V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
5. nov 2009

ping penize neexistuje...toby je uz Dorka nevidela 😀 😀 😀 😀 nevim, jak ty, ale ja jsme nemocna a budu se muset lecit, ja slysim sustit penize a rozbusi se mi srdce... 😀 😀 😀 😀

ivca08
5. nov 2009

Jo a jenom pro pobaveni, to jsem vam ani nerikala, ze nas ta skoro tydenni "dovolena" v nemocnici stala 720,- Kč. Regulační poplatek se platil nejenom za me (coz bych jeste pochopila), ale i za toho plne kojenyho prcka, kteryho jsem mela 24 hodin na starosti ja a nic od nich nedostaval, krome leku, ktery pochopitelne hradi pojistovna. Dobrej absurdistan.

rpinguin
5. nov 2009

ema, tak to si mozme podat ruky 🙂 Najlepsie je, ze mne chodia na ucet vsetky tie peniaze na decka, takze to ide len tak, ked sa nedostanem do mesta (co je uz teraz zriedkave), tak nakupujem cez net 😀 . SOm asi chora fakt.
Ivco, no hruza za co vsetko prachy nechcu 😠 a potom este dr. nieco do kapsy, ci to sa uz nerobi? Ja som mala nedavno moju babku tu na navsteve a nakupila si plny kufor sladkosti...ze doktorkam 😀 , by som sa im vykaslala. Aspon, ze je Adamek ok.

petrajurinova
5. nov 2009

Rping, to umyvadelko vypadá dobře (moje znalost němčiny je mizerná - pochopila jsem správně, že se to pověsí na vanu? Nebo kam se to umístí?) Bastík má v koupelně malou dřevěnou židličku na kterou se postaví a pak akorát dosáhne na vodovodní kohoutek a dávkovač mýdla aby se mohl sám umýt. Ale Bastík je starší než Maxík, takže si tu židličku už přistaví a uklidí sám.

kasenka228
5. nov 2009

pospec: ja vim, ze to s nama myslis dobre. 😉 Ja si ale myslim, ze Terka po tech vecerech vymrzuje ne z bolesti, ale proste "jen tak", spis z nervovy koliky, nebo jak bych to rekla....nejak se mi nezda, ze by mela bolenicko, driv mozna jo, ale ted uz mi to neprijde...ale co ja vim, ze? Nicmene jsem si dneska radsi dala "zdrave" Mysli susenky a nad cokoladou jen uslintla. Zkusim to par dni vydrzet. 😕

kasenka228
5. nov 2009

emus, jak bylo dneska ne Svetylkach? Byly jste?

ivca08
5. nov 2009

Ten nas kluk snad chytil na ortopedii spavou nemoc 🙂 Zapomnel z toho i jist, on ktery se domaha pres den jidla div ne po hodine, jedl v pul dvanacty a az v pul 4. Mezitim prakticky spal. Ted si pohral, najedl se, znova si pohral a zacal byt mrzutej (kvuli prdikovi), tak jsem ho vzala do zavinovacky, chvili s nim pochopila a on opet vytuhl. To jsem zvedava jaka bude noc. Dokonce jsem se i najedla u stolu jako clovek, to uz se mi taky dlouho nestalo. Jenom kdyz je doma jeste nekdo.

kasenka228
5. nov 2009

ivco, tak to gratuluju, to musis byt prestastna. 😉 Co jsi mela dobreho??? U nas se zatim taky spi, uz od 14:15, kdy jsme vyrazily ven... mam havaj 😉 ...to bude zase noc 😠

kasenka228
5. nov 2009

my jdeme na kycle zitra... bojim bojim... budu spokojena, kdyz rekne: maminko dobry, ale pokracujte ( v sirokym baleni)... hlavne neeee deckuuuu, prosssiiiiim nebo jeste neco horsiho......

bibi78
5. nov 2009

neboj, kas, vsetko bude dobre, ved sa snazis - balis na siroko - my nebalime a tiez dufam, ze to bude dobre 😉
a uz pasiete koniky? my trenujeme, ale moc nam to nejde a po chvilke sa zacne jedovat... tak ho nechcem trapit. je to skor take pasenie hadikov 😀 , lebo on skor kope nohami a odraza sa, pripadne zdviha zadok, ale hlavu iba svihom 😀

tusim marketka, s tymi hemoroidmi, ja som ich mala v tehu a bolo to otrasne uz na konci, ale par tyzdnov po porode mi odisli. ked sa telo da do poriadku, tak sa to zlepsi.

inak nas maly je zlaticko v noci, ale cez den uz nechce zaspat v postielke, resp. ked ho tam spiaceho prelozim, tak o chvilu uz krici... 😠 tak to riesim prechadzkami, ale to potom ja nic cez den nestihnem. teraz sme navyse bez ocina cely tyzden a teda nemam casu nazvys, tak vas iba citam pri kojeni a pisat nestiham...

pekny vecer...!!! 😵

olalka
5. nov 2009

my sme boli dneska na poradni, uz vazime 5140 g, a dr. ma nastvala, vraj u mna nema zmysel kojit, kedze mala vypije po kojeni niekedy aj 120 ml nutrilonu, ze to znamena, ze mlieko nemam ziadne, takze to co tecie Lujzicke vzdy pri kojeni aj po brade je neviem co 😠 a just budem kojit! aj ked vypije , co len 10 ml, tak mi to stoji za to.
a mame nove krasne fotky, kuknite 🙂

aktekram
5. nov 2009

Ahojky holky,
naše Petruška měla dnes první kamerové zkoušky, na rehabilitaci nás natáčeli na kameru, jak cvičíme.
Budou ji prohlížet studenti na semináři ma Slovensku. Dostanu zadarmo DVD tak pak hodím odkaz.
Cvičení nám pomáhá zase vidím pokrok a Petruščinu spokojenost. Je to super, uklidnila jsem se.
Na zádech začla opět otáčet hlavu na obě strany a na bříšku se snaží zapojovat ruce, tak uvidíme zase za týden, jdeme na kontrolu.
Plavání vám závidím, u nás každý týden kontrola u dr., pak cvičení 2x denně po 10 min. tak plavání je nad naše síly začneme až od půl roku na jaře. A taky až budeme naočkovaí prevenarem.

Smekám před maminkami s plačícími dětmi, tohle já vůbec neznám, čokoládu na nervy si nenechejte sebrat.

Holky s těmi kilami mě štvete, já odstříkávám co to dá a stále mám +3kg než před těhu. Ty už asi dolů jen tak nepůjdou, že?

rpinguin
5. nov 2009

Peta, presne tak, dava sa to na vanu, akurat tam musim tu vodu napustit ja, ale neva, dnes to akosi nechapal a chcel stale pit z toho pohara na pucovanie zubov, ktory tam bol pribaleny a ruky nie a nie umyt. No uvidime, ci som nekupila dalsi kram do bytu 😀 , no este mam Matildu 😉

Olalka, preco ty vlastne este dokrmujes? Tvoje mlieko Lujze nestaci, preto davas este umelac? Inac fotky super, to je este väcsia vlasana ako moja a Marketkina dokopy 😀 A ta foto c. 14 je ako mala Cinanka 😎
A si priamo zo ZA.?

Akte, no vidis, chce to trpezlivost a popritom mas este aj herecku vo filme 😉 Ja plavanie nezavidim, ja na vodu nie som 😉 . Co sa kil tyka, tak ja priberam kojenim, ale este stale mam menej ako pri zacatim tehu, takze fajn, ale bohvieco to nie je stale ☹

mauik83
5. nov 2009

olalka, tak naše dáma váží stejně 🙂

zdar ženy, asi vás naštvu - vvčera Nela usnula v půl 8 a na papání se vzbudila ve 3 a v půl 8 😵 😵 😵

dnes jsme měli nabitej den - gynda - jsem ok, mám prášky, jmenujou se nějak od A, ale ted z hlavy nevim jak přesně

- u pediatra - Nela váží 5140g (tj. +1kg za 3 týdny 😀 ) a měří 58 cm, je zdravá, pokakala a počůrala zase co mohla... 😀

kila neřešim, hlavně že se vejdu do hadrů 🙂

spí, tak ji jdu vzbudit, aby si šetřila spánek na noc 🙂 pak vám ještě písnu zážitky z dneška, zatím...

gabulka26
5. nov 2009

ahojte.kila tiez neriesim,urcite mam nieco naviac,ale to je vmojom pripadelen dobre..
vceravecer zaspal Petulko tatkovi na rukach a zo spanku sa normalne nahlas zarehotal!!to este nespravil-usmieva sa zo spanku uz davno,ale on sa zarehotal..
akte mala je sikovnicka-drzime jej palce!

olalka
5. nov 2009

rpin, nestaci jej moje mliecko, na zaciatku nam chudla aj po navrate z porodnice, tak sme museli zacat dokrmovat. ked jej dam iba moje mliecko, tak kludne si cuca aj hodinu a nestaci ☹ celkovo som nastvana, stale si myslim, ze sme to mozno mohli zvladnut, ze som daco robila zle, ale co uz. nebudem sa zbytocne stresovat ☹
a som zo ziliny, mame to podobne ako vy, manzel je spod tatier 😉 aj sme tam byvali 10 rokov, teraz sme uz druhy rok v za
mauik, tak su na tom nase princezny stejne, nasa meria tiez 58 cm, len nasa je trosku starsia, ma uz 10 tyzdnov 🙂

aktekram
5. nov 2009

Hele a je tady ještě nějaké miminko co ještě nemá 5 kg ?????????? (my máme 11 týdnů a cca 4,5 kg)
Asi bych měla zaktualizovat nějakou novou tabulku pro miminka.

My taky včera spinkali 21-3 a 3:20-7 a 7:20-9, v noci nakrmím, dám dudlíka, pohladím 2x po vláskách a spinkáme

natali1401
autor
5. nov 2009

my sme dnes boli na porade a my mame 4 kila 🙂

inac potrebujem radu ohladne toho vigantolu a kanavitu..uz ste to tu pisali ale neviem to najst 😀
tak ako sa to ma brat?ten kanavit je iba pre kojace mi povedala doktorka a nieco sa ma davat raz za mesiac a nieco denne?a kanavit jedna kvapka a vigantol dve kvapky to viem to je na 😀 krabicke

joodi
5. nov 2009

Ahojky 🙂
Akte, naše Elenka má něco přes 4 kg ale nevim kolik,před 2 týdny měla 3890g. Ale budu mít snad ještě tento týden váhu,tak jí zvážím.
Jdu vás dočíst

joodi
5. nov 2009

Ivca, gratuluju ke kyčlím!!My máme bohužel tu peřinku nebo dečku nebojak se tomu říká ☹ Ale už jsem si na to zvykla, co se dá dělat.
Jinak dneska v 5 odpo volal manžel, že se zdrží v kanclu a že musím vyvenčit psa. No jo, ale to už byla skoro tma a na kočár pozdě, tak jsem zaklepala na mladého bezdětného souseda 😀 aby mi malou chvilku pohlídal(spinkala) že musím se psem a sousedkám s mimnkama jí dát nemůžu protože máme tu rýmu a kašel.. No byl supr, pohlídal a ještě si s ní povídal když se vzbudila 😎 a prý mám zaťukat kdykoliv budu zase potřebovat pomoc 😅 😀

joodi
5. nov 2009

Maminy, hrajou si vaše dítka, když je dáte na hrací deku pod hrazdičku?? Elí tam dneska poprvé vydržela cca 10 min. a pak začala ječet.. Vidí už moc dobře i docela do dálky, na hračky koukala, ale moc dlouho jí to nebaví. No asi je ještě malá, musíme počkat 🙂

joodi
5. nov 2009

Olalka, to je divný, že musíš dokrmovat, když máš tolik mlíka 😕 Já nevím, ale existuje mateřské mléko, které neni dost vydatné?!? 😕 Už jsem o tom četla, ale stejně mi to přijde divný 😒 každopádně je to škoda, když bys mohla krásně plně kojit. Co já bych za to dala, kdybych mohla kojit a nemusela mlíčko odsávat a dávat z flašky!

aktekram
5. nov 2009

joodi naši Peťku baví hrací deka jen když já s ní hrkám, hračky se jí líbí když se hýbou. Jak odejdu tak po 10-ti minutách začne kňourat

joodi
5. nov 2009

Akte, jojo taky jsem s nima hýbala. Ale i tak jí to moc nebavilo..no co, počkáme, až kočky povyrostou 🙂

olalka
5. nov 2009

joodi, ale ona asi necuca tak intenzivne, ako ine deticky, viac sa s tym hra ☹ , ale je fakt, ze daco vytiahnut musi, ved ja sa ani nepohnem bez podprdy a vloziek, v noci sa budim uplne premocena od mliecka, ked taha z jedneho, z druheho mi to automaticky tecie, tak ja fakt neviem, podla dr. mlieko nemam a moja snaha je zbytocna ☹

joodi
5. nov 2009

Olalko, a co to dělat jako já a Akte? Odsaj svoje mlíko a dej jí ho z flašky. Pak uvidíš, jestli teda jenom špatně sála 😉

joodi
5. nov 2009

já bych jinak dopadla jako ty, taky mi malá nevytáhla skoro nic a to jí mlíko teklo po bradě...Sice je to záhul a zabere to čas pořád odsávat, ale co bych pro ní neudělala. tvoje mlíčko je to nej, co jí můžeš dát 😵 a tohle je docela dobrý řešení.

aktekram
5. nov 2009

olalka: já bych taky zkusila odsávat dle rady joodi a dát jí to z flašky, mateřské mléko je přece jen lepší než UM

aktekram
5. nov 2009

joodi: jak často teď odsáváš???

olalka
5. nov 2009

mne ti to odsavanie moc nejde, strasne sa pri tom natrapim, skusala som aj elektricku odsavacku,aj manualnu ale najlepsie to ide asi rucne. je to krajna moznost, asi to budem musiet skusit ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre