V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

marketka.27
27. nov 2009

Ahoj bibnko🙂
rping, nás je úplně fuk, jaké má plenky. Původně jsem jí dávala přes den doma látkové a na noc a na procházky pampersky. Když jsem zjistila, že jí tak strašně vadí, že si cvrkne, začala jsem i doma dávat pampersky. Efekt nula. Prostě řve, i když je plínka úplně suchá. Zkrátka si čurne a už v ten moment se hlásí o přebalení. No a vzhledem k tomu, že z jednorázovek mívá červený zadeček, tak ji - když to jde, dávám raději do bavlny.

marketka.27
27. nov 2009

Bryndák a karafiát ... 😕 ... holky já chci ty křtinyyyyyyyy ... jak mám toho mého chlapa zlomit.

bibnka
27. nov 2009

Petruš, souhlasím s tebou. Mně taky říkala tchýně, že mám Robinka posazovat hned jak se naučí sedět. Mám takovou známou, malá byla bez plín už ve 20 měsících, ale teď kolem 3 roku se zase začala počůrávat. Tak nevím.

petrajurinova
27. nov 2009

Markétko a ty i manžel jste pokřtění? Sestřence farář odmítl pokřtít holky, protože její manžel pokřtěný není.

marketka.27
27. nov 2009

Petři, já jsem se ptala a prý stačí, když jsem pokřtěná já. Můj manžel je pohan😉 No ale můj vzácný muž prohlásil, že když se mi podaří zařídit křitny na Sv. Hostýně, tak do toho jde. A tam se obávám, že nám křitny neudělají, když oba pokřtění nejsme, tak nevím. Mám číslo na šéfa baziliky, ale chybí mi odvaha mu zavolat a požádat ho o schválení🙂

petrajurinova
27. nov 2009

Bibn, Bastík byl bez plíp od 23 měsíců, ale to bylo jeho rozhodnutí, prostě pár dní strávil s holčičkama od sestřenky které obě chodily na nočník a po návratu domů, prostě začal vřískat, že plínku nechce a že má nočník a prostě ze dne na den ten přechod perfektně zvládl. Asi týden jsme používali takové ty tréninkové plíny - co se oblíkají jak spodní prádlo a když celý týden zůstávaly suché, tak jsem je zrušila a v pohodě. Musel k tomu prostě sám dospět.

marketka.27
27. nov 2009

Jo a k těm plínkám. Loni měla malá neteř 1,5 roku, když se dožadovala jít na záchod (vidí to u staršího brášky) a švagrová ji přesvědčovala, ať to pustí do plínky. Tak nevím, ale to už bych jí asi pomohla se vyčůrat jako "velká", ne?

petrajurinova
27. nov 2009

A vy byste jeli kvůli křtin až na Hostýn? On ten chrám je nádherný, ale je to hoooodně z ruky kvůli tomu aby děcku farář pokropil hlavu svěcenou vodou. 😅 Bohoslužby i svatby se tam dělají, tak křtiny by snad taky zvládli.

petrajurinova
27. nov 2009

Market, když něco chce dítě dělat z vlastní vůle, má se v tom podporovat. Aspoň podle mého názoru.

marketka.27
27. nov 2009

My jsme tam dost často, máme k tomu místu silný vztah. Křtiny se tam dělají, to už jsem zjišťovala, ale obávám se, že nejsme dostatečně kvalitní křesťané 😀 😀 😀

marketka.27
27. nov 2009

Holky, co miminkovské sáňky? Už někdo řešíte?

rpinguin
27. nov 2009

market a co to tie sanky su? 🙂
U nas sme tiez pol na pol, muz nepokrsteny, ja ano a presadila som sa. Maxik krsteny je, teraz sice zacal vymyslat, ze Matilda nemusi, ze nech je to vyrovnane.....nic nebude, este ho spracujem. Ved ked nie je veriaci, tak mu to moze byt predsa sumi fuk, no nie?
No ja by som tam zavolala, ked sa vam to tak paci, ale ved od coho sme zenske, neboj, krstiny budu 😵

Peta, Bib. a prezradte mi, preco sa tam tie zensky u nas a aj v CZ. tak s tym nocnikovanim plasia? To chcu akoze setrit na plienkach?
Ja sa ani nestresujem, len to uz akosi nemozem citat, potom to predsa precitam a si pomyslim, ze nieco nerobim dobre, ked vsetci sa tak snazia a ja nie.....a pritom v kutiku duse viem, ze robim vsetko spravne 😉

rpinguin
27. nov 2009

jaaaj, no vam sa to tam zide, u nas ked zasnezi, tak na den, urobim fotky a je po snehu 😀 , teraz tu mame 12°C 🙂 , ale si myslim, ze to bude drahy spas, ze? No uz mam kriky na balkone 🙂

marketka.27
27. nov 2009

No neboj, kdybych to měla platit, tak do toho taky nejdu 😉 Ale stala se změna a tcháni otočili. A najednou zahrnují Karinku dárky ... A zas taková hrůza to není, cca 90 - 100 EUR Spíš teď zvažuju, jestli je chceme, nebo jestli mají koupit normální dřevěné na příští zimu. Jsme každý víkend někde na horách, tak kočárek moc neužijeme.
Jinak tady je teď taky jaro 🙂

petrajurinova
27. nov 2009

Market, já bych se asi bála, že mi z toho bude mimčo sjíždět, krom toho jednoduchého pásku tam není žádné jištění a navíc, letos v zimě ještě naše miminka nebudou sedět a tohle na mě působí že pro ležící dítě není. Řekla bych, že je to tak pro děti, které se narodily letos na jaře.

Rping., ono to spěchání s nočníkem podporujou babičky - v 70. a 80. letech bylo ve východním bloku běžné a doktorama podporované, že se děti začínaly učit na nočník hned když se udržely v sedě - někdy kolem 8. až 9. měsíce. A české maminky hodně dají na doporučení svých matek, i když se tomu navenek brání.

majamisutka
27. nov 2009

market, jak s miminikem na procházku na hory, když bude sníh? Na sáňky jsou ještě malý.

marketka.27
27. nov 2009

Do těch sání by měla jít upevnit autosedačka. No nevím, jestli je chceme 🙂 Ale když jsem je objevila, tak jsem je chtěla strašně moc 😀

majamisutka
27. nov 2009

Ale aby bylo mimčo v autosadačce po celou dlouho procházku, to není zdravé. To bych ho v tom nenechala.

majamisutka
27. nov 2009

market, pro Karinku až bude větší 🙂 : http://www.skibi.cz/kluzak-hamax-sno-flower-09-... 🙂

marketka.27
27. nov 2009

majamisutka a na jak dlouho si myslíš, že se dá v mraze vyrazit s mimčem na procházku 😉? No na túru s ní fakt ještě letos v zimě nepůjdeme 😀
I když loni v zimě jsme na Lysé potkali dva šílence, kteří nesli na zádech nějaký divný pytel a v chatě jsme s nimi shodou okolností seděli u stolu a oni z toho pytle vybalili miminko ... tak to jsem byla celkem v šoku, mráz jak blázen, tři metry sněhu ... ne, tak to fakt provozovat s naší holčičkou nebudeme 😲

marketka.27
27. nov 2009

pěkné 🙂, ale to fakt až za dlouho 😉

majamisutka
27. nov 2009

tak jasný, že v mrazu ne.

majamisutka
27. nov 2009

Letos stejně žádná zima nebude 😀

marketka.27
27. nov 2009

No něco vymyslet musíme, teď jsme byli na Pustevnách a ve sněhu se s kočárkem strašně nadřem.

majamisutka
27. nov 2009

tak lyže na kočárek 🙂

marketka.27
27. nov 2009

Jo, to jsem loni taky viděla v akci, musíme to nastudovat😉, nevím, jak to funguje, ae vypadalo to, že mají vyměněný celý podvozek.

majamisutka
27. nov 2009

fakt? kočárek na lyžích? jeee 🙂

marketka.27
27. nov 2009

jj, normální korbička a tři lyže. Jenže tehdy jsem ještě nebyla těhotná, tak jsem to moc nesledovala.
Nejlepší by bylo něco takového http://www.riksa.cz/voziky-prodej/doplnky-k-voz..., ale to vyjde docela draho, i když taťka to chce za každou cenu pořídit za kolo. Tohle se tahá ne běžkách nebo tlačí jako kočárek.

marketka.27
27. nov 2009

Ten ski set nebo saňo set

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre