V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
28. dec 2009

a Domči brababička říkala, že je to pěkný nosítko, že to zná, že viděla už hodně miminek se takhle nosit 🙂

mauik83
28. dec 2009

Ahoj, poradíte mi, jak se používá ten sterilizátor do mikrovlnky? Jen dovnitř naskládat lahvičky (můžu i skleněné od přesnídávky?) a nalejt vodu? Kolik vody a kolik minut (jakej výkon MT?)??? Díkes...

Jinak jsme zjistili, že Nela měla asi prdy ze salátu (4 dny žeru salát 😅 / 4 dny má prdy), tak celej dnešní den ji krmíme z lahve zamraženým mlíkem a já odstříkávám a vylejvám... 😠

teď v postýlce nadává, že nechce spát, aspoň že ne od prdíků 😲 chvíli ji nechám vyplakat, pže už začíná vymrzovat schválně, radši by čučela na TV... 😠 teď stichla, jdu se mrknout.

Katwind - já krmím z lahvičky, když potřebuju jít pryč a v pohodě - mám Avent a savičku pořád č. 1 😅 nějak to neřešim, když je to občas... (dneska teda celej den)

posp - tak super, snad ti tam ten kousek kořene nebude dělat neplechu...

Jinak přesně jak tu někdo psal - jakmile sundám plínu, v tu ránu je na boku a není možný ji pořádně přebalit... rukama mydlí před sebe (do strany, kam je natočená), až se jí podaří si tam vzít plínu - Karel říká, že si chce vybrat sama, jakou chce nosit... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 přebalování na mrtvici... 😝

emamamamu
28. dec 2009

maui mas zazracne diite, ve trech mesicich si zada telku 😉 😀 😀 😀 nebo mozna te spis chce mit u sebe, i kdyz ty bys rada tu telku? 😀 😀

u nas je poooradny snih a mraz, neco pro Dorku, furt trajdame venku...🙂 ona spokojena a ja premrzla..😅
mam nejak hodne mlika z toho cukrovi a ji to stejne nestaci...☹
tak ja uz nevim, to kojeni me furt stve, furt je problem 🙄

dneska jsem se s ni sla projit v satku, abych nemusela pro kocar do auta a ta koza bavila cely Trinec..😅😀
a na socce jsou taky pekne telata....kdyz jsem zadala o porodne, tak mi dala pani ty papiry, ze to mam vyplnit a po svatcich prinest, ja je zapomnela doma a dneska mi pani rikala, ze od noveho roku budou nove tiskopisy, ze si mam zajit az po pulce ledna, ze ted by mi to stejne vratily..no kdybych to mela potvrzene z toho uradu, co jste rikaly, tak bych ji asi omlatila tu slozku o hlavu😅

majamisutka
28. dec 2009

mauik měla bys to mít napsané v návodu 😉

co máš za sterilizátor?
já mam avent: dávám asi 200ml (podle oka) a na 3,5 minuty
ale záleží na výkonu mikrovlnky

Domča má zánět oka ☹ , kapala jsem mu tam mateřský mlíko a dneska jsem s ním raději byla u dr a dala mi na to ještě nějaké kapky.
Snad to bude dobrý a nebudeme muset na sondáž.

mauik83
28. dec 2009

emo - já na TV seru, ale po 4 dnech brekotu jsem docela vyřízená... ještě že měl Karel dovču... už spokojeně chrupká - Nela 😉 jak Dorka v šátku bavila okolí? 😕

majo - no já k tomu návod nemám, mám ho po švagrový... je to CHicco... Snad se vám to očičko brzo uzdraví... co vám dala dr. za kapky??? Já kapala Ophtalmoseptonex a nic moc, spíš pak zabralo to MM 😉

majamisutka
28. dec 2009

Nela to taky měla? a jak dlouho to trvalo?

máme antibiotikové kapky Fucithalmic

emamamamu
28. dec 2009

maui to si po trech mesicich zvyknes...😀
a neni hladova? ja fnukala, ze Dorka je tri tydny urvana jak tur a prisla jsem na to proc...😅
a bavila je tim, ze mela na hlave usanku a cumela okolo a na vsechny se smala, navic tady je male mesto a dite v satku evidentne videli poprve 😀 😀 😀

mauik83
28. dec 2009

jj, měla, začlo to asi týden nebo dva, co jsme přišli z porodnice (možná 3 týdny potom), začla jsem kapat ten OS a bylo to lepší, ale ne moc, pak mi dr. mailem poradila kapat MM při každým kojení (klidně do obou očí, i do zdravýho) a to se teda lepšilo hrozně rychle!!! 😉 Ty kapky jsem hned uplně vysadila a za cca 3 až 4 dny to měla dobrý! 😉 Zkus to! uvidíš, kapej mu to co nejčastěji, dle dr. tam je stonásobek léčivé látky a jsou to látky tělu vlastní, žádná chemie a tak... 😉

pospecka
28. dec 2009

ema: jestli si spíš neříkali, taková velká holka a hraje si s panenkama, když Tě viděli s chou chou. 😀 😀 😀
maja: a řekla Ti mudr. z čeho to má? Já jsem si jednou uhnala zánět spojivek, to byl masakr. Fuj. Koupili jsme nový auto http://www.channel4.com/4car/media/100-greatest... a já jsem se proháněla s otevřenou střechou i okýnkama. Ráno jsem myslela,že zešílím.

emamamamu
28. dec 2009

posp a i s tim zanetem ses u nej vyfotila, co? 😀 😀 😀

majamisutka
28. dec 2009

nevim z čeho, mamka mi říkala, že ho asi něco ofouklo.

majamisutka
28. dec 2009

ach jo, je mi ho tak líto, chuděrka malej ☹

pospecka
28. dec 2009

ema: ale sluší mi to, že? 😀 😀 😀
maja: to bude dobrý, neboj. 🙂
Tak jsem se těšila jak vyperu Beco a zítra otestuju a prd. Zapoměla jsem si prášek na praní v autě a už se mi tam nechce. 😅
Přišlo to stromečkový a je to teda mazec. Zkoušela jsem si to oblíct a připadala jsem si jak horolezec se všema těma popruhama. 😀 Je to nějakej původní model, protože nemá kapucku na zip, ale na popruh a ta kapsa na novoše je napevno našitá. Tak jsem zvědavá až tam bud soukat Zdendu. 😀 Uvidím jaký bude to druhý a pak půjde jedno do světa. 😀 Je to sice starší model, ale asoň s ním nikoho nepotkám a není tak šíleně BIO. 🙂

emamamamu
28. dec 2009

posp hezke saty...😀
zdendik uz na novo volzku asi nebude, ne?
ty bio matko😅
bio jsou banany😅

emamamamu
28. dec 2009

a ja vubec nevim, jake se stromama 😕 😅

pospecka
28. dec 2009

ema: to máš z toho, že nedočítáš. 😀 NO koupila jsem si dvě Beca a jedno je se stromečkem. 😀
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

mauik83
28. dec 2009

posp - jsem zrovna chtěla napsat, že ti to v těch puntíkatých šatech sekne 😀

brou 🙂

emamamamu
28. dec 2009

posp vsak co potrebuju, to se dozvim posleze...😀
hele ale tys psala, ze zdendulinovi nejak tvoje mliko nestaci?

pospecka
28. dec 2009

mauik: dík. 😀 😀 😀 Dneska bez kobry? To je pan Mauik mimo domov. 😀 😀 😀

pospecka
28. dec 2009

ema:zatím nic než mlíko neměl, ale nestačí mu moje kozenky, tak mu dávám nášup večer před spaním z mražáku jinak mi nechce spát a už tam mám jen dva pytlíky po 160ml, tak asi bude už muset dostat něco jinýho,tak přemýšlím jestli UM nebo už mu dát nějaký to jídlo (mrkev, banán, bramboru, ...)

emamamamu
28. dec 2009

pospi no mala mi rvala jak tur..a ja debil zjistila, ze hlady..ale ja byla fakt tri tydny uz uplne zoufala.. 🙄 🙄 tak ted nevim, jestli fanaticky verit tomu, ze ji proste moje mliko musi stacit, nebo vzit rozum do hrsti....
ale proste po kojeni mi rve dokud ji nedam jeste najist...ale ja ji dam i obe prsa a nestaci, tak nevim☹ koji se porad po hodce a pul i v noci, tak spurt to asi neni... 😔

pospecka
28. dec 2009
https://www.youtube.com/watch?v=5AfTl5Vg73A


to je pecka. Na to jsem trsala na ZŠ. Snad je tu ještě nějaká pamětnice. 😀 Ema ty´s ještě tahala kačera. Znáš to? 😀

emamamamu
28. dec 2009

v rytmu lambady jsem protancila dele detsvvi hele..😀 mela jsem i sukni ala lambada😀

pospecka
28. dec 2009

ema: já přes den jen kojím obě prsa, ale večer Zdenda po uložení do postýlky řve jak tur, tak mu dávám prostě ještě cca 60-80ml ze zásob a pak usne a spí do rána. Usíná mezi 21 a 22:30 jak kdy a spí tak do 6-7hod. U nás je řev jen před brknutím a řev s pláčem je jasnej hlad. Já to nechci lámat přes koleno a násilím kojit do 6měsíců. Říkám si, že i těch našich 4,5měsíců jen na mlíku je krásnejch a než aby měl hlad, tak prostě přikrmím. Ale se.e mě, že Zdeňula přibírá na horní hranici (takže víc než by musel) a přitom je hladovej. Budu bojovat, ale rok 2010 asi zahájíme už příkrmem. Nejdřív asi nutroš nebo Bebu (Beba je mi sympatičtější, že je on Nestle). Fakt nevím co s tím. Teď se mlátím o hlavy, že jsem si neudělala větší zásoby do mražáku, přiště až bude baby, tak vyhážu jídlo a zaplním mražák mlíkem. 😀

marketka.27
28. dec 2009

Ahoj, tady to teda jede po Vánocích🙂
Emo a malá ti pije UM? U nás máme otevřené krabice: Sunar 1, Bebilon (polský Nutrilon) 1, France Lait 1 a nechce z toho nic. Dnes jsem hladový řev zkoušela utišit mým mlíkem z mražáku které doposud pila bez problémů a nechce ani to. Prso, prso, prso a vzteká se, že nic neteče. Usnula chudinka z pláče. Nad ránem se bude vztekat, že zase teče moc ☹

Pospec, ty na ZŠ, ale já už na SŠ 😕 😕 😕

pospecka
28. dec 2009

ema: a máš foto v sukni Lambada? 😀

pospecka
28. dec 2009

marketka: nespletla ses??? Co seš za ročník? 😅

pospecka
28. dec 2009
https://www.youtube.com/watch?v=aFd5Cci_pE4


https://www.youtube.com/watch?v=KH5DSoQ4wvU


A moje nejmilovanější: 😀

https://www.youtube.com/watch?v=_olk-R3KYUc

sakra to byla doba. Za chvilku to budou hrát na Oldies Disco. 😅 😅 😅

pospecka
28. dec 2009

market: ty SŠ, já ZŠ a Ema MŠ. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre