V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
17. nov 2009

wwcko., díky, jj přišlo to 🙂

akte, taky nesnašim rady ostatních, pak mi to přijde, že ti pak tím říkají, že jsi nemožná matka. 😠
Obzvlášť tchýně. Je to zvláštní, nikdy mi nevadila, byla jsem s ní v pohodě, a co se malej narodil, tak do všeho keca 😠

majamisutka
17. nov 2009

Já mam tak hodný dítě, on už večer ulehne a spokojeně spinká a budí se jen na kojení. 🙂 😵

Ale někdy se vzbudí a jen tak trochu začně naříkat hlady, aby na sebe upozornil a někdy z ničeho nic spustí řev (a to pořádnej) někdy i slzičky ☹ , jako kdyby se mu něco zdálo, nebo co. Taky vám to mimča dělaj??

pospecka
18. nov 2009

majamisutka: my jsme ten Prevenar zrušili a nechali jen hexu. Člověk to bere jako, že je to jen včelička, ale ta představa tolika virů napíchaných do tak malýho tělíčka mě naprosto odradila. Fuj. A navíc, když jsem si četla kolik povinných očkování nás čeká, tak jsem si řekla, že ho nebudu trápit dalším, zvlášt, když není na všechny ty druhy. Nejbližší dvě návštěvy jsou taky očkovací, to si zase pobrečíme. 😢
Ad slintání: Zdenda slintá a cpe si ručičku do pusy už snad měsím, ale zuby zatím žádný nečouhaj. Naštěstí. I když Pospec měl zuby od 3měsíce, tak uvidíme. 😀

emamamamu
18. nov 2009

😀 😀 😀 malazena si ze me dela srandu...v osm usla a probudila se ve ctyri na kojeni...😀 😀
ale co me trapi je, ze ma zahleneny nos a ja to neumim odsat☹ neporadite mi nekdo?☹

kasenka228
18. nov 2009

Cauky, Terka usnula pred pulnoci na Michalovym polstari a probudila se v pul 4, taky uspech. 🙂
Odsavacku nemas? Takovou tu na vysavac? My uz ji pouzivame 3.den.

emamamamu
18. nov 2009

kasenko a fakt neco odsajete? my mame tu normalni a proste odsajeme jen vzduch a to ma krasne ucpanou druhou dirku....fkt nechapu, ja kvuli tomu nespim, protoze vymyslim, jak ji pomoct....proste bych se nejradeji vysmrkala za ni...uz to ma skoro tyden...:-/

kasenka228
18. nov 2009

jo, odsajeme, oni ty nudle ani nejsou treba videt, ale slysim, jak to v ni chrni, tak ji to soupnem do nosu a za chvili je to venku, fakt rychly a bezbolestny...

kasenka228
18. nov 2009

ne chrni, ale chrčí 😀

majamisutka
18. nov 2009

jj taky jsem ten té odsávačky na vysavač bála, a ted odsáváme jak divý, malýmu to nevadí´, hned se mu uleví, je to parádně rychlý odsaje to všechno 🙂
normální odsávačka je na nic.

joodi
18. nov 2009

Ahojky 🙂
Kasenko, jo jo, taky bych se bez odsavacky na vysavac neobesla, je to fakt super vynalez! Uplne jsem zirala, co to vsechno lezlo ven!! 😝 😅 A mala u toho i usinala, delalo ji dobre, jak mohla hned lip dychat 🙂

kasenka228
18. nov 2009

no Terka u toho rve, ale ona rve skoro u vseho, takze si nemyslim, ze by ji to vadilo vic nez jakakoliv jina manipulace...
Holky, co ten patecni sraz? Kdo by sel?
Maja
Bibn
Ja
Ema teda ne?
Co Lynn?
Role?

emamamamu
18. nov 2009

jee, super, diky!!! hned ji dneska koupim!!ja mela pocit, ze mezi tim neni rozdil....tak asi je... 😅
a nejdriv necim prokapete??

majamisutka
18. nov 2009

Pospec, s tím očkováním, je to věc názoru, ale ja bych si to pak vyčítala, kdyby náhodou dostal něco a ja v mu přitom mohla zabránit.
Já už jsem z toho trochu poučená. Taky jsem si myslela, že očkovat se proti rakovině dělož. čílpku je zbytečný, že to mít nemůžu a víc jak před rokem jsem to chytla. Tak jsem byla na operaci, ale stejně se mi to zas může vrátit ☹

kasenka228
18. nov 2009

Joodi a co vsechno to vysalo? 😀 😀 😀 😀
Hele, oni tam pisou, ze je to na vysavac o sile 700-1500 W. My mame az 2000, tak to davame na "program" sily 4 ze 6, ale nevime kolik to ma wattu 😅 Myslite, ze je to OK? Zkousela jsem to na sobe a nejak desny mi to neprislo, spis celkem jemny...

joodi
18. nov 2009

Emo,ja jsem obvolala lekarny v shopping centrech jestli ji maji a vyslala pro ni MM v pul devaty vecer 😀 bez toho bysme se nevyspaly ani ja ani Elenka..

joodi
18. nov 2009

No, Kasenko, jak bych to popsala.. 😀 ehm...soply vsech barev a tvarů 😝 😅 😀

emamamamu
18. nov 2009

aha, ja jsme blba, ja ji tyden trapim, protoze jsme neschopna ☹ ☹ ☹

a na sraz nejdu holky, na 99% jedeme dom☹

kasenka228
18. nov 2009

emus, my jsme poprve neprokapali a jeden šušen se malinko odtrhl 😅, podruhe jsem ji tak kapla trosku mlika, pac nic jineho doma nemame, a pak jsem nedavala zase nic, protoze ocividne na ceste nic nebylo, ale neco by to asi chtelo, mozna by se to i vic uvolnilo a vic toho vyjelo...

joodi
18. nov 2009

chtěla jsem tim říct, že jsem zírala na to množství, co v ní bylo...to bych normání odsávačkou neodsála ani omylem..

kasenka228
18. nov 2009

joodi: no jasny 😀
A vy necim zvlhcujete?

kasenka228
18. nov 2009

emus, otazka je, jestli sraz bude, nejak nejsou moc ucastnici...

joodi
18. nov 2009

Emo, ja jsem ji vždycly pred odsavanim strikla do obou direk Sterimar(naprosto neškodný roztok mořské soli, vlastně "fízák") a ten to rozředil a šlo to krááásně ven. 😉

majamisutka
18. nov 2009

já mu nejdřív stříknu mořské kapky http://physiomer.cz/physiomer-baby.php a pak vysavuj a pak mu tam znova trochu stříknu, aby neměl tu sliznici vysušenou.

joodi
18. nov 2009

Jo jenom se nelekej, ten Sterimar stoji kolem 200,- 😠 ale je to v nadobce pod tlakem jako spreje, tak to krasne strikne az dozadu a uvolni hleny 😉

majamisutka
18. nov 2009

jo steriamar taky máme, je to stejné, jak physiomer, ale z toho physiomeru se mi stříká líp 🙂

majamisutka
18. nov 2009

kasen, tak zatím jsme tři, to by ti nestačilo 😀

ivca08
18. nov 2009

Ahojky,
tak hlasim docela brutus noc - je to ted u nas jak na houpacce. Usina sice pravidelne kolem osmy (+-) max. v pul devaty, ale probouzeni je pak ruzny, uz spal i do pul paty nakojit a dal. Ale treba taky jenom do jedny a pak nemuze usnout, krouti se, usne na chvilku a je zase vzhuru a ja samozrejme nespim s nim. To se ted stalo uz dve noci za sebou, zrejme prdici, protoze u toho prdi, ocicka cerveny. No nekdy je treba i hodku a pul u zdroje, protoze u toho usne a me je lito ho odtrhavat, abych ho neprobudila. Asi to neni dobre, nechat ho dumlat, ale kaslu na nejaky rady... Hlavne kdyz se aspon trosku vyspi.

joodi
18. nov 2009

Koukám, že ten Physiomer je trochu levnější 🙂

emamamamu
18. nov 2009

my mame do nosu Libenar..🙂
holky zkousely jste uspavat s tim necim nasim u miminove hlavy? u nas to vcera dvakrat zabralo🙂😀 dkonce spala mala postylce... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre