V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

pospecka
18. jan 2010

Udělala jsem Ti něco? 😕

mauik83
18. jan 2010

hola hola, nechcete se některá stavit na návštěvu a vyřehlit mi prádlo? mám toho hromadu 😀

jo a jak jste tu někdo psal, že vám jde mimčo do mostu (opře se o chodidla a zvedá zadek), tak mě tohle Nela dělá zásadně jen když má prdy ☹ takže poslední 3 dny... 😠

musela jsem jí zvětšit "výběh" na gauči a obehnala jsem ho kojo polštářem 😲 takže jsem musela dát lehátko na jinej kus gauče... to zase bude Karel remcat, že se tady s mladou roztahujem... 😝 😀

venku padá hnus fialovej, byla jsem na nákupu, včera jsme nikde nebyly, tak abychom se obě trochu vyvenčily... už teď jsou u obrubáků kaluže jak blázen - z toho, co odvčera padá- a co teprve, až to všechno začne tát... 😝 😝 😝

teď usnula, tak jdu něco dělat... 😝

majamisutka
18. jan 2010

pospec proč sis nechalala aspon profilovou fotku? nějakou??

rpinguin
18. jan 2010

no ozi, pospec, preco si vsetko vymazala? nieco mi uslo?

ewwe
18. jan 2010

maui ten mostik mi robi nina
od vcera sa snazi pretocit zo strany na brucho, ale jej zavadzia jej ruka, tak sa rozculuje, ked jej sem tam pomozem a prevalim ju na brusko a ma o co si zapriet nohy tak sa zacina plazit ostava za nou iba mokry pasik od slin

inak som rada ze uz konecne so sebou zacina nieco robit, mi propada oproti vasim detom nejaka zaostala 😕

mauik83
18. jan 2010

blé, už jste to slyšeli o tý měsíční holčičce a matce s laktační psychozou??? 😝 😔 😔 😔

mauik83
18. jan 2010

ewwe - plazit??? 😕 😕 😕 tak vidíš, přeskočí otáčení a už se plazíííííí 😀

mauik83
18. jan 2010

kuwa, diskuze na FB mi pěkně blbne... 😝 radši chodim sem... 😔

rpinguin
18. jan 2010

a ta laktacna psychoza ma byt co?

zinevra
18. jan 2010

to je hruza, ted jsem si ten clanek precetla. 😔

emamamamu
18. jan 2010

posp neudelala, jen obcas mi nejake zerty neprijdou zertovne 😅 😀
mauik to jsem si cetla..malem jsem se rozbrecela:(

emamamamu
18. jan 2010

ja si asi koupim gumaky (nevim, jak se to rekne tak, abyste tomu rozumnely...😀)...a budu chodit ven i v kaluzich..pro mne je to lepsi, nez kdyz byl snih....
anebo jsme uvazovala o tech Crocs kozackach..nemate nekdo?

joodi
18. jan 2010

Emo, zrovna dneska jsem si říkala, když jsem projížděla tou s..čkou 😝 , že by se gumáky hodily 😀 Jasně, že takový ty moderní s obrázkama 😀 Jinak Crocs mám, ale jen letní Mary Jane, jsou super odchodila jísem v nich těhu léto 😎 Ty kozáry se mi docela líbí, ale bála jsem se aby neklouzaly na sněhu 😕 , no do kaluží supr!! 😀

rpinguin
18. jan 2010

som ani nevedela, ze crocsy su aj gumaky, som myslela, ze len tie polobotky-slapky a tie kozusinove. U nas uz zliezol cely sneh a teplota +8 stupnov, juchuuuuu svita na lepsie casy 😉

rpinguin
18. jan 2010
kesika
18. jan 2010

Ahojte,
tak na dnes dobojované. So spaním je to stále horšie. Neviem, či jej nemám vymyslieť nejaký špeciálny rituáll na zaspávanie. Ako uspávate vy? 😒

rpinguin
18. jan 2010

kesika, ja uz mam uspate 😉 a to oboch 😉 musis vyckat, kym sa riadne unavi a potom musi zaspat aj ked nechce, inac neviem 🙂

kesika
18. jan 2010

rping: Ona sa vždy unaví, ale potom je to ešte horšie. Zatvárajú sa jej oči a ona plače od únavy a zaspať ani za nič ☹

rpinguin
18. jan 2010

neda sa ti ju ukojit k spanku? alebo s dudlom? inac tiez neviem, ani si to nechcem predstavit, ze to moze byt aj taketo. Staci mi uz to nocne vstavanie a skore za tmy vstavanie Maxikove, viac by som naozaj nezniesla 😖

kesika
18. jan 2010

rping:Ukojiť k spánku sa dá len v noci, to je síce hore každé dve hodiny, ale väčšinou hneď zaspí po nakojení. Cez deň väčšinou papá, keď sa zobudí, potom je hodinu hore, niekedy hodinu a pol a ide znova do periny, ale vtedy začne cirkus, tak uspávam aj hodinu 😒 potom zaspí na 15 min. a zobudí sa na hlad

joodi
18. jan 2010

Kesika, naše malá teď taky hodně změnila svůj "režim". Přes den už skoro nespí, a to dřív taky spala po každym krmení když se cca po hodince unavila 😉 No a jak je dýl vzhůru a víc unavená, tak taky řve. Pomáhá nám hudba (jako dávala odkaz Ema nebo z kolotoče nad postýlkou atd..) A taky jí dám flašku s troškou mlíka a ona si zadudá a vlastně usíná jako děti ukojení 😀 i když to dřív nikdy nedělala 😅 Prostě neusne, dokud totálně neodpadne, no 😀 Už se vidím, jak jí budu fotit v neuvěřitelných pózách, až jednou usne u hry nebo u jídla 😀 😀

kesika
18. jan 2010

joodi: Tak aspoň niečo pozitívne na tom bude 😀

lovelygirl
18. jan 2010

kes u nás to samé, přes den spaní hrůza, když jsme doma, tak nejdýl spí hodinu a půl.. tak chodíme ven, v kočárku je to o dost lepší.. večer máme stále stejný postup, vykoupat, pomazlit, nakrmit, pak uklidnit pohoupáním nebo u světýlka, máme takové, říkámme tomu bludička, je to na diodu a ze středu vede něco jako optické vlákno, jit o strašně uklidňuje, písničku nebo povídání, uložit a dát dudlíka.. byl to ze začátku boj, ale vyplatil se, usíná sama, i v noci.. ale ty dny, no beru to tak, že když spí v noci, nemůže už tolik spát přes den 🙂

lovelygirl
18. jan 2010

kes, hodinu a půl dohromady 🙂

kesika
18. jan 2010

lovely: Nám dudlík dudlá, dudlá a keď sa otočím, tak ho chytí a vyšmarí z pusy aj cez pol izby 😀 Alebo si ho vyberie z pusy, drží ho v ruke a kričí, že ho nemá 🙄

kesika
18. jan 2010

lovely: Mne sa to zdalo čudné, že ti spí hodinu a pol a tebe sa to zdá málo 😀

lovelygirl
18. jan 2010
aktekram
18. jan 2010

Ahojky,
já s mou mamkou jsme byli po deseti letech bruslit. Je to super, u nás je kluziště na náměstí i s hudbou.
pospec: tátu mám doma, protože je nezaměstnaný ☹

Jinak jsem dnes koupila plenky Pampers active baby 2+1 zdarma, za 898 Kč, cena 1 pleny 3,11Kč 😉 (akce v tescu až do 20.1.)

lovelygirl
18. jan 2010

kesika 😀 u mě je někdy čin rychlejší než myšlenka 🙂 no, musí být unavená, tak nějak přiměřeně.. hlavně se to musí nějakou dobu vydržet, začátky byly krušné.. chce to nervy ze železa.. ale už se to nedalo vydržet, tak jsme začali s pevným řádem.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre