V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

mauik83
28. jan 2010

posp - mě to taky přišlo 😅 budeš to vyplnovat? 😕

petrajurinova
28. jan 2010

Ahoj, tak jsem se sem dostala až teď. Bastík a malá pohromadě a ještě k tomu oba nemocní, to je vražedná kombinace, naštěstí teď zrovna spí.
Isa na tom prý není tak zle jak byl Bastík, takže antibiotika se zatím nekonají, ale zítra mám volat jaká byla noc a když by bylo stejně jak dneska nebo hůř tak bychom tam šly znova. Zatím teda dostala sirup na uvolnění průdušek, kapky proti rýmě a kapky proti kašli a mám srážet horečku kombinací paralenu a nurofenu.

A hlásím se k sladkožroutům - bez čokolády a oplatek bych nefungovala 😅 😀 😅

natali1401
autor
28. jan 2010

teda nemame o hracku menej pretoze ked pijem kavu a ona mi sedi na kolenach tak vyprava zo salkou.. 😀 a aj otvara usta ked vidi poharik..teda uz asi prisla na co to je..tak som jej ho zo srandy vcera prilozila k pusinke a ona normalne cucala okraj ako keby chcela pit .. 😀 strasne bola vydarena

pospecka
28. jan 2010

mauik: já jsem pro tule firmu už jednou dělala pokusnýho králíka a tenkrát jsem za to dostala 150kč )asi deset minut jsem ochutnávala polívky z pytlíku 😀) a když je to o dětech, tak nám třeba pošlou za odměnu něco pro ně nebo nějakou slevu někam 😀 😀 😀 K té registraci chtěli jen nějakou emailovou adresu a jestli seš těhotná nebo máš dítě a jak starý je nejmladší dítě. Žádný osobní údaje, jméno ani adresu nechtěli. Stejně už to mají, to je nejspíš od těch boxů z porodnice. Mimochodem, už Ti přišla "maminka"? Mě včera přišlo už asi třetí číslo a ještě jsem si nestihla přečíst ani jedno. 😅
natali: a co liliputi? Už ho máš? Jakou sis vybrala barvu?

ivca08
28. jan 2010

posp. me to prislo taky 🙂

pospecka
28. jan 2010

natali: tak už to začíná. Já když mám Z. na klíně nebo v náručí a chci se napít ze skleničky nebo hrnku, tak se mi po tom sápe, často to chňapne a já s ním zápasím, aby to pustil a nepolil nás. Piju jen studený nápoje, tak opaření nehrozí, ale představa jak ho zase svlíkám a meju (už je strašně těžkej 😅 ) je pro mě šílená.

marketka.27
28. jan 2010

Mně nepřišlo nic, cítím se být diskriminovaná 😀

petrajurinova
28. jan 2010

Mi taky nic nepřišlo, Pospec, přepošli mi to - já jsem zvědavá a ráda něco zkouším a vyplňuju testy, tak bych to prubla. Napíšu ti mail do IP. 😉

pospecka
28. jan 2010

pet: máš to v ip. mail házel divný znaky

marketka.27
28. jan 2010

Já chci taky🙂

petrajurinova
28. jan 2010

Pospec, díky jdu vyplnit tu registraci. 🙂

natali1401
autor
28. jan 2010

pospec je objednany liliputi tak mal by do 7 dni snad prist..mam cierny a chcem si pozriet nejaku vzorovanu latku a nasit to tam .. ako si vravela budeme originalny.. 😉

pospecka
28. jan 2010

Natali: tak super. 😉 Pak se musíš pochlubit. 🙂

bibi78
28. jan 2010

pekne popoludnie! maly prave spinka na balkone, som leniva ist s nim von, najma ked o necele 2 hodky mame byt na jednej rozluckovej party, tak sa idem dat "dokopy".

ja sa pridavam k maminam, ktorym vlasy padaju ako obycajne, ale kedze som to tu teraz napisala, tak urcite od zajtrajsku budem plesiviet...

a na otazku cisarsky a kojenie odpovedam tiez ano. ja som mala mlieko hned prvy den a tolko, ze sa sestricky na mna chodili pozerat. nemala som problem odsat celu malu aventku.

tak myslim, ze sme zostali jedini, ktorym sa dieta este neotocilo... a zaujimalo by ma, ked drzite drobcov na rukach, este im obcas klinga hlavicka? nas maly ma este taky tik obcas alebo sa mu trasie... dufam, ze je to vramci normy... 😅

a kedy zacnete s prikrmami - teda tie, ktore este len vylucne kojite? vraj medzi 5 a 6 mesiacom, ale ja by som kludne zacala az od 7., len neviem, ci to nie je neskoro, aby potom nemal problem si zvyknut....

wwcko
28. jan 2010

Posp co je topolino? 🙂

kasenka228
28. jan 2010

Bibi, nevim, jestli se neco nezmenilo, ale myslim, ze Dominik od Maji se taky jeste neotocil...s hlavickou ti neporadim, Terezka ji drzi krasne uz dlouho, mozna je to taky tim, ze uz ji dlouho nepodpirame, na radu rehab.pani.
My budeme mit 6m 29.2., ale tim, ze tento rok toto datum neni, tak zacneme s prikrmama asi o den driv, tj.28.2. - je to nedele a chci, aby u toho tatinek byl. 🙂

akinom55
28. jan 2010

Zdar žienky domáce,
prišla som vás iba v krátkosti pozdraviť.... pridávam sa do klubu lenivých detičiek, malá sa síce na bruško otočiť vie (pár krát to už ukázala), ale nerobí to, je to strašný pohoďák vie, že ja ju otočím....

Máme stále problémy s kakaním, nato, že kojená, má proste hustú pastovitú kakaničku, a nerada kaká, normálne to zadržuje i niekoľko dní (zistili sme to cez teplomer)... dnes som videla o tom v dámskom magazíne reportáž, a budem musieť prinútiť lekára nech ju nejako vyšetrí... nepomáhajú nám totiž ani riedené sťavičky ani čajík....ale v podstate je to u nás už ohraná pesnička, takže ani radšej nepíšem... 😒

Držte sa a prajem hlavne zdravé detičky, a tým choručkým rýchle vyzdravenie... je to strašné keď tak malinkaté zlatíčka majú trápeničko...

kasenka228
28. jan 2010

Aki, tak my mame opacny "problem". Terezka ma zase taaaak ridky kakani, ze to v te plince uplne plave. 😝

kesika
28. jan 2010

Tak my sme sa boli vonku pobiť so snehom 😠 Keď som sa chcela dostať k obchodu, išla som s kočíkom ako s tankom. Nikoho nenapadlo odhrnúť sneh.
No a aby toho nebolo dosť, sused mi postavil lopatu pred dvere (čím mi naznačoval, že máme službu). Tak som sa naštvala, vzala malú do kočíka a išla pred vchod odhrnúť sneh, lebo manžel je na služobke. Ten pablb sa na mňa pozeral z okna 😠 Takú chuť som mala hodiť tam tú lopatu! Je nás vo vchode 7 domácností. Ja viem, že sa služba delí, ale pozerať sa na matku s malým dieťaťom, ako odhadzuje sneh... no nasratá som generálne!

ewwe
28. jan 2010

ani mne sa nina este neotaca, iba na bok, proste nevie co s rukou aby jej nezavadzala 😀

dnes som ju uz 4 krat prezliekala, stale dviha nohy a trepe s nimi do matraca, a tak sa jej po troche zosuva plienka zo zadku a potom jej cikanice ibu po chrbte 😝

kesika
28. jan 2010

ewwe: 😀 malá je šikovná. Ani naša sa ešte celkom nedotočí na bruško

petrajurinova
28. jan 2010

Akinom, naše Isa si taky dokázala, že se otočit umí, ale nepraktikuje to - je pro ni jednodušší zařvat si a maminka ji otočí.

Bibi, pokud vydržíme s plným kojením, tak chci začít se zeleninou až v 7 měsících.

kesika
28. jan 2010

ww: Topolino je Fiat 500C

kasenka228
28. jan 2010

Petro, v 7m myslis po ukoncenem 6.m nebo az nekdy v prubehu ci na konci 7.m?

akinom55
28. jan 2010

Peti naša malá to ukazuje iba cudzím... babke a dedovi, doktorovi, kamarátom...to by i rock n roll zatančila... doma proste na mňa kašle, lebo vie, že ju otočíme... a to sa snažím, dráždim ju hračkami a nič....

Kasi ja by som bola rada, keby mala riedke... my máme to tuhé a malinká fakt asi trpí pri kakaní, preto to asi zadržuje... iba pri ňom reve ako blázon i so slzičkami, inak ani neplače... a dnes som počula, že také zadržiavanie kaky môže viesť k rozťahovaniu črievka, tak nechcem aby sa jej nakoniec niečo stalo... normálne sa desím, čo nastane keď prejdeme na príkrmy alebo um...snáď musí niečo pomôcť...

Inak musím priznať, že mi akosi začínajú už tie dni splývať... mám pocit, že je každý deň rovnaký ako ten predtým... asi by som už potrebovala nejakú zmenu... také tehotenstvo by napr. vyriešilo problém s padajúcimi vlasmi 😀 😀 😀

kesika
28. jan 2010

akinom: 😀 😀 No ty si iný srandista!

kasenka228
28. jan 2010

aki, to je jasny, ze je lepsi bublajici potucek nez tuhej kadus, to chapu, kor kdyz u toho mala place...Terezka kdyz kaka, tak ma takovej blazenej vyraz 😀
Jinak priznavam to same, zacina mi to byt doma stejne, uz aby bylo lepsi pocasi a dalo se venku travit vic casu, my ted uz ani 3 dny venku nebyly, pr.Terka mela a jeste trochu ma rymu a byla fakt mega kosa...

ewwe
28. jan 2010

mne dnes kadernicka radila, ked sme rozoberali kakanie babatiek 😅 pit vela melty, nie len na mlieko ale ze je to dobre na kakanie,
tak neviem, my sme uz skusali vsetko mozne, trvaly efekt
nema nic, ale hustota kaki je dobra 🙂

aktekram
28. jan 2010

Krásný den,
my byli obhlížet ty autosedačky a už máme vybráno 😉
Taky jsme se stavili v bance a uzavřeli jsme Petrušce dětské konto. Dnešní počasí se u nás dalo, sněží až teď.
Jinak nemám dočteno a musím žehlit, pa pa večer.

pospecka
28. jan 2010

kasen: a nebude mít Terezka teda toho půl roku 1.3. 😀
wwcko: kesika umí. Je to Fiat 500C. 🙂
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3...
http://estb.msn.com/i/84/62385A37D0A2227BABFD76...

Od 01m30vtečin

https://www.youtube.com/watch?v=0-5JQToGBZA


😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre