V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

aktekram
30. dec 2009

Emusko: a odsávat nejde???

emamamamu
30. dec 2009

no kasenko to bych ji mohla vysvetlovat donekonecna, ze nic jineho nedostane.....rve jak kdybych ji zabijela, flaska je mensi zlo...nejhorsi je, ze je fakt spokojena☹ pripadam si, jako kdybych ji strkala palec do zadku, nebo ji verejne ponizovala pred lidma na namesti.....ja asi nebudu ani chodit ven, jestli skoncime na flasce☹
akte odsta to vubec nejde...☹

rpinguin
30. dec 2009

maja, urob ako ti hovori tvoj pocit, ale radsej ostan s nim doma, coskoro bude ok.
market, nevadi, aspon budete mat romantiku v hotilku 😉
emus, no neva, ty si aj tak robila vsetko preto, aby sa to rozbehlo. Su horsie pripady ako mat malo mlieka. 😉

rpinguin
30. dec 2009

ema, inac, ja mam skor taky pocit, tie zenske, ktore davaju flasku si myslia, ze su coolovejsie....tak budes aj ty 😝

emamamamu
30. dec 2009

to nevim co je n tom cool, ze zenska neni schopna nakrmit svoje dite...

rpinguin
30. dec 2009

no tiez nechapem, ja som zensku kojacu na verejnosti asi ani nevidela, to len ja vzdy 🙂 a zasa v severskch krajinach vo Svedsku a Norsku som to videla na kazdom kroku a v kazdom lokali, takze asi rozdielnost mentalit 😕

pospecka
30. dec 2009

Ahoj kočky,
rping: napsala jsem na ebay, že se cítím tou máňou poškozená, že si chci stěžovat a že si myslím, že jsem v právu, tak jsem zvědavá. 😀
ema: dneska jsem dostala novou Maminku a píšou tam, že miminko někdy odmítá prso proto, že se maminka něčím navoněla a jemu to smrdí. Nemyla sis kozenky nějakým mýdlem? 😅

emamamamu
30. dec 2009

ne, nemyla jsem se od 16/9)))))))))

rpinguin
30. dec 2009

pospec no drzim palce, hadam nieco vyriesis. Ja som raz vydrazila maxi cosi za 1€ a ten typek mi potom napisal, ze nevedel, ale ze manzelka ho predala kamoske a jemu nepovedala hahhahhah, som mu to nezozrala, si myslel, ze zarobi viac. Tak som zavolala na ebay a sancu nemala ziadnu, ze ho mam len zle ohodnotit 😠

rpinguin
30. dec 2009

no ja sa myjem FAckom a na to hodim moju Chanel Mademoiselle a Matilda pije furt 😀 nech si zvyka na mamku 🙂

pospecka
30. dec 2009

rping: no jo, ale ona se dopustila podvodu. Z mýho pohledu. A náhodu jeden týper prodával na ebay jachtu v hodnotě 14tisíc eur a prodala se za 35eur a on ji nechtěl dát, kupující se obrátil na soud a vyhrál a týpek musel tu jachut prodat za těch 35eur. 😀
ema: je mi jasný, že se meješ, ale kojící matka by si neměla prsa mýt žádným parfemovaným mýdlem, sprcháčem a tak. Tomu miminku to může smrdět. A když bojkotuje večer, tak předpokládám, že večer se sprchuješ, tak to může být ten problém. Neříkám, že je. Nebo jeslti se nemažeš nějakým krémem. 😅 Snažím se pomoc nebuď vošklivá. 😠

emamamamu
30. dec 2009

posp ona bojkotuje cely den, v noci ne, protoze jsou prsa dost plne....🙂 a sprchacem se myju od porodu a nevadilo ji to🙂

rpinguin
30. dec 2009

Pospec, no to mas pravdu, ono sa ake nie vzdy kazdemu chce sudit. Potom informuj, co ti napisali.
A

pospecka
30. dec 2009

ivca&maja: díky za fotky. 🙂
ema: nemáš nějakej kontakt Beco do USA? Chtěla bych se na něco zeptat. 😎

emamamamu
30. dec 2009

posp nemam, koukni na www.becobabycarrier.com 🙂

pospecka
30. dec 2009

ema: aha, no tak škoda, že jsme to nevyřešily. ☹ Hele a jakou máš flašku a dudel??? My flaškujem Aventem jedničkou (má jen jednu dírku, tak se musí malej snažit a zatím mu to asi nepřipadne lehčí než prso. Viděla jsem, že má Dorka hodně dudlíků. Jsou všechny stejný? Má je od začátku? To by taky mohlo kazit techniku sání, zvlášť jestli má každej jiný dudladlo a jak je zvyklá dudlat nějakým způsobem dudel, tak pak zkouší prso a neteče jí to, tak nechce. Kdyby Ti ty dotazy vadily, tak mě pošli do pr... já jen přemýšlím jak Ti pomoct.

lovelygirl
30. dec 2009

Ahoj všem, našla jsem tuhle diskusi a jestli můžu, ráda bych se připojila 🙂 Moje malá Esterka se narodila 10. září..
A hned bych nabídla řešení.. my měly taky problém s očičkama.. ten zánět je proto, že jsou ucpané slzné kanálky.. nejlepší je několikrát denně je jakoby protlačit, prostě zatlačit na místo mezi nosem a okem, jde to i cítit.. asi 10krát zatlačit desetkrát denně.. jedno oko jsme takhle spravily.. druhé ne. Nejdřív jsme dostaly opthalmo septonex, nezabral, teď máme úžasné kapičky a oko bylo do dvou dnů v pořádku 🙂

majamisutka
30. dec 2009

nebo Dorce přijde lehčí pít z flašky a je líná pít z prsa? Třeba jí to mate..

pospecka
30. dec 2009

ema: chtěla bych z nich vytáhnout nějakou tabulku jako, že
Beco modely roku 2007 jsou Pepina, Karel, Tonda, Franta
Beco modely roku 2008 jsou Alík, Hugo, Arnošt, Filip
Beco modely roku 2009 jsou Helmut, Adam, Zdenda, ... a v čem se liší. To puntíkatý Beco je snad z doby před kristem. Vůbec nemá ten pruh mezi kozy, ani ty přesky na ramenách. No vůbec neutuším jak do toho Zdendu nainstalovat. 😅

emamamamu
30. dec 2009

posp jasne, ze nevadi..jsem rada, protoze kolikrat me samotnou neco proste nenapadne, takhle me treba neco trkne..
ma hodne dudliku, ale od porodnice pouziva jeden jediny....zadny jiny nechce...
flasku mame ted Avent (at jdou aventaci do riti 🙄 ) a prozirave jsem vzala jednicku, at se musi snazit...jinak mame doma Tommee Tippee a tu si nemuzu vynachvalit..bohuzel jsme je zapomeli doma a tuhle meli jedinou na Stepana v Tescu vecer....
jedine co me jeste drzi nad vodou je, ze to je treba jen spurt a prejde to....ale kojim ji porad stejne...i teda to um chce max po dvou hodkach....takze asi zas tooooolik nezasyti..? 😕
tak vlastne ani nevim, jestli fakt spurt, nebo co...

pospecka
30. dec 2009

ahoj lovely girl, jasně že můžeš, ale počítej s tím, že Ti co nevidět adminy smažou profilovou fotku. Musí tam být tvoje reálná, nesmí být pes, prcek, atd. 🙂

majamisutka
30. dec 2009

lovely, díky 🙂 jaký máte ty kapičky? Jinak masáž očíček taky dělám.

lovelygirl
30. dec 2009

Ema: a jak dlouho už to trvá? Mně se to stalo taky, ale trvalo to chvíli, snad jen jeden dva dny.. a přičítala jsem to tomu, že jsem měla něco jako slabou menses, prý se pak mění chuť mlíka..

majamisutka
30. dec 2009

emo a jak dlouho to trvá?

emamamamu
30. dec 2009

posp muzu se na to zeptat, ale bude to asi docela dlouho trvat, Filip napise tomu kamosovi, on segre, segra jemu...ale bude to z prvni ruky, pac ona to zalozila, takze to bude stoprocentne spravna odpoved😀

lovelygirl
30. dec 2009

Tak já tam šoupnu jinou 🙂
Maja: jmenuje se to Tobrex, úplně malé balení a pro nás zázrak, já když jsem ji viděla, jak to oko ani nemůže otevřít, celé žluté a slepené, hrůza ☹

emamamamu
30. dec 2009

no MS jsem mela..ona rvala docela dlouho...rekla bych tak? Tri- ctyri tydny (sama nevim, to hrozne leti..proste fakt nevim..☹)...tak jsem jen tak ze srandy zkusila UM a cele dve hodiny byla klidna, vysmata, upovidana...tak jsem zase kojila...a zase rvala, takze UM a zase klidna, vysmata....tak mi to zaclo hlodat mozek....no a nez jsem se z toho vzpamatovala, tak uz se u kozy vzteka a nechce se prisat...jedine kdyz je fakt jak balon.... MS jsem mela, tu vystridala chripka a nakonec nejaka strevni viroza...takze jsem moc nejedla, nebylo mliko..vsechno se se vsim seslo a jsem tam, kde jsem..☹

pospecka
30. dec 2009

ema: my jsme s avent spokojení, ale flaškujem jen večer, vyjímečně přes den. Máš možnost po "každým" kojení odstříkat mlíko? Třeba i jen 5ml. Pokud si to dobře pamatuju, tak z flašky krmíš Nutrošem nebo prostě UM, tak třeba jí to prostě zachutnalo, tak že bys se pokusila za den dva udělat z tech odstříkanejch trošek zásobu, abys mohla při hysteráku strčit flašku MM, jak by se na to tvářila. Viděla bys jestli to může být i tou chutí. Ale když z balónů pije a jinak ne, tak bych to tipla na tu techniku sání. Jakej je podle tebe rozdíl mezi Tomme Tipee a Avent? Proč radši TT? A co na to Dorka? Je jí to jedno která flaška?

emamamamu
30. dec 2009

Dorce je to jedno, ta si zuzlala dneska i posranou plinku, nez jsem si toho vsimla, malem vsechno snedla..😀
u TT se musi silene snazit, a vypada to jak koza, ma to i stejny cudlik...aventka je proste flaska a navic to i z jednicky dudle tece samo...
odstrikane mam doma, asi padesatku, ted tady nemam ani odsavacku... 😒

macek28
30. dec 2009

Ahoj holky a mimoušci!Nějak Vás flinkám,co?Emuško,mám podobný problém.Denně si říkám,že se rozkojím a prdlačky.Piji meltu,kojo čaj,homeo tabletky a připadá mi,že je mlíka ještě mín.Šarlotka nedudákuje a tahat ne a ne.Ještě mám další problém,leží jak placka a nehodlá pást.Jen jak je na břichu pláč a řev jde do hysteráku.Po NR budem asi chodit na rehabilitaci.Takže zatím tak u nás.Jediná rada,říkat si,zítra bude líp a vše OK. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre