V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ewwe
26. okt 2010

@gabinka79 ja uz tiez 3 den davam kravske mlieko, kedze v dm tu 3 nikdy nemaju, ja ho ale prevaram, bojim sa dat len tak neprevaene, ja dam do flase par lyziciek nemliecnej kase na ochutenie a zahustenie 🙂

lujsa
26. okt 2010

Ja som raz tiez dala kravske-drobec vypil v noci viac mlieka,ako som cakala a nemala som mu co zarobit,tak dostal kravske,neprevarene,len zohriate.Mne dr v poradni hovorila,nech pasterizovane mlieko neprevaram,ze je to ulne zbytocne,kedze vo vyrobe ho uz tepelne upravili a kvalitnejsie,ako to dokazeme doma a vsetky mikroorganizmy v nom su mrtve.U nas uz v DM mali 3-kove mlieko a nemali 2-kove,tak som zvedava,ci dnes budu mat,kedze nam dochadza.Ale predpokladam,ze bude vypredane.

briketa
26. okt 2010

@lujsa presne tak! s mliekom.
Tu u nas Ta po roku uz automaticky odporucaju na KM. Nakolko som uz pokrocilejsie tehotna, Aili uz nekojim a je na obycajnom plnotucnom cerstvom mlieku.
Goretex obuv by tvrda vobec nemusela byt, lebo samotny goretex je latka. Som strasne rada, ze u nas riesim maximalne tak fleecove bundicky na zimu.

Inak baby mate dobrych valibukov, ved moja mala ma tesne pod osem kg.. ale radsej hovorim, ze uz osem. Vcera som kupila prve Pampersky cislo 3, dnes ich dostane, dufam, ze jej to nepretecie.
Najlepsie na tom je, ze ja sama mam 180cm a manzo je este vyssi odo mna. A taky mrnusik 🙂

gabinka79
26. okt 2010

Dnes ráno vypila 80 ml. Ale nebolo to jedným ťahom. Mala asi 30 minut. prestávku. Neviem, či robím dobre, keď je tú fľašu vtlačím do úst nasilu - inak by ju nedala vôbec - a potom aspoň niečo potiahne. Je dobré vedieť, že kravské mlieko bežne dávate, pretože už som mala pocit, že z neho robia hotového strašiaka.
Chcem sa opýtať, aké jedálne režimy majú Vaše detičky? Ja som z toho trocha zmätená, pretože, keď som malú iba kojila, tak pila mlieko asi o 7 ráno a medzi 9-10 hod. ešte zjedla nejaký jogurt. Dnes o 8,30 hod. um a vôbec nič nechcela - v podstate do 11 hod., keď išla spať a to som ju už kojila. Zbytočne robím chlebík alebo rožok (nakrájaný na kocky) s maslom a šunkou. Ona chlieb vôbec nezje. Ja neviem, ale nemôže jej to mlieko stačiť, veď ho nevypije veľa. Ako papkajú Vaše detičky? ☹

weiya
27. okt 2010

@gabinka79 aj ja zbtocne robim chlebik takto namasteny na kocky pokrajan,to mi zje mozno tak dve kocky a uz vymysla a vypluvaho, na zaciatku som jej aj ja nasilu strkala flasu do ust s mlieckom ale nezabralo to, ked nechcela tak nevipila ani glg ,tak som to vriesila tak ze som flasku dala na jej dosah a ked chcela tak si sama pre nu prisla a vipila vsetko mliecko 🙂 a tak to robim dotera,ked nechce tak polozim na dosach flasku a do 5minut si ju najde a vipije 🙂 tak isto aj s cajom.

ewwe
27. okt 2010

@gabinka79 tak ako pise weia netreba nutit, ja som tiez nutila ninu a pchala jej nasilu jedlo do ust, bola som na nervy a mala tiez, citala som o nepapkacoch a netreba nutit iba ponukat ak nechce tak nic iba nechat jedlo v dosahu, predsa len raz vyhladnu, ale nedavat pocas dna zobkat nahrady ako chrumky, piskotky a take blbinky iba vodicku pit, tiez nedavat sladene napoje lebo tie potlacaju tiez hlad, 😉

gabinka79
27. okt 2010

Dnes ráno opäť boj s mliekom. ☹ Boli sme večer na nákup s kúpili sme Sunar vanilkový. Skúsili sme večer jej ho urobiť - dával jej piť manžel a dobre že som z nôh nespadla - malá vypila rovno 90 ml (viac som neurobila, bola to skušobná dávka) a myslím, že by vypila aj viac. Dúfam, že je to v zmene mlieka. Tak sa z toho vytešujeme 😀 😀 😀. Hoci pri našej malej nič nie je isté a zajtra ráno bude rovnaký boj ako vždy, dnes večer sa chcem tešiť z nejakého úspechu - už to potrebujem 🙂.
Chcem sa opýtať, nemáte nejaký recept na syrovú omáčku, ktorú by mohla malá? Zajtra jej chcem urobiť cestoviny na obed. 😵

petraas
27. okt 2010

@gabinka79 tak to je super aspon nejaky uspech...neboj uz ked raz ochutnala a tolko vypila tak by jej malo chutit aj nadalej...inak ako pisu baby netreba to silit ale len ponukat a ponukat...ja ked Sofi nieco nechce taktiez jej to polozim na stol a ona si to zoberie a nakoniec vypije ci zje
skus na olivovom oleji alebo na masle oprazit por, zalej mliekom a roztop v tom eidam syr🙂

lujsa
27. okt 2010

@gabinka79 niktore deticky si radsej vezmu flasu od tatka,ako od mamy,lebo na mame citia mlieko.Mozno aj to pomohlo tomu Sunaru,aj ked jej asi viac chuti.Verim,ze zajtra si Sofinka pochuti este viac 🙂

weiya
28. okt 2010

@petraas dnes nam dosli tie satky z bessu,kavalita celkom fajn,fakt nieco take ako ta suprava teplakova,trosku hrubsie,teplejsie to je 🙂 ale este nam to je jake velke 😒 tusim nam to bude aj na rok,objednavala som tu 86/92.

weiya
28. okt 2010

a baby kde ste zase? 😀

kathynka
28. okt 2010

ja som tu 🙂 som pred chvilkou dosla od yoana a je chorucky ☹ tak konecne, ked je vonku krasne, tak sme zavreti doma a budeme aj zajtra...najprv mal v nedelu len zvysenu teplotu, v pondelok az vecer okolo 38st, v utorok uz len zvysenu a vcera nic...lenze od utorka ma hnacky a vobec nechce jest (okrem svojho oblubeneho sucheho rohlika) a vcera vecer sa vysypal a dnes rano to uz mal dost skarede...cely chrbatik cerveny aj brusko trochu...tak sme sli k doktorke a povedala nam, ze ma virozu, ktora zasiahla aj travenie, ale tym, ze ma za uskami uzlinky a aj sa vysypal, tak to uz je v podstate bodka za tou virozou, ale aj tak musime ostat doma a byt na diete...dostal vselijake pripravky na doplnenie vitaminov, mineralov a obnovenie mikroflory, kedze je dehydratovany a nemoze ani sunar pit...tak je celkovo taky mrzuty :( a dostali sme uz aj poucenie o febrilnych krcoch, kedze medzi 1. a 3. rokom su velmi nebezpecne...tak som potom doma clarisse vsetko prekladala a vysvetlovala, na co ktory liek sluzi a kedy a ako ho treba podat...

bobocka
28. okt 2010

@kathynka fuha,chudiatko malinke.to je hrozne ☹.ale mne to inak ako siesta choroba znie.najprv teploty a potom vysyp.☹ dufam,ze sa drobec chytro vyzdravie.drzim palce.inak ja po pravde ani neviem co febrilne krce su.esteze si to spomenula,idem to vygooglit,sice teraz nam to nehrozi,misko je zdravy,ale clovek nikdy nevie.je dobre vediet co robit ak by nahodou...
dnes som bola v lidli a kupila som si podprdku na dojcenie za 6 euri(ale este nie na teraz,predpriprava na druhe mimi 🙂 -tie co mam su uz kadejake) a kupila som malemu zimnu bundu za 10euri,taka modra kockovana a na kapucke ma kozusinku.celkom je fajn.to som kupila malemu ak teda na sane pojde.lebo mame doma tmavomodre oteplovacky z tesca a ziadnu bundu k tomu. a toto k tomu tak sadlo,ako keby to bola suprava.a ta bunda sa da aj normalne nosit,tak fajn. a za take peniaze,no nekup to 😀 . a inak ten fusak nam uz dosiel a taka som nadsena!!!!! maly je v nom sice uvazneny v tom nasom super uzkom kociku,ale je paradky,jemnucky,teplucky,velky...uuuzasny 🙂 fakt som velmi spokojna. a za 32euri!!!!super 🙂

kathynka
28. okt 2010

@bobocka mne tiez napadla siesta choroba, ale neni to ono...proste ma nejaku virozu spojenu s hnackami...inak o tych febrilnych krcoch by ste si fakt mali pozret...ja som teraz dokonale poucena, ale aj tak dufam, ze tie nasledujuce 2 roky budu bez teplot nad 39st...je ine byt naucena teoreticky a ine, ked uvidim nazivo jak yoan upada do bezvedomia, oci otocene dohora a trasie sa v krcoch...hruza pomysliet...tak mame v zasobe diazepam tabletky ako prevenciu, ked bude mat teplotu nad 39st a tekuty diazepam do zadocku, keby prislo k najhorsiemu...

weiya
28. okt 2010

@kathynka skore uzdravenie yoankovi 🙂 mali v tom lidli pekne tie bundy a za super cenu hned by som talke kupila,ale uz ma dve,staci jej 🙂

petraas
28. okt 2010

@weiya akurat dnes som si hovorila ze ti napisem ze ci ti satky uz prisli...ja ich taktiez objednam len cakam co sa mi este nieco z bazaru preda lebo nejake euro este chyba...no inak tej velkosti sa aj ja bojim ze ci nebude velka lebo suprava namje tiez trosicka väcsia. aj som premyslala ze ci mensie neobjednam...tie z mamimo boli zasa dost tesne ze mohla mat aj o cislo väcsie...
ak by sa ti chcelo premerala by si mi ich? dlzku, sirku a obvod ciapky...

@kathynka tak skore uzdravenie Yoanovi prajeme🙂

baby neviete ako dlho sa moze pouzivat holtov krem?

kathynka
28. okt 2010

@bobocka @weiya dakujem za zelania k skoremu uzdraveniu 🙂

kathynka
28. okt 2010

@petraas aj tebe dakujem 🙂 a holtov krem mozes pouzivat bez obmedzenia...ako dlho budes potrebovat 🙂

weiya
28. okt 2010

@petraas vlastne velkost 80/86 to je,jasne premeriam,idem na to,zachvilu dam vediet 🙂

petraas
28. okt 2010

@kathynka vdaka za info🙂

weiya
28. okt 2010

tak peta sirka,merala som cez prsia cez ten napis,to je 30cm,dlzka 52cm,a obvod capice je okolo 50cm, fakt sa mi to velke zda na ot ake je to cislo...

weiya
28. okt 2010

@petraas a co davate preco holtak? ja som malej davala este ked taka malinka bola,mala nejake vyrazky ze to s mojich hormonov z mlieka,a chytro sa to pohojilo s nim takze asi ani dlho ho nebude treba pouzivat 🙂

gabinka79
28. okt 2010

My sme pred nedávnom prekonali šiestu chorobu (pravdepodobne, pretože brala aj antibiotiká) a žiadna sranda to nebola, keď mala malá teploty od 38,8 - 39,5C. Dávali sme aj zábaly. Som šťastná, že je to už za nami. Tak dúfam, že Yoan bude už v poriadku a že aj ostatné detičky sa veľkou okľukou niečomu takému vyhnú ☹ .
@petraas ja tú masť nepoznám, preto Ti neviem poradiť, ale je to niečo také ako Višnevského masť? Ďakujem za recept - ale škoda, že som doma nemala pór. Určite tento receptík vyskúšam na budúci týždeň, pretože ja mám pór rada, tak to spojím - obed pre všetkých 😉 .
Ja som malej objednala termokomplet (vetrovka a nohavice) a tiež sa trasiem, či som zvolila dobrú veľkosť. Vzala som 80. Bude to také akurát, ale zase tá 86, mám pocit, že by jej bola zase veľká. A neviem si ju predstaviť, ako behá po snehu s vyhrnutými rukávmi na vetrovke - asi by sa od nervov roztrhala. Dnes ráno o piatej, keď som nakŕmila malú, som už nemohla zaspať a iba som premýšľala, či 80, alebo 86. Až ma z toho rozbolela hlava a musela som vziať tabletku. 😒 Nehysterčila by som tak, keby nešlo o toľko peňazí 41 EUR. Keby to bolo lacnejšie, tak kašlem na to, ale je to dosť veľa a keď to bude malé, tak ma trafí 😠 Najlepšie by bolo kúpiť jej to v obchode, kde by to aj vyskúšala, ale keď mne sa tá z internetu páčila najviac.

petraas
28. okt 2010

@weiya fuha tak to je ozaj velke....capica nam bude urcite velka a satky zasa dost dlhe...mame teraz take ruzove z kik je to cislo 80 a tie maju 30 sirku a dlzku 47 a zdaju sa mi dost dlhe ale to som zasa chcela aby to mala aj na jar. no tak teraz neviem ci mam risknut mensie alebo co ...to zasa budem celu noc nad tym rozmyslat

weiya
28. okt 2010

@petraas aj tie ruzove satky mame aj my,no ja som ich vzala 86,myslim ze su to tie rovnake,talke su este velke dost,inac ta ciapka aj ked ma 50cm tak je malej celkom fajn,lepsia nez tie satky...ja ked som to objednavala,iez som rozmyslala nad tymi 68/74,len som sa bala ci male nebudu,a teraz lutujem,mala som zobrat tie,no uvidim mozno budu dobre aj na buduci rok..a tento pozrem este nieco v tescu...je to riziko takto objednavat z netu,ale tie saty su urcite vacsie nez 86

petraas
28. okt 2010

@weiya a k tomu holtaku mala ma uz dlho okolo pusinky vyrazky a niekedy to mala strasne a ked som bola raz u lekarky tak som jej to spomenula a ona ze mame zajst na kozne...inak ja si myslim ze to ma preto lebo slinta...no a na koznom nam dala ten holtak a povedala ze tusim 2 ci 3 x denne naierat tak ked sme prisli dom som jej to natrela a prvy raz a na posledy lebo to strasne smrdi a uplne vsetko sme mali od toho...potom slintala menej tak sa jej to troska spravilo a nedavno to mala zasa strasne tak som zacala davat na noc ten holtak uz po dvoch nociach to mala super ale ked je to prestanem natierat tak to ma zasa a tak ho pouzivame skoro kazdy vecer aby to nemala a preto som sa pytala ze ako dlho sa moze pouzivat lebo tusim 2 tyzdne ho uz pouzivame ale iba na noc...no ja dufam ze je to ozaj preto lebo slinta a ze ked vyrastu zubky a nebude nic davat do ust ze bude po vyrazkach...

petraas
28. okt 2010

@gabinka79 inak ja tu omacku robim s nivou a so smotanou.
na oleji oprazim por zalejem troskou mlieka pridam smotanu nastruhanu nivu aj eidam a miesam do rozpustenia a obcas pridam aj sunku. je to super na cestovinky ale Sofinka teke este nemoze taj jej robim to co som ti pisala🙂

petraas
28. okt 2010

@weiya asi mame rovnake tie saty inak Sofinka je v nich aj fotena uz si foto iste videla na FB...ja som isla na isto ze 86 kupim a ked som to zbadala tak som bola v pomikove lebo sa mi to zdalo dost velke tak som jej skusila 80 a aj tie su troska väcsie a tak som skusila este 74 a nevedela som sa rozhodnut ale nakoniec som zobrala tu 80 ved az take zle to nieje aspon ich dlhsie vynosi. tu 74 by tak dlho nevynosila aj ked by jej asi lepsie svedcali. ..
inak na ti cisla sa fakt neda vobec spolahnut...kupili sme v HM Sofinke oteplovacky a k tomu bundu 86 a je jej to troska väcsie ale nic hrozne aspon jej to celu zimu vydrzi a teraz som objednala z MMB este jedny oteplovacky HM 86 a tie su nenormalne velke...no je to risk ked clovek objednava

gabinka79
28. okt 2010

@petraas ďakujem za recept. Určite vyskúšam! 😀 Naša Sofinka mala vyrážtičky okolo úst asi v 4 - 5 mesiaci. Tiež nám vraveli, že je to zo slín, že to prejde, keď si pleť zvykne na tie slinky, že má jemnejšiu pokožku. Ja som jej na to nič nedávala, iba som jej ústočka stále poutierala, aby boli v suchu a prešlo to. Teraz je to úplne v poriadku. A tiež to niekedy vyzeralo zle, inokedy som si myslela, že už to pomaly mizne, ale zase sa to objavilo. Malo to takú kolísavú tendenciu. Raz viac - raz menej. Ak to má Sofinka zo sliniek, možno by bolo dobré nechať to tak, nech si pleť na to zvyká. Nám to ale trvalo dosť dlho - minimálne mesiac - dva to mala.

weiya
28. okt 2010

@petraas hej videla som foto na fb,preto myslim,ze su rovnake,ja som ich odvtedy ako som ich kupila nevytiahla zo skrine,tak uz ani neviem ako vyzeraju 😀 ja som tusim brala posledne 86,preto som porovnat nemohla,nevadi,znosi este,mozno aj na rok na jesen 😀 veru cisluju si ako chcu 😠 aj ja co som malej zimnu bundu kupila,ze 98 a je taka ista velka ako druha cco mame doma 86 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre