. Jake mela miry pri narozeni? Nezda se mi moc malinkata. 🙂
Mauik: mrkni na Terezku, at vis, jak vypadaji vlasy. 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre