V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
23. okt 2010

@weiya np u nas bolo isty cas zle nedobre minulu zimu.si pamatam jedno kocikovanie ked som sla na postu a naspat co mi normalne ked je sucho trva okolo pol hodiny a vtedy som sla skoro dve hodiny.no sialene to bolo 😠 .tuto zimu sa vykaslem tak chodit.ked bude uplne na nic,tak dam na maleho kombinezu a pojdeme na polhodku von sa prejst(rada by som sla s malym kazdy den von) a kocik necham doma.
inak ked pises o tom tescu,tak sme tam vcera aj my sli nakupovat a hned pri vstupe veliky plagat,ze mame moj prvy laptom za super cenu 9.90 😠 no slak ho traf aj s laptopom!!!cely rok ho zhanam a ked ho konecne dostanem, aj ked za navysenu cenu,tak ho u nas v tescu dostanu 😠 som mala chut si aj zahresit,no s bobcom som bola a on nenadava-teda ak hej tak take,ze dokelu a do frasa a pri takom sa mne veru neulavi 😀 😀 😀 ,tak som si zahryzla do jazyka.no co uz.prestrelili sme 5 euri.aj horsie mohlo byt.hlavne,ze laptop sa mi fakt paci a dufam,ze aj u miska bude mat uspech 😉 a inak ostatne vianocne darceky ja idem az po 20.12 kupovat.stale bude toho habadej a uz budu aj vianocne zlavy.minuly rok som sa tak opinkala.nakupila som dopredu a kludne som to mohla nechat aj tesne pred sviatkami.stale mali prkotin plne regale 😝 no okolo 20 novembra ideme asi do ba,tak tam mozno nejake chutovocky vianocne vychytam,no vacsinu si skutocne tesne pred sviatkami necham.ono to ma pre mna vtedy aj tak najvacsie caro.vtedy tie vianoce najviac citit 😉

weiya
23. okt 2010

@bobocka no veru par dni pred vianocami byvaju fakt dobre akcose 🙂 uz sa tesim 😀 uz by som najradsej stromek ozdobovad isla 😀

mala si zvykla spavat s tatom na nasej posteli,zas som na gauci vyhostena 😀 😝 ale strasny je ten nas gauc 😝 rozvalena si spi jak princezna cez celu postel,este ajchudak mm je na kraji uplnom 😀 nemam sancu zmestit sa tam,rozmyslam ze k posteli neaku valendu dokupim,aby sme sa vsetci traja pomestili a potom neskor by ju mala mala ako postel do izbicky 🙂

bobocka
23. okt 2010

@weiya 😀 no tak pekne,vy ste na kraji stlaceni,ale hlavne,ze mala princezna ma priestoru na kopkanie habadej 😀 .u nas je to to iste nad ranom.misko spi v noci v postielke,no okolo 7-8rano sa budi,to si ho beriem k nam do postele a v lahu este kojim a spime dalej.no to spime dalej funguje len cez tyzden,lebo to ked ja maleho rano kojim,tak bobco svoju cast postele oblozi vankusmi (aby michalko nespadol ked sa bude tocit) a ide do roboty.no ked je cez viked doma a spi s nami dalej a misko to zbada,tak sa preberie a my sa len rehoceme.lebo on takto rano uuuplne krasne cisto gagoce.a vyklada nam,potom zoberie dudku,da ocinkovi ,vyberie mu ju,otoci sa ku mne,ponukne aj mna a tak dokola.no riadnu show nam rano robi 😀 .ja kedze ponocujem,som rano rozbita a chcela by som este nejaku hodinku ,dve spat dalej,ale michalko je taky rozkosny ked sa rano zobudi,ze kaslem na spanie a s bobcom si maleho fakt uzivame 😉 inak ta dalsia postel nie je zly napad 😉 ked ju potom talka vyuzije ako svoju postel v izbicke 😉

weiya
23. okt 2010

@bobocka aj nataly rano ked tatka zbada,ze spi pri nas tak hned sa preberie a s dudku nas ponuka 😀 to sme vzdy o 5hore 😀 cez tyzden my s talku aj do siedmej potiahneme 😀 semtam aj do osmej 🙂 😀 tak dufam ze ale na rok cez leto uz bude aj vlastna talkina izbicka 🙂 planujeme aj jadro prerobit za murovane,tak hned jednym vrzom aj tu obyvacku na poli predelime na spalnu a detsku,len si budeme muset dalsiu pozicku na to zobrat 😝 a este k tomu tri steny potrebujeme vymurovat,ale uz sa tesim ked budeme mat novu peknu kupelku a zachod 😀 🙂

bobocka
23. okt 2010

@weiya fiiiiha,tak riadna prerabka sa u vas chysta. 😉 tak to drzim palce .s babom v dome sa bude tazsie prerabat.to asi ty s talkou budete musiet inde chvilku byvat.lebo ja si pamatam,ze ked nam robili jadro,tak sme este dva tyzdne po dokonceni zmyvali ten prach.to bolo nekonecne 😠 .inak ja neviem kedy dam miska do jeho izbicky,no pri mojej upatosti na neho,asi nikdy 😀 .no vazne.podla mna bude ta prva noc pre mna ovela horsia nez pre neho.teraz ked sa preberiem,tak viem,ze je hned vedla,natiahnem ruku a dotknem sa ho a ten pocit,ze by nemal spat vedla mna...no nie som ja na to veru pripravena.mozno takto o rok budem uplne ine vraviet,no teraz si to neviem ani len predstavit 😖

weiya
23. okt 2010

@bobocka no asi budeme musiet ist na tych par dni k babke byvat ako ked sme kupili byt a davali ho do poriadku,malovanie,okna a tak... no na to jadro uz vtedy financie neostali,otrasne je, neozeme to mat takto vecne 🙂 este aj vodu by sme vobec nemali,lebo za kupelku mame kuchynu,vlastne na kupelkovej stene 😀

lujsa
23. okt 2010

@bobocka prave som premerala kocik-tam kde konci chrbatik ma cca 33-34cm (na nozickach je sirsi),ak som to dobre zmerala,lebo v detskej mame velmi nslabu ziarovku a kocik mame tmavy.A dlzka chrbtovej opierky je tusim 42cm a celkova dlzka okolo 90cm,ked sme kupovali kocik,tak predavac vravel,ze je jeden z najdlhsich a vraj ma 92 cm.Siroky nie je,ale zatial v pohode staci,tuto zimu problem mat nebudeme,myslim.A golfky veru na zimu nie su,ja som ich kupila do auta,ked pojdeme na nakup do OC,kde su aj detske kutiky a potom na leto,ked uz nebude chciet sediet v kociku.
Jaj,uz chapem,ako si sa smykla,toho sa aj ja vzdy bojim,ze kym pridem k slapkam,spadnem.Ale zatial nastastie nie.

@petraas ani nasmu G.rukavice vobec nevadia (dufam,ze to nezakriknem),ked som mu ich davala prvy krat,tak som mu povedala,ze to su take ponozky na rucicky a tvaril sa,akoby to chapal 😀 Vobec si ich potom nedaval dole.Kde si kupila tie prstove?Lebo v palcakoch nevie dobre uchopit niektore hracky.

@weiya chodniky tu aj my mame katastrofalne.Na sidlisku je to samy schod-ked idem na prechadzku,musim vyslapat minimalne 15 schodov z jednej strany,13 z druhej-ale keby boli spon v dobrom stave.Potom su tu same obrubniky,byvame na kopci a zist s kocikom z obrubnika,ktory nie je na rovine,ale na strmom kopci je umenie-neviem si predstavit,ako to budem robit v snehu,takto mam problem drobca nevysypat,nieto na smyklavom snehu.

lujsa
23. okt 2010

@weiya 😀 😀 😀 Talka ta takto vyhostila z postele? 😀 😀Opica mala 😀 Ta valenda je naozaj dobry napad,potom ju prelozite do detskej 😉 Ja davam rano G.ku nam do postele,okolo 8:30,potom este spinka-ale je v spacom vaku,tak sa moc roztahovat nemoze,akurat robi hodiny ,ale mame nastastie siroku postel,tak sa sa vyspime.

@bobocka my mame z detskej skladisko,ale maximalne.A vobec sa nechystam ponahlat sa s premiestnenim G.do detskej,to jedine,ze by som otehotnela nejako skoro.Ja ho sice v postielke nemam na dosah,ale x-krat sa pozriem na monitor dychu,ale blika a som spokojna.Nemame sa kam ponahlat,aj ked svokra nas stale nahli,ze kedy bude mat detsku.Skor ako 2 rocny v nej urcite spavat nebude.

weiya
23. okt 2010

@lujsa veru vyhostila, uz ale stvrtu noc spim na gauci 😀 ka idem spat neskor ako mm a potom uz sa nemam kam zmestit 😀

😀 😀 ja som kupila prstove rukavicky u cinanca za 60centov 😀 😀 inde som nevidela,ale talka uz stihla jednu stratit ako ich mala minule prvy krat na ruke,vlastne nemala 😀 a ani capicu mi nechce mat na hlave,to sa vonku sto krat zastavime a dame ciaku naspet na hlavicku...

@lujsa @bobocka, ved ani ja este neplanujem dat ju do tej izby, hned ako bude spravena, minimalne do tych dvoch rokov ju chcem mat pri sebe pod kontrolou 🙂 teda az na vynimky ked ja spim v obyvacke 😀 ale aj tak pocujem kazde jej pretocenie a zamrnkanie 🙂

bobocka
23. okt 2010

@lujsa no tak to mas tak nejak ako weiya ten kocik.tam uz 2-3cm az taky velky rozdiel nerobia.no uvidim co to bude,ked tm dam miska aj vo fusaku 😖 .vlastne uz teraz v pondelok by nam mal prist,tak som zvedava.potom dam vediet 😉 .no a veru,tych par krokov od bazena ku slapkam je najhorsich.my mame taky bazen,ze sa don vchadza,musis vyjst hore asi 3 schodiky a potom ked zas z neho zchadzam,tak sa furt bojim,ze sa mi na tych schodoch smykne.ale su velke a protismykove,tak hadam.ono problem bol v tom,ze my sme vzdy ten posledny kurz v dany den,takze vsade je uz plno vody a aj tie protizmykove podlozky su uz poriadne vodou nasiaknute.preto nas vystrelo.teraz sa fakt budem bat.asi poprosim matu-precvicovatelku,nech mi maleho zatial podrzi kym sa ja pojdem obut a potom mi ho cez stenu bazena poda ,ked uz v slapkach budem 😉 ano,tak to spravim 😉 inak vy chodite s detickami aj do sauny?my mame saunu kazdy piatok a je to suuuper.taka je dost mala ta sauna,tak na 4 maminy s detickami max,ale super.inak teraz akurat ked sme sa saunovali som sa s inymi mamickami rozpravala o rp a ja som nevedela,ze ked raz mamicka na poberat rp na dieta do 3 rokov a medzitym sa jej narodi dalsie mimi,tak moze stale poberat len jeden rp na dieta.!!!ja som vedela,ze je to tak pri dvojickach a pod,ale som nevedela,ze sa to vztahuje aj na dve rozne tehotenstva behom troch rokov!!!akoze ja asj tak chcem pockat a mat 3 rocny rozdiel medzi detmi,ale aj tak.svinstvo je to.inak dnes mi bobco zapilil,ze jemu by vobec nevadilo,keby bol misko jedinacik.ze ked budeme mat dve deti,tak budeme obaja sedivi,ze to bude ridna makacka.ze teraz s jednym mame dost.tak akoze dost ladova sprcha to pre mna bola a ja to zas chapem,nemam na ociach ruzove okuliare s tym,ze teraz ideme pohodovo plavat zivotom aj s dvoma ci viacerimi detmi,jasne,ze to bude makacka,no preco by sme to nemali zvladnut,ked to zvladnu ini ludia.ja mam kamaratku a medzi nou a jej sestrou je 11 mesiacov rozdiel a ich mamina ich vychovavala sama.bez akejkolvek pomoci otca a krasne to zvladla,sama!!!tak preco by sme to nemali zvladnut dvaja?vsak ked to ja tak planujem,ze budu 3 roky rozdiel medzi detmi,tak misko uz do skolky pojde a ja budem zatial s drobcom doma.jasne,ze to zas take super lahke nebude,ale podla mna je to zvladnutelne.akoze bobco vzdy vravel o dvoch detoch (ja o troch,ale o tom on ani pocut nechce a ma pravdu,kde by sme tri dali v tom nasom 3 izbovom byte),to len dnes nejak vymyslat zacal.dufam,ze to bolo len take mini zavahanie,vsak v blizkej dobe sme aj tak druhe mimi neplanovali.ja by som ale velmi druhe babo chcela.jasne,ze aj michalko mi bohate staci,ale ja som bola jedinacik(dve nevlastne sestry sa velmi za surodencov nerataju) a bolo mi smutno,som trpela samomluvou ako dieta a zostalo mi to dodnes.velakrat sa pristihnem ako sa sama so sebou nahlas rozpravam-riadne psycho to je 😀

bobocka
23. okt 2010

@lujsa hahaha tak to si este u nas v detskej nebola-ja tam mam susiaren,zbernu spinaveho pradla,mam tam dvojposchodovu postel a na vrchu je plna sprostosti,co nam netreba,no je mi to luto to vyhodit 😀 .a inak ten monitor dycho po roku uz ani nepotrebujes.som citala,ze po roku uz nie je evidovany ziaden pripad ,ze by babo v noci samovolne prestalo dychat a udusilo sa.to sa skor monitoruje u mensich deticiek co spavaju aj na brusku a nemaju motoriku este tak zvladnutu a nahodou otocia hlavickou tak,ze sa uz nevedia naspat vratit a udusia sa(fuj,hnusne slovo,hnusna predstava).ale u takych velikanov ako my uz mame,take nieco uz nehrozi 😉.ale za pre pokoj duse si to mozes kludne nechat blikat dalej 😀 😉

weiya
23. okt 2010

@bobocka 😀 samomluvou trpim aj ja 😀 a to mam sestru 🙂 medzi nou a mnou je 14 mesiacov necelych vekovy rozdiel a mama nas sama zvladala v pohode 🙂 ale ze mi sme boli straaasne dobre deti, potichucky sme sa zahrat vedeli 🙂 no neviem teda po kom je talka taky maly certik,lebo ze aj mm bol celkom dobre dieta 🙂 😀 a neboj nic nie je stratene, to si bobco len tak nahlas uvazovat musel,urcite sa druhemu babu potesi ked raz pride 🙂 u nas je to zas naopak, ja uz druhe dietatko nechcem a mm by prijal,ale ja sa priznam,ja si aj s talkou vystacim,ledva ju zvladam... ale zas nikdy nehovor nikdy 😀

bobocka
23. okt 2010

@weiya no vsak bobco by bol iste rad ak by sme aj druhe babo mali,no podla toho co mi dnes povedal,tak neviem ci to planovane tehotenstvo bude.asi skor take,ze ak sa podari,tak bude 😀 inak aj ja som bola riadne dobre dieta a o bobcovi ani nehovorim.ja si myslimz,e to tak obgeneraciu ide,lebo obaja moji rodicia boli riadne nezbedni ako deti.tak super,fakt sa mam na co tesit 😀 😀

weiya
23. okt 2010

@bobocka babka hovori, ze aj mama bola velmi dobre dieta,babka sa vzdy smeje ze ona nevyhadzovala skrine tak ako talka , ale ona ze upratovala,hrnce vytiahla a poukladala do seba od najvacsieho po najmensi a tak 😀 a ta prehnana poriadkumilovnost jej ostala az doteraz, no ani ja ani sestra sme ju po nej nezdedili 😀 druha babka hovorila ze oco bol tiez dobra chlapcek, ked bol maly 🙂 tak talka je nas taky maly certicek,asi si povedala ze dost bolo poslusnych deti v rodine 😀 ale vazne si myslim ze su aj horsie deti ako talka, teda nie horsie ale take neposlusnejsie 😉 ved vies ako to myslm 🙂 inac mam dnes taku nanic naladu,babka ,ocova mama, je v nemocnici zo srdieckom,a je na tom teraz dost zle, dnes sme ju boli v nemocnici pozret,a fakt este som nevidela aby bola takato slaba, ani posadit sa nevladala ☹ 😅 babku mam rada tak nejak ako mamu, u nej sme cele prazdniny byvali,ked sme boli male,ale aj ked som uz velka bola casto k nej chodila...

no nic, idem skusit ci zaspat budem moct na tom nasom pohodlnom gauci 🙂 😝

bobocka
23. okt 2010

@weiya no aj moj misko vie riadne sibalstva poriesit.minule sme po celom byte hladali dialkove a v hrnci sme ho nasli.normalne este aj zakryty pokrievkou bol 😀 .misko ma najnovsie strasne rad veci otvarat a zatvarat. 😀
joj,to ma mrzi s tou tvojou babickou.tak nech je cim skor zas fit jej zelam 😉 tam dobru noc mamina,idem veru aj ja na kute 🙂

lujsa
23. okt 2010

@bobocka ja viem,ze po roku sa uz monitor nema pouzivat,ale ja som mu ho nechala.Mna ukludnuje 😀 Pri tych mensich detickach ani tak nejde o to,ze by hlavicku neotocili,ale ze zabudnu dychat,stava sa,ze tak tvrdo zaspia.Nam sa tak alarm spustil asi 2x,ked mal G.mesiac a spal tak tuho,ze ho ani ten ramus nezobudil,ani svetlo,museli sme nim potriast,aby sa prebudil,tak si myslim,ze sa mozno zabudol nadychnut.
Ja mam silny pocit,ze som ten tvoj fusak v jednom obchode videla,cca pred 2 mesiacmi-bol dobry podla mna,teply a ta vonkajsia latka bola taka jemna 😉 Urcite budes spopkojna 🙂
K tomu jedinacikovi-to je len chvilkove,neboj,neskor mozno bude chciet vas tato tretie dieta viac nez ty 🙂 Ja by som tiez chcela 3 deti,kazdy sa mi cuduje,ale vazne by som chcela,my sme tri sestry a je to fajn,ked som mala nezhody s jednou,s druhou som vychadzala lepsie a naopak,nikdy sme neboli rozhnevane vsetky 3,takze sme sa vzdy lahko zmierili.Ale tiez to vidim realne na 2 deti a kedze ja si budem musiet dat spravit to brucho,po tej operacii uz nebudem chciet otehotniet,aspon si myslim,musela by som na nu potom znova.
K tomu kociku-ja mam casto krat pocit,ze su urcene pre deti,ktore ziju v podnebnom pasme,kde zima nie je.Aj tie vanicky su male a vacsinou aj sportaky.V nasom zatial G.nebol ako sardinka,lebo to,co som pisala je sirka chrbtovej opierky,ta je kusok od tych bocnic,nejake 2-3 cm z kazdej strany,takze tam sa musi vojst,dufam.Ale s fusakom tam asi ako sardinka bude,nevadi,zvladneme.Dnes sme isli von az o 17:30,boli sme do 19:30,tak uz mal na nozickach deku.Nanoznik som sice mala so sebou,ale nedala som ho,ani ked zaspal,nebola mu zima-tak nech mame nejaku rezervu do tuhsej zimy.

lujsa
23. okt 2010

@weiya dufa,ze babka sa zotavi a bude sa tesit z vasej Talky 😵

U nas je to zatial tak,ze G. je dobre dieta,on sa cely den sam zahra,len musi mat k dispozicii lopticky.A ked ma aj auto a ine hracky a pracku,tak partaka ku hre nepotrebuje,on je taka povaha,ze sem-tam sa zahra aj so mnou,ale vacsinu casu sa hra sam,len musim byt v dosahu.Place,len ked mu nieco naozaj je,keby som mala taketo dieta aj druhe,tak zvladneme aj maly vekovy rozdiel.Akurat financne by to bolo narocne a v noci.U nas chceme obaja druhe-MM aj hned,ale ja som na G,sama,uplne sama,ja nemam tu v meste ziadnu rodinu (len MM tu ma rodinu,ale nestykame sa takmer),nemam ho komu nechat postrazit,takze vsetko musime zvladnut spolu.MM stale pracuje,aj cez vikendy-az do noci,sice pracuje doma,ale je zavrety v izbe,kam nechodime a on z nej vychadza len na wc,najest sa a spat-pretoze pracuje castokrat do 3-4 v noci.Dufam,ze toto obdobie po novom roku skonci.
Minule som si predstavila mat po roku druhe,akoze by sa uz teraz narodilo-do zimy,to by bolo inak narocne.Von ist s dvomi malymi si v snehu neviem predstavit,na balkon spat tiez nie,obliect na zimu oboch by znamenalo mensiu saunu pre mamu,no klobuk dole pred tymi zenami,co to zvladli.medzi mojou mamkou a jej sestrou bolo 10,5 mesiaca,takze starka musela otehotniet na konci sestonedelia...

briketa
24. okt 2010

@bobocka ak by sa aj nahodou stalo, ze sa na nieco vyhadze (z jedla) vobec nezufaj. Reakcie v rannom veku na paradajky aj jahody su bezne. Neskor sa to vacsinou same upravi, ako sa telo vyvija. Ja som oboje nemohla do piatich rokov, odvtedy uplne v pohode.

Co sa tyka kocikov, od narodenia pouzivam Maclaren XLR a je teda veliky. Vyspi sa mi v nom aj moj patrocny v pripade nudze ked niekde cestujeme.
Teraz, nakolko v marci cakame babatko, kupujeme Baby Jogger Select City jednokocik, co sa pridavkom zmeni na dvojkocik:
http://cache.vendaria.com/vpop/VpopV6.html?ct=2...
Vie sa nainstalovat na 16 kombinacii, uz som ho v obchode skusala aj nazivo.
Tu su kombinacie na foto: http://www.whatshebuys.com/bab-8926.html?campai...

ewwe
24. okt 2010

@bobocka nepremeriam ti, lebo sme u nasich, nemam tu kocik, ale na sirku je zatial ok, ale s tou strieskou je to horsie, ked bude mat ciapku s bambulou tak ju bude suchat o striesku, a v lete jej bude maly asi aj bez ciapky, my mame kocik casualplay S4 🙂 😝
mne sa pacia golfky quinny zapp, a este britax verve, tie maju lepsiu rucku ked by ich trebalo tlacit jednou rukou, ale teraz na zimu si myslim ze uplna zbytocnost, a potom uvidim, ci sa nina bude chciet vozit v kociku, alebo nam postaci ta nasa trojkolka

ja tiez dufam ze bude snehu aby sa mohla mala v snehu valat, a aj ked spadne do snehu je to lepsie ako na zamrznuty chodnik suchy, a hlavne pocitam s tym, ze budeme na prechadzky pouzivat sane, na nete som nasla drevene za 40€ plus operadlo 10€ a samoska na slovensku este treba k nim kupit snurku na tahanie za 2€ 😠

lujsa
24. okt 2010

@ewwe ja som mala najprv vybraty britax verve,ale vsade som citala,ze je maly a velmi nestabilny,vyhladavala som najma skusenosti mamin,co ho maju.Tak som sa do neho bala ist+poskladany je taky velky,ako nas sportak,takze nie je az tak skladny,ale pekny je 😉 S4,co mas som povodne tiez velmi chcela,ako sportak,bol to moj prvy vyber,len ta sportova cast je naozaj malicka,tak sme vybrali iny,ale pre dievcatko este stacia.Ja som minulu zimu videla tlacit v S4 asi 1,5 rocne dieta,v metelici,bez striesky,lebo by sa tam asi nezmestilo.No tatko to nejako nedomyslel.

@briketa tan Baby Jogger je paradny,kolko ponuka moznosti 😵 A najma,ze moze byt pre jedno,aj dve deti.

lujsa
24. okt 2010

@ewwe este som zabudla-na tom Britax je naozaj super to,ze sa da polohovat,aj ked nozicky nie.A tiez ma lakalo,ze sa da pouzit s Romer vajickom,Zappik s Maxi COsi a my mame Romer...Nevyhoda Zappu je,ze ma len jednu polohu,teda ten starsi model,co som objednavala ja.

petraas
24. okt 2010

@lujsa tie prstove rukavicky sme dostali a taktiez ich teraz zhanam ale take male su vsetko palcove...inak u cinanou ich maju ako weiya pisala

@weiya s tou postelou to bude podla mna super napad lebo aj my to tak teraz mame a je to uplne ine ako ked bola v postielke. konecne spava na posteli a nie s nama a aj lepsie spinka lebo sa nebucha uz do ziadnych tyciek

inak baby mi strajkujeme s nocnikom...Sofi sa uz aj na zachod pytala a teraz akosi nic..posadim ju na nocnik sedi tam dlho a nic, len sa vycura a zabalim ju do plienky a za chvilu sa pokaka...no snad to je len chvilkovy strajk ako vsetky co boli do teraz🙂))

petraas
24. okt 2010

baby ktora si ste sa pytali na zimne cizmicky...tak mi uz sme kupili v Deichnanne take fialove cizmicky elefanten za 40 eur su super a este snehule bobbi shoes za 10 eur. tie za 10 eur uplne budu do snehu stacit. inak kupila som velkost 23 ma tam tak 1 cm plac a akurat rozmyslam ze ci ich nepojdem vymenit za 24 lebo sa mi zda ze jej do konca zimi asi budu male...vy aku budete kupovat velkost? my teraz nosime 21 a uz su nam tak akurat. nozicku mame 13 cm.

petraas
24. okt 2010

@weiya u nas mali sane tiez 70 eur a opierku tusim 17 v tescu a teraz maju aksiu na tie najdlhsie sane ze 53 eur a 12 eur. akurat zrovna dali akciu ked nemame peniaze. na druhy mesiac ked ich pojdeme kupit tak urcite bude po akcii ako vzdy

lujsa
24. okt 2010

@petraas tu akciu na sane maju prosim ta kde?V Tescu?A cizmicky,vobec neviem,ake kupit.Ani kolkatky.G. ma teraz 22-ky topanky,ale su mu LTT,tak neviem,ci kupit 23-ky cizmicky,aby do nich mal aj hrubu ponozku a vydrzali do konca zimy,alebo radsej 24-ku.Kamoska kupila malej cizmicky vyssie a vraj ich bola vratit,lebo v nich chodila ako v lyziarkach.
Musim tu najst nejakeho cinana a pozriet tam tie rukavicky,tu na okoli ziaden nie je,ale v meste o jednom viem.A neboj-Sofinka ma len kratky strajk s nocnikom,je to sikulka,prejde ju to.My sme s nocnikom este ani nezacali,kazdy den sa ho tam chystam posadit,ale ked na nom nevidim,kedy kaka-nema tvrdu stolicu,ale kasovitu,pije vela vody,tak to neviem odhadnut,az smrad ho prezradi 😀

petraas
24. okt 2010

@lujsa tu akciu maju u nas v tescu tak myslim ze by to malo byt vo vsetkych tescach.
ja som tiez kupila vyssie cizmicky aj snehule..Sofinke som ich v obchode skusala a dobre v nich chodila
inak tie cizmicky co sme brali my tak skusala este jedna maminka a ta ich nakoniec nezobrala lebo jej mala v nich divne chodila tak skusila druhe a aj v tych divne chodila a tak nakoniec kupili take polovicne...podla mna vecsina deti bude v nich chodit divne lebo sa teprva naucili chodit a su zvyknute na nizke tenisky...podla mna si musia na cizmicky zvyknut a potom im ani nepride ze maju nejake na nozickach...inak bola tam este jedna pani a ta hovorila ze jej dcerka ked mala prvy raz cizmicky taktiez v nich divne chodila a za chvilku si na ne zvykla a uz chodi dobre...
ja na tvojom mieste kupim 24 ked ma teraz G. 22 lebo 23 sa ti neoplatia. aj ja som kupila o dve cisla väcsie a teraz rozmyslam ze ci nezobrat este väcsie...tenisky mala Sofinka na 2 mesiace a to sme presli z 19 na 21 bolo to o 2 cisla tak ako teraz cizmicky tak mam obavy aby nam nevydrzali len 2 mesiace, chcem aby ich nosila aspon do marca a to teda neviem ci jej vydrzia ked tenisky mala len 2 mesiace...inak teraz y mala nozicka rast pomalsie ako do roka tak vobec neviem co spravit.
bodaj by si mala pravdu s tym nocnikom...no nasa Sofi zasa nesmrdi takze ked sa hraje sama v izbicke a pokaka sa tam tak je ani neviem ze je pokakana ked pride za mnou a ked to zistim tak uz je vela krat neskoro lebo ma ritku vyparenu...no ona ma kazdu chvilu nejake muchy ktore ju po case prejdu tak dufam ze to tak bude aj s nocnikom🙂

petraas
24. okt 2010

baby ktore sa vam viac paci?

weiya
24. okt 2010

@petraas kedze som to uz objednala s toho bessu,tak tooo 🙂)

petraas
24. okt 2010

no ja sa neviem rozhodnut ktore ale tie satky z bessu su lacnejsie a ked si predstavim ze co som jej dala spravit satky k roku ze jej celkom sekli tak asi dam aj teraz satky sprait ale paci sa mi aj ta suprava. najradsej by som objednala obidbe ale neda sa.
a co si jej dala napisat na tie satky?

weiya
24. okt 2010

@lujsa
@petraas ja som cizmick kupovala 20,tenisky ma teraz talka 19,este trosku vole tam ma,ale ratam s tym,ze do konca zimy nam veru asi nevydrzia 😒 ale nechcela som uz vacsie brat aby sa m v nich nepotkynala,lebo este dost miesta tam ma...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre