V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

joodi
18. nov 2009

Tak já jdu zase odsávat, zatím pááá 🙂

pospecka
18. nov 2009

já odsávám.... 😀 😀 😀

majamisutka
18. nov 2009

emo a holky, na tu rýmu pomůže zvlhčovač, manža ho zítra koupí, prej je nejlepšé ten klasickej starej

http://www.czprodukt.cz/domacnost/odparovace-vo...

prej to prodávají všude jako Obi, hornbach a atd.

lynn77
18. nov 2009

Holky, s tim pribiranim, Laura taky pribrala hodne, a taky me to nekdy stve, protoze nevim kam se mi to malinkate miminecko podelo. Porodni vaha 2.97kg a ve dvou mesicich mela 5.28, takze ya dva mesice 2.31kg (tedy za mesic 1.2kg). Nejdriv tolik nepribirala (v porodnici zhubla dokonce na 2.7kg), dalsi tyden taky jen 130g, ale pak dva tydny za sebou 480g za tyden!!!! Sestra i doktorka tedy ziraly, ale v podstate to nekomentovaly, jenom rikala doktorka na moji otazku jestli to neni moc, ze mam byt rada, ze mam dobre mleko, pak zacala pribirat tak 200-300g tydne (tipla bych, ze uz budem mit kolem 6 kg), tak doktorka jen poznamenala, ze mala se trochu zklidnila. Pry mensi mimina u porodu pribiraji rychleji nez vetsi a kojene deti ze zacatku pribiraji rychleji nez ty na umele strave, pak se to obraci.....

Priznam se, ze ja z toho pribirani mela docela nervy, tak jsem se snazila ty intervaly mezi kojenim prodluzovat, ale dopadlo to tak, ze malem jsem prisla o mliko, dneska resim stejny problem, nevim, jestli ma Laura nejaky predcasny spurt nebo se mi ztraci mliko z toho "nakopaneho" prsu, ale docela bojuji.... Dokonce jsem zlikvidovala odsavacku, tak jsem objednala novou, snad zitra dorazi.

Pospec, docela si me opet "dostala" s tim pribiranim a srdickem, ja nejak neumim ovlivnit, kolik toho vypije kdyz kojim a kdyz vidim, ze ma hlad, nemam srdce ji nechat o hladu...... ☹ Clovek uz nevi co delat..... ☹

Holky, ja bych na ten sraz dorazila, ale neslibuji radeji takto dopredu, aby to nedopadlo jako posledne..... doufam, ze nebudeme resit tentokrat nejakou laktacni krizi ☹

emamamamu
18. nov 2009

maji nemame radiator a tohle nemam kam zavesit..davala jsem na vafky misku s vodou a se soli a nepomohlo..tata nam koupi nejaky zvlhcovac nekde...

petrajurinova
18. nov 2009

Ahoj. Dneska bylo krásně, tak jsme s maličkou pořád někde trajdali venku a domů chodili jenom na kojení. Včerejší noc byla perfektní - malá prospala celou noc (od 20:30 do 6:30) a já jsem se suprově vyspala. Tak uvidíme jak to bude dneska. Pomalu dočítám co jste nadatlovaly.

Rýmu kterou bysme museli odsávat ještě Isa neměla. Když začne chrčet, proliju ji nosík Libenarem, rozvěsím po topeních mokré osušky a zapálím aromalampu.

Ohledně očkování, souhlasím s Pospec., že je těch povinných očkování dost hodně a pokud není nějaký aktuální důvod pro okamžité nepovinné očkování, tak je to teď příliš to do nich cpát. Rotaviry nám doktorka teď nabízela, ale nebudeme je dávat. Pneumokoky asi až kolem 2 let - až bude mít všechno to povinné a meningokoka po nástupu do školky (teď po vánocích se na očkování proti meningokokovi budeme domlouvat pro Bastíka). No a to očkování proti rakovině děložního čípku bych časem Ise napíchnout chtěla dát, ale kde na to vzít 10 tisíc a nekrást

K tomu přibírání - moc : málo. Na to, že je tady naše Isa nejtěžší váha - teď má 6,10 kg (za 8 týdnů má nahoře 2,10 kg), nás doktorka za přibírání na váze chválí. Prohlásila že je Isa statné zdravé miminko a že chce takové v péči všechny. Když jsem se jí ptala, jestli vyroste z toho jak je tlustá, tak mi řekla, že je sice faldíčkovatá, ale že pokud je to jenom z mateřského mlíka, tak to na tloušťku nezakládá. A že ji mám dál krmit jak malá chce a mám prý být ráda, že mám dost mlíka na to, aby to takhle velkému děcku stačilo.

petrajurinova
18. nov 2009

A teď jsem narazila na tenhle článek. Tak pokud chcete dávat děti očkovat proti pneumokokům, možná se vyplatí počkat do ledna. http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-deti-a-...

majamisutka
18. nov 2009

Petro, mě vubec nejde o peníze, at to stojí, co to stojí, abych ochránila své dítě, tak dám cokoliv.

majamisutka
18. nov 2009

ale každopádně díky za info 😉

lynn77
18. nov 2009

holky chtela jsem se zeptat, kdyz vam deti v noci tak dlouho spi, treba 6 a vice hodin, budite je na kojeni nebo odsavate? Ja mam pocit, jak Laura zacala vypoustet jedno nocni kojeni (kojime 2x), tak ze se mi prave to mliko nejak zadrhlo a zacalo se min tvorit.... ☹

petrajurinova
18. nov 2009

Lynn, nebudím malou na kojení ani neodsávám - spím. A mlíka mám pořád tolik, že když Isa spí dýl než 5 hodin v kuse, tak mám pak mokrou podprdu, pyžamo i prostěradlo, protože to mlíko začne téct samo i skrz vložky do podprdy. A když se druhou noc vzbudí častěji, tak jí mlíko co mám stačí.

majamisutka
18. nov 2009

jak to děláte, že vám tak dlouho spí?? 🙂
ja chci taky spát víc jak 3 hodiny v kuse, my jsme měli jendou rekord 4,5 to bylo max.

petrajurinova
18. nov 2009

Majo, to je asi v povaze toho dítěte. Bastík když byl maličký tak se budil na kojení co 2 hodiny (až do 7 měsíců), pak když jsme mu začali dávat k jídlu i něco jiného než mlíko, tak ty intervaly postupně protahoval. Isa spí v noci běžně 5 hodin v kuse od 2 týdnů a včera prospala celou noc. Myslím, že to jak děti spí v noci a jak často mají potřebu jíst asi moc neovlivníme.

mauik83
18. nov 2009

maja - taky nebudim v noci na kojení a jako Petra - spim 😉 nemám všechno mokrý - neteče mi samo (nebo jen malinko, to pochytá vložka), ale po tolika hodinách mám prsa jak šutry... Naposled večer kojim v 8, takže pokud si mladá nevymručí mimořádné noční kojení třeba ve 3 a spí až do rána, většinou se vzbudim já během noci (třeba v 5 ráno) a jdu odsát, pže už to nejde vydržet... nebo odsaju než jdu spát (v 11 nebo o půlnoci), ale to toho moc neodsaju, pže ještě nejsou nalitý k prasknutí, tak mi to nějak nejde... 😅

a přes den Domču krmíš jak často???

rpinguin
18. nov 2009

zeny, sorry, ale mne to ockovanie neda.....co je povinne a co je dobrovolne?
Tu sa dava toto na 4 razy v roznych casovych odstupoch (v 2., 3., 4. a v 12. mesiaci): tetanus, zaskrt, cierny kasel, polio, HiB, hepatitis B, pneumokoky)
Dalej v 14. a 16. mesiaci => plane nestovice, spalnicky, priusnice, zardenky (uz som to aj do cestiny prelozila);
v 15. mesiaci meningokoky
A TO JE VSETKO a neplati sa NIC! A ten cipok maju dievcata do 18. zadara tiez.
Odporucane je to "ockovacou komisiou" a je to dobrovolne, kedze cloveka nemoze nikto do nicoho nutit.
No a co je teda v CZ. a SK. povinne a co nie?

Peta, ty to urcite budes vediet 😉

Maja, ty ako s tym vrecom? Pozrela si tie linky odo mna?

aktekram
19. nov 2009

Krásné ráno,
tak změna. Krmili jsme v 22hod. 115ml, v 4hod. 140ml, a 7:30 85ml, začlo to fungovat. Já byla vzhůru co hodinu a kontrolovala čas, jak dlouho už spíme 😀
Tak snad si taky brzy zvyknu

mauik83
19. nov 2009

akte - a čekala jsi, až se sama vzbudí??? 😉 Tak to už je super, ne? 6 hodin v kuse už je dobrej spánek... 🙂

pospecka
19. nov 2009

rping: tak se podrž. U nás jsou některý očkování prostě poviný a když dítě očkovat nenecháš, tak Ti hrozí pokuta.
Takže:
4.den až 6.týden - tuberkulóza (většinou píchaj v porodnici před cestou domů)
9.-12.týden - HEXAVAKCINA 1.DÁVKA záškr, tetanus, dávivý kašel, hemofilové nákazy, hepatitida B
10.týden- 18.měsíc - dětská přenosná obrna (2x po osmitýdnech, v březnu a květnu)
13.až 16.týden - HEXAVAKCINA 2.DÁVKA
17.-20.týden - HEXAVAKCINA 3.DÁVKA bez hepatitidy B, ta se očkuje po 33.týdnu)
33.-36-týden - virová hepatitida 3.DÁVKA (z hexavakciny)
14.-30.měsíc - DĚTSKÁ PŘENOSNÁ OBRNA (2X po osmi týdnech, v březnu a květnu)
15.měsíc - spalničky, příušnice, zarděnky, (1.očkování)
18.-20.měsíc - záškrt tetanus, dávivý kašel (4.dávka)
21.-25.měsíc - spalničky, příušnice, zarděnky (2.očkování po 6-10.měsících)
5.rok - záškrt, tetanus, dávidý kašel (přeočkování)
12.rok virová hepatitida tybu B (u dětí, které nebyly očkovány v prvních měsících života)
13.rok - dětská přenosná obrna (přeočkování)
14.rok - tetanus (přeočkování, další vždy po 10-15 letech)
V Česku se už neočkuje proti pravým neštovicím, které byly zcela vymýceny. To se povedlo i u dětské obrny, u ní se však z preventivních důvodů očkuje dále.

V tom článku z časopisu Týden dokonce nějakej pražskaj právník odmítl nechat očkovat dceru, protože na internetu našel studii, že když v Japonsku začali očkovat až děti starší 1 rok, tak klesl počet syndromu náhleho úmrtí kojenců na O!!!!!!!! Fakt mazec.

pospecka
19. nov 2009

A k tomu nočnímu spaní, já jsem Zdendu taky ze začátku hned jak se začal vrtět brala z postýlky a cpala k prsu, ale pak jsem zjistila, že se vrtí a kňuká proto, že ho trápí prdík a kojení bral jako bonus 😅 . Takže teď na noční vrtění aplikuju sabík na dudlík a Zdenda pokračuje ve spánku.

ivca08
19. nov 2009

Tak to my jsme na bonusu furt 🙂 Sice vim, ze ho trapi prdik, ale dudlik zabere jen malokdy a stejne skonci u prsa, ktery zabere a doporucovala mi to i doktorka, ze tim pitim se mu pohnou streva a prdika tim vyzene. Takze treba dneska jsme kojili za noc 3x, asi by to nepotreboval, ale prece ho nenecham trapit. Vzdycky tam pulhodiny vracim dudlik a snazim se uspat a kdyz se porad krouti, tak nahodim prso.

majamisutka
19. nov 2009

Včera mluvíme o spaní a my dnes v noci prolomili rekord.
Domča spal od půl 10 a vzbudil se až v 5 ráno 😵
Prsa jsem pak měla jak šutry, ještě trochu mam, ale spalo se nám oboum krásně 🙂
Je fakt, že ale přes den toho moc nanaspal a to jsme byli i venku a stejně se v kočárku budil.

mauik, kojim, jak si řekne. Když jsme doma, tak si řekne i po hodině, po dvou, venku vydrží tak 3 hodky.

pospec: Zdendovi už jsou přes 3 měsíce, ještě pořád ho trápí prdíky?

majamisutka
19. nov 2009

ivco to jo, protože u kojení mi prdí nejvíc 😀

majamisutka
19. nov 2009

Pražandy, co ten zítřejší sraz? platí?

Výstaviště: v půl 1? venku je krásně a zítra má být taky 🙂

lynn77
19. nov 2009

majo, ja zatim souhlas se zitrkem, pokud se nco neposerka, uvidime co ostatni 🙂

petro, to ja prave mela uplne stejne, ze jsem se budila promocena jak prase, kdyz mala dlouho spala (ona ma jeden takovy delsi usek, pak uz po 3 nekdy 4 hodinach se budi), ale prave po asi tydnu tadytoho se mi zacalo tvorit min mlika, tak nevim, jestli jsem neco nezanedbala a nemela to odsavat, jeslti moje telo nepochopilo to dlouhe spani jakoze ma delat min mlika, asi budu muset v noci odsavat ☹ Jinak taky jsem kdysi vyskakovala pri kazdem uknournuti a strkala prso, treba vcera mala i brekla ze spani, stacilo ji pohladit a spala dalsi 2 hodiny, takze oni ty decka fakt uz nemaji takovy hlad v noci a radeji si pospi 🙂

petrajurinova
19. nov 2009

Ahoj. Tak máme za sebou další KO na kyčlologii 😖 . Strávili jsme tam 2 hodiny čekáním - řada kočárků stála z čekárny až k výtahu (před náma asi takových 30 dětí), doktorka to brala jak na běžícím páse. Na vyšetřovnu šly vždycky 3 až 4 mimina najednou a v tom frmolu se sestřičce občas podařilo při vracení poplést kartičky pojišťoven a zprávy, takže si to maminy v čekárně měnily aby každá měla to svoje 😅 . My máme naordinované široké balení na 2 plenky - teď už teda prý na celý den. Od poslední kontroly žádný posun - zůstává 1b- a 2a+ . Další kontrola na začátku ledna. 😒

Rping, s tím očkováním je to jak psala Pospec. A očkování proti pneumokokům, meningokokům, rotavirům, klíšťové encefalitidě, žloutence typu A, chřipce a rakovině děložního čípku jsou nepovinná a pokud to chce někdo nechat děcku naočkovat, musí to zaplatit a některé pojišťovny pak část proplatí.

pospecka
19. nov 2009

majamisutka: prdíkujem o sto šest! Ale takovej ten slzičkovej pláč už to naštěstí nedoprovází. Ono to není o věku, ale o pohybu. Zdenda když leží tak se po ránu často proběhne, kope nožičkama jako by šel a ty prdíky si tím uvolní.

kasenka228
19. nov 2009

Holky cau, ten zitrejsi sraz: uvidim, nejak me polochtava v krku, tak uvidim, jak se to vyvine, dam vedet dnes vecer, nejpozdeji zitra rano.
A uz v pul jedne, jo? Co takhle alespon od jedne? Mam to poradny kus cesty a Terka vetsinou dopolko spi, i takhle bych ji musela budit.

lynn77
19. nov 2009

ja jsem taky za tu jednu jako kasenka spis 🙂

majamisutka
19. nov 2009

ok tak v jednu 🙂

bibnka
19. nov 2009

Ahoj, já jen v rychlosti. Zítra v jednu i v půl jedné můžu být na Výstavišti. Jen potřebuju do večera jistě vědět ten čas, ať si zorganizuju dopoledne.

Večer se ukážu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre