V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

pospecka
1. jan 2010

ema: a jak to teda děláš? Dáš k prsu a ona se ani nechytne a tak flaška? To je při každým kojení? Jak často kojíš?

emamamamu
1. jan 2010

lovely zatim jen s annag..nechtela jsem nikomu volat pres svatky... 😒 navic jsem koukala k annag do alba a prijde mi, ze se D. i spatne prisava..ale kdysi mi laktacni rikala, ze se prisava perfektne, nevim, jestli se to zmenilo, nebo uz mi umira mozek😀
a pres den ted spi dobre, sama usne, spi i hodku ("kdysi" uspavani na mici a pulhodinovy spanek...)..
maui dik 😅

aktekram
1. jan 2010

Mauik: naušnice máme píchnuté 29.12., byli jsme na ORL (naše pediatrička to nedělá), proběhlo to až neskutečně v pohodě, plakala jen když ji drželi pevně hlavičku, po píchnutí chviličku tekla krev dostali jsme navlhčený čtverečky, pevně přiložili a schovali pod čepici. Doma jsem pak vyslíkla, vyčistila lihem, chvilka pláče, protože to štípalo. Mažeme opthaframikoinem (nebo tak nějak) 2-3x denně po dobu 5 dní. Nemá to ani červené, hodně jí naušnicemi hýbu, jako kdyby protahuju tam a zpátky. Teď už si ani nevzpomene, že něco v uších má. Zatím jsme bez hnisu, vyčkávala jsem s koupáním, dnes jsme koupali poprvé, tak jsem zvědavá. Snad to bude v pořádku

emamamamu
1. jan 2010

pospi kdyz jsou plne, tak se chytne, ale treba do pul hodky uz zase breci, protoze toho asi nevycucla moc..nekdy se neprisaje vubec a zacne rvat, kdyz ma cecek v puse...

a my jdem na nausnice tento mesic...uf, se bojim😀

lovelygirl
1. jan 2010

Emo, já se ptala proto, že nejvíc mlíka se tvoří ve spánku, tak bys mohla zkusit spát s ní.. 🙂 ono se to přisátí může změnit, já to měla v porodnici prý taky v pořádku, ale doma jsem pak zjistila, že to úplně dobré není.. stačilo jen ji trochu jinak natočit a bylo to o sto procent lepší.. kam jdete na naušničky, prosím? taky bych chtěla 🙂

mauik83
1. jan 2010

no my jdem na náušničky taky teď začátkem ledna (13.1. jdem na vítání občánků, tak už jsem ji chtěla mít s náušničkama 🙂 ), tak se ale bojim, aby jí to třeba nehnisalo a nevypadala na vítání jak "oslík" 😅 snad to bude v pohodě... aaaa taky se bojííííííímmmm !!!!!!!!!! 😅

aktekram
1. jan 2010

my máme vítání občánků 8.1. a snad už budeme mít zahojeno 😉 .......a fakt není se čeho bát

aktekram
1. jan 2010

no ikdyž my už si zažili i horší vyšetření ☹ , sono ledvin, sono mozku, každotýdenní cvičení na rehabilitaci, oční vyšetření sítnice 😖 , 3x kyčle, odběr krve (v porodnici denně, po odchodu 1x se mnou) a 3 očkování 😉
takže mě uši přišli jako procházka růžovým sadem 😀 😀 😀

mauik83
1. jan 2010

tak my odběr krve v porodnici - beze mne, 1x u dr. - se mnou 😝 1x očkování, 3x kyčle... toť vše... 😵

emamamamu
1. jan 2010

lovely jdem nekam na Jizak, pani mudr se zabyva takovymi temi body v tele a tak...tak ji verim, ze to nebodne nekam jinam...muzu najit kontakt a poslat🙂
budeme nastrelovat...
a v noci kojim🙂

emamamamu
1. jan 2010

lovely prekopiruju ti mejla,,,,😀
Milada Cíchová víc na http://www.medico.cz/index.php?lang=cz&sectionI...
Prý ona tam je pondělí a pátek 7-13h a středa 13-19h.

pospecka
1. jan 2010

Že bych taky nechala Zdeňulce dát naušničky? 😀
Jdu an kutě, dobrou
P.

lynn77
1. jan 2010

ahoj holky, vse dobre do noveho roku preji vsem

emo, ja ti nevim, ale myslis fakt, ze by se prisavala spatne a ty by si tak kojila 3 mesice? To se mi nezda....

majamisutka
1. jan 2010

To ten nový rok pěkně začal ☹ Já jsem samej opar 😠 a Domínovi se ty očíčka vůbec nelepší ☹

lovelygirl
1. jan 2010

Emo, dík moc 🙂 asi tam co nejdřív zavolám, musela ses objednávat nějak dlouho dopředu?
S tíím spaním jsem to myslela tak, že jako bys mohla spát i přes den, že by se mlíka tvořilo víc 🙂

lovelygirl
1. jan 2010

To je prima, ještě že už najedeme na rodičovský příspěvek 🙂

majamisutka
1. jan 2010

Jedno pozitivum: dnes byl Domíno v Becu juchůů a líbilo se mu tam 🙂
Byli jsme na hradě, podívat se na ohňostroj, který jsme ale vůbec neviděli 😀 😀 😀 Krom toho, že když to začalo, Domíno začal střílet dělobuchy do plínky, byla to taková nálož, že malej posral i Beco 😀 😀 😀

lovelygirl
1. jan 2010

Holky, máte některá srovnání beco- manduca a šátek? Pořád se nemůžu rozhodnout, co je lepší.. šátek mám, ale vždycky, než ho zavážu, tak se malá vzteká..

majamisutka
1. jan 2010

Ale bylo to fuška... nosit 7kilový baťoch 😝

emamamamu
2. jan 2010

tak hlasim, ze po sampanu nic...😀 maximalne to, ze jsme nakojila v devet, jedenact a pak az v pet...😀
jinak se pres den vzteka a neprisaje..nejaky tip, jak ji u toho prsa udrzet?

pospecka
2. jan 2010

ema: v noci tahá a přes den ne. Hmm a co to kojení po tmě v koupelně? To už taky nefunguje?

achalteke
2. jan 2010

emo namatlej si kozu sabkama krapet...my měli to samé za několik dní se to zlepšilo

tak doufám že pořekadlo jak nan oý rok tak po celý rok neplatí, páč plánička byl včera celej den jedlej a v noci jakbysmet - začíná vyrůstat ze všech zavinovaček, takže z nich několikrát za noc vytáhl ručky a řev...takže nakonec jsem ho zavinula do tetra pleny, přichytila spínákem a ještě ruce převázala plínkou a chrněl v tahu od 2 do 6:30...

kde je Bib, dlouho tu nebyla.... 😨

pospecka
2. jan 2010

acha: cože????????? Zavinovačka? Ty ji ještě používáš? Mě se do ní Zdenda nevejde už snad 2 měsíce. 😕

achalteke
2. jan 2010

no jasan ale ty největší 80 x 80 ale nohy mu čouhaly 😀

pospecka
2. jan 2010

A tak to jo. Mě to bylo divný, že by se Šimča vešel do zavinky, když ten náš už tak dlouho ne. My máme 70x70 a jak začal víc vnímat okolí, tak v ní odmítal být, takže mám zavinky už nachystný "na příště" jestli nějaký příště bude. Nosíš prcka v Beco i doma? Já jsem ho v něm včera dvakrát měla a jednou spal 20min a pak hodinu a tři čtvrtě. Teď jsem ho zase nasadila a už spí. To je uplnej zázrak. 😵

achalteke
2. jan 2010

Posp doma moc ne, on většinou usíná přes den docela v pohodě (no jak kdy) a když potřebuju něco dělat dám ho pod hrazdu nebo do houpačky, ale když je v Becu usne většinou do 5 minut 😵

achalteke
2. jan 2010

Ema s Filem jsou v televizi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pospecka
2. jan 2010

Proto tady není, snad nakoukne aspoň o reklamách. 😀

achalteke
2. jan 2010

😀 😀 😀 😀 jo to mi připomíná: včera jsem vzpomínala na Fantomase, Fantozziho a Quentina nu a jak to dopadlo 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre