V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
7. jan 2010

jeste, ze ted uz je takova doba, ze se starat o deti neni trapne..ne jak kdysi, hlavne, aby bylo doma uklizeno, nevvadi, ze decko rve..sak at si pocvici plice, vypiglovany byt je dulezitejsi...
to vidim sama doma, kdyz do me huci babicky komunistky...nech ji vyplakat, to my.....tadidada, jeste, ze tam jezdim jednou za mesic, bych je musela poslat do haje s tema kecama...
jedna stara teta mi rikala, ze deti jsou jen starost a starost a ze me lituje, co se mi to stalo (ze jsem otehotnela😀)...
ja teda nevim, mala sice v noci vyvadi, obcas place a trva mi, nez prijdu na to proc(na rukou to vetsinou vyresime 😅 ), ale stejne prevazuje radost a radost..nevim, co bych to mela za dite, kdyby jen lezelo a nic nepotrebovalo, jen koukalo. to by pro me spis byla starost, tak vidim, ze je uplne zdrava..nekomu decko spi a neplace, me nespi, place, ale zase se zbytek dne prosmeje, proskace, probrbla, porad neco zkouma...
nevim, co by se mi muselo stat (a jak bylo tem mamam kdysi), abych ji nechala brecet a sla si delat to, co potrebuju...
proc maji vubec lidi deti, kdyz od porodnice jim vyhlasi valku, chteji po nich nemozne - aby jen spaly, neplakaly a nic nepotrebovaly a uz vubec ne noseni a tuleni...jako aby meli nekoho, kdo jim zaplati hezky domov duchodcu, nebo proc?

pospecka
7. jan 2010

ema: ty nemáš Dorku, aby Tě měl kdo živit na starý kolena jako my ty naše sviště? 😀
Takový soudržky bych taky střílela na mars. 😠

ivca08
7. jan 2010

Tak jsme zpatky - naprosto v poradku, jadyrka vyvinuty. Otazka 3 minut. A mladej se tlemil. Pohoda, klidek a tabacek.

Takze nasraná jsem byla akorat ja. Je tam cekarna asi tak 2 x 5 m a byla narvana duchodcema. A to mam dneska od 13.00 novorozence a normalni ordinaci od 14.00 a z tech debilů tam bezne padalo, ze tam sedi od pul 12.... Takze se tam nedalo hnout a to chudak ordinoval uz od 12. Ja prisla v 12.30 a nastesti to slo docela rychle, jinak uz bych jim asi neco rekla a sestra vylozene krava. "Ted vezmeme jeste jedno miminko a pak uz dospeli" Nastesti ji doktor zarazil, ze pujde jeden dospelej a pak uz zase miminka. Proc by kur... meli chodit dospeli, kdyz je ordinacni doba pro mimina a navic na dverim napsano, ze deti do 3 let maji vzdycky přednost????

jafnina
7. jan 2010

Tak u nás nikdo malýho nechce nechat vybrečet. Akorát babička mi říkala, ať ho vůbec nechovám atd. Ani mě to nenapadlo. Hlavně že když Mája řve, tak chová a to tak, že si ho musím okamžitě vzít, protože mám pocit, že z něj vytřepe dušičku, jak si myslí, že ho udrncá.
A jinak takovýhle šílená názory, že ho mám nechat řvát, jinak bude nevychovanej, a že mám mít doma hlavně naklizíno, má budoucí švagrová. Je jí 25, děti nemá, zatím ani nechce, ale je chytrá jak rádio. 🙄

emamamamu
7. jan 2010

nejvtipnejsi jsou hlasky, ze mala neni samostatna... 😀 😀 a taky od mladych lidi, tohle by ani babicka nerekla 😀 😀

ivca08
7. jan 2010

Emus - ona si jeste neumi zavazat kanicky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ?

pospecka
7. jan 2010

ivca: gratuluju. My jadýrka ještě neměli. ☹ Já bych těm duchnám řekla, že když se nudí ať jdou krmit holuby do parku a přijdou na druhou. Já chodím na kyčle do dětské nemocnice, takže tam to naštěstí nehrozí.
jaf: no přece je důležitější mít uklizeno než spokojený dítě, no ne? Bych ty lidi posílala do pr... hned. 😠

danielasr
7. jan 2010

ak niekto ma cas na kona, tak ma asi spokojne dieta, s dostatocnou pozornostou a este aj domacnost pod palcom 🙂

achalteke
7. jan 2010

Zdar tak jsme zpět od mudry, máme 66 cm a 6210g, hexa opět odložena, očkování proti pneumokoku nám bylo rozmluveno, takže očkovat ho nebudeme...jinak jsme se bavili o příkrmech a to poměrně dlouho, říkala že můžeme začít dávat zeleninku, dala nám k tomu obsáhlou knížečku. Říkala, že se to ohledně příkrmů pořád mění a že se dokonce te´d doporučuje dávat dětem od 4 měsíce lepek - z toho jsem teda málem spadla na prdel 😠 , no říkala že to taky nijak nedoporučuje..ale první dvě lžičky brokolice dnes večer dostane

pospecka
7. jan 2010

Teď jsem se dobře pobavila, to vám musím napsat. Listovala jsem katalogem jedné cestovky a byl tam hotel na balatonu a jak bývaj různý zvýhodnění, tak tam bylo, že hosté nad 50let mají při pobytu na více jak 7 dní 1x týdně 20minut v solárku zdarma. 😀 Fakt nechápu. To je jako by napsali, že mladí do 25ti maj zdarma balíček kondomů. 😀 A i ty šprcky by dávaly víc smysl.

pospecka
7. jan 2010

acha: tak doufám, že nafotíš Pláničkovo nadšení z brokolice. 😀 Proč vám pneumo rozmluvila?

achalteke
7. jan 2010

jo to je jasný že vyfotim, je mi jasný jak se na to bude hubit 😀 😀 😀 😀 no říkala, že je to především mediální masírka a že pro normálně se vyvíjející miminko je to víceméně zbytečné a jelikož mluví na rovinu (proto k ní chodim) řekla hned že mají problémy s pojišťovnou ale navrhla že kdybychom očko chtěli tak si ho jakoby přes ní koupíme a ona by nám potom ty peníze po vyrovnání s pojišťovnou dala...naopak velmi doporučovala očkování proti meningitídě C (a teď nevim jestli se nepletu), ale to až po roce věku

achalteke
7. jan 2010

no a říkala že je to šílenej boj firem co vakcíny vyrábějí, že jí desetkrát denně volají ať vezme tu a tu za takových a makových podmínek

danielasr
7. jan 2010

je tu este niekto kto tiez zacina s prikrmami, okrem achal, ja sa s tym nemozem akosi rozbehnut, ale nebudu do smrti na mliecku, ze?
achal, tak nech malemu chuti, a preco chces zacat zrovna s brokolicou?

achalteke
7. jan 2010

daniel já myslim, že na příkrmy všeobecně je času dost 😉 , nám t ospíš doporučila proto že šimon už tolik nepřibírá a vývojově vypadá na to že už by zeleninku mohl, varovala nás před podáváním kaše a ovoce že to až si zvykne na zeleninu...no a proč brokolici? protože jí tady jako jedinou máme ve skleničce První lžičku 😀 jen doufám že ho moc nezacpe ale tak ty dvě tři lžičky co dnes sní nesní snad ne

danielasr
7. jan 2010

tiez si myslim, ze netreba zacinat extremne skoro, i ked mala musi vidiet vsetko co papame 🙂 asi by rada ochutnala 🙂 tolik nepribira, znamena ze uz od poslednej kontroly pribral malo?

danielasr
7. jan 2010

ad prikrmy, budete varit doma z kupovaneho, alebo kupovat uz hotove, mixovany zemiak, mrkvicka,...

achalteke
7. jan 2010

jo právě že jo, přibíral každý týden 18dkg a teď cca 10g (což zase není prý až takový důvod, že je to normální, že děti v jeho věku prý už tak nepřibírají většinou), navíc jsem ji říkala že mám velké bolesti u kojení, tak asi i proto. Až to nahradí jedno kojení mě to hodně uleví 😉

achalteke
7. jan 2010

daniel já zatim asi skleničky, páč k tomu co je na pultech nemám důvěru a později zeleninku a ovoce od nás ze zahrady 😉

danielasr
7. jan 2010

dik 🙂

rpinguin
7. jan 2010

tak ja zacinam s prikrmami 6.3 😉 naco sa stresovat s tym uz teraz, ked to netreba a mam decko 7 a pol kilove.
Achal, tiez som pocula, ze tie studie su akosi ine, ked bol Maxik maly, tak bolo naj zacinat od siedmeho mesiaca pri plne kojenych deti, preto som tak aj urobila, bolo to super, ziadny problem, preto aj teraz tak budem robit. No a ja som zacinala a aj budem zacinat pastrnakom. Mrkva sa dava najcastejsie, ale tu ani panboh neoperie 😀

ema, super nazory, moja mienka, aj ked ja som dnes musela odist od nej do obyvaku, co si furt mrmlala. SOm bola taka unavena, ze som ju s tymi monologmi musela chudinku nechat samu 🙂

aktekram
7. jan 2010

jsme zpět a dorůžova vyspaní......obě 😀 😀 😀

mauik83
7. jan 2010

Holky, Nela celé odpoledne spí, což normálně neee, může to být z toho včerejšího očkování??? Mám ji nechat spát? Měla jste taky některá spavější miminko po očování?

jafnina
7. jan 2010

Mája po očkování jeden den taky skoro komplet prospal a když se probral, tak byl hned zase rozmrzelej a ospalej. Takže já bych ji určitě spinkat nechala. Asi se s tím ti prcci potřebují srovnat.

emamamamu
7. jan 2010

ping ty do obyvaku a ja si sla kdysi ustlat na zachod....jsme roboti? 😉 🙂

aktekram
7. jan 2010

mauik: jo u nás se taky spinká po očkování 😔 a nechávám spinkat

majamisutka
7. jan 2010

Tak se ještě do korbičky pořád vejdem, ikdyž už na těsno :
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

majamisutka
7. jan 2010

kasenko, hoď sem fotku Terezky ve sporťáku 😉

Jinak přes den mi malej jí nějak míň, ...nechápu. Nabídku mu prso a on nechce, ale hlady neřve.
Dneska jedl ve 12h a pak až ted v 18h.

majamisutka
7. jan 2010

A taky jsem četla o tom, že kupovaná zelenina není pro děti zdravá, protože jsou v tom různý chemický sračky, že je lepší kupovat příkrmy ve skleničkách, ale některý děti si prej na to tolik zvyknou, že pak nechtěj normální vařený jídlo. A kamaradka mi ještě říkala že musí stejně všechny etikety pročítat, protože do těch skleniček daj kolikrát věci co se pro tak malý děti nehoděj, jako pepř a sůl a žampiony, atd.... a ani tam tolik tý pravý zeleniny není, samý zhušťovadlo.
Tak si vyberte... 😖 ?????

emamamamu
7. jan 2010

obetovat prachy a snazit se koupit bio mrkev a bio brambor...nic jineho ted stejne jist asi nebudou chtit....
a pry ma byt na prvni prikrm nejake neco...co nijak nechutna a vypada jako brambora😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre