V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

marketka.27
5. jan 2010

Kasenko, nechala jsem si ukázat, jak mám malou vyndávat z autosedačky. Nevím, všechno, co nás tam učili, se mi zdálo strašně nebezpečné 😠 Měla jsem pocit, že mi musí každou chvilku spadnout. Zkusíme to doma potrénovat🙂 Jinak přísný zákaz všech svislých poloh, zvedání za hrudníček, přitahování za ručičky do sedu atd.

kocanda2009
5. jan 2010

market - jo lidi to rikaji ze to je spatne ale preci nase maminy nas taky nosili podle sebe...ja se teda snazim drzet zasad knihy nezna naruc rodicu ale stejne kdyz byl prcek mensi tak mi poloha na tygrika prisla divna, takze kdyz chtel byt svisle tak proste byl chvili svisle...

kocanda2009
5. jan 2010

jsem tu vcera procitala jake mate rezimy, v kolik uspavate, tak nase dite si vcera u kojeni v 18hod usnulo a rozhodlo se ze mi na nejake koupani kasle...a spalo do pulnoci, rychle se najedlo a pohoda...vstavali jsme v 7 😀

kasenka228
5. jan 2010

Market jak jako nebrat za hrudnicek? A jak ji mam zvednout? Ja ji beru porad za hrudnicek, jak mi rekla na rehabce, jen, ze uz pry nemam drzet hlavicku, aby si posilovala svaliky....

ivca08
5. jan 2010

kocando, tak to je dobry 😀 😀 😀 ma tvuj rezim na haku 😉
To Adamek i kdyz usne u kojeni, tak jakmile ho chci ze sebe presunout, tak je okamzite vzhuru, takze, to co u vas nehrozi. My koupeme kolem 18.45 +- 15 min podle toho, jak se prospal predtim nebo neprospal. A pak uz rovnou prevlict a kojim uz v loznici, pritom se vetsinou uklimba, tak presun do postylky a uspavani a do osmi byva tuhyk. No a vstava jak kdyz, vetsinou prvne kolem 2h. Dneska mi udelal radost a vydrzel az do 3.15 🙂 🙂 Ale kde jsou doby, kdy vydrzel i do 4.45 ☹ ☹ No a po prvnim kojeni uz se vetsinou budi po 2 hodinach..

marketka.27
5. jan 2010

kasenko, mám pocit, že co člověk, to názor. Já ji taky jinak než za hrudníček nezvednu, hlavičku už taky nedržím. Nám tam ukazovali nějaké klubíčko, to se jí sice líbí, ale já mám pocit, že mi propadne a navíc ji tak dlouho neudržím, neumím si představit tak nosit třeba 7kg dítě. Hlavičku prý máme držet pořád, aby se nezakláněla. No a z té autosedačky, pravou rukou za hrudníček,levou pod zádíčka přetočit čumáčkem dolů, tak to se bojím, že mi spadne.

kasenka228
5. jan 2010

Market, uplne psi kusy. 🙂
My v klubicku obcas nosime, jestli teda myslime to same...mam ji zady k sobe, a drzim ji predloktim pod prdelkou a ona si jen tak truni...myslis toto? Za 2 minuty se ale pod ni hroutim, ja ji uz dlouho neunesu... 😒

emamamamu
5. jan 2010

za hrudnicek znamena pod pazi? 😕 😅 to se snazim taky nedelat, ale obcas mi to ujede☹
MAUIK co ty nausnice? 😔 😔 😔 dobre to dopadlo? plakala? a ty?😅
mala je bombice posledni dva dny, usne v osm, pak se probudi dvakrat na kojeni, potreti rano, rozbalim ji, hraje si, ja hodinu spim...no labuuuuuuuzo 😵 😵 😵 😵 😵

petrajurinova
5. jan 2010

Kasen, tak jak to popisuješ, nosím maličkou dost často (pokud jsem to teda správně pochopila) - mám tak druhou ruku volnou na další věci, malá je spokojená že je u mě a má rozhled.

pospecka
5. jan 2010

Ahojte, co to je za plavání, že se tam tohle řeší??? To je nějakej kurz péče o dítě? 😅 My přijdem do šatny, převlíknem se, osprchujem, dáme prckům plavky a jde se do vody.
ema: a je to Dorka? nemáš tam mýho Zdeněčka? Ten se začíná chovat jako Dortík předtím, musím kouknout do plinečky jestli jste mi ho nevyměnili. 😀 Včera usnal až v 11hod u prsa v mé posteli, to byla noc :-/

natali1401
autor
5. jan 2010

zeny tak moja vaha nechce klesat..ako to robite..to asi tym kojenim ze?tak ja som mala pred tehu 53 co uz som mala nabratych 5 kil navyse mojej povodnej vahy a akurat som zacala s chudnutim..a do toho doslo tehu tak som s chudnutim skoncila no a teraz mam stale 58 kilo .. a uz dobre dlho ..uz asi mesiac..a nechce to ist dole.. som z toho na nervy..brucho mam furt jak tehotna .. ☹ 😒 😠 😖

nosim tiez zle..ale tak nemalo by to zmysel pretoze malu tu okrem mna nosi dalsich 5 ludi..tak je to asi jedno..a ozaj niekedy o noseni nemali ani potuchy ako je to spravne a nic mi neni a ked sa jej tak paci.. co mam robit..ona inak nechce byt iba zvisle sem tam v lahu a furt sa pyta sadnut....som zla matka asi 😅 🙂

vcera aj mne blbol hijo a neslo mi ani nacitat..

rpinguin
5. jan 2010

nazdarek,
achal Simca je suprovy plesoun, jeho by som si s vlasmi ani nevedela predstavit 😵

market, ja robim asi tiez vsetko zle, ale je mi to sumi fuk, inac to neviem, u dr. je vzdy vsetko super, nic Matilde nechyba, dnes som ju vazila a ma 7500g a POZOR POSPEC ja mam 69,9 😵 Je mi uz tazka, takze nosim tak, ako to vyhovuje mne....vlastne robim tak, ako kocanda pisala.

ivca a ema, jee, vy to mate fakt super s tym spanim, u mna sa to vsetko posr.... Ulozim ju o 20.00, spi do 23.30, to ju nakrmim a ked ju chcem dat don postielky, tak sa prebudi, takze naspät k nam a uspavat, zalomi o 00.30 a potom to uz ide 2.30, 4.30, 6.30....potom sa do 8.00 mrvi, keca a od 8.00 spi do 10.00, nieco strasne 😠
Kde su tie casy, ked som spala 3h v kuse 🙂

natali1401
autor
5. jan 2010

aaa co sa tyka zaspavania...tak k tomu ze sa mala budi kazde dve hodiny mi zacala robit problemy so zaspavanim..vcera musela spat so mnou v posteli aby zaspala..furt cumakovala a my s marianom sme boli uz tak unaveny a chceli sme spat a ona furt niekde kukala .. na rukach v jej oblubenej polohe na spanie co doteraz vzdy fungovalo na zaspanie mi strajkuje furt otaca hlavu a kuka vsade tade no hruza..mam na to hrozne nervy a ani nehovorim ake mam nervy z toho ako vam tu deti dlho spia a ta mojja sa budi kazde dve hodky niekedy aj skor tuto noc jedla 4 krat.. 🙄 a to viete kebyze jej mam dat prso do pusy a je pokoj ale ja musim vstat a ist zarabat nutros 🙄

rpinguin
5. jan 2010

no a naj spanie ma asi aj tak Kocanda, ze? 😉

natali, no moze to byt aj kojenim, aj ked ja kojenim priberam, kedze zerem, teraz sa musim normalne krotit, ale brucho moje nebolo a ani nebude ako od Heidi Klum, takze tak 😀

emamamamu
5. jan 2010

posp jsem premyslela, ze pokazde byla silena tema spurtama....od prvniho se rovnou premistila k druhemu, takze to byl mesic v prdeli a ted to mela asi pres dva tydny..a uz je zase ok, ji po delsich intervalech a tak...jako ma tri mesice a z toho skoro dva prorvala diky debilnimu hladu....boze moje nervy...v pul roce se asi obe sezereme😀

rpinguin
5. jan 2010

natali, no aj ty mas hruzu, ale ty este väcsiu, kedze musim vstavat po ten nutros, no nezavidim, ale musime verit, bude to ine 😉

a Matilda ma dnes 4 mesiace a Zdenulo pozajtra 5....to aby nam nezabudla dnes este Pospec pripomenut 😀 😀 😝

pospecka
5. jan 2010

natali: ahoj, já taky blbě nosím, ještě ho posazuju do polštáře. 😀 My jsme taky tak vyrostli a jsme zdravý. Já se snažím ho nedávat vyloženě nějak divně, ale prostě jak ho vezmu tak ho vezmu. Vždyť není z cukru a musí něco vydržet. A k tomu tvýnu dotazu. Já jsem byla v Polsku jednou v životě a to na běžkách někde na kopci, takže s bebilonem nepomůžu, alezkus kouknout na tento eshop jestli jsou to dobrý ceny, poštovný bylo za kočárek 12euro, tak za pár "sunarů" by nemuselo být moc. Mám od nich wozku. 😀
http://dino.sklep.pl/nowy/advanced_search_resul...

rpinguin
5. jan 2010

musiS, nie musim

emamamamu
5. jan 2010

ping neboj, ted byly dve noci super, asi abych nabrala sily, je mi fakt dobre a uz to zase zacne..ja ji musim pochvalit alepson za to...🙂 vsak to vypada, ze si furt jen stezuju...😀 ale ja jsem jako i vdecna za dalsi veci, to fakt😀
a mala mi usina na balone, trikrat hupnu a je tuha, prenesu do postylky a spinka bez reci, dneska to zase muze byt uplne jinak....
akoat me srdce boli, kdyz lezi pul metru odeme v postylce...😀

emamamamu
5. jan 2010

pospec wozek od nich mas....😀 😀
Natali a ty mas vodu v termosce, nebo ji chodis ohrivat?

kocanda2009
5. jan 2010

ivca - my to prave obvykle mame presne tak jak popisujes, jak se zvednu zeho polozim do postylky tak se mi vzbudi ale tentokrat byl asi nejak utahanej po nemoci,jsem si prave myslela ze ho tim prendanim vzbudim a pujdeme za chvili koupat..a ono nic...

rpinguin
5. jan 2010

emus, lenze mne sa nechce v noci ju ist uspavat na balone (ten ani nafuknuty neni od stahovania), minule mi chlap povedal, ze mam s nou chodit, ze tak zaspi....no super, o tretej v noci budem s nou chodit a on spat dalej, ze? no ja by som bola rada, keby v tej postielke uz spala, ona tam spi len do prveho kojenia, cize do 23.30, kym ideme my spat a potom uz s nami, kedze to prenasanie ju vzdy budi.
Dorka spi, ked ju prenesies po kojeni?

katwind
5. jan 2010

emuš, závist!🙂 U nás se usne kolem 20ti, ve 22 je vzhůru, já jdu spát, beru ho k sobě a tak nějak nonstop přícuc až do rána, jen přehazuju strany🙂 ale dobrý, docela se vyspím😀

kocanda2009
5. jan 2010

u nas pod hrudnickem brali hned ze zacatku tatinek a jeho rodice, mne to uplne vydesilo kdyz jsem to videla...ale ted uz to obcas udelam taky, v klubicku bych ho rada nosila, ale jak pise kasenka - 2 minuty a ruka pada....

tlenka
5. jan 2010

ahojte baby 😵 ... dlho som tu nebola... co sa tyka spanku nasej alexandry, tak u nas to funguje takto... rano papa o tej 6.30, potom sa s nou bavim tak vyse hodinky a ked vidim, ze uz chce spinkat a cumlik potrebuje, tak ju dam do postielky, zapnem kolotoc a vyspi tak 1,5 niekedy az 2 hodinky do poobedia, ked je moc unavena, ale k veceru je uz iniciativnejsia, tak spi tak max 1-1,5 hod... ked sa prebudi, potom ju zas nakrmim, pohram sa, dam ju spinkat,... takto to dookola prebieha... spat nechodi vzdy rovnako, niekedy je to o 20.30 niekedy sa stane aj o 22 hod. a spi mi do rana 🙂

len posledne 3 dni sa mi zobudzala aj o 4 hod. rano /je nachladena, soplikov ma uz nastastie menej, ale zas zacala kasla/, ale dnes pekne vydrzala do 6.45 spat, asi to vyzera uz omnoho lepsie dufam
15.1. mame ist na druhe ockovanie, to je tusim ten zaskrt, tetanus a cierny kasel a potom tak o 2 tyzdne na to na pneumokoka, doktorka jej nedava 2 injekcie naraz

petrajurinova: dakujem ti za odpoved 🙂

emamamamu
5. jan 2010

kato vzdyt vis, ze to je ted vyjimka...🙂 ale jsme si stoprocentne jista, ze hodne dela hlad.....takze ji nakonec ke stesti staci jen jidlo...😀
ping aha, ja kdyz ji v osm uskacu na mici, tak uz spinka do rana, jen se krouti na kojeni, to ji dam cecek a u nej usina...

kocanda2009
5. jan 2010

rping - to byla vyjimka 🙂 neboj vsak on se vyspal a ted bude treba 3 noci vyvadet 😀
jinak mam obcas pocit ze jinak nez u prsa vecer proste neusne, momentalne ho uspal vysavac a moje houpani na ruce...
natali - ja mam tez porad bricho jak v 5tem mesici a vahu stejnou jako kdyz jsem prisla z porodnice - pres 70kg, neresim to, zkusim od unora chodit cvicit do materskeho centra..

kocanda2009
5. jan 2010

rping - u nas nutim ja pritele chodit aby driv usnul, on si s nim jen tak lehne do postele a necha ho vyrvat a klidne si o toho usne sam takze nakonec stejne prijdu po pul hodine ja a chvili s nim chodim
natali - jo to nocni pripravovani mlicka taky nezavidim..
ema - taky si vzdycky rikam ze mne nechal jednu noc vyspat abych mela silu na ty dalsi krute....

rpinguin
5. jan 2010

no ja nechapem, ako niektore babena vedia prespat celu noc, no preco ja musim furt kojit, ale do hajzlu, uz si zasa stazujem 😠
emus, tak jedine s cim nemam problemy je vecer o tej 20.00 uspat 🙂 to nocne kecanie mi vadi

pospecka
5. jan 2010

rping: grrr, tak už vím, kde se na váze ráno vzalo těch + 500g. 😀 to je od tebe. 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre