V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

luppita
11. dec 2010

@bobocka @weiya babule tak dnes nadranom ste tusim urobili rekord v nocnom pisani 😀

bobocka
11. dec 2010

@luppita 😀 je to mozne,ale s nasou vytrvalostou to este hravo prekoname 😀

luppita
11. dec 2010

@bobocka nabuduce sa k vam pridam, ale nesmie byt drahy doma 😀 on mi nadava uz okolo polnoci ked tu vysedavam 🙂 ze co take tu robim o takom case a potom otravuje.... 😀

bobocka
11. dec 2010

@luppita mi hovor.ja som mala rano riadnu hubovu polievku 😀 no rano ako rano-stavala som o pol dvanastej 😀

ewwe
11. dec 2010

baby tak vy ste teda, u mna to nehrozi, kedze nina vstava okolo 7-8h a mne je malo spanku, ja chodim do postele cca od 22-23h, ale vcera som mala doma kamosku tak sme popijali vinko do 01h 🙂 mm nebol doma, tak tolko sme nakecali ze ma boli jazyk 😝 😀

bobocka
11. dec 2010

@ewwe jej,aky prijemny vecer si mala 🙂 no ja by som veru tiez neponocovala,ale cez vikend vstava k miskovi bobco a cez tyzden mi misko zhruba do desiatej spava,takze ja som s ponocovanim uplne v pohode 🙂

bobocka
11. dec 2010

baby aj u vas tak sype?u nas je to riadne ☹ perinbaba je asi na hubickach,inak si to vysvetlit neviem 😀 😀 😀

kathynka
11. dec 2010

@bobocka to my sme vam uz posunuli, u nas sypalo od skoreho rana, asi pred hodinou prestalo...tak si to uzite teraz vy 😀

bobocka
11. dec 2010

@kathynka no dakujem krasne 😠 to si este vybavime 😠 😀 😀 😀

kathynka
11. dec 2010

@bobocka tak je to fifty-fifty...u vas skor vychadza slnko, u nas skor snezi 🙂 esteze je vikend a ludia nemusia do roboty, to by bola zas kalamita...

ewwe
11. dec 2010

@bobocka hej viem, ze ty mas velmi ohladuplneho synceka, ktory berie ohlad na ponocovanie mamy, aj ja by som brala take dieta 🙂 🙂 🙂 nevymenime si deti na tyzden?? 😀 😀 😀

petraas
11. dec 2010

baby neviete nahodou ci sa k antibiotikam Klacid moze uzivat vitamin C a ci sa mozu pit stavy z citrucov?

bobocka
11. dec 2010

@petraas nieco sa mi mari,ze pri atb by sa citrusy velmi nemali.cebion je vit doplnok,tak to myslim mozes dat,ale citrusy by som asi nedala,.vsak uz je sobota vecer,pockaj este zajtraa v pondelok zavolaj rano do lekarne.alebo skus trojlistok http://www.trojlistok.sk/nonstop_detsky_lekar_n... uz ale zmenili stranku,asi musi byt matka zaregistrovana ak chce volat.alebo si zavolaj na hocijaku detsku pohotovost a opytaj sa sluziacej lekarky. @ewwe joooj,ja by som ninku brala hned,to je zlate supersikovne dievcatko,ale mojho krtka by som nedala 🙂 uuuzasny je.🙂 dnes zacal hovorit krtko 😀 vyjde z neho asi kltkl,ale to je jeho krtko a dnes nam prisli nove dvere,tak mal meter so sebou a meral ich a stale hovoril cisto koľko koľko koľko a bobco mu stale odpovedal,ze veľa a po case sa misko naucil,ze ked som sa ho opytala koľko,tak povedal ľeľa-akoze veľa(s makcenmi,preto som to tak napisala).uzasny je 🙂

petraas
11. dec 2010

@bobocka aj ja som pocula ze citrusy sa nemaju davat na ATB ale co som citala na nete tak je to ako s mliekom a mliec. vyrobkami...proste pri niektorych sa mlieko a citrusy mozu a pri niektorych zasa nemozu. no nic zajtra ma pohotovost lekaen kde chodim tak manzel si tam ide pre mast tak mu poviem nech sa tam zrovna informuje a este v pondelok radsej zavolam doktorke...chcela som len vediet ze ci sa tomu niektora nerozumite...chcela by som posilnit Sofinkinu imunitu ked berie ATB...akosi ziadna zmena ale sak teprva je to 3 dni co uziva ATB tak uvidima az po zajtra ci bude zmena...
no Misko je veru sikovny nasa Sofi sa nanho veru nechyta...obcas prida nejake to slovo ale nieje jej rozumiet...najnovsie ma ze pán...to celkom pekne povie lebo vzdy ked ideme do mesta tak na bilbordoch mame nasho pana primatora a ona ked ho vidi tak je z neho strasne hotova a vzdy jej poviem ze to je pán primator a tak ked ideme okolo neho tak krici pán...no podarena je...aj minule sme isli z tesca a ona stale ze pán, pán a ja na nu ze nieje tu pan primator a ona stale ze pán, pán a tak som sa poobzerala a vdialke som ho zbdala...no rec jej velmi nejde ale teda zrak ma super lebo ani ja nevidim to co ona🙂

bobocka
11. dec 2010

@petraas no vidis,aka sikulka 🙂 pan je super 🙂 tie deti su neskutocne vnimave a vsimave.ked sme vonku,tak misko krici po detoch baba a po psoch havo a ja niekedy deti ani havka nevidim,fakrt sa musim poobzerat 😀 a misko fakt najradsej baba,havo,papuce hovori.ked sme doma,tak mi donesie vsetky ramceky so svojou fotkou a hovori baba baba a potom donesie flasku avivaze lenoru,lebo aj tam je baba,potom zas lovelu,lebo aj tam je baba 😀 nazvlaca mi vsetko,kde je obrazok dietatka 😀 a havo hovori psikovi,ale aj vsetkym plysakom.marne mu ja na plysaka macka hovorim maco,pre neho je to havo 😀 .a papuce hovori topankam nie len svojim,ale aj nasim,no ale aj pupok vola papuce 😀 .ked mu poviem,kde ma pupok,tak si ukaze na brusko,no ked si odhalim brucho,tak sa hned zasmeje a krici papuce papuce 😀 no on ma svoje slovicka na vsetko 😀
a inak s tymi mliecnymi vyrobkami pri atb si ma zaskocila teraz.o citrusoch som vedela,no mliecne mne napr doktorka odporucila jogurt davat koli tej brusnej mikroflore.vravela tak,ze najlepsie je dat probiotika,ale ak nechcem davat kvapky (nie kazda matka chce davat probiotika v kvapkach,neviem preco,ale to je jedno),ale ze mam davat kazdy den jogurt.hpllandiu najlepsie,lebo ta ma nejake probiotika v sebe.tak teraz neviem 😒
inak bobco bol dnes v tescu a toho fisher price havka vraj nemali ☹ dokelu ☹

petraas
11. dec 2010

@bobocka nooo sikulka taka, ze jedno slovo sa nauci a potom dlho, dlho nic a potom sa zasa na nu nieco nalepi ale su to take slova ktorym rozumieme len my doma...cudzi clovek by jej asi tazko rozumel...inak aj Sofi hovori na psika ze havo ale teda hovori to aj na macku 😀
podla mna keby sa k tym ATB namali papat mliecne vyrobky tak by ti lekarka urcite nedoporucila jogurt...u nas vzdy upozorni ked sa nemozu papat mv a byva to aj na letaku napisane ale o citrusoch tam napisane nebyva tak preto neviem ci sa mozu ale podla toho co som sa docitala na nete tak k tym nasim by sa aj citrusy mohli...no nic skusim sa zajtra v tej lekarni spytat...
ja som ani nepozerala u nas v tescu ze ci toho havina maju lebo mi uz ho mame len som pocula ze sa rychlo predaval...ale ani sa necudujem za taku cenu...my sme ho kupli tusim za 8 eur

bobocka
11. dec 2010

@petraas misko hovori macicke cica,ale ked mu ukazem obrazok macky,tak nepovie nic,len po mne opakuje ked cica poviem.a u miska je to tak,ze on ma najradsej tie nove slova a znaky a ked sa ho opytam na tie,co vie uz dake 2-3mesiace,tak na mna pozrie,ze co take stariny na neho vytahujem,ze on uz lepsie vie 😀 najnovsie rad bozkava.sem tam sam od seba,ale ked si vypytam pusku,tak hned da a aj moja spravi-to je pohladkanie po lici 😉 ked nieco chce tak povie kň kň(vymyslel si vlastne slovicko)alebo povie daj,ale ked ja mu poviem daj,tak neda.musim povedat -prosim si 😉 a vzdy ked poviem,prosim si,tak mi danu vec donesie 😉
a ten jogurt pri atb bol doporuceny preto,ze atb nici crevnu mikrofloru a ten jogurt obsahujuci probioticke kultury by mal teda brusko pred atb ochranit. 🙂

bobocka
11. dec 2010

@adrikat ked rada pozeras tie serialy a nechces vyjst z cviku a udrzat sa v anglictine,tak tu je skvely link http://www.free-tv-video-online.me/internet/ tam mas abecedny zoznam serialov a moze spozerat a pozerat a pozerat 🙂)))) najlepsie je,ze ak napr v nedelu davaju v usa najnovsiu cast desperate housewives,tak v pondelok to uz tu mozes pozerat 🙂 a tak je to so vsetkymi serialmi 🙂
teraz vsak budu vianocne prazdniny a vela serialov bude mat mesacne prazdniny,ale niektore stale pokracuju 🙂 a tie co teraz na chvilku prestanu davat,budu zas dakedy od polky januara pokracovat. 😉

tinnka9
12. dec 2010

@bobocka ja som prave kvoli tomu poslala mm hned rano o 7mej, nech ide toho psika kupit. hovoril, ze tam bolo asi 5ks. potom poobede sme sli na velky nakup do tesca, a po psikovi uz ani stopy, dokonca ani cenovka tam nebola 😒 . tak som bola rada, ze sa nam usiel, dokonca 2ks, aj pre krstniatko 🙂 .
vcera aj predvcerom sme boli s detmi v takom hracom centre u nas. potom pridam foto, je to tam super, decka sa tam krasne vyhraju 😉. a drobcovi sa mi konecne podarilo kupit zimne topanocky za super cenu 😉, lebo z tych po braskovi uz vyrastol ☹.

ewwe
12. dec 2010

haha aj nina ma super zrak, tiez mi nieco hovori, a ja ze nina co vymyslas, no a potom to zbadam aj ja 😝
a aj ona si vymysla svoje slova, ked chce nieco otvorit tak hovori ede ede, ked chce ist von tak mi donesie cizmicky a povie hata, a kopec inych, v meste na starych ludi vykrikuje dede-dedo, baba a na mladych teta-aj na muzov hovori teta, ujo jej nejako nejde, no ale teraz sa zmenila v spravani, je taka placlivejsia a uzkostlivejsia, ked si ju dlhsie nevsimam, tak pride a pyta sa na ruky, ked nezoberiem tak sa rozplace, alebo ked niekto odchadza, tak zacne strasne plakat a aj na wc ju musim brat, neviem, doteraz taka nebola, poslednych par dni iba, aj z postielky v noci sa pyta ku mne do postele, nechapem
ten psik je uzasna cena, a je aj dobrym darcekom, ja som ho kupila sice za 4€ ale nina ked sa s nim hra, tak ho taha za snurku a stale sa otaca, lebo nechape, ako to ze ide pes za nou 😀

ewwe
12. dec 2010

@bobocka jasne ze by som ani ja ninu nevymenila, ale zas tak aspon jeden den spat do pol 12h, joooj to sa mi nestalo dobrych par rokov 😀

kathynka
12. dec 2010

tak yoan je stale s kecanim na tom rovnako...mnam-mnam vie dokonale, ked nieco niekomu dava, tak povie "pá" a vsetko ostatne je "ba"...alebo "ba ba"...alebo aj "ba ba ba"...a ked niekomu nieco vysvetluje, tak aj "ba ba ba ba ba ba" 😀 ukazat vie vselico, ale nepomenuje to...a zrak ma tiez super, sli sme raz po vonku a zacal akoze jazdit na konikovi a vydavat take pazvuky a ja, ze kde len vidi kona to dieta 😀 a uplne v dialke bol velky billboard s bielym konom...

tinnka9
12. dec 2010

@ewwe presne nas krpec toto robi v poslednej dobe, ale uz to zacina zachadzat do extremov - stale sa pyta na ruky, a ked ho nemozem zobrat, tak sa svacne o zem a zacne strasne plakat, obcas si pri tom riadne treskne hlavu 😖 . a ak ho aj vezmem na ruky, a po chvili pustim na zem, tak sa to vsetko zacne nanovo. posledny cas stale place, mi to pripada, ako keby ho to bavilo, alebo co... som si najskor myslela, ze to tie zuby, ale teraz uz mam pocit, ci to nesuvisi s tym obdobim vzdoru ☹ .

bobocka
12. dec 2010

@tinnka9 joj,si mala stastie.ja som potom pozerala toho hauka na nete a nemaju ho velmi,len na tom bazari.no ja budem pozerat dalej,mozno este do vianoc doplnia zasoby 😉 a ak nie,tak sa svet nezruti 😉 ale bola by to skoda,ze taku super senu je to skvela hracka.@ewwe moj misko ol taky placlivy,ked mu zubok siel,da spodna dvojka.na vecko ho inak ja ja stale beriem,ale nie preto,ze musim,ale preto,ze keby som ho niekde nechala sameho,tak iste daco vyparati. a takto sa hrame,ze on zatvar a otvara dvere a ja ho akoze strasim vzdy,ked dvere otvori 🙂.a ja som dnes veru o dvanastej vstavala.bobco bol s malym a ja som chrupkala 😀 skvelych chlapov mam doma 😉 @kathynka no vsak co? 🙂 yoanito sa dohovori aj s ba ba ba 😀 zlaty 🙂 uzasne ake su tie decka vnimave,ze kon na billboarde.waw 🙂

bobocka
12. dec 2010

tak u nas sype ako o zivot.riadna kalamita.miskovi sa ten sneh nejak nepozdava.stale na ruky chce ist.bode to moj syn 😀 ani on sneh nema rad 😀 😀 😀

kathynka
12. dec 2010

@bobocka no aki ste tam fesaci obidvaja 🙂 u nas po vcerajsej kalamite uz ani chyru ani slychu....vsetko zmizlo do poslednej vlocky, a to nam nasnezilo dobrych 20cm...dnes uz ani nevieme, ze vcera snezilo...

luppita
12. dec 2010

@kathynka ako pises, u nas to iste dnes s pocasim, strasne sa hnevam, lebo bracho ma uz dlho pozicany moj fotak a uz aj sneh zmizol a ja ziadne foto ☹ jesenne som zmeskala, ked aj zimne trafi ma slak 😠
@bobocka jeeej mamina aka kocka 🙂 juuj a nebolo ti trosku zima? pekne moc pekne 🙂

nas drobec keca krasne, niekedy mu rozumiem niekedy nie 🙂 ale je to super ako sa zdokonaluje... vcera som ho naucila slovo ,,fucik,, 🙂 este si to nespaja s loptou, ale obcas sa mu podari nohou kopnut 😀 tiez mame uplakane obdobie a dokonca zacina byt umyselne zly, rano sa na mna nahneval a zahnal sa ... nechom mi zavadil o nos a mna zaliala krv 😖 musim mu surne ostrhat nechty
celkovo je taky jedovity cely...ja to pripisujem tym nestastnym ocakom, co nas stale este hnevaju ☹ alebo ako @tinnka9 pise, zeby nastup naozajstneho vzdoru?

tinnka9
12. dec 2010

@bobocka jeej, aki ste tam obaja krasni 🙂 . u nas dnes len prsalo, vsetko sa to topi, no otras vonku 😠 . sme boli na vianocnych trhoch, ale ked je takto hnusne, tak to nie je to "prave orechove".

tinnka9
12. dec 2010

Tu je foto toho interieroveho ihriska, kam obcas chodievame 😉

bobocka
12. dec 2010

dakujeme kocky 😉 @luppita no mne veru zima nie je.ja rifle uz asi rok nenosim.este stale sa nespracem do mojich predtehotnych a nove nebudem kupovat.treba mi schudnut do starych 😝 . a v sukni je teplejsie.nosim bud hrubsie pancuchace,alebo dam leginy pod suknu a ta bavlna isto lepsie zohreje ,jak rifle 😉 inak aj mne misko minule riadne zadrapol vnutro nosa a tiez riadne jatky z toho boli.ale on nechtiac.v zapale hry/vlastne ja za to mozem,nemam ho co steklit 😀 @tinnka9 som pozerala nove foto na fcbk 😉 krasne 😉 a taketo indoorove inrisko mame aj my v sc.tam je to tak,ze ak ma dieta menej ako 2roky,tak tam musi ist rodic s nim dnu a plati sa dake 2euri a ak je dieta starsie ako 2 roky,tak ho za ten isty poplatok tam mozes nechat.su tam 2 opatrovatelky.@kathynka jooj aka provokacia 😀 hned by som menila 🙂 tu u nas sa perinbaba riadne vysantila 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre