V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

akinom55
5. nov 2009

Posp vidíš, a mne práve tá pani cez plávanie, ktorá robí aj rehabilitácie s deťmi povedala, že nosenie a dávanie detí do vzpriamenej polohy napr. ako pri odříhnutí, nosenie cez rameno atd. je nespráve a veľmi zaťažuje páteř a zpôsobuje jej nesprávne zakrivenia.... máme malú vraj vždy nosiť polohe klubíčka...

petrajurinova
5. nov 2009

Akinom, nám o tom nošení říkala rehabilitační sestra v porodnici - nenosit vzpřímeně, dokud samo nedrží hlavu, protože to zatěžuje páteř. Nosit v klubíčku, tygříkovi nebo klasicky v leže v zavinovačce. Ale některé děti si jinak než ve vzpřímené poloze neodříhnou 😖 .

gabulka26
5. nov 2009

ja pijem denne kakaovy gravimilk-urceny pre tehotne a dojciace zeny..
ale od kedy som denne zacala pit 2 hrnceky caju pre kojacie matky od lerosu,malicky sa vykaka,ze o tom niekedy ani sam nevie 😀 😀 😀 😀 😀 pred tym mal bolenie bruska a vecer sme aj plakali-spolu..

akinom55
5. nov 2009

Peti ako tak zisťujem, tak mne v pôrodnici nepovedali vôbec nič...a to je vyhlásená v okolí, tak teda neviem čo inde, tam asi tie deti rovno topia...no aspoň, že sa čo to dočítam tu a veľa sa dozviem na "platených aktivitách".... ja som totiž malú tak doteraz nosila....

emamamamu
5. nov 2009

Petrus odrihnot ji tak samozrejme nechavej, ale dokud nedrzi suverene hlavicku, tak ji tak nesmis nosit..musi mit proste zakulacene zadicka..🙂

gabulka26
5. nov 2009

my maleho nosime na ramene,aj ked vieme,ze to nieje velmi dobre.ale on si inac neodgrgne a ked sme ho dali na tigrika,tak nam ogrcal koberec..takze inac sa neda..

kasenka228
5. nov 2009

emus, pekna fotecka, jak plave 🙂

rpinguin
5. nov 2009

no ja sa tu dozvedam veci 😉 samozrejme, ze ja ju nosim vzpramenu a vzdy cumakujue ponad plece a pozera...som vobec nevedela, ale je mi to uz jedno, aj tak ma boli cely clovek a hlavne krize, to miesto, kde zacina zadok 😀
A sladkosti? Pospec a co mam potom jest? Ved Horalka denne+ nejaka ta Milka musi byt.

Ema, no ty mas ale plavkynu 😉
Pomaly maju ti nasi krpci uz dva mesiace, boze to ale leti 🙂

Inac, topanky som kupila, samozrejme aj sebe, ale isla som tam prvorade kupit Maxikovi. Tie ceny su strasne, pre decko som tam nechala 40€ a mne 30€, ale ja ich mam zopar rokov a on jednu zimu 😠 a nechapem, normalne preskocil cislo. Teraz ma 22 a kupovala som 24.

gabulka26
5. nov 2009

baby ktore ste vlastne rodili s epiduralkou?

rpinguin
5. nov 2009

ja som aj s epi aj bez, takze viem porovnat, preco sa pytas?

pospecka
5. nov 2009

kasenka: to je asi jako se vším. Jeden Ti něco zakáže a druhej řekne, že to je blbost. Já jen, že vám Ti prcci pláčou, tak jsem chtěla poradit 😔 . Je mi hrozně, když čtu jak vám ty miminka pláčou 😢 . Já jsem z toho vždycky uplně vyřízená a to jsem nezažila pláč delší než pár minut. 😅 A od té doby co Zdeňulík přidal k pláči slzičky, tak mám občas chuť hupnout z okna 😖 . On má hrozně smutnej pohled a když vidím jen vyděšenej výraz, že už na něho zase jde bolení, tak bych nejraději to bolení vzala za něho a bulím tady s ním. Já vím, že existuje u miminek i "bezdůvodnej" pláč, ale u Zdendy to neznám, tak jsem prostě "moc chytrá". Zkusily jste i změnit jídelníček? Já vím, že čokoláda je droga, ale stojí vám za to? 😅
rping: nechceš mi taky koupit nějaký "topánky" 😀
akinom: Zdenda se snažil držet hlavičku už od začátku a teď už je v tom mazák, takže nosím na rameni běžně. Je to jeho nejoblíbenější poloha. Chování v náručí uplně nesnáší. 😅 Je hrozně zvědavej. No celej taťka. 😀

marketka.27
5. nov 2009

gabulko - já🙂

Jinak bez čokolády to prostě není možné🙂 Jedinkrát jsem to přepískla a to už jsem tu určitě zmiňovala - sežrala jsem celou velkou nutelu, tak s emalá (i já) trochu osypala. Dr. mi říkala, ať si tu nutelu příště nechám navíckrát, toť vše, žádný zákaz čokolády nepadl.

ping, vše nejlepší k "narozeninám" Matildě, naše Karin má zítra 😉

gabulka26
5. nov 2009

len tak ma to zaujima.. mam tehotne kamosky a chcem byt mudra 😅 😀
a ako to hodnotis ping?
pospec som na tom presne tak isto.Petulko uz nastastie nema bolenie bruska,takze uz place,len ked sa mu nieco zle sniva,alebo ked sa niecoho lakne,alebo ked je urazeny..

achalteke
5. nov 2009

tak mě mudra k čokošce řekla že je v poho, ale jak říkám - malej se po ní osypal, takže já tak maximálně hrnek granka...
ořechy nám v porodce vysloveně doporučovali - kvůli vláknině a právě vitamínu D
Náš malej extra moc nepláče, málo kdy řve nějak dlouho (dneska to byla vyjímka) a večer si pár minut pobrečí ale myslím, že je to přetažeností...jen prostě nespí a chce něco dělat
Jinak připojuju se k Petře, náš malej hlavičku drží už taky celkem slušně a rád přes rameno kouká, ostatní způsoby nošení (kromě tygříka) mu vysloveně vadí

pospecka
5. nov 2009

rping: ty abys něco nezkusila? 😉 😀
gabulka: mě ho PA slíbila, když už jsem myslela, že polezu na strop, ale že nejdřív natočíme monitor a koukne na mě a jak to udělala, tak mi řekla, že jdeme na věc a za pár minut byt zdenda na světě. Nestihli jsme. 😅 😀
kocanda: tak co Lodger? Já jsem v něm Zdendu nosila, ale teď mám něco se zádama, tak nemůžu a má už skoro 6kilo, tak už by mě asi přelomil vejpůl. 😀

akinom55
5. nov 2009

No mne tá rehabilitačná sestrička povedala, že nejde len o držanie hlavičky, že ide hlavne o vytvorenie svalstva pozdľž celej chrbtice a to je až keď je mimčo schopné samo sedieť, cca okolo 6 mesiaca...no a ukázala mi také klubíčko, kde ma mimčo hlavičku von od môjho telíčka, v podstate má pozdľž mojej ruky skrútenú chrbticku, hlavičku si opiera zozadu o rameno a držím ju pod zadočkom, takže svet môže pozorovať úplne v pohode....

čo sa týka stravy, ja som zástanca hesla "všetkého s rozumom" či mierou? , tak som to praktikovala v tehotenstve, tak budem i teraz... vyhýbam sa iba vyslovene nadýmacím veciam ako je šošovica, hrášok fazulka 😝 a čerstvá jarná cibuľka, to je tiež záhul....

akinom55
5. nov 2009

Inak ja som rodila s epi... ale neviem to s ničím iným porovnať...mne ho pichli po 12 hodinách trápenia, lebo som sa neotvárala, a kontra som mala každé 2 min .... kým zabral trvalo to cca 10 - 15 min, potom sme natočili monitor 10 min a potom ma pozreli... a huuups, náhle som sa otvorila, takže ma poslali na záchod a už sme tlačili....

takže mne vlastne ani tak nepomohol od bolesti ako mi pomohol otvoriť pôrodné cesty...

rpinguin
5. nov 2009

gabul, no epi je fajn vec, ked sa stiha 🙂 Pri prvom porode to bolo fajn, kedze bolest mala, ale tlacenie bola makacka. Teraz pri druhom som myslela, ze zdiviem pri kontrakciach, ale zasa tlacenie bolo ok, no a anestezistka dosla neskoro (ja som vedela preco som nechcela rodit cez vikend a just som lapila sobotu 😀 )
Takze asi by som rodila s epiduralom, ked by prisiel dr. vcas ako treba.

aki, ja som zasa mienky, ze co chuti mamke- musi aj decku, takze Matilde neostava nic ine len kooperovat, ja jem vsetko a ta zelena cibulka to ja teda mnamka 😝

pospec, no ja tie topane zas tak casto nekupujem, ale jedny za rok vzdy kupim, ale samozrejme pozeram na dobre ceny a na kvalitu.

pospecka
5. nov 2009

akinom: šošovica, hrášok, fazulka mi doktorka řekla, že klidně můžu, že na tom nadýmají ty slupky a ty prý "bradavkou neprojdou" 😀 , že to možná nadme mě, ale malýho ne, tak jsme to zkusili. Udělali jsme si čočku na kyselo a Zdenda byl v pohodě. I zeleninovou polívku s fazolema a hráškem jím a je to o.k., tak zkus a uvidíš. 😉

emamamamu
5. nov 2009

holky napada vas neco, co se bude treba hodit? muj tata chce male neco koupit, ja mu predtim rekla, ze zvlhcovac vzduchu, nakonec jsem si rekla, ze prd, ze nepotrebujeme, tak me napadl jedine fusak do autosedacky...jinak fakt nevim...:-/ me proste nic nenapada, co bysme nemeli...

rpinguin
5. nov 2009

ema, aj to je kravina, vyber si nieco, z coho mas radost dlhsie 😉 ja porozmyslam a dam ti vediet, co by som ja brala 🙂

akinom55
5. nov 2009

ping, my sme boli hore kvôli malej iba raz do 00,30 a to bolo presne v deň, keď som sa nadlábla mladej cibulky.... takže ja sa jej vzdám a radšej si budem večer užívať romanticky s manželom 😝

akinom55
5. nov 2009

posp, tak to si ma potešila... ja mám šošovičku a fazuľku moc rada... vyskúšam hneď cez víkend... a myslím, že postupne už môžeme do toho jedálnička pridávať všetko, lebo napr. naša malá sa vie s prdíkmi teda riadne vysporiadať... najmä pri papkaní, to je z nej úplný delostrelec 😀 😀

rpinguin
5. nov 2009

no parada, ten ja uzivat aj tak nemozem, kedze je to pracant a pracuje v pracovni, takze vecery travim s malou a doprajem si co mi zaludok ziada 😀 , nemyslim si, ze je to stravou. To by som predsa videla, ze ju nieco boli. Ju neboli vobec nic, len vymysla, ale uz som na to prisla, nebude vecer v obyvaku, ale pojde do kludu do izby a je to. Uz dve noci som tak urobila a pohodicka. No a tu cibulu som jedla naposledy asi pred tromi tyzdnami, zasa ju nemam denne v jedalnicku 😉

petrajurinova
5. nov 2009

Emo, pokud to chcete, tak aby se to hodilo později - třeba tak za půl roku, není špatný dárek od příbuzných židlička na krmení, nebo různé ty hračky na psychomotorický rozvoj - např. interaktivní chodítko ( http://www.zbozi.cz/p12270-mattel-hudebni-chodi... ),

akinom55
5. nov 2009

No nakoniec zistíš rpin, že si malú Matildu vlastne vyrušovala a rozptylovala večer ty, žeby inak kľudne spala 😀

rpinguin
5. nov 2009

aki, no presne tak, som cumakovala na telku a action robila a ona chudak mala chcela spat.... 😀

petra, no presne, to ma tiez napadlo. My mame to vozitko od chicca a Maxik chce doteraz s nim behat, beha ako saleny, musim to schovavat pre Matildu nech to nerozbije.
Este ma napadla autosedacka, kedze vajco je len na prvy rok, kym nezacne vykukat hlava, ale otazne je, kolko chce dedecek investovat 😉

emamamamu
5. nov 2009

no prave ze my porad prendavame lodger do sedacky a do vanicky..pac od nas se dostaneme hlavne autem...i na prochazky...tak je to otravne, ale nepotrebujeme to uplne moc..a mame garzonku, takze si ani tu blbou zidlicku ted nemuzeme jen tak nekam schovat, proste neni kam... 😒

rpinguin
5. nov 2009

tak nech da prachy a hotovo 😀 alebo tu vec, ktoru si vyberies schovaj u neho, kym sa bude potrebovat...

prave mi prislo toto postou:
http://www.baby-markt.de/ROTHO+Kinderwaschbecke...
takze sa moze uz konecne umyt sam a nemusim mu davat stolicku pod umyvadlo alebo ho tam drzat nad nim, kedze je este maly. Toto pripevnim na vanu 😵
Peta, bib. ako sa umyvaju Bastik a Robis? Dociahnu do umyvadla? Ja mam aj ten stupak z Ikey, ale ani s tym nedociahne ☹

ivca08
5. nov 2009

Ahojky,
tak jsme zpatky z kycli - mame je v poradku 🙂 Aspon neco se nam vyhnulo, to uz by byl neuveritelnej pech. I kdyz rano se Adamek sam dokazal vykadit, takze se snad blyska na lepsi casy. Bylo to tuhy, ale uz to ze sebe dostal bez pomoci... To je radosti 😀 😀

Jinak s jidlem a prdikama je to ruzny, ja nejim ani lusteniny ani cokoladu (prakticky skoro nic, az mi dr.vynadala, ze malej ma tu zacpu z toho a nasadili jsme 1 svestkovej kompot denne) a prdolka se stejne muze ukroutit a prdi o sto sest. Proste na to trpi. Jo a v nemocnici mi ted vzdycky menili obed, kdyz bylo neco s lusteninama za detsky menu, tak nevim, jestli je to "nezavadny". Asi zase clovek od cloveka.

A ted mi prcek uz dve hodiny spinka, asi ho utahala ta cesta, ale to jsem pres den nezazila ani nepamatuju. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre