V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

tinnka9
22. sep 2010

@ewwe tak ako robis, plus mozes dat do nosa nasivin. ak nechces nic chemicke, tak homeopaticky sprej euphorbium compositum. a na odhlienenie je super sinupret kvapky pre deti (mozu aj dojcata) - tiez na prirodnej baze, on tie sopliky riedi a spusta, aby nepresli na priedusky. plus mozes cebion C vit. a odsavat a odsavat ☹ . nech ste skoro zdravucki 😉 . so soplami mam ja, bohuzial, bohate skusenosti 🙄

petraas
22. sep 2010

no baby tak prebaovanie je aj u nas tazke...Sofi da tak nohy ze jej nemozem plienku dat ale robi to schvalne lebo sa jej paci ked jej nadavam a kricim ma z toho sou🙂))
a posledne 3 dni ked sa jej nieco nepodari tak sa zacne velmi jedovat a kuse co jej pride do cesty alebo sa hodi o zem a jeduje sa...dufam ze ju to skoro prejde...ale to je preto lebo moja mama jej vsetko dovoli a my nie a ked je s nami tak sa takto jeduje si mysli ze jej potom povolime ale je na velkom omyle

zubky si pekne cistime aspon zatial...najprv si umyjem ja a potom idem umyt Sofi...poviem ze otvor pusinku ona otvori a pekne umyjeme...spodne vydrzi umyvat dlho ale vrchne nie asi preto ze sa jej tam stale prerezavaju...uz budeme mat konecne 5 zubkov🙂

weiya
22. sep 2010

@ewwe aj Natalka je nachladena,sopliky zas ma a aj pokasliavat uz zacala , do nosteka davaem take liberal kvapky, odsat si nechce dat,tak fukame do detskych obrazkovych kapesnickov 🙂 celkom jej to ide 🙂 🙂 aj ten cebion,

lujsa
22. sep 2010

@ewwe
@weiya skore uzdravenie slecnam prajem.Neviem poradit,co sa dava,zatial nastastie nemam skusenost,ale dr.mi spominala,ze ak by sa nieco vyskytlo a sopliky by boli bezfarebne,tak Nasivin a C-vitamin-zvysit davku.Ak by boli sopliky zlte,alebo zelene,tak je to vraj bakteria a vtedy mi odporucila prist si po kvapky do nosa na predpis.DUfam,,ze to v najblizsej dobe nebudeme potrebovat.

tinnka9
22. sep 2010

@lujsa ano, presne ako pises, potom sa davaju antibioticke kvapky Pamycon 😉

weiya
22. sep 2010

@lujsa lujsa dakujeme.
@tinnka9 mozem jej kupit ten sinupret, poslem teraz mm do lekarne, to neni na predpis, ze?sopliky ma biele tak nechcem zbytocne dr ist, lebo ta ako ju poznam hned by bam volkae atb dala...

lujsa
22. sep 2010

@bobocka prave som objednala knihy,o ktorych si pisala-uz ako tehotna som nad RABR uvazovala,tak som sa konecne prinutila to objednat.A najstastnejsie mimino v okoli ma zaujalo este viac,snad som si vybrala dobre dary na meniny 🙂

lujsa
22. sep 2010

@weiya este aby som nezabudla,dr mi velmi odporicala Kalobu,nepoculi ste o nej?Je to cisto prirodny produkt,vytazok z nejakeho korena tusim a vraj to je vyborne,ked sa zacne objavovat prechladnutie,rychlo to zacat uzivat a neprejde to dalej,ak sa zacne podavat vcas 😉 Tak ja ju mam doma kupenu-pre istotu 😉

weiya
22. sep 2010

@lujsa to som teda este nepocula 🙂 idem kuknut nieco o tom

bobocka
22. sep 2010

@lujsa pocuvaja cez co si objednavala? ja som dnes presla asi 10 knihkupectiev a nikde to nemaju.rabr ano, ale nejstastnejsi batole v okoli nie, a prave tu velmi chcem !!! vraj to vydal cesky ikar a na svk to bolo naposledy v aprili tohto roku a ci to este bude,nik netusi.porazi ma!!!!!! 😠 prave toho karpa som chcela!!!!

bobocka
22. sep 2010

@lujsa teraz som to objednala cez ikar na dobierku za 10.90 (toho karpa myslim) a som fakt zvedava co z toho bude.lebo som bola v ikare dnes a tam mi povedali,ze sa to doobjednat neda.tak ja neviem ci to plati len na predajne a nie na netovy obchod.pani pozerala databazu predajni ikaru na svk a v jednej jedinej v kosiciach to mali 😒 .divne 😒 no kazdopadne dufam,ze takto cez net to bude ok a ze knizka pride.inak nevies dokedy je ta zasielka?tebe to do menin isto pride 🙂 a asi aj mne do narodenin 😉 len ja sa uz dockat neviem 🙂 ten rabr si chcem dat na vianoce.teraz tolko penazi za knihy dat nemozem 😖

luppita
22. sep 2010

@lujsa @bobocka strasne lujsa s tou tvojou kamoskou ☹ ja si to neviem a ani nechcem predstavit ☹ mna minuly tyz sokoval drahy, dosiel domov s tym, ze si uzavrel zivotku (sporenie, urazi, smrt....) a ze to dal na mna a na maleho, lebo ze on vie ze vela robi, ze kolkokrat ide po celej noci v praci rano v kome autom domov a viackrat sa pristihol ako chyta mikrospanok a on si to nezobere na triko, ze ostaneme bez neho aj bez penez, ze aspon takto zaisti, ze nam bude aj ked len o minimum lahsie.... som pozerala na neho s otvorenou pusou 🙂
@ewwe u nas na soplik super zabral detsky nasivin kvapky, super su, ta sol nam niako nepomohla.... a kalciak je na kasel, zachripnute a podrazdene hrdlo, takze ak ma len sopliky tak kalciak nemusis. Ja jak som teraz chora, malemu davam kvapky ceckove na posilnenie.... aj medik som mu uz dala do caju.... a zatial je OK, ja kapem, ale on odolava 🙂 skore uzdravenie malinkej a aj tvojej @weiya

luppita
22. sep 2010

@bobocka kniha vyzera super, potom ked ti pride napis ,, desatero zdravého růstu šťastného batolete ,, uvidime mozno si ju kupim na vianoce 🙂

lujsa
22. sep 2010

@bobocka objednavala som z http://www.najlacnejsie-knihy.sk/koupit/Nejstas...
ten rabr je vyuzitelnejsi pre vacsie deti,vraj pre rocne este tazsie,takze este aj na Vianoce mas casovu rezervu 😉

@luppita hrozne to je,stale mam z toho zimomriavky.Ja by som bola nahrata nielen psychicky,ale aj financne-nemame ziadnu poistku,byt nie je nas,no uplne mimo by sme boli-hned by som musela do prace,ziadna pn-ka,kedze maleho mi nema kto postrazit...Modlim sa,nech nas take veci obchadzaju...

luppita
22. sep 2010

@lujsa hej hej, najhorsie je na tom to psychicno rozchodit (ak sa to da ) a ked nastupi realita, no neviem si to naozaj predstavit. Vies ja som par krat drahemu hodila na oci , ze ak by sa mu nieco stalo nedostala by som ani vdovske a maly sirotske... nie sme manzelia, tak miesto toho aby si ma vzal, vyriesil to takto 😝 ale som rada, je to istota, aj keby si len ruku zlomil uz by dostaval niake prachy k PNke....

bobocka
22. sep 2010

@lujsa a co si platila kurierovi?kolko ta to dokopy stalo? lebo ja chcem aj nejstastnejsi miminko v okoli,to isto pri druhom dietatku zurocim a v tom ikare,kde som ja objednavala mi to vyslo 10.90 euri.tak ak by to cez tie najlacnejsie knihy bolo co i len o par centov lacnejsie,tak kupim tam.inak v RABR sa tiez riadne roznia ceny.kukala som to v knihkupectvach a cena bola od 13.40-15.70.to je 70sk.to je slusny rozdiel si myslim. 😠 idem kuknut kolko za to na nete pytaju.inak kniha je velika a hruba,nie je to len nejaka brozurka 😀 .cena mi na to celkom aj sedi 😉.a ja som trosku nakukla do tejrabr temy na konikovi a tam jedna maminka pisala,ze sice vo vseobecnosti sa to vztahuje na vacsie deti,no ona zas tvrdi ( a v tom suhlasim),ze dieta si formuje osobnost skor,nie po 2 roku a sice nie kazda z tych rad je v nizsom veku uplatnitelna,no spravne nasmerovanie je dolezite od jedneho roku naisto.vsak to samy doma vidime,ako sa nam nasi drobci zacinaju uz teraz priecit a vydobijat si svoje a ak nie je po ich,tak sa hodia o zem 😀 .ja s tym zatial skusenot este nemam.my mame sem tam problem pri prebalovani,inak fajn,ale viem,ze aj na nas coskoro pride 😖 😀 . @luppita neboj nic.naisto ti aj s @lujsou zreferujeme aka je kniha.ale ja som pocula na nu len super recenziu od maminiek,neviem o jedinej,ktorej by sa kniha nepozdavala.a ja si myslim,ze zvlast v tejto dobe, ked nam deti prerastaju cez hlavu,su nasilnejsie a vzdorovitejsie,je fajn ,ze mamicky maju kniznu pomoc od skusenych pediatrov,ktori nas mozu naviest na spravnu vychovu.ja fakt nechcem aby som miska cele dni castovala len zakazmi a prikazmi a nervovala sa a bezvysledne.ak mi rady od karpa nepomozu,tak isto neuskodia 🙂.teda dufam 😅

luppita
22. sep 2010

@bobocka jasne isto to neuskodi 🙂 ja som sa dnes pobavila na malom, sedela som na sedacke, kukala telku a on stale nieco chcel, (opakoval mama haci, mama haci ) nevedela som ze co (ved som sedela ) 😀 a nakoniec som pochopila, ze chce aby som si k nemu sadla na zem..... tak som kukala dalej zo zeme ... maly bol spokojny, krasne sa hral.... len chcel aby som sedela tam kde on. Je to nadhera ako si vytvara vlastny nazor na to co chce 🙂

bobocka
22. sep 2010

@luppita jej,to je mileee!!!zlaty!!!mne dnes tiez misko dal.som mala pocitac na gauci hore polozeny ,aby mi ho nestrhol a akurat som nieco odpisovala a misko ku mne dosiel a zacal najprv normalne mama mama a potom hlasnejsie a hlasnejsie az kym mama mama nekrical a daval mi najavo,ze sa mam s nim hrat 😀 .tak som comp zavrela a vystiskala si ho.on poslednou dobou nechce opakovat veci,ale dnes mi par krat povedal mama a jasne hovoril ku mne a vyzadoval si daco,tak som nadsena,ze si t uz so mnou spaja a ze to nehovori len preto,ze je to lahke slovne spojenie 🙂 .moj maly uzasniak 🙂 🙂

luppita
22. sep 2010

@bobocka zlaty 🙂 podla mna si to s tebou spajal uz davnejsie 🙂 len sa tomu tazko veri, ze to malinke nieco povie a dokonca vie co to znamena 🙂
ja som minule malemu ze simi vedla v izbe mas cajik na zemi, bezkaj a prines ho.... ( on sa hral, som myslela, ze ma ani nevnima), on sa zobral a isiel pre neho 😲 😲 😲 uplne neskutocne

bobocka
22. sep 2010

@luppita waw,tak to uz je co povedat!!!! senzacne.tak na take si my este pockame asi.mna moj syncok v zasade ignoruje 😀 nemyslim si,ze by nevedel co chcem,no proste nema zaujem to spravit. 😀 😝 a ohromne sa mu paci robit veci,pri ktorych pouzijem zdvihnuty prst a nono 😀 s tym mojim loptosom si ja este uzijem 😀 ja aj bobco sme boli neskutocne dobre deti.na slovo sme posluchali,tichucke,kludne,no tak za to mame superenergickeho syna huncuta 😀 😀 😀

luppita
22. sep 2010

@bobocka aj mojho najviac bavilo to na co som povedala nono, dokonca si sam vravel nono a isiel to urobit (najvacia zabava), ale teraz z nicoho nic ho to preslo, povie nono (napr na gamatky) a ide dalej, nevrta sa v nich..... alebo akoby sa ma opital nono? ja zopakujem, ze nie a neriesi to 🙂 je to fakt sranda ako sa uci 🙂 prednedavnom by zaves aj strhol, len aby som mu pohrozila, aby som nonokala....a on aby mal zabavu 😝

bobocka
22. sep 2010

@luppita 🙂 no nono ma u nas uplne iny ucel.misko sa na tom smeje a just to spravi 😀 teraz sa smejem aj ja,no som zvedava ako dlho 😀 😀 😀 simi je super!!!riaden sikulko.bud rada,ze to takto krasne pochopil a nerobi ti naschvaly 😉

luppita
22. sep 2010

@bobocka pochopil to, ale aj tak to niekedy robi naschval a rad 🙂 vie ze nieco nema, kuka na mna a pomaly k tomu ide...pomalinky ... ja na neho nono, tak zastane a o sekundu pokracuje, tak ja ze simi mam sa postavit..... a stale pokracuje a akonahle sa postavim, zmeni smer so strasnym rehotom.... co na to povedat, jasne, ze aj ja sa zasmejem 😀 😀 😀

bobocka
22. sep 2010

@luppita 😀 😀 😀 to je zlate 😀 😀 😀 ja sa uz tesim na obdobie okolo roka a pol. 🙂 to bude super.drobci uz fakt pekne budu vnimat a opakovat,vymyslat.este vacsia sranda s nimi bude 😀

kacenkalm
23. sep 2010

ahojte babule
dlho som tu nebola,a nemam akosi ani cas citat vsetko,tolko pisete 😵 a este k tomu problemy....financne a rodinne....cize uz aj ja patrim medzi slobodne mamicky ☹ nuz,taky je zivot...niekto je stastny,niekto nestastny.... 😔 ale svojim sposobom som aj ja stastna,pretoze mam zmysel zivota....urcite chapete v kom a preco....v mojej Tereske najuzasnejsej...diky Boze za nu 😉

lujsa
23. sep 2010

@luppita simi je poriadne sikovny 😵 😵 To je uzasne,ze taky drobcek tolko vie a sam cupita 😵 Ta zivotna poistka je super vec,ak sa stane nestastie.Ta moja znama,co som o nej pisala,ze im havaroval tato a umrel-tak oni neboli zobrati,ale sirotsky dostane,aj nejaky prispevok od statu,tiez mal zivotku a stalo sa mu to v praci,bol policajt,tak si myslim,ze aj nejake odskodne dostane,takze aspon ze peniazky budu,bez nich by to bolo este hroznejsie.

@bobocka myslim,ze na to batola mi vyratali postovne 1,32,-Eur,nie som si ista,lebo som hned pokracovala v objednavani Rabr.Nas G.je presne ako vas Misko,on ma ignoruje 😀 Urobi len to,co chce aj on,no zabava velka 🙂

@kacenkalm mrzi ma,ze prezivas taketo tazke obdobie-drz sa,mozno to cas vyriesi,ale mas to tazke,daleko od vsetkych ☹ Tereska je tvoja opora,ste si navzajom vsetkym 😵

bobocka
23. sep 2010

@lujsa tak to mas super.ale mozno preto ti mensiu sumu dali,lebo si dve kupovala.za viac si nakupila.mne tam vyse 3 euri napalili 😠 ale nevadi.ja som tu knihu chcela stoj co stoj.dnes som im musela objednavku potvrdit,kedze som to kupovala ako anonymny kupujuci a nie ako clen klubu,tak dufam,ze ak to este dnes poslu,takze v pondelok,najneskor v utorok to tu bude 🙂 sa uz ako mala na to tesim 😀

@kacenkalm mas pravdu,mas svoju uzasnu dcerku a vdaka nej to urcite lepsie zvladnes 🙂 .a co teaz ides robit?ostavas s malickou v irsku,ci sa domov vraciate,ci ako vlastne?alebo ostavas,kde si akurat,ze uz s tesskinym tatinom par tvorit nebudete?moja,mas to podstatne tazsie,ze si takto daleko odtrepana ☹ .drzim ti velmo palce, aby si to vsetko zvladla 🙂

bobocka
23. sep 2010

@ribizek sice s dnovym omeskanim,ale predsa-vsecicko najsamlepsie petkovi zelam 😉 nech vam len samu radost robi 😉 @valentovasasa aj tvojmu tomaskovi zelam len to najlepsie k jeho rociku 😉 (sice s dnovym oneskorenim,ale predsa) @iwusca zelam tvojej malej princeznej len to najsamlepsie k prvemu rocku 😉 krasny narodeninovy den 🙂

kacenkalm
23. sep 2010

@bobocka diky...ostavam tu,lebo este musim splatit pozicku a ostavaju mi 2 roky....a kedze som na socialke,nemam prijem,len par drobnych,lebo tu ti soc.davky vypocitaju z platu partnera,takze to su fakt drobne ☹ tak musim ostat tu byvat pri nom....inak by som fakt bola na ulici....nikomu by som nepriala byt v takejto situacii,bezradnej....najhorsie je,ze sa nemam ako postavit na nohy po financnej stranke...nikto mi neda nejaku hotovost,ze na moja,pozbieraj sa..........vsetko,vsetucko co je v dome,mame na polovicu....takze ako to spravodlivo rozdelit?
vcera ste pozerali modre z neba,tu svadbu?tak toto sa mne nemoze stat ani v sne..... ☹ taketo stastie,a taky chlapi ma nadaleko obchadzaju.....bolo vidiet,ze sa velmi miluju....

bobocka
23. sep 2010

@kacenkalm skus sa informovat na HM Revenue & Customs ,povedz im aku mas momentalne situaciu,ze si sa rozisla s partnerom a teda sa tvoja situacia zmenila,ci nemas teda narok na nejake davky v tomto pripade.za opytanie nic nedas.podla mna nie si jedina maminka tam,ktora sa s priatelom rozisla,myslim,ze na toto su kadejake vynimky.
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/slobodne-mamicky/ tuto je tema na konikovi pre slobodne mamicky.tak im tam napis,mozno ma nejaka taku istu situaciu ako ty a bude ti vediet poradit 😉 .urcite su tam aj slobodne mamicky v uk.drzim palce moja.vystiskaj malu tessie,nech ti je lepsie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre