V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
2. feb 2010

Nelince vše nej k svátku 🙂

marketka.27
2. feb 2010

akte, já to nepovažuju za pověru, ale za starou dobrou tradici, na které není nutno nic měnit 😀 😀 😀 Jo a můj muž přišel z práce s tím, že první zoubek se vyťukává (hledá) kovovou lžičkou, nevěděla jsem, jestli ho mám zabít hned nebo až po výplatě ....

majamisutka
2. feb 2010

market, raději až po výplatě 😉 😀

kocanda2009
2. feb 2010

akte - no u nas to asi tatinek bohuzel nezna....stejne jak oze by mamince mel neco dat za porod.....
market - chudak dite

pospecka
2. feb 2010

market: to mu určitě poradila tchýně. Jak jsem psala, u nás takto na Zdenínka útočily obě babičky. 😠 😠 😠 😠

marketka.27
2. feb 2010

Já to teda neznám, ale přišel s tím z práce, takže chytří kolegové.
kočando, nedostala jsi nic? To jsi měla urgovat. Já jsem měla seznam, co bych chtěla: nový batůžek, sněžnice, hole, zimní boty, bundu, no prostě asi dvacet bodů. Důrazně jsem upozornila, že nechci zlato. A co jsem dostala? Prstýnek 😀 Ale myslel to dobře, že jako např. boty se ošlapou a vyhodí, ale zlato mám navždy. Tak jsem si do něj aspoň chtěla nechat vyrýt Karinka a datum, ale nejde to☹

pospecka
2. feb 2010

market: já jsem taky na praktický dary, ale za dítě se dává šperk, jako památka. 😉
ad vymazání diskusí, pochopila bych duplicitní, kde je pár příspěvků, který se pak někam překopírovaly, ale diskuse s 10ti tisíci příspěvky, to je fakt trapný.

bibi78
2. feb 2010

ani nas ocinko nepozna tu tradiciu, ze maminke nieco za porod, ale aj tak bol tento rok taaak stedry na darceky a kvety, ze si nestazujem 😉

posp, podla mna je to "opat" ten povestny 6 mesiac, kedy deti menia svoj rezim, prechadzaju postupne na tuhu stravu a tie, co este nie, tak uz im nestaci mliecko... alebo tisic inych dovodov 😀 . nas maly vcera v noci zase o pol 12 zalomil - takto my chodime spat, takze vzdy iba ticho zavidim, ked pisete o 8 vecer, ze drobec uz pili. ale zase, nas prespi celu noc do 7 rana - zatial! 😉 a potom este dospava dopoludnia.

zato sa mu rozsiril ten ekzem na krku, ci co to ma a zacalo mu to aj mokvat, chudak, tak uz neviem, radsej na to nic nedavam, v pondelok ideme na posledne ockovanie, tak hadam dovtedy vydrzime... 😒

zinevra
2. feb 2010

bibi zkus mu u kazdeho prebalovani ten krcet otrit suchou plenkou, u nas to pomohlo

bibi78
2. feb 2010

vdaka zin 😉 . len neviem, ci je to to iste ako u vas. on to ma suche, prave miestami az moc suche a z toho akoby sa mu osupala ta jemna kozicka a vzniklo "otvorene" mokre miesto. on to ma asi trosku silnejsieho razu, ako ostatne babatka...

zinevra
2. feb 2010

tak to bude asi neco podobne co jsme meli na kotnickach, taky se mu loupala kuze, ale kdyz jsem to jen mazala normalnim kremem, tak se to nezlepsovala, pak jsem zacala kombinovat sudocrem (rano a vecer) (ten jsme meli jeste z porodnice) a modrou indulonu (pres den) a uz to zacina po tydnu vypadat docela dobre ... ale doktorka vam pristi tyden urcite poradi, hlavne at se vam to nezhorsuje

aktekram
2. feb 2010

U nás se prstýnek dává za porod syna a přívěšek za porod dcery 😉 , a velká kytka.
A od babiček do "kolébky" peníze nebo zlato

Za první zub na šaty, a můj chytrý muž řekl že dostanu ramínko (věšák), že to je taky na šaty 😀 😀 😀

ewwe
2. feb 2010

akte 😀

ja som to o satach este nepocula 😲

aktekram
2. feb 2010

tak to je asi u nás nějaká místní tradice 😀 😀 😀 , ale klidně ji rozšiřte 😉

danysek27
2. feb 2010

ahoj já to taky znám - jen to míním uplatnit i na babičkách 😀
jinak za porod jsem dostala mimo jiné masáž na kterou se příští víkend konečně chystám vyrazit

zinevra
2. feb 2010

ja jsem o tom taky slysela 😀

kesika
2. feb 2010

Ahojte 🙂
Ja som o tom nepočula, ale určite to rozšírim na celú rodinu 😝

jafnina
2. feb 2010

Ahoj, tak o tom jsem taky neslyšela a když jsem to doma nadhodila, tak je to prej nějaká blbost. Ale za porod jsem dostala kytku a prstýnek. 🙂

petrajurinova
2. feb 2010

Ahoj.
Zkusím něco dočíst, pokud mě náš uplakaný marod nechá.

Kesika - při růstu zoubků, nejhorší jsou asi ty poslední - stoličky, protože se prořezávají na dvakrát.

Akte, to že kdo najde první zoubek dostane na šaty známe, ale nějak to u nás při Bastíkovi nefungovalo a s Isou to bude asi podobně.

První zoubek u bastíka jsem objevila tak, že zazvonil o kovovou lžičku, ale bylo to při jídle, když jsme byli na návštěvě u tety a já jsem Bastíkovou lžičku zapomněla zabalit s sebou. On se mu první zub vyklubal až v 8 měsících.

A tradici dáreček za porod náš tatínek taky ignoruje.

Bibi, to co popisuješ vypadá skoro jako atopický exém a pokud už to mokvá, tak je to na doktora.

bibi78
2. feb 2010

no petra, tak to si ma nepotesila. 😒 ja mu pokozku celkovo natieram kremom proti atop. ekzemu, ale nevedela som, ze ho bude aj realne mat. myslis, ze mam stresovat s doktorkou hned alebo to pocka do pondelku? 🙄

ewwe
2. feb 2010

prave mi volala moja mama ze jej kolegyna ma vnuca, ma 4 mesiace a vraj uz vie pozdravit ahoj 😀 😀 😀

mate niektora tiez tak slusne vychovane dietatko?? 😀

kesika
2. feb 2010

ewwe: Moja o tretej ráno, keď má filozofickú chvíľku, tak mi hovorí "hello" 😀
My už máme aj zvýšenú teplotku 😒 Ale malá to zatiaľ zvláda, len je taká... viac unavená

aktekram
2. feb 2010

naše dítě umí křikem jen neeechměěě 😀 😀 😀

majamisutka
2. feb 2010

proč nějaký zamčený termín červen 2006 nechaj a nás smazali???? 😠 😠

tlenka
2. feb 2010

ahojte.. tak som vas nejak docitala..
akte: ja viem, ze ked je prvy zubok, tak kupuje manze prsten
neviem co je zas s malou, ale doobeda nevedela zaspat a poobede tiez, cely den umrncana... dufam, ze nejdu dalsie zubky von, pozerala som, ale nic nevidno ani necitit

aktekram
2. feb 2010

maja: já taky hledala a September/září 2009 II. není ani v archivu (a nikde nepíšou že je zamčený) jen prostě stránku nelze otevřít. Našla jsem stranu 524, ale ta je někde ze srpna takže tam seznam miminek ještě není.

joodi
2. feb 2010

Ahoooj 🙂 tak jsme zpět, ale taťka je nemocnej a já se taky necítím 100% ☹ tak snad budeme brzo fit a Elenka nic nechytne...
Jsem zvědavá, dky se první zoubek vyklube u nás 🙂 Jinak mrkvička už taky proběhla, no moc nadšeně se netvářila ale papala statečně 😀 😅 Zrovna dneska jsem řešila, jak budu vařit další příkrmy - nechce se mi za ně dávat takový peníze 😒 Budete vařit větší množství a pak to zavařovat nebo mrazit??? Musím vymyslet strategii na ty miniporce 😀

jafnina
3. feb 2010

Dobré ráno, teda tady je nějak mrtvo.
joodi: já mám pár příkrmů koupených, ale třeba teď malýmu vařím sama. Zatím se to docela dá, vařím to pomalinku dopředu a jakmile se blíží doba jídla, tak to rychle rozmixuju a je to. No a vypadá to, jak když vařím pro trpaslíka. 🙂 Navíc jsem chtěla vyzkoušet, jak malýmu budou chutnat brambory a ty samotný nikde neseženu, tak mě to donutilo a Matýskovi samotný brymbory moc chutnají. No a až toho budeme mít vyzkoušenýho víc, tak se to dá hezky kombinovat. Někdy teda stejně dostane ze skleničky, ale o tom zavařování jsem taky přemýšlela. Přece jen vždy není čas na vaření.

macek28
3. feb 2010

Ahoj holky!Dnes jsou odřadila krabici věcí.Jsou tam i dupky,co měla Šarlotka třeba jen jednou na soběTed k příkrmům.Kupované příkrmy budu používat minimálně.Mám dvě sady doz s víčkem od Tommee Tippee,akorád je to jedna dávka pro normálního jedlíka.Uvařím mrkvičku v kojo vodě a rozmixuji a dám do doziček zamrazit.Potom uvařím další dávku už s bramborem a zas rozmixuji a vychladlé do mražáku.Dva dny dán jen mrkev,potom přidám i s bramborem a kombinuji než do zbaští.Potom přidám brokolici...atd.Takhle to budu praktikovat já.
Jinak se musím pochlubit.Hároška Šarlotka má nejdelší vlásek už skoro 8cm,možná trunfnem nejvlasatější miminko Milánka,byl i v telce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre