V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

valentovasasa
1. nov 2009

rpin - já se sice neumím nalíčit, ale nejsem tatar... 😀 vím co je make-up... 😀 😲

jinak já zas nemám problémy s těmi vlasy... s těmi si vyhraju...

rpinguin
1. nov 2009

tak som to nemyslela, ale je viac druhov make-upu a ja som napisala aky mam ja a nie jeho definiciu 😀

rpinguin
1. nov 2009

a neboj, v tvojom veku som sa ani ja nemachlila....to ma chytilo na stare kolena 😀

rpinguin
1. nov 2009

teda prave pozeram, co taky pol rok dokaze, tvoj Dominik vie Tomaska tak pekne chytit a moj Maxik akosi nie, vzdy mu Matilda nejako ujde na stranu a vyzera to strasne 😒

valentovasasa
1. nov 2009

jo a už se pracuje na odstranění některých fotek... hlavně těch šílených pyžamových co se mi tam nějak omylem vloudili...

valentovasasa
1. nov 2009

rpin - ono to není jen věkem - i když taky - ale i tím, že domín je hrozně šikovnej na ruce, zručnej manuálně celkově... ne jen co se Tomáška týče. Ale zase je línej mluvit... každý má něco

valentovasasa
1. nov 2009

ema - díky. Má je dlouhý po mě... Má máma říká, že já jsem prý dokonce ve druhý třídě přinesla poznámku, že se nemám do školy malovat...

petrajurinova
2. nov 2009

Dobré ráno.
U nás je konečně klid. Peťka včera odjela domů, Bastík je ve školce, manžel v práci a Isa spinká - to mi od středy chybělo, takové ticho 😎 😎 😎 . No ale klid bude jenom do tří hodin, pak přijde Bastík i manžel a dorazí ještě babičky pogratulovat Bastíkovi, tak to tu zase bude jak v opičárně. 😒

Rping, Bastík taky neumí Isu chytit a to je oproti Maxíkovi o rok a půl starší - je na to moc divoký a nesoustředěný.

kasenka228
2. nov 2009

Dobre rano, kde jste vsechny? U nas dneska noc docela sla. Michalovi se nejak podarilo uspat Terku "uz" pred pulnoci a spalo se s kojoprestavkama az do sedmi, coz je u nas fakt luxus...

petrajurinova
2. nov 2009

U nás dnešní noc taky "ušla" - Isa usnula ve třičtvrtě na osm (Bastík asi o deset minut později 😀 ), budíček na kojení byl ve dvě a v šest, pak se Isa zbudila o půl osmé (myslela jsem že už zůstane vzhůru), ale jenom se napila a zatím spinká dál.

kasenka228
2. nov 2009

Ja se z vas picnu, prej usla, co ja bych za to dala...

rpinguin
2. nov 2009

zdar zeny, no u nas to tiez celkom slo, ale pred polnocou to zasa nebolo. Okupala som na Emusine rady, namasirovala, potom akosi pospala, ale taky trhany spanok to bol. Teraz este stale spi.

Peta, ze v opicarne 😀 Dokedy je Bastik vlastne v skolke? Ci to je len dnes tak skoro doma kvoli babickam? To si ma ukludnila s tym drzanim. Peknu fotecku si dala do albicka.....Isa sa mi trochu podoba na Eminho plesouna 😉 strasne sladka, skoda, ze sa otocila na stranu.

marketka.27
2. nov 2009

Dobré ráno, u nás velká změna, Karinka před půlnocí neusne ... jen má pořád hlad, kojím o 106. Potom má ráno kolem čtvrté opět hlad a od té doby kojím a kojím a kojím. S mlíkem to mám jak "Hrnečku vař!, čím víc kojím, tím víc mi to teče 🙂 Jinak už si začíná hrát, bouchá ručičkama do hraček na hrazdičce, brouká, každý den nějaký pokrok. Už se občas usměje i na nás, nejvc se ovšem směje na moje prsa 😀 Nevím, jeslti je to náhoda, nebo to fakt pozná 😀 Dnes se mi ten úsměv podařil i vyfotit.

Peťo, u vás je pořád nějaký rozruch, já si to vůbec neumím představit 😕 U nás byli naši, asi dvě hodiny, když měla Karinka tři týdny, teď když měla šest týdnů, tak tu jedno odpoledne byli tcháni (neuvěřitelné, že si našli čas ...) a já jsem toho měla tak akorát a Karinka taky. A to obě návštěvy proběhly v klidu a míru.

petrajurinova
2. nov 2009

Rping, pro Bastíka chodíme do školky kolem třetí každý den kromě úterý (to tam je až do čtyř, protože má taneční kroužek). Chodí tam hlavně aby byl mezi dětma a kolem té třetí hodiny odchází většina dětí, tak to máme načasované tak aby odcházel zhruba zároveň s kamarády.
A Ise ty dlouhé tmavé vlásky vypadávají všude nejenom nahoře, ale i po stranách a nad krkem, ale už tam má zase hned takové světlé chmýří, které na fotkách není vidět (asi bude blonďatá po mamince).

filkova
2. nov 2009

Ahojte vespolek.
U nác taky včerejší usínání dobrý, malá vytuhla v osm a ve dvě ráno první kojení, což je na to abych si odpočinula i já vpohodě.Další vstávání v šest a v sedm jsme vezli naši starší Eli do školky, což je po ránu docela hrozný,oblíct nás tři, nabalit, obout, naložit do auta,no a v poledne se to opakuje nanovo, když jedem zase pro malou do školky.
Teď mě Terka spinká,tak mám čas pro sebe.
Kasenko bude to každým dnem lepší a lepší, uvidíš, nakonec to vymizí a bude vpohodě usínat.A to že se ještě nesměje není nenormální,každé dítko se začíná smát v jiném týdnu a neznamená, že tu všichni píšou jak se jim miminka smějí, že se bude smát každé,začne se smát nečekaně a pak už se bude smát pořád.Naše Terezka taky pořád nic a jednoho dne se usmála a další den víckrát a teď už se culí při každým přebalování.To je u každýho individuální.
A prosímtě kasenko neobviňuj se, že si špatná máma, potom jsi vydeptaná sama ze sebe a to malý to z tebe cítí a je z toho rozladěný,snaž se být co nejvíc vklidu i večer při tom řvaní,je to blbý ale zkus to jako by neslišet a nestresuj, protože to miminko to strašně z tebe vycítí a pak řve tím víc.Mám to už vyzkoušený na Terezce.Když řve tak se to snažím brát pozitivně a hlavně nestresovat,nemluvím na ní,nestrkám ji dudlík ani prso a jen ji chovám,tak jakoby nahoru dolu drncavě a to ji vždycky znaví a usne.
Ale chce to čas, ona z toho tvoje malá vyroste věř tomu, a pak budeš mít milionový dítko. Naše Eliška byla to samý a já na nervy z ní a teď ve 4 a půl letech je to zlatíčko,strašně milá a hodná. 🙂

petrajurinova
2. nov 2009

Markétko, už toho celkem začínám mít plné zuby (toho jak tu furt někdo je a furt je kravál a rachot - já mám ráda ticho a pohodičku), asi si pořídím domů hada a sklípkany a strčím terárium přímo ke dveřím a nepoleze sem nikdo.

filkova
2. nov 2009

Holky čtu teď svoje dílo a ty hrubky to je síla, naslyšet s měkkým i - mateřská demenze z toho ťuťu ňuňu na malou. 🙂 🙂 🙂

kasenka228
2. nov 2009

Fil, ja myslim, ze se ani moc nenervuju, pri vecernich revech se snazim postupovat, jak pises...jen nekdy to obrecim s ni.... celkove mi z toho je tak nejak spis smutno a je mi lito, ze ji nemuzu pomoct, nebo to proste neumim....vyzkouseli jsme snad vsechno...co se tyka toho usmivani se, tak to me mrzi snad jeste vic, precejen by to cloveka pozitivne nabilo do dalsich boju....ale jak se rika: Kdo si pocka, tem se docka 😉 Snad. Terka pozdravuje Terku. 😉

emamamamu
2. nov 2009

juhuuu mala usla o pul devate, probudila se o pul treti, v sedm a v devet jsme vstavali, protoze jedem konecne k te slavne doktorce..😀 a rozhodla jsem se, ze prasky ne, tak nevim, asi si dam desetnik mezi kolena..😀
jo a ping nam asi pomha to svazovani....ale asi nechci delat pokusy, jestli opravdu, tak budu delat vsechno, jen vynecham to koupani...asi neusima kvuli nemu...😀

kasenka228
2. nov 2009

Holky, asi hloupa otazka, ale napadloo me se zeptat, jestli mluvite na miminka pri kojeni. Ja mlcim a jen koukam, aby mela klid, jen ji obcas pochvalim, jak ji to jde. 😅

natali1401
autor
2. nov 2009

ja vam zavidim..tak u nas sa islo spat o desiatej..vstala o jednej, potom sme vstavali o pol tretej, o pol stvrtej zaspala potom hore o pol piatej, o pol siestej a to uz pol spanok asi taky nijaky tak furt sa mikala a bola hore a spala dokolecka v kratkych intervaloch a zaspala mi riadne az teraz a bohvie dokedy to bude.. 😖 dopijem caro a idem si rychlo lahnut k nej lebo som mrtva z tejto noci 😔 dufam teda ze aj nam sa polepsi a zaspime skor a to aj kupeme vo vani a snazime sa plavat a ju to vobec neunavi...asi mame dakeho aktivneho drobca ale aj ja som bola... no uvidime...snad sa to zlepsi casom ako u emi ze hej..to nam chybaju dva tyzdne do dokonalosti 😀

natali1401
autor
2. nov 2009

jaaaaj a pri kojeni tiez som ticho a pozeram sa.. a potom sa jedujem tak malej dohovaram nech nepusta cecok stale von a nech sa nejeduje a podobne a ze ked neprestane tak jej kupim UM a bude mat po dobrom mliecku a prsku .. 😅 niekedy ma to dieta fakt ze sere az mi je to normalne potom luto ze ma sere ale ja viem ze zato nemoze asi ju boli brusko vtedy ked mi odmieta zrazu prsa a cucne si na sekundu a vypluje a reve a dokolecka..

kasenka228
2. nov 2009

😀 😀 😀 me taky nekdy sere, ale nikomu ani muk, pssst 😀 😀 😀

emamamamu
2. nov 2009

natali urcite!!! ja teda neverila, ze se nekdy stane, ze nebudu kojit po dvou hodinach a mala usne kolem osmi a bude spinkat a fakt ze dne na den si to takhle usporadala podle sebe...!ale dost jsem zkousela, co ji vadi a co je ji prijemne a nakonec je ji prijemne asi vsechno, tak to je ritual, nez ji ulozim...😀
kasen ja si u kojeni i cistim zuby, nebo sedim na zachode..tuz co bych ji tak mohla vykladat...😀

kasenka228
2. nov 2009

ja jsem si jednou cistila zuby, kdyz jsem ji mela rozbalenou pri prebalovani, pak jsem ji nejak brala na ruku a malem ji vypichla oko, tak uz to radsi nedelam 😉

kocanda2009
2. nov 2009

zdravim,
ema - kojis na zachode? 😀 😀 😀 ja se snazim u kojeni byt v klidu protoze mne prcek zase nejak "rozkousal" bradavku stejne jako v porodnici a silene to boli, mam tam diru jak do...
kasenka, natali - pridavam se do klubu "nasranych" maminek....vcera jsem mu rikala ze uz mne to fakt nebavi ho potreti za vecer uspavat a at si laskave rozmysli co vlastne chce a pritel mne radeji poslal do sprchy at se uklidnim 😉
jinak prcek nekdy spinka krasne - minule usnul v 9 a vzbudil se az v pul ctvrte - ja jsem mezitim dvakrat kontrolovala jestli tam vubec je 😉 no a nekdy dela problemy a zrovna kdyz usnu tak chce najist

gabulka26
2. nov 2009

ahojte.
emma-to vazne kojis na zachode??ja sa snazim kojit v co najvecsom klude a drzim mu pritom rucku.
tak ja otvaram klub nenasratych maminiek,lebo zatial ma nas malicky nijako nedikazal nahnevat.ked obcas placka,tak mi je ho luto lebo viem,ze ho nieco trapi a inac je to velky smejo .

ewwe
2. nov 2009

no tak aj ja sa priznavam ze niekedy ma moje babo tiez sere, som nervozna a aj zvysim hlas, a potom ked je dobra a spi, mam hnusny pocit zo seba ze aka som hnusna mama a je mi zle zo seba samej

dnes sme mali neuveritelnu noc, mala sa napapala o 19.30 potom bola asi hodinu hore, a spala potom do 4.h. nechapem, ale potesilo ma to a teraz uz zasa sa budi kazde dve hodky,

a smeje sa zatial iba na mna, na moj xicht, a este na toho kto ma diopt. okuliare na tvari a strasne ju zaujimaju sustiace igelitky, ziadne hracky

rpinguin
2. nov 2009

ema, ja som sa k tomu zviazaniu este nedostala, ale aj to vyskusam. A dokedy je zviazana? Stale az kym nezaspi?
23.30 som este kojila a este nespala, to sme ju mali uz medzi nami a stale sa mrvila a pomrnkavala, tak som jej davala dudel a hladkala hlavicku, to ma rada a tak nejako po pol noci zaspala. Kojenie bolo o 3.30, potom 7.00 a vstala o 9.00, ja o 8.00, kedze to sa uz druhy zbojnik budil. Mne to akosi to mimco nerobi problem, len keby nebol s tym uspavanim problem, inac pohodicka. A k akej dr. ides?

no ja kojim poväcsine pred telkou 😀 , mam ale zvuk len na mojich sluchatkach, v izbe je ticho. Alebo citalm nejaky casak alebo letak, co sa prave povaluje v mojom kojacom dosahu 😀

bibi78
2. nov 2009

tak myslim, ze tuto noc sme prelomili rekord. dominik zaspal sam v postielke o osmej, vstaval o 4!! 😲 a potom zaspal, ked mu dohralo CD asi o pol 6 😀 a zobudil sa o 9. parada, dospala som aj predvcerajsiu hroznu noc. 🙂 ale prsia o tej 4 som myslela ze exploduju a domino musel pit trosku aj z 2. prsa, aby som si mohla lahnut na bok 😀 .

a pri kojeni rozprava iba to, ze ho chvalim a povzbudzujem, obcas nejaka poznamka, ale ked sa vrti a boli ho brusko, tak je lepsie ked som ticho 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre