V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
19. sep 2010

@tinnka9 ja uz som kukla, paradne fotky, matusko nema chyby 🙂 ani matko 🙂

weiya
19. sep 2010

@tinnka9 paradni oslavenec to bol 🙂) pekna rodinka ste 🙂

tinnka9
19. sep 2010

@weiya dakujem aj vy ste zlati (a o peknych par rockov mladsi 😀 😀 😀 ). @kathynka vdaka, chlapci si to dnes uzivali 😀 , uz sa tesim na matovu oslavu v novembri 🙂 🙂 🙂 . som sa bala, ze mato bude ziarlit, ked uvidi, ako matus dostava kopec darcekov (ved predsa len bol doteraz jedinacik), ale v pohode. a nasi aj s mojou sestrou maju na tom tiez zasluhu, lebo aj matkovi doniesli nieco malicke 🙂 . som sa smiala, ci aj matusovi zas prinesu hracky, ked bude oslavovat martin 😀

bobocka
19. sep 2010

@tinnka9 veru aj ja sa pridavam.krasne foto,mas super chalanov doma 🙂 velmi vydarena oslava 😉 @weiya rozkosna bola Talka na svojej deruhej oslave 🙂 a ze vsetko krasne poukazovala,co vie...tak to bud rada.nas misko sa zasekol.nechce robit absolutne nic.ani mama povedat ☹.nechapem co mu je.uz asi 3-4 dni nechce nic opakovat.akoze mne to ani tak nevadi,vsak nie je cvicena opicka 😀 ,ale on sa proste z nicoho nic prestal.hadam sa zas rozbehne.. 😒

tinnka9
19. sep 2010

@bobocka dik. neboj, to je len take prechodne obdobie 😉 on sa zas rozbehne a prida nieco nove do toho 🙂 . vacsinou to tak u deti chodi 😉

bobocka
19. sep 2010

@tinnka9 vsak ja viem,nejak extra to neriesim.len ma zaskocilo,ze z nicoho nic stopol.akoze my sme ho nedrillovali doma,to nikdy ani robit nebudem.ked chcel zopakovat tak ok,ak nie tak nie.ale teraz prestal uplne.no za to sa strasne zacal pytat za clovekom.hned vystiera rucicky a chce ist k danemu cloveku 🙂 . a ak tak nie je,tak je nestastny.predtym si to tak nevydobijal. a ma najvacsiu oblubu v otvarani a zatvarani cohokolvek 😀 a strasne chce spajat veci,tak mu ideme kupit tie velike lego kocky pre malinke deticky.mozno mu to uz pojde,lebo fakt krasne napasuje do seba vrchnaky a aj tazko otvaratelne nadoby vie otvorit aj zatvorit 🙂

luppita
19. sep 2010

@bobocka super bobo, paradne body 🙂 ja by som este na chrbat, pod porodne miery napisala aktualne ked ma rocik 🙂 isto si to odlozis, tak ked sa na to niekedy kuknes budes vidiet kolko vazil ked mal rok 😀 a aj ja som chcela to velke lego malemu a dnes sme boli u draheho rodicov a dostal taku stavebnicu z dreva, vsakovake kusky (kocky, valce ... http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=... ale nejde mu to, je to taky klzky povrch, labilne... pisu ze od 1 roka, ale este sa s tym nevie zahrat. A teraz rozmyslam, ci mam kupovat aj to velke lego... mozno je to len otazka mesiaca a uz sa s tym zahra.
@ewwe fuuu, takto vam dopadol den oslavy 😒 ale naozaj ststie ze len noha zlomena. Pre mna su motorkari dobrovolny darcovia organov (prepac) 😠 nikdy naozaj nikdy nepovolim mojmu synovy motorku a budem robit vsetko aby som ho od motoriek drzala co najdalej (dufam ze sa mi to podari) ☹ a ak nie budem asi musiet zmenit nazor 😝
@tinnka9 @petulig @gabinka79 baby aj ja sa pridavam a moc moc gratulujem vasim detickam k prvym narodeninkam 🙂
@tinnka9 mnam peknu tortu ste mali 🙂

luppita
19. sep 2010

baby minule som bola u kamosky a mala tam pre maleho klavir detsky a to simpihotak bavilo, ze som nechapala, on ma hudbu celkovo rad, hned zacne spievat tancovat .... 🙂 🙂 🙂 zajtra bezim do dracika a toto chcem, dufam ze budud mat a hlavne za takuto super cenu 🙂 http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...
@bobocka na tom linku s tou stavebnicou je, ze od 3 rokov .... 😒 ale na tej co mame je od 1 😲

tinnka9
20. sep 2010

@luppita dakujem za gratulaciu 😉 . tu drevenu stavebnicu mame u nasich este po nas ako detoch. mato sa s nou ale zacal hravat ooovela neskor (neviem, ci nemal cez 2roky), dovtedy ju len rozhadzoval po byte 😀 . ale ja som toho nazoru, ze sa nepokazi 😉 , odlozis na neskor.
@bobocka tie lego kocky su super. aj keby sa s tym nahodou nevedel teraz hrat, neskor urcite bude. mato bude mat 6rokov, ale najlepsie sa zahra s legom. no teraz ho stve, ze mu bracho vsetko, co postavi, znici 😀 😀 😀

ewwe
20. sep 2010

@luppita to ze su motorkari darcovia organov taky nazor mam aj ja, ale on si neda povedat, ale toto leto sa uz pohraval s myslienkou ze motorku preda, nestalo sa tak tak teraz uz urcite na tom budem trvat, dnes mal byt operovany ale operaciu odlozili, lebo ze ma na nohe velke pomliazdeniny, tak budu musiet pockat, vcera ked som mu niesla nejake veci do nemock, tak nina otvorila ten tuhy deodorant a odhryzla si z neho, a ani ten kusok nevyplula asi jej chutil 😀 😝

vsetkym oslavencom dodatocne prajeme vsetko naj

weia krasna torta a krasne s nou zladena oslavenkyna, super vymyslene

lujsa
20. sep 2010

BAby,tak sme vcera boli u svokry po tie topanocky,dohodli sme sa,ze ak su tvrde,rovno jej povieme,nech ich vymeni,lebo to nie je lacna zalezitost.Ale na moje prekvapenie su super,uplne makkucke,maksie ako tie tenisky,co mame,vzhlad je taka nemecka tmavomodra klasika,ale to je jedno,zlate su,ale veeelmi drahe,take ma drobec asi prvy a posledny krat.

@tinnka9 torta je nadherna 😵
@bobocka ani nas G.nechce ukazovat pred druhymi ludmi to,co vie.To je asi povaha,niekto sa rad ukaze,niekto nie 😉
@luppita drobec dostal na narodky taku lod-Noemovu archu a na vrchu je 8 klavesov klavira,farebnych,tiez je z nich nadseny.TAkze klavir sa tvojmu SImpimu bude iste pacit 😵
@weiya super pokracovanie oslavy,prababky sa vytesili z Natalky 😵

bobocka
20. sep 2010

@lujsa no tak vidis,ja som ti to vravela,ze ked cakas nejaky carach,tak just to bude dobre. 😉 tak nakoniec sa svokra blisla 😀 😝 parada,G si moze topanocky striedat kolko chce 😉

petraas
20. sep 2010

no baby dva dni som tu nebola a vidim ze mam co citat🙂

dodatocne blahozelame vsetkym oslavencom, vsetko len to najlepsie a vzdy s usmevom na tvaricke🙂

baby mali ste krasne torticky🙂
my sme mali 26 baloniikov a vsetky fukal mm, ja som len vesala🙂))

zopar foto aj ja pridavam

kathynka
20. sep 2010

@petraas jeeej, sofinka bola kocka na oslave 🙂

bobocka
20. sep 2010

@petraas sofi bola riadne zlata. na oslave 🙂 velmi pekne foto mate 🙂

a kocky kde ste vsetky? sup ho sem !!! 😀

weiya
20. sep 2010

@bobocka ahoj bobo 🙂) pozdravim Ta a idem spat 🙂 som si od nasich pozicala fotoalbum a skenovala si fotky do pc 😀 😀 no hotova som z toho 😀 toto som ja ked som bola mala, vsetci hovoria ze mala je cely tato, ale ja si myslim ze sa aj na mna trosku podoba 😀

bobocka
20. sep 2010

@weiya jej zlata 🙂 🙂 🙂 mozno ma talka co to z teba,ale tvoj muz sa v nej nezaprie.fakt sa na neho riadne podoba.teraz na tych narodeninovych fotkach som si to prezerala. 🙂 ok,tak dobru noc mamina. 🙂

bobocka
21. sep 2010

@luppita prednedavnom si dala recept na tu tvarohovu tortu,vcera som ju robila a je fajna,no zabudla som tam dat vajicka. 😀 😝 ake su dolezite?myslis,ze to podstatne zmeni chut ked tam su?tortu idem robit aj na miskove narodeniny.dala som tolko praskoveho cukru ako sa pisalo,no na mna je malo sladka,tak dam trosku viac,no neviem sa rozhodnut ako s tymi vajcami.ci ich potom mam dat,ci nie.ja som ,co sa sladkych jedal tyka ,uuuuplny laik.ja len masko doma vyvaram.toto bola prva sladka vec aku som kedy doma spravila,preto sa pytam. a inak tvarom krasne drzi asi koli ten zelatine,no ona je fakt taka zelatinova-tuknem do nej a trasie sa 😀 ,tak asi dam len jednu a nie dve nabuduce.co myslis?

tinnka9
21. sep 2010

@bobocka tuto tvarohovu nepoznam, ale ja robievam taku nepecenu ovocno-piskotovo-smotanovu. tu si uz skusala? my ju mame radi a hotova je cca za 10minut (potom ale este musi tuhnut v chladnicke) 🙂

bobocka
21. sep 2010

@tinnka9 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=253\ toto je ta torta 🙂 tu smotanovu som este neskusala.ako sa robi?

kathynka
21. sep 2010

@bobocka ovocna-smotanovo-piskotova torta je najlahsia a najlepsia torta na svete...vezmes proste tortovu formu, naukladas piskoty, potom vezmes kelimok smotany, do ktoreho vmiesas vanilkovy cukor podla chuti, kydnes to an tie piskoty, pekne rozotres, na to naukladas ovocie (a zas podla chuti - ja mam najradsej kombinaciu jahod a ananasu (z konzervy) prip. este mandarinky) a potom zase piskoty, smotana (do tejto vrstvy zvyknem dat aj kakao) a zase ovocie...dakedy mi to vyjde na 2 vrstvy, dakedy az na tri...a je to mnam-mnam 🙂
my sme boli dnes na poradni, ktora trvala asi 5min, proste nic moc, ale nam je to uz aj tak jedno, bo menime pediatra a pojdeme ku kamoske mojej mamy, ktora je navyse moja birmovna mama...a nevieme sice kolko yoan meria, kedze na to sa tam vybodli, ale vazi 9210g 🙂

weiya
21. sep 2010

@bobocka piskotova smotanova torta s ovocim je mnam mnam, casto sa u nas robi, rychla,lahka ale vynikajuca 🙂 tak zvyknem robit jak pisala katy , vacsinou davam len jahody 🙂 vyskusaj 🙂 a k tym vajciam, no neviem, by som nedavala surove vajcia, mam pred nimi respekt salmonela atd... ale tortu vyskusam aj ja niekedy spravit, mozno aj teraz cez vikend, ked hody mame 🙂 ale bez vaejc...myslim, ze chybat tam nebudu

tinnka9
21. sep 2010

@bobocka presne ako pisala kathy, s jahodami alebo aj s cucoriedkami alebo malinami. je to najjednoduchsia a velmi dobra torticka. ja miesam kakao zas do tej najvrchnejsej vrstvy 😀 . a potom este robievam tiramisu - a to je mnam pecka 😀 😀 😀 . tiez jednoduche a vyyyborneee. ak by si chcela, pozriem ti recept 😉

tinnka9
21. sep 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=617
tu je recept. nie je to "prave" tiramisu, ale je do fakt dobre 🙂

kathynka
21. sep 2010

@tinnka9 paradicka, to sa aj ja tesim, ze si sem dala ten recept....len sa chcem opytat, ked mam zmiesat tu slahacku s natierkovym maslom, tak to len vylejem tie sladke smotany, aleb oto musim vyslahat slahacku? ja som kedysi brigadovala v cukrarni a tam sme davali natierkove maslo do vyslahanej slahacky, tak neviem ako je to myslene tu, resp. ako to robis ty...dakujem 🙂

weiya
21. sep 2010

ale
@tinnka9 no mala si sem co dat za recept 😀 aj toto musim vyskusat spravit 😀 natierkove maslo neochutene je napriklad rama , flora ...? jaj sak ja musim zacat trosku volaku dietu, do 2mesiacov ideme na svadbu a sa nevojdem do satov popolnocnych svadobnych, co som mala na svadbe oblecene v 5mesiaci,tak musim dat volaco dolu, no takto to asi nepojde 😀 😀

kathynka
21. sep 2010

@weiya nie, to neni rama, flora...to su take tie slane natierkove masla...take, co maju potom aj prichute, ze cervena paprika, pazitka, bylinky a tak... viem, ze to znie haluzne, ja som sa tiez cudovala, ked som to videla prvykrat, ale je to tak 🙂

kathynka
21. sep 2010

@tinnka9 a veru, vsetko najlepsie k meninam malemu matuskovi, posielam pusinku 🙂

tinnka9
21. sep 2010

@kathynka si ma dostala! ja vzdy, ked to idem robit, tuho rozmyslam nad tym, ako som to robila naposledy 😀 - ci vyslahat tu smotanu zvlast, alebo s maslom 😀 😀 😀 😀 . ale tusim zvlast a potom maslo. ale uz sa mi stalo, ze sa mi slahacka nevyslahala, som sa nastvala a vyslahala s maslom a rozdiel tam ani nebol 😉 . a dakujem za matuska, zlata si, ze si si spomenula 🙂 .
@weiya maslo take, ako pisala kathy, napr. je banovecke natierkove maslo. ale musi byt bez prichute, max. s jogurtovou 😉

kathynka
21. sep 2010

@tinnka9 tiramisu s bylinkovou prichutou 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre