V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ivca08
11. nov 2009

ja myslim, ze pul stupne, aspon tak to rikali v nemocnici

kasenka228
11. nov 2009

ja taky myslim, diky...ty jo, nam v porodce nerekli dohromady nic

ivca08
11. nov 2009

ja taky nemyslim v porodce, ale na detskym, jak jsme tam ted byli se zapalem plic ☹

kasenka228
11. nov 2009

no jo, vlastne, promin...

ivca08
11. nov 2009

proc se omlouvas? neni duvod
Jinak v porodce me konkretne nerekli ale total nic, protoze jsme tam byli bez absolutniho ani naznaku problemu. Takze treba mamince, co s nama byla na pokoji vysvetlovali jak na zatvrdly prsa, co si ma koupit na prdiky atd. a nam nic. Proste kdyz jsme byli bezproblemovy, tak predpokladali, ze nam to vydrzi. Trochu demagogie, ja pak byla vydrena hned prvni tyden, kdyz mu doma zacalo tect z ocicek.

bibi78
11. nov 2009

kas, nam povedali, ze teplota babatka (cez ritku 😉) ma byt medzi 36,5 a 37,5°C.

maly konecne zaspal aj v postielke, tak varim,huraaaa! uz davno som nestihla nic poriadne okrem cestovin uvarit, ked doma nechce spat...

natali1401
autor
11. nov 2009

kde su foto z vasej stretavky? 😕

bibi78
11. nov 2009

ivca, prave to je na figu, ze nechcu dudel. obcas si ho vezme, ale iba na chvilocku a po minute, dvoch je vonku, ale vidim, ako ho ukludnuje, ked dudluje, aj by rychlejsie zaspal... potvora mala 😀

inak, neviete, co robi s babom cvikla? hrozne mam chut, ale nechcem, aby ho naduvalo 😒

natali, par stranok dalej dala kasenka link 😉

petrajurinova
11. nov 2009

Ahoj, tady se zase datluje 😅 . No tak jdu dočítat včerejšek a dnešek.

Mauik. Isa měla při narození rovné 4 kg. Takže přibrala za 7 týdnů 1,8 kg . Mám dojem, že tvoje Nela byla o něco menší, takže by snad ani neměla být takový valibuk jako Isa. 😉

Achal u nás jsou ty rozestupy mezi kojením různé. Dopoledne od těch sedmi se malá hlásí tak co 1,5 hodinky a pije tak po 5 minutách (to jsou tak ty 3 kojení). Pak přes poledne si dá pauzu okolo 4 hodin a pak saje tak čtvrt hodiny. A pak se zase hlásí co 1,5 hodiny a poslední kojení je kolem ocmé večer když ji ukládám a to dudlá i půl hodiny (ale pije tak těch 10 minut, pak už jenom žužlá a pomalu u toho usíná) a o další kojení se hlásí mezi druhou a čtvrtou ráno a potom mezi šestou a sedmou.

Kasen, co vím, tak když měříš teplotu v konečníku, tak se má odečítat půl stupně.

ivca08
11. nov 2009

bibi, napodobne, Proste mu ho nemuzu vnutit, pouziva misto nej prso a to usne hned, obcas zadudla a spinka. Uz jsem zkousela i fintu, ze mu na nej davam sab a ne na lzicku jako driv a stejne to plive. Az na neco prijdes, dej vedet.

petrajurinova
11. nov 2009

Jinak včera jsme vyzkoušeli při usínání kolotoč a je to super. Malou jsem nakojila, položila do postýlky, pustila ji kolotoč a ona koukala na světýlka a kňourat začala když se to přestalo točit, tak jsem jí kolotoč ještě dvakrát natahovala a pak krásně usnula a spinkala 7 hodin v kuse. 😵

bibnka
11. nov 2009

Ahoj, jen rychle info od dr.

Tomášek má 5,49 kg a 61 cm 😅 , je to náš malá žroutík. Horší je to s Robinkem. Všechno vyšetření si krásně nechal udělat a pak přišlo na kontrolu zraku. Krásně jí řekl všechny ty obrázky, ale když byl dál a zakryla jsem mu jedno oko, pořád mi tu ruku sundával a říkal, že to nevidí. takže jsme vyfásli doporučení na oční a vypadá to brýlečky ☹ . jsem z toho špatná, snad jsem mu ty oči nezkazila tím, jak od malička ležíme v knížkách.

Teď se jdu chystat ven, Tomášek pořádně ještě nepsal a je protivka. takže kočárek to jistí. A stejně tady pořád vrtají.

Veřer dočtu.

lynn77
11. nov 2009

koukam, ze mame vsichni nejake zrouty 😉 Laura mela ve 2 mesicich 5,28 kg 😕 😅 , delku nevim, doktorka nevericne kouka, ze je jen kojena..... 😀

bibi78
11. nov 2009

Dominik v 2 mesiacoch a 1 tyzdni - 5,65 kg a 61 cm a tiez len kojo. lameme rekordy 😀 😉

majamisutka
11. nov 2009

Náš Dominik ve 2 měsících: 5,75g a 61,5 cm ,plně kojený 😀

natali1401
autor
11. nov 2009

ake dlhe deti mate 😀 😕

veronika2108
11. nov 2009

Ahojte,
pozrite si tuto stranku, co sa tyka zelenej stolice, mozno pomoze: http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=st... a takisto zelena stolica moze byt, ked matka dietata zje jedlo s vysokym obsahom zeleza,ako napr. hovazdie maso a zelenina ako hrasok, brokolica.... vsetko co je zelene 😉

pospecka
11. nov 2009

😀 😀 😀 tak my máme ve třech měsících: 5,37kg a 60cm. 😀 😀 😀
Jinak právě jsme se vrátili z plavání a Zdenda se tam krááásně vyprděl. 😀 😀 😀 Byl tam nejmenší miminko a furt se někdo rozplýval jak je malinkej a jak ty děti rostou. 🙂

emamamamu
11. nov 2009

ahoj holky, vratila se mi moje milovana holcicka zpatky ale za jakou cenu, totalne me na masazich posrala, kalhoty, ponozky, koberec, matraci, plinku, deku, podlozku, dve bodycka..😀 tak jsme polovin masazi prouklizela...😀
a ma 4400g🙂

filkova
11. nov 2009

Ahojky ve spolek,tak jsem tak nějak dočetla a pokusím se něco napsat i já. My jdeme na KO zítra v 9 týdnech,tak jsem zvědavá kolik ta naše Terka bude vážit,ale v 6týdnech měla 5,20,tak čekám že by to mohlo být kolem 6kg,když od posledního vážení uběhly 3 týdny.Jinak jsem si ji měřila doma sama a má cca 62cm,no je to kus ženský.Nevím proč,ale doktorka děti neměří,prý se to nemá,protože je to nějaká nová studie,že se dětem nemají natahovat nožičky kvůli kloubům,no jsem z toho jelen,ale já si ji stejně doma měřím sama 😉
Jinak mě v neděli onemosněla 4,5letá Elinka -dostala horečku 39,5 přesně vpoledne,tak jsme s ní jeli k doktorce, pozvala nás k sobě domů a malá vyfasovala antibiotika - má angínu,teď to prý hodně řádí. Ale už je dobrá,zítra jde i ona na KO s močí,tak snad to už bude dobrý.
Co se týče režimu,tak u nás snad už nějaký je.Malá vstává tak kolem 7:00,nají se,přebalí,převleče,kouká a řehtá se a pak kolem 9:00 usne tak do 12, pak repete - jídlo přebalení,pokec s mamou a zase spánek,ten je tak od 15:00 do pěti a pak už je trošku nevrlá,večer usíná většinou mezi osmou a devátou a poprvé vstává ve tři ráno a pak zase až v těch půl sedmý,a tak to u nás funguje už alespoň týden,tak snad nám to tak i zůstane.

lynn77
11. nov 2009

emo, pospec, tak aspon nekdo ma malinkata miminecka..... ja bych chtela taky, protoze nechapu kam se ta holcicka, ktera se mi narodila s 2,9kg, podela 😉

emo, si chtela, aby kakala, tak kakala 😀

emamamamu
11. nov 2009

lynn no vsak ja jsme rada, jsem nevedela, jestli se mam driv smat, nebo uklizet...😀 to bylo neco...😀

filkova
11. nov 2009

K tomu kadění,naše malá kadí tak 6krát denně a nevím jestli už je tak vyčůraná,ale vždycky do nový plínky,hned co ji přebalím tak už je to tam,takže u nás je spotřeba plín krát 2.To zelený kadění je normální,Terezka má taky někdy nazelenalý bobo,ale pamatuju si že když byla mimčo Eliška,tak kadila zeleně poměrně často a doktorka mě říkala že je to normál,že jsou to přebytky mlíka co už nestrávila,tak to vylezlo takhle zelený.

kasenka228
11. nov 2009

emo, a to ti ji vazila doktorce? Co s tou UM? Zase ti ji nutila?

emamamamu
11. nov 2009

kasenko vazila doktorka no, uz nenutila, protoze rikala, ze dost pribrala, ze vypada dobre a spokojene...no a pak se doma pokadila...juuuuuu a pak zase a zase.....no a zkousim, jestli nema tu alergii no...☹
a naucila jsem se dneska masaze na brisko, pak ukazu..!
zase letim, tak papap

kasenka228
11. nov 2009

jo tak super, to se nam bude hodit 🙂

mauik83
11. nov 2009

uka uka, my chcem taky vědět! 😨

wwcko
11. nov 2009

Baby vsimli ste si ze babatka nemrkaju? 🙂

Ema tak to ste o lekciu popredu, my sme zatial len na nochach, brusko az v utorok 🙂

kasenka228
11. nov 2009

ww, jo, vsimla jsem si...divne, ze?

petrajurinova
11. nov 2009

Bibn, možná jenom Robinkovi vadilo že má zakryté oko. Basťulovi zrak nevyšetřli,protože odmítal spoklupracovat - jak mu sestřička ukazovala na obrázky, tak se chytil za pusu a odmítal říct co vidí. Takže jsme dostali papíry s takovýma těma různě otočenýma ečkama, že máme doma natrénovat aby ukazoval do které strany směřujou nožičky a v lednu se to bude zkoušet znova.

Tak koukám, že je opravdu naše Isa nejtlustší 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre