V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

tinnka9
4. dec 2010

@bobocka dik za ten odkaz na homeopatika. ja som zacala davat malemu chamomila vulgaris 15ch ale len 3gulicky 1xdenne, lebo som si myslela, ze viac nemoze. tak vdaka tebe som uz mudrejsia 😉. ked mu sli predne zubky, tak som nedavala, ale teraz ked idu 3stolicky naraz, je strasne nervozny, tak som zacala davat 🙂 .

luppita
4. dec 2010

@bobocka riadne soky ti maly robi, to ti poviem, ja by som asi riadne panikarila 🙂 @weiya
joj baby aj ja patrim k nespokojnym maminkam , co sa tyka vlasov, pleti, postavy.... ale tiez mam v plane s tym zacat nieco robit, podarilo sa mi uz schudnut na vahu ako pred otehotnenim, ale len preto, ze nic nejem, no mala by som zacat aj cvicit, ale som leniva, cez den sa mi nechce, respektive nestiham pri malom a vecer zase uz nevladzem... ale do leta casu dost 🙂 🙂 🙂 teraz to este necham tak, ved naco sa snazit pred sviatkami, ked sa budeme x dni len obzierat.... ale od januara mam niekolko predsavzati a hadam sa mi podari ich uz aj dodrzat....

dnes rano som videla reklamu v TV, ze ten laptop tesco maju teraz za 7,90... asi poslem tata nech ho nakoniec ide kupit, aj keby som ho mala dat malemu az o rok, ale oplati sa.... bobo tebe sa s tym maly uz hra? dala si mu ho? tusim ty si ho kupovala nedavno.... ci?

u nas mikulasa tiez nebudeme riesit, ved naco, drobcek tomu este nerozumie o rok si to vynahradime a k tym sladkostiam, ja sa snazim nedavat malemu, ale brumika uz mal, niako mu to nesmakovalo, alebo kupujem vanilkov keksiky..... to ma tak raz za tyz. ale nas tatik sa ne.se.re a malemu dava rad radom vsetko, minule som skoro odpadla ked som ich nasla ako sa krmia horalkou a spokojne si mlaskali... 😒 drobec zjedol skoro celu sam a tato sa este zlostil na mna, ze preco som nekupila viac, ze jemu maly nic nenechal.... 😝

ewwe
4. dec 2010

@bobocka pozor na mmb, je to zavislost, hlavne zo zaciatku, a hlavne aukcie, brumika som uz davala, kupila som tie v takej krabicke, je tam 5 baleni a v kazdom je aj ta svietiaca nalepka, no a v tom baleni je 5 mini brumikov, take jednohubky, fakt prakticke, lebo ked dam velkeho tak ho roztrusi po celom byte
@petraas juuuj velke diky za ten link, hned idem objednavat, ked nina zaspi

v tescu uz su tie 30% zlavy na oblecko

masku na tvar si robim ked nina nedoje biely jogurt, vraj je vyborny na plet ze ju zvlacni a vycistí
no a cvicit by som mala aj ja, stale neobleciem rifle, no obleciem, ale sa bojim ze mi odleti gombik a vybijem niekomu oko, inak tie herecky su krasne, ale zasa rezen nemozu ani vidiet, nie to ochutnat, a ja pravdu povediac si neviem odopriet nejake jedlo, myslim ze by mi stacilo tolko nezrat, ale ja si nedam povedat 😠

luppita
4. dec 2010

@ewwe tak to mas pravdu, ze moze byt clovek na mmb zavisly, ja som bola zo zaciatku, cekovala som aukcie, zapajala sa, aj som nieco vydrazila... je to tam super, ale mam rada aj babybazar, ten je tiez fajn 🙂

bobocka
4. dec 2010

@ewwe joooj zavislost je ista uz aj tu na konikovi.ja ale nemam bubaky na nakupovanie.ja len tak pre seba som si tam vcera surfovala a pozerala,ze co by sa mi pacilo a dala som si to do oblubenych fotografii.dnes to ukazem bobcovi,on mi povie,ze je to pekne,ale na to nemame,ja vymazem foto a bude 🙂 keby som mala peniaze ,tak by to bolo ine,ale takto si len tak po veceroch ulietam a snivam o tom,ze co by som chcela mat. 🙂 ja som tam vcera hladala nejake tie jedalenske sety pre svokrovcov,no uz teraz mi je jasne,ze skoncime pri tecsovych.vcera som sa tam zamilovala do jednej sady,len som cenu nepozrela.taka cerveno biela-nadhernaaaa!!!!!!svokrovci mali taku peknu sadu s laliami a tu dali nam a oni jedia z vyhratych tanierov od maggi a vitany 😒 .uz je na case aj im nieco fakt pekne darovat,ked oni nam tak velmo pomahaju 🙂 @luppita no ja som malemu kupila ten laptop,ale to ma pod stromcek.este sme mu ho nedali 🙂 a teraz za tu cenu by som ho iste kupila.to je polovica z toho,co som ja za to zaplatila.co uz.unahlila som sa.preto teraz budem nakupovat az ten tyzden pred vianocami.to uz budu fajne zlavy vsade 🙂 @tinnka9 vies,homeopatikami nic nepokazis,tie sa daju kombinovat s ostatnymi liekmi v pohode a takisto to davkovanie je sice odporucane,ale podla mna si to kludne clovek moze sebe prisposobit.jasne,ze nie prekrocit to odporucane.ja sa snazim davat co najmenej liekov,ci klasickych,ci homeopatik.ale vzdy sa radsej uchylim k tym homeopatikam.pridu mi setrnejsie. 😉

kathynka
4. dec 2010

@bobocka @petraas dakujem 🙂
@luppita no to bolo este predvcerom, ked sa nam nepodarilo dat rukavice...uvidim ako to bude od pondelka, spolieham na to, ze ked ich uz raz mal, tak budeme v tom pokracovat 🙂
@bobocka @weiya no my mame dake kozmeticke deti 😀 yoan to iste, on si spravil z kazdeho kremu pochutku...a v kupelke ho teda fascinuje vsetko...aj celenky na vlasy...a velmi rad pomaha vesat pradlo a davat do susicky...a samozrejme zapnut gombik, to je jeho uloha...a potom s prazdnym kosom na pradlo uteka do kupelky po dalsiu varku 😀

petraas
4. dec 2010

@bobocka prepac ze som ti uz vecer neodpisala ale isla som spat lebo Sofi ma uz 3 noc nekludne spanie stale sa budi a nechcelo sa mi za nou behat tak som isla radsej do postele...inak je to tak ako pise @weiya len to ze mozes objednavat len ked si registrovana tak to si niesom ista mne sa zda ze mozes objednat aj ked niesi registrovana...ja som tak tusim ojednavala ked som nebola registrovana ale uz si to na 100% nepamatam...je tam inak lepsi vyber lebo tam je vela veci aj novych a z obchodov
@weiya tak mi davame na mikulasa tak ako vy...kasicky jogurty piskoty ovocie a tak ...proste veci ktore by som jej aj tak kupila a k tomu este sane a ten fusak...sice uz sme sa na nich sanovali ale Sofi tomu este nerozumie tak kvoli foto ich dostane este raz🙂)) a este sme jej kupili pokladnicku a magnetky...aj brumikov som kupila je tam viac kusov a k tomu doza na brumika...inak uz mala 2x brumika ale velmi jej nevezie...odkusla si tak 3 x a hotovo

weiya
4. dec 2010

@petraas ano inac aj mne sa zda ze mozu aj neregistrovyny uzivatelia objednavat.. nechuti veru ani nasej brumik moc...

petraas
4. dec 2010

@bobocka na tom linku co si poslala tak Sofi nevidim ale je mozne ze tam niekde je lebo tam inzeruje aj sona28 a ona nam robieva fotky a pytala sa ma ze ci tie robene moze pouzit aj do inzeratov a na svoju stranku...som povedala ze moze takze je mozne ze Sofi tam niekde je

bobocka
4. dec 2010

@petraas no uz to tam nie je.asi to menia ako tam pridavaju inzeraty.ale bola tam v takom trojuholnicku a bolo tam nieco s autom,ze nelly sofia je v aute ci co.taka nalepka ako na auto lepis,ze tam mas dieta 😉 zlata bola 🙂

petraas
4. dec 2010

@ewwe nemas zaco...my sme boli velmi spokojny s priebehom objednavky aj s dodanim a o saach ani nehovorim su super...este k tomu prisli aj zmontovane co ma prekvapilo...my sme totiz objednavali zrovna opierku aj snurku...
@luppita no ja chodim na mmb ale teda zavisla som sa nestala to skor od konika...inak aj na babybazar chodim ale uz to tam nieje to co byvalo...sa mi tam uz moc nepaci a uz sa mi aj malo na babybazare predava

petraas
4. dec 2010

@bobocka ano, ano to mas pravdu...Sona nam robila taku nalepku na auto...uz ju mame nalepenu na aute🙂

bobocka
4. dec 2010

@petraas 🙂
tak ja toho brumika asi tiez kupim,toho co ma aj tu nalepsku 🙂 aj ked neviem na co mi to bude.iste to nikam lepit nebudem 🙂))
akurat pozeram sofiinu volbu.konecne nieco poriadne v tv.po tych segalovskych veceroch je to fakt ako pohladenie na dusi.skoda len,ze ten pribeh je taky aky je ☹.ale film vyborny 🙂
baby ja idem v pondelok s miskom na kurz znakovania,tak som zvedava co z toho bude.znakovat vie aky je veliky,aky je silny,kolko ma rokov,nonono,papa,kukuk,daj,vie ukazat kde ma pupok,ocko,usko, svetlo (jediny znak, ktory ovlada a je aj v znakovej reci tej skutocnej)-to vystrie ruku nad hlavu a otvara a zatvara dlan,tak sa aj skutocne znakuje svetlo,este vie "ti nasekam" 😀 -taketo sprostosti ho bobco uci.to je akoze nonono ale celou dlanou. 😀 ja sa na tom aj smejem a aj mi to vadi.uvidim co to bude.je to uvodna bezplatna hodina.nie som si vsak ista,ci ma nejaky vyznam riesit znakovanie vo velkom u 14 mesacneho dietata.teraz v tomto obdobi uz ide znakovanie do ustrania a riesi sa rec hlavne.no vsak ale za skusku nic nedam 😉

bobocka
4. dec 2010

nikdy nepochopim ako si mohal vybrat.ako to mohla nahlas vyslovit ☹ teraz hovorim o filme.vzdy ked pozeram sofiinu volbu tak mi je po tom zle.teraz to vsak prvy krat pozeram ako matka.a je mi z toho zle.mam sto chuti vystiskat mojho zlatucha a uz nikdy ho nepustit...

tinnka9
5. dec 2010

@bobocka na mmb mozes objednavat aj ako neregistrovana osoba. ja som tam uz mala kopec takych kupujucich 😉 .

luppita
5. dec 2010

@petraas super foto mas s malou na FB, najkrasi mikulasik v maxe 🙂
@bobocka parada, u nas nerobili a ani nerobia kurz, moc som chcela chodit s malym (ale ucime sa doma a nemusim za to platit strasne prachy), uvidis ci to bude aj pre vas, podla mna uz je cas kedy deti vymienaju znaky za slova.... ale zase da sa kombinovat to... mne uz vie maly ukazat aj jogurtik a chlebik, ked sa ho pitam co chce jest, tak pekne ukaze vacsinou jogurtik.... aj mliecko, jablko, capicu (tu uz vymiena za slovo).... aj vela keca...

joooj velmo sme chorucky, vcera aj teplota, noc OK a dnes rano zase 37,8. uz davno sme neboli takto chory, dufam, ze ide o zubadla a coskoro na mna nejake vykuknu... 😒

kathynka
5. dec 2010

baby, uplne ste ma inspirovali s tym brumikom, tak som yoanovi kupila jedneho k mikulasovi, zajtra mu ho dam a potom vam napisem ako (a ci vobec) mu chutil 🙂
@luppita juj, dufam, ze maly simpi bude coskoro v poriadku...a je aj nejaky mrzuty alebo tie teploty v pohode zvlada?

luppita
5. dec 2010

@kathynka diki, ani neni mrzuty, je viac unaveny (spava teraz 2x za den) a taky tulkavy, dnes mi povedal mama asi milionkrat... mama? mama? mama? mama?.... furt 😀 stale musim byt pri nom, hrat sa, ked sa nehrame tak len tak na mne sedi... najhorsie je, ze nechce jest, vcera zjedol 3lyz z jogurtu, 2kusky maska a 2 chrumky (aspon rano a vecer mliecko), dnes to bolo lepsie na obed zjedol plny tanier polievky a vecera korka ☹

kathynka
5. dec 2010

@luppita no to uplne taky isty bol yoan, ked bol naposledy chory, co som sem davala aj tu fotku z hojdacieho kresla...presne, cely den len tutuli-mutuli, furt sa len mojkal, hlavicku na plece mi daval a objimal ma...a tiez skoro nic nejedol...aspon, ze tu polievocku ti simpi spapal, to je liek 🙂

weiya
5. dec 2010

@luppita malicky simpi chorucky,nech uz je co najskor fit,zlaticko male 🙂

gabinka79
5. dec 2010

@luppita nech je Šimonko čo najskôr zdravý!!! 😉

bobocka
5. dec 2010

@luppita bubatko male ☹ na jednej strane je to mile,ze sa takto tulka,no na druhej strane...dufamz,e sa chytro vylieci 🙂
inak zajtra z toho kurzu znakovania nic nebude.nakoniec sme sa s kamaratkou dohodli,ze nejdeme.on teraz trenuje maleho na spanok podla knihy kazde dieta sa vie naucit spat a chce dodrzat tie terminy kym sa maly nauci sam zaspavat a ja som tam vlaste chcela ist len na tu uvidnu hodinu,len zistit co je to zac.viem ze prospekty stoja od 15-80euri a to si ja dovolit nemozem.tak sme sa na to nakoniec vykaslali.znaky si ja zistujem podla tohto http://www.aslpro.com/cgi-bin/aslpro/aslpro.cgi a aj tak sa uz chcem viac na rec,nez na znaky sustredit.az moc neskoro som s tym zacala,pri druhom babu budem mudrejsia 🙂

weiya
5. dec 2010

@kathynka 🙂 potom nas poinformuj,ci yoankovi smakovalo 🙂 aj talka dostala brumika a dnes jej ohromne smakoval 🙂

weiya
5. dec 2010

@kathynka a ako sa vlastne yoan cita? džoan? fakt neviem 😅 😀

weiya
5. dec 2010

ozaj neake fotos zo snehu 😀 svagrinna des kupila sanky tak zajtra asi pojdeme na sankach von 😀 aj sa tesim 🙂

kathynka
5. dec 2010

@weiya jasne, dam vediet 🙂 cita sa to uplne jednoducho "joan" 🙂 moja kamaratka z malaciek mu vymyslela "joáneček", tak mu tak obcas s kamoskami hovorime 😀 ked u nas na slovensku sa celkovo pouziva strasne vela zdrobnenin pri menach a vo francuzsku je to proste len yoan...tak sa mi uz parkrat stalo, ze ho niekto oslovil "yoanko" alebo "yoani"...alebo @bobocka "yoanito" 😀
a perfektne fotky si pridala, talka je tam strasne rozkosna, princeznicka ruzova 🙂

bobocka
5. dec 2010

@weiya aka je zlata 🙂 talka modelka 😉 aj my sme boli vonku v snehu foto robit,ale drobec bol kadejaky,moc sa mu sneh nepozdaval,stale sa na ruky pytal.az potom ,ked sme k stromom prisli a on triasol vetvami a sneh opadaval,tak az potom sa smial a tesil z toho 🙂

weiya
5. dec 2010

@kathynka no pozri teda ake meno som mu ja vymyslela 😀 dakujem 🙂

weiya
5. dec 2010

@bobocka aj malej sa pri stromoch strasne lubilo a sneh oprasovala 😀

bobocka
6. dec 2010

@weiya 🙂
baby tak dnes to zas flakate 😉 nikde nikto ☹ ci pozerate markizu? na ten film asi polovica slovenska cakala 😀 a koli dementnej talentmanii sme si pockali o hodinu dlhsie 😠 .esteze je uz tej trapnosti koniec 😵 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre