V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

pospecka
18. nov 2009

jdem plavat, ozvu se po návratu.

mauik83
18. nov 2009

ping - nnevim do jakýho věku očkujou, ale ta vakcína je účinná jen omezeně - to už v reklamě neřeknou 😠 a myslim že to je do 35 let, ale nechci kecat...

druhý chcem tak za 2 roky nejdřív - chcem si Nelu užít 😉

gabulka26
18. nov 2009

ahojte mame niejake nove fotecky...tak kuk 😀
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

natali1401
autor
18. nov 2009

pospecka: zdenda je krasny...toho si rezervujeme za frajera 🙂 brno je blizko 😉 😀

bibi78
18. nov 2009

rping, ja som maleho dala imunizovat voci rotavirusom. pre istotu. berie sa to oralne, takze ani o tom nevedel a nemal ani ziadnu reakciu. este pojdeme na 2. davku. a snad uz v piatok aj na 1. ockovanie, ak to do tretice vyjde 😨

aktekram
18. nov 2009

Sluníčka jsme zpět, jsem rozčarovaná z dnešní poradny 😅

Tak tedy: Poradna ve třech měsících, váha 5260g, míra 59cm, očkování se neuskutečnilo, jdeme zítra na kontrolní odběr krve (měli jsme v propouštěcí zprávě z porodnice), pokud budou dobré výsledky naočkují nás příští úterý. Naušnice nám píchne až po druhé hexe (kurňa furt to prodlužují).
Byli jsme pochváleni, že jsme vše dohnali (až moc rychle), motoriku máme dobrou (tak nevím co po nás na těch rehabilitacích pořád chtějí 😀 ), prevenar nám doporučila píchnout až v 7 měsících (3 dávky)
Na druhou stranu nám řekla, že jsme přibrali za měsíc 1310g, co je hodně. Mám prodloužit intervali mezi krmením přes den na 3,5-4 hod a přes noc 4-4,5 hod. Teď pijeme 130-150ml a to je taky hodně, měli by jsme mít tak cca 125ml. Prý mám zkoušet zda se nerozkojíme a stačí kojit z jednoho prsa. Prý jak odstříkávám a míchám obě prsa do jedné láhve a ty pak rozlívám na jednotlivé dávky, dostává málo předního mléka na žízen.

Tak musím vymyslet nějakou jinou alternativu (naruší nám to zajetý režim 😖)
Asi budu odstříkávat po každém krmení jen z 1 prsa a jen dávku kterou potřebujeme do lahvičky (nebo kolik se mi podaří odstříkat). Nebudu už míchat s žádným jiným mlékem. A tím budu Petrušku krmit.
Jsem z toho zase v rozpacích, ale to se upraví, hlavně že přibýrá. (A vůbec mi nevadí že moc 😀 )
Prý už nemusím hlídat kolik toho vypije, protože to jednou může být 90ml na "žízeň" a potom třeba 130ml na hlad. Nemám to tolik hlídat.

Ptala se mě jak se budí v noci, a já ji řekla, no budí se tím že si začne cucat ruku, to mě vzbudí a já jdu ohřát mléko je to po cca 4 hod. a pak krmíme, tak mi řekla že si ruku může cumlat i hodinu a mám počkat až začne plakat. Naše Petruška prostě nebrečí a já ji trápit hlady nebudu 😀 .

joodi
18. nov 2009

Akte, dik za zajimavy info ohledne krmeni 😀 😉 no já jsem nad tím předním mlíkem už přemýšlela, že to vlastně mícháme a tím pádem je to vždycky "kaloričtější"... Ale i když budeš odsávet dolahvičky jen z jdnoho prsa, tak to bude přece stejný, ne? Poměr předního a zadního mlíka bude v tý dávce stejný ať vypije 90 nebo 130ml. 😕 No, přeju pevný nervy, já v podstatě odsávám po každým krmení(vynechávám jen jedno v noci a sem tam přes den ale musím mít "nadojeno"dost dopředu a to někdy nejde když mám mín mlíka) a je to pěkně na palici 😝 😅 hlavně v noci 😔 Zabere to hrozně času...a člověk musí pořád počítat, jestli má dost na další krmení atd.. Ale když odsaješ najednou do dvou lahviček z každýho prsa do jedný, tak to bude OK. Záleží prostě na tom, kolik máš mlíka a mně se střídají období kdy mám hodně a kdy mám málo a to doslova "ždímu" stovku třeba i skoro hodinu 🙄

Taky už jsem přemýšlela o tom zkusit znova kojení, ale nevim nevim asi už to nepůjde. Byly mi totiž doporučený kloboučky Medela, že s nima to půjde stokrát líp než s obč co jsem měla. Možná za nezdarem mého kojení stojí právě ty blbý kloboučky.. 😠 ach jo

kasenka228
18. nov 2009

Akte, no to je uplna alchymie. Proc se ji nelibi, ze krasne pribira? To neni dobre?
Ja kojit dite po 4 hodinach, tak zbori barak. My kojime pres den po dvou... a kdyz spi, coz ji pres den jde naramne i vic jak 3 hodiny, tak se budi revem, ani neotevre oci, a vriska jakej ma hlad. Prave ted... letim, pa

rpinguin
18. nov 2009

akte, wow ty si borka, ze este aj vstanes a ides to mlieko ohrievat, ste fakt aj s joodi dobre v tom odsavani. Tiez nechapem tu dr., ved nech si Petruska papa ako chce ona a ved pribera dobre, to sa tej dr. zda vela, ci ako? Iba ta mota 😠

joodi, tie medely klobuky mi dala laktacna poradkyna este v nemocnici na vyskusanie, celkom ich chvalia tie medely, ved vyskusaj 🙂

natali, no vybrala si dobre pre Megan a hlavne, ak bude Zdenuso na tatku 😉

bibi, no to viem, ze je to oralne, musim to ist ale do lekarne kupit a az tak mi to preplati poistka, toto totiz nie vsetky hradia. Dr. vravela, ze toto znasaju deticky asi najlepsie zo vsetkych ockovani, takze sa nebojim, aj ked viem, ze je kopec inych virov, proti ktorym nic neexistuje, ale co uz...

rpinguin
18. nov 2009

gabul, som sa dobre zasmiala....hadaj 🙂
kukni sem: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

pospecka
18. nov 2009

mauik: tak to je šok. Člověk ví, že to existuje, ale nenapadne ho, že by mohl znát někoho kdo tím prošel.

natali: Zdenda je pěknej škleboun, tak nevím jestli by se Megan líbil. 😅 Zkusím vložit nějakou fotku, ale teď mám zaseknutej mobil tak mi to nejde odeslat na síť.
joodi: medela doporučuju. Měla jsem je pujčený v porodnici a tak jsem si je koupila. Zdendu už teď tankuju bez nich, ale jsou fakt super. Měkčenej silikon. Určitě je zkus.

pospecka
18. nov 2009

rping: prevenar a sinflorix jsou "stejná" vakcina od dvou výrobců. A to je to co jsem se rozhodla nedávat. V česku je strašně moc povinných očkování, tak nechci Zdendovi ještě přidělávat další.

rpinguin
18. nov 2009

posepc, ale ved to, co som dala je predsa povinne, ci ako to je?

pospecka
18. nov 2009

No právě ten prevenar-synflorix v ČR povinnej nrní a platí se cca 1500kč za dávku a když začínáš už jako prtě, tak jsou ty dávky čtyři. 😖 Tady jsou povinný jiný.
Já Zdendu epovinně nočkuju jen proti hladu. 😀

aktekram
18. nov 2009

joodi: myslím že je v tom rozdíl mít odsáto 90ml nebo 130ml co se týká předního mléka to je jen určité množství ne? (20ml), teda aspoň si myslím, ještě to nemám nastudováno. Tak by ten poměr byl samozdřejmě jiný.
Mléka mám dost, kord když mám ubrat, odstříkavala jsem abych měla na 7 dávek po 140ml. Teď by to mělo být jen šest dávek. Na čas je to šílený, už jsem nevydržela a taky si pořídila el. odsávačku (do dneška jsem to tahala manuální 😨 )

kasenka: prý 1320g za 5týdnů je hodně, nechápu, přitom to je 264g za týden a my přibírali průměrně 250g/týden. Řekla mi že nedonošené děti to dohání 6-12 měsíců a my váhu stejně starých dětí dohnali za 3 měsíce. Že to je moc rychle.

Rping: víš ono nám nic jiného nezbývá než vstát 😀

pospecka
18. nov 2009

aktekram: pro to tělíčko a hlavně srdíčko je to hroznej nápor tak rychle přibírat. Vždyt vy máte míry jako my a Petka se narodila týden po Zdendovi a o kilo a 8cm menší.

emamamamu
18. nov 2009

akte kurna at me neserou ti doktori podelani....takze jim se furt neco nebude libit? my pribirame malo, vy zase hodne, znate doktorka, ktery pochvali za pribirani????me uz to fakt neprijde normalni....kate davej ji tolik, kolik chce...at doktorka vynecha obed, beztak je tucna za dva,, 🙄

mauik83
18. nov 2009

posp - no jo, do tý doby sem si to taky říkala... 😒

akte - to je fakt divný, s tím dávkováním mlíčka... 😒 my teda přibíráme taky hodně (naposled 1kg za 3 týdny) a to jsme o měsíc mladší! Nela vypije 80 až 100 ml (teda podle flašky, z prsa nevim, třeba víc, třeba míň). Navíc stále kojíme z obou prsou. Myslim, že by se uz jednoho nenajedla, pže když skončíme s jedním, požaduje i druhý! 😕 nebo jestli už to je ze zvyku... 😠 a možná bych být tebou omezila to kojení v noci - dr. má pravdu s toui ručičkou - já zase dělala to, že jakmile jsem Nelušu v noci slyšela, že sebou mele, tak už jsem vstávala, a defakto jsem ji budila, že budeme papat, pže jsem si myslela, že se probouzí a začne řev, tak jsem to chtěla stihnout dřív 😅 ale teď vim, že to nic takovýho neznamená, že se prostě otáčí a brumlá si a prospí tak i celou noc (od půl 9 do 8 do rána, někdy teda jednoi kojení dřív). No tak bych to takhle zkusila v noci - krmit až se opravdu vbudí a bude plakat, že má hlad - tím se sníží její příjem a denní režim bych nechala po 3 hodkách, pže když jí ubereš přes de, o to víc se ti bude hlady budit v noci! (slova mé moudré mudry 😀 ). Takže přes den po 3h a v noci až když si řekne. Fakt to zkus pár dní a uvidíš. Měla by ti pak spát skoro celou noc a aspoň se vbyspíš i ty a ráno po nakrmení se na tebe bude beruška zubit, jak bude do růžova vyspinkaňoučká!!! 😉

bibi78
18. nov 2009

akte, nechapem Tvoju doktorku a uprimne Ti radim, aby si ju nepocuvala 😉 . nas maly priberal 800 g za 2 tyzdne a to bolo vela a nie to, co Ty pises. potom sa to same upravilo, ale ja som ho nijako nebrzdila, sam si to zreguloval 😎 . tiez som nepocuvla doktorku, hadam ho nenecham revat od hladu. navyse Tvoja mala potrebuje tie gramy, zidu sa do zasoby na mozne horsie casy 😉 , mala Ti sama povie, kolko potrebuje 😉

mauik83
18. nov 2009

akte - jsem chtěla napsat, že vaše míry ve 3M my měli v 6N 😀

emamamamu
18. nov 2009

kamoska ma syna, o dva tydny starsiho nez je Dorka a ma pres 7 kilo..a nikdo ji na to nic nerekl....

aktekram
18. nov 2009

Každá vaše rada je moudrá, ale souhlasím i s pospec, protože mi máme teď dobrou váhu, ale když se to vezme celkově tak přibrali jsme za 3 měsíce 3,46 kg od porodu a to je rychle.
Naše děti budou různě vážit, ale srovnávat se dá rozdíl mezi aktuální váhou a porodní za určité období

Ema: dokotrce to doporučím vynechat oběd 😀

Mauik: zkusím to, myslím že přes den je mi to jedno a v noci mi to pomůže. Petruška opravdu jen začne cumlat ruku, ještě zavřené oči a já už jdu pro flašku. Právě proto aby nevzbudila manžela pláčem, když ale tak strašně mlaská a já u toho neumím spát 😀 , ale nechám ji až se probudí, třeba ji to cumlání ještě uspí, uvidím 😉

joodi
18. nov 2009

akte, ja jsem to pochopila tak, ze máš odsát např. 140ml z jednoho prsa a dát jí to a buď vypije 90 nebo 130 atd.. Předem přece nevíš, kolik vypije.No a to mě taky trochu znervózňuje, že jí tak trochu určuju dávky(ona v podstatě vždycky vysosne celý) a paři tom by jí stačilo míň nebo naopak víc 😕 Už jsem z toho jelen 😅 , jako by nestačilo, že se mordujeme s tim odsáváním 😀 ještě tohle řešit to je mazec 😀 😀 😝
Elektrickou odsávačku ti schvaluju všema deseti, já bych to s manuální asi nedala ani náhodou to už bych měla dávno tenisovej loket 😅 😀
Pospec, ja nad tema klobouckama Medela premyslim uz asi dva týdny možná víc...jestli to kojení vůbec ještě zkoušet ona už určitě zpohodlněla a nebude se jí chtít tahat z prsa 😔 Někdy mám chuť se na to vykašlat a jít pro Sunar nebo něco takovýho, ale pak se na ní podívám a je mi jí líto dávat umělotinu, když mám mlíko 😵 To kojení je úžasný v tom, že je maminka pro dítě tak důležitá, je to krásnej pocit 😵 😵 i když člověk padá únavou 😅 😀 😉

joodi
18. nov 2009

Akte, u nás je to s tím buzením jenoduchý, řev je hned žádný cumlání v noci nehrozí 😀 jo ale přes den se párkrát vzbudila bez řevu a jen tak koukala, ale opravdu jen párkrát 😅 Takže manžela budíme, ale on hned zase chrní a stejně o tom ráno skoro neví 😅 😀

aktekram
18. nov 2009

joodi: u nás se taky vypijí vždy celé lahvičky 😀 ať už je nalito 90 nebo 150 ml. 😀 nikdy není dost
Taky jsem ta co určuje dávku 😀 Právě proto bych odstříkavala těch 140ml a ty bych ji dala v lahvičce celý, a Petruška si určí kolik z toho vypije.

Sunar si koupím u jednoho důvodu 😀 (na zadní straně je napsáno dávkování podle věku dítěte) 😀 a místo sunaru budu dávat MM 😀

joodi
18. nov 2009

Akte 😀 je to záhada, že děti co dostávají MM z lahvičky, neznají míru 😀 😀 to děti, který pijou UM, zbytky nechávají.. Z prsa by si to holky rozmyslely, jestli mají ještě hlad a jestli jim to stojí za to se namáhat a sát 😀 No jo, ta sestřička v porodnici měla pravdu když říkala Elence, že nechává tu těžkou práci na mamince 😅 😀

joodi
18. nov 2009

Jo a Akte, myslim si, ze když jí odstříkáš 140 a dáš jí to aby si určila míru, tak si určí to, že to vysosne celý - vzhledem k tomu, že zvládá i 150 😀 😀 Jooo, asi budeme mít malé otesánky 😅 😉

joodi
18. nov 2009

A to sme to s nima myslely dobře, že jo 😅 😕 😀

pospecka
18. nov 2009

joodi: on se ten klobouček po pár tazích, (jak to prso prcek napumpuje, tak teče samo,) naplní a má to jak cumel u flašky. Já je možná budu zas používat jak bude mít Zdenda zuby, ale jestli chceš, tak Ti jeden můžu poslat-pujčit na vyzkoušenou a uvidíš. 😉

joodi
18. nov 2009

Pospec, to by bylo super jsi moccc hodná!!! To by rozlousklo to moje dilema 😀 😉 To víš, že se mi nechce "vyhazovat" dvě stovky když nevím, jestli to zafunguje..Hodim ti do IP adresu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre