V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

achalteke
29. okt 2009

markét nám na ty lupy (seborea) pomohl Excipial, během dvou dnů to měl pryč 😉

emamamamu
29. okt 2009

jsem chtela neco napsat a zapomnela jsem co a uz se mi nechce klikat na predchozi stranu, tak cau...😀

a mala je plesoun, ji uplne vypadaly vlasy na hlave nahore a vypada jak muj deda... 😀 😀 😀 😀 😀

rpinguin
29. okt 2009

ze plesoun 😀 ja mam zasa punkacku 😀 alebo pankacku? 😀 Teraz este spi, mna z nej porazi. Zeny, vy mate idelane decka, co sa stazujete. U nas sa zaspi niekedy az po polnoci, dovtedy sa strajkuje a chce sa nosit (co ja nepraktizujem a muz ma vzdy robotu), takze ju len hojdam a kojim, ale ani kojenie nezabera, takze vecery su vesele. No a ani ked som okupala som nebadala rozdiel.
Ale je to ok, ved ked je cely den kludna a spi, tak sa musi aspon vecer ukazat 😀

S tym kakanim som to nejako vedela, ale som nevedela, kolko dni je ok. Dokonca aj 10 dni som pocula, ze je este ok.
No uz je hore, tak utekaaaaaaaaam ....... dopisem neskor!

emamamamu
29. okt 2009

ping nam rikali v porodce, ze je snad normalni nekakat i tri tydny....
malou jsem celou noc neprebalila, rano byla uzasna naloz a po kojeni repeteeee...😀
a mala je fakt po mne...pres den chrape a vecer mejdan...😀 😀

rpinguin
29. okt 2009

no plany poplach, este stale spi.... 🙂

aha, k emily som chcela nieco: takze kojit a byt neplodna? 😕 No ja som Maxika kojila 13 mesiacov a rozdiel medzi detmi mam 1,5 roka, takze je jasne, ze som otehotnela pocas kojenia (teda nekojila som a nesexovali sme zaroven, ale ved viete ako to myslim 😀 ). Sanca netehotniet tam je, ale minimalna, treba uplne pravidelne kojit a ked zacnu prikrmy, tak uz ta sanca otehotniet teda riadne stupa, takze sa na to, ze zena koji a tym padom neotehotnie, spoliehat nemoze.
6.11 sa spytam na antikoncepciu, ale uz teraz viem, ze nic nechcem, ze kondomy to ista a este aj cista som po "tom" 😀

ema, wow, tri tyzdnè? tak to som zvedava na tu naloz potom a daj foto plesouna 😉 . Ja som objednala velky vankus na zem, cakam, ze mi coskoro pride, potom nafotim aj s deckami 😎

emamamamu
29. okt 2009

no konecne ping, moc tech fotek nedavas...😀
no ja jedu s kamosem, co je jak kamoska nakupovat zimni bundu, uz ted mam sto chuti mu vynadat, at uz nevybira a nejakou si vezme...😀😀
a taky znam holku co otehotnela kojici...ale ta uz to stihla v sestinedeli... 😀 😀 😀

joodi
29. okt 2009

Zdar ženy 😀
tak u nás se už několik dní řve a řve po každym jídle 😅 začne, jakmile jí položím. Chování ale nepomáhá, dudlík jí trochu utiší ale neuspí....dokonce ani v kočárku pořádně nespí a v autě taky řvala 😀 Jediný co funguje je dát jí spát na bříško - tak takhle spí už asi 5 dní 😅 Ale spí normálně dlouho většinou 3 hodiny, kadí prdí krká a papá, tak jí snad nic neni jenom prostě řve 😕 😀 I když teda dneska se na mě usmála a vydrží aspoň 5 minut po položení neřvat a kouká na mě 😎 tak snad se to lepší 🙂
Podprdu nosim nonstop, HA rát nebudu fuj hnus 😝 😀 , včera přesně 7 týdnů po porodu jsem to dostala tak mě zuase bolí břicho brrrrrr 😝 😀
Jo a bundu taky potřebuju, ale mají všude nějaký divný...

joodi
29. okt 2009

A pořád žeru sladký a Pribiňáky a Termixy a Lipánky asi budu tlustáá 😕 😅

kasenka228
29. okt 2009

Holky, ja si to fakt snad hodim, kor kdyz vas tady jeste ctu, jak spite... my jsme si sli lehnout v deset,protoze po vcerejsi noci se mi uplne klepaly nohy a busilo srdce unavou, no rev, od desiti do jedenacti byla pricucnuta na prsu, jak ji vypadlo, tak rev, od 11 do 12ti ji Michal nosil, furt rev, od 12 do 0:45 zase ja, to se mi podarilo ji ukojit a usnula, ale jen do 1:15, pak spala mozna 2 hodky, ale porad se budila a vstavali jsme v 6... musim rict, ze dneska uz me fakt bral nerv a byla jsem hodne nastvana a ted na pul hodky co ji tady Michal nosil jsem "omdlela" do postele...
Jo, a myslim, ze se rano uz opravdicky usmala, jen okamzik, ale bylo to tam. Slava, ve 2 mesicich....

kasenka228
29. okt 2009

Joodi, ja zeru vic nez coby tehotna a ani se tomu uz nedivim, kdyz porad kojim a jsem porad vzhuru, tak to snad i spalim, mam uz davno vahu jak pred tehu.
Ja beru Cerazette, ale zatim tedy jaksi dost zbytecne...
Jooo, a jeste jsem to nedostala... do kdy bych mela? To je jedno? Ja ani nevim... az to dostanu, tak se asi leknu. 😀

radka12
29. okt 2009

Ahojte, tiež mám septembrové bábo, tak sa pridávam. Moja bábika sa usmieva takmer od narodenia. Ale posledné cca dva - tri týždne už krásne reaguje na náš úsmev. Dokonca sa snaží komunikovať. Otvára pusinku, vydáva zvuky a smejká sa. Kráááásne je to. A čo sa kakania týka ... kaká takmer do každej plienky. A to ju stále výlučne kojím.

joodi
29. okt 2009

Kasenko, kdybych ji nepolozila na bricho, tak rve porad na zadech se neda uklidnit ani s dudlikem a pridrzovanim rukou...jeste nedavno to slo ale ted uz ne... Chování, houpání...nic z toho nezabírá. Jenom to bříško a na nem taky chvíli řve, než se uklidní... Na dnešek jsem spala necelých 5 hodin s přestávkou 1,5hod. na odsávání a to řvaní 🙄 😀 večer jsem uspávala a taky řev...

rpinguin
29. okt 2009

coze? tak to je teda experta kamoska, to fakt v sestinedeli? Som ani nevedela, ze to ide. A ta musela byt riadne nadrzana, ked sa jej uz vtedy chcelo sexovat 😀
Takze ty si pre kamosa poradkyna? No to chlapi potrebuju. Mne moj chlap slubil ist v ramci mojich narodiek do jedneho outletoveho mestecka, kedze pre mna nema darcek...typicky chlap 😀 Ja som ale taka vymetena, ze ja uz radsej pozeram na veci pre decka ako pre seba 😠

joodi, kramy tak skoro? no nezavidim, takze aka bude ochrana? Ako ja? Ved to je najistejsie, ziadne chemikalie a clovek nema ten sajrajt vsade 😀 😀 😀
a ja zerem furt, mam 2kg nahor 😲 Mne je to uz jedno....

joodi
29. okt 2009

Kasen taky mam porad hlad hlavne v noci jak jsem dlouho vzhuru a odsavam - zeru susenky a coko a banany 😅 Joa lekla jsem se taky 😀 prece jenom jsem to nemela nekolik mesicu ze jo 😀 nevim, kdy se to ma dostat...ja bych to jeste vydrzela BEZ 😅 😀

joodi
29. okt 2009

Rpinguin, jasne, kondom to jistí 😉 😀 Tu váhu neřešim, nevim kolik vážim, nemám doma váhu 😅 zapnu kalhoty před těhu, tak je mi to fuk. No teda zatim je zapnu 😀

kasenka228
29. okt 2009

Joodi, my kdyz ji dame na brisko, tak se nekdy na chvili taky sklidni, ale zjistila tam, ze ma rucicku a do ty se zahryzne a jede... ma ji celou rudou, jak si ji ozuzlava...takze se ani zady paseni konicku nedeje, protoze si strci do pusinky tu rucicku a nazdar... na zadech to nedela, to jeste asi ani nevi, ze ty ruce ma....

joodi
29. okt 2009

Kasen, nase mala zase kdyz je hodně "rozjetá", tak na říšku takzvaně bagruje 😀 prostě zareje bradu do pleny na ktery leží a taky s ní jezdí ze strany na stranu a tak trochu si odírá čumáček 😅 no nechápu 😀 Naštěstí jak se uklidní, tak přestane

rpinguin
29. okt 2009

kasi, no ved preco som ja v tehu tak malo pribrala, ze? Som sa krotila, lebo som vedela, ze to kojenim zasa dozeniem. Hruza.....len skladkosti. Ja zasa Horalky, tie som doniesla zo Slovenka v kartone 😀
No kramy som ja pri Maxikovi nemala pol roka a potom prisli, to je ale u kazdeho inac.
Kasi, aspon, ze ti chlap pomaha 😵 , ale neboj, budu aj lepsie casy!

joodi
29. okt 2009

Jinak MM mě ve žraní sladkýho podporuje 😅 a říká jen si vem, víš kolik cukru potřebuješ do toho mlíka?!?! 😀 Ještě že je tak chápavej, chodí mi kupovat kojočaj a vložky 😵 😀

joodi
29. okt 2009

Rpinguin pul roku?!?! Neštvi mě !!!!!! 😉 😀 No ale aspon vim, ze je tam dole vše při starém a můžeme jít do dalšího mimi třeba hned 😀 😀 😀 to byl fóóór 😉 😀

joodi
29. okt 2009

Jdu sterilizovat lahvičky atd a dát odsátý mlíko do lednice....to je nevýhoda krmení z flašky 😝

bibi78
29. okt 2009

ja som tiez bez HA a verim, ze ked nam to fungovalo bez nej 5 rokov, bude aj teraz, ale ako ping hovori, kondomy to istia, aspon ich konecne zacneme spotrebovavat 😀 .

Joodi, ja som to tiez dostala na 7. tyzden, ale o 2 dni bola mrcha prec a potom sa mi vratila v 8. tyzdni a na celych 7 dni. Inak, moze to prist hocikedy, kazda mame iny organizmus, som pocula, ze aj rok nemusi...

kasenka, musim sa smiat, ked opisujes malu, akoby som nasho drobca videla. koniky past ani nahodou, lenivy je ako vos. tiez si strci pasticku do ust a majte ma radi 😀 . netreba riesit, raz to pride. 😉 inak v mojej mudrej knizke pisu, ze ak sa dieta narodi pred terminim, treba odpocitat tie tyzdne od jeho veku, takze ak sa terezka zacala usmievat az teraz, je to uplne ok, lebo sa tiez narodila s miernym predstihom, vsak?

to tu vsetky pijete kojo caj? aj tie, co mate tak vela mlieka?

kasenka228
29. okt 2009

bibi, narodila se cca o tyden az deset dni driv, a myslim, ze pokud je to po 38tt, coz je, tak se na tech par dni asi vymlouvat nemuzeme....

kasenka228
29. okt 2009

bibi, a hraje si uz s rucickama? Nase jeste ne... a ani hracky ji porad nejak neberou...

ewwe
29. okt 2009

cauko tak u nas super noc bez vreskotu, asi je to fakt tou vodou, davam jej prevarenu lucku, a chuti jej to, aspon zatial nic nepovedala,
ja som pocula ze niektore zeny maju moc huste, silne mlieko, tak tou vodou alebo cajom sa to rozriedi, a potom neboli brusko, tak neviem, ale u nas to zabralo

a dufam ze tak skoro nedostanem ms, nechyba mi, moja kamoska to dostala po 9 mesiacoch tak ja mozem kludne aj po roku

bibi78
29. okt 2009

kasenka, myslim, ze aj ked sa narodila iba o tyzden-dva skor, ako nas maly, tak ten tyzden-dva im mozeme dat navyse, ak to nerobia presne podla terminu. maly sa hra s rucickami iba tak, ze si ich obcas chyti spolu, ale nejake hranie s hrackami nehrozi. ma hrazdicku, ale na nu sa len pozera alebo usmieva na tie zvieratka, obcas buchne do nejakej hracky, ale to vzdy iba nahodne, este sa nevie naciahnut. asi pred 10 dnami sme mu dali hrkalku do ruky, tak si to pekne drzal, aj dal do pusy, ale opat len nahoda, odvetdy si to nevie/nechce chytit, ani udrzat v rucicke. podla mna je to ok, urcite sa to tento mesiac naucia, neboj 😉

dnes sa uz zasmial nahlas a rehotal sa ako hrkalka asi 10 sekund, s manzelom sme sa na tom sulali, bolo to take rozkosne. a tiez sa uz zameral na kolotoc nad postielkou. ale to ma 9 tyzdnov! myslim, ze su nasi drobci uplne v poriadku, treba im dat cas a do nicoho nenutit 😉

bibnka
29. okt 2009

Dobré poledne,

u nás se dneska taky nespí. Tomášek od 6 od rána, kdy nás z postele vyhnalo bříško, usnul na celých 10 min mně na rukách.. Teď jsem kojila před 12, zaspal úplně tvrdě, ale to zase Robís s něčím třísknul o zem, protože ho to naštvalao, takže ho vzbudil. Teď tu leží a vymrzuje, zase ho budu dvě hodiny nosit, aby nevzbudil Robinka 😠 . Robinek šel za tres, že tříská s hračkami, spát bez pohádky, takže mám idylickou chvilku na kafe.

Tomášek má zítra 7 týndů, začal se usmívat na hrazdičku, takže ji vnímá, ale v žádném případě si s ní cíloeně nehraje.

MS jsem u Robinka dostala hned jak jsem přestala kojit, tzn. v 4,5 měsících. Snad to tentokrát bude později, protože je to dost hnus.

Zítra jedeme konečně k našim, už potřebuju vypadnout a taky potřebuju, aby se zase chvilku někdo staral i o mě 😉 😀 . MM je celý týden nemocný, Robinek začal předevčírem kašlat a Tomášek má od soboty rýmu. Mám toho fakt plné zuby. jsem z těch nemocí fakt už unavená 🙄

marketka.27
29. okt 2009

Petro, prosím tě, jak dlouho jsi dávala ocet místo aviváže? Už bych to chtěla mít všechno trošku navoněné😉, ale nechci to uspěchat.

kasenka228
29. okt 2009

Market, sice se neptas me, ale my od zacatku davame Silan Sensitiv, a fakt v pohode...

akinom55
29. okt 2009

Ahojky,
tak ja hlásim, že máme podobný stav ako u joodi... už 2 dni je naša malá mrzutá, a všetko ju baví resp. utíši na pár minút... ja myslím, že je to tým kakaním, vraví sa, že plne kojené dieťa nemusí, ale podľa mňa je z toho nervózna, že nebola už 8 dní :( ja teda z toho nervózna som, ani by som neverila, že ma to môže tak znervózňovať...stále rozmýšľam nad tým, ako spoznám či nemá zácpu??? začínam byť z toho fakt nervózna, dokonca som jej dala iba jednu plieknu na balenie na široko, aby mohla viacej hýbať nožičkami.....

Inak i nám sa stáva, že sa malá pri kojení krúti ako paragraf... začne to tak vždy v tej 2 päťminutovke kojenia, tak rozmýšľam či tiež nezačnem dávať nejaký čajík alebo vodu...

No a závidím vám, že sa zmestíte do vecí pred tehu, ja mám navyše iba 2 kg ale stále sa nezmestím... akosi sa mi zväčšila spodná časť tela tak som zrelá akurát na tepláky... začala som cvičiť a trpím ako blázon, nemám absolútne žiadnu fyzičku a hneď po prvom cvičení som chytila svalovicu :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre