V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

zuziiiicek17
30. mar 2010

nboj sa,bude to fajn 😉

zuzanocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabinka79
30. mar 2010

Ahoj, Jahody. Včera som tu nebola. Až dnes som zachytila, že ste boli u lekára na odbery. Môjmu synovčekovi sa objavila hrčka na hlávke. Tiež boli na odbery, krv mu brali do siedmich ampuliek. Krvný obraz mal v poriadku a aj ostatné výsledky boli o.k. Lekári zhodnotili, že je to zväčšená uzlinka. Zrejme prekonal nejaký zápal a tá uzlinka bola reakcia. Už má všetko v poriadku. Určite to bude tak aj u Ely.
Už pracuješ na bakalárskej práci? To je z odboru sociálna práca?

Zuzi, ako sa dnes cítiš? Je Ti už lepšie?

zuziiiicek17
30. mar 2010

Ano gabi,dnes uz som v pohodicke,ja mam stale taketo jednodnovky 😉 i ked mi nebolo vsetko jedno,hlavne ked som nevladala ni maleho vziat na ruky.

kathynka
31. mar 2010

ahojte maminy...neviem, ci ma k sebe pustite do tejto temy, ale ja sa staram o maleho chlapceka, ktory sa narodil tiez v septembri minuleho roka...je to maly francuz a som s nim cely tyzden okrem vikendu od rana do vecera...hladala som tu nejaku takuto temu podla mesiaca narodenia, ze by som sa pripojila...kedze jeho mamina je francuzska, tak tomuto vobec nerozumie a mne by sa mozno tiez zisli nejake rady, porovnania, doporucenia alebo len tak namety...

zuziiiicek17
31. mar 2010

jasne kathy VITAJ 😉 a aku ma povahu maly ?

kathynka
31. mar 2010

dakujem🙂 povahu? to je snad najusmievavejsie chlapca ake som kedy videla...len co sa zobudi, uz sa na mna usmieva a pokracuje to tak cely den...place len, ked uz je flaska na ceste a pockat este minutku je uz pre neho dlha chvila...vobec s nim nemam problem a tiez si na mna velmi rychlo zvykol...

zuziiiicek17
31. mar 2010

A jeho mamka je uz v praci ? ze uz nekoji a tak

kathynka
31. mar 2010

ano..od jeho 4 mesiacov...vo francuzsku je materska len 3 mesiace, takze pre nich je to normalne...maly je teda na sunare a uz aj prikrmujeme vselicim...

zuziiiicek17
31. mar 2010

A ako sa vlastne malicky vola ? vo francuzsku su take pekne mena. 🙂
Takze ty si vlastne taka jeho druha mama vsak ?

gabinka79
31. mar 2010

Dievčatá, ja sa ozvem až po sviatkoch. Cestujeme k rodičom. Tak pekné veľkonočné sviatky Vám a aj Vašim rodinkám. 🙂

zuziiiicek17
31. mar 2010

Aj tebe krasne sviatky 🙂 Oddychni si trosku 😉

ewwe
1. apr 2010

kathynka vitaj, este stastie ze zijem na sr, ja si to neviem predstavit opustit takeho drobca, mne to pripada v tych zapadnych statoch, niektorych, ze len sa rychlo rozmnozit a sup rychlo zarabat prachy, aspon rok byt doma s dietatom si myslim 🙂

zuziiiicek17
1. apr 2010

No aj ja mam taky nazor....A dokonca ,co tie rodiny ,co si nemozu dovolit opatrovatelku

ribizek
1. apr 2010

No, ja si tiež myslím, že 3 mesiace je málo. Ale ked v tom vyrastajú, tak je im to už asi normálne. A v tom nižšom veku ešte nie je bábo také naviazané na maminu. Ved si predstavte tie plače, ked sa ide v tých 2-3 rokoch u nás do škôlky. Len neviem, kto plače viac. 🙂 U nás to budem asi ja. Len si nahováram, že ked pôjdu obidvaja naraz, tak to zvládnu lepšie. A ja tiež. 🙂

kathynka - tu u nás je to s príkrmami také opatrnejšie, takže možno budeš radiť ty. My sme zatiaľ na masovo-zeleninových obedoch, ovocných olovrantoch a kojení. S kašami sa neponáhľam. Pri prvom mi radili, že potom bude v noci lepšie a dlhšie spať, ale nehrozilo. 🙂

ribizek
1. apr 2010

A mám ešte jednu otázku. Nechodila ste niektorá do ŠNOP-u v BA? Dostali sme p oukážku, tak by sme chceli využiť na plávanie s chalanmi. Ale rada by som, nech ideme s obidvomi naraz, s mužom si ich vo vode podelíme.

kathynka
1. apr 2010

ahojte dievcata...maly sa vola yoan...obcas mu niekto povie yoyo, ale jeho tatko to nema moc rada, kedze ta hracka jojo sa u nich tiez tak povie🙂 ale vacsinou ho aj tak volame loulou (lulu), to je po francuzsky milacik, zlaticko🙂
vo francuzsku je 3-mesacna materska, pocas ktorej dostava mamina svoj normalny plat a potom sa ide do roboty...pre deticky maju 3 moznosti - jaslicky, ktorych je prave z tohto dovodu vo fr. velmi vela, minikolektiv alebo opatrovatelku...yoanova mamina to mala jednoznacne, kedze tu by v ziadnych jasliach ani minikolektive s nim po fr. asi nehovorili...
mne sa na jeho mamine velmi paci, ze aj ked ma jej babo opatrovatelku, tak vzdy ked pride (chodi domov aj cez obedy, ked sa jej podari), tak vidno, ze ho uplne najviac miluje a venuje sa mu, co len moze...a chodi domov z roboty kazdy den po 18tej a doma maju taky poriadok, ze mozem zo zeme lizat🙂
tak yoan papa uz rozne zeleninove prikrmy, aj s maskom a z ovocia jablcko a banan, ale to mu mamina rano vzdy namixuje a odlozi nam do chladnicky...na vecer uz dostava aj kasicku na dobru noc...a ja mu kupujem taky bylinkovy cajik, ktory mu samotny moc nesmakoval, ale potom mi napadlo dat mu do neho jablkovu stavu, co nam jeho mamina kazde rano nechava na linke, aby dobre kakal a to vypije potom celu flasu caju ani neviem jak🙂

ewwe
2. apr 2010

cauko ako? napecene? my sme u nasich, mama bavi malu, a ja peciem ako diva, mna to totiz strasne bavi 😀

zuziiiicek17
2. apr 2010

Uf,no dnes tu ani nikto nic nepise 😀 Ja som v poslednej dobe vkuse unavena 😒 ale vecer nie a nie ist spat.
Je mi luto tej mamicky fakt,ja si to nevem ani predstavit.
I ked zase od roka by som chcela aspon trochu nieco robit,i ked zase ja to mam lahsie ,ist niekam niekoho nalicit,nejaka ta svadba,stuzkova a ples,cize v pohodke.Len keeby som mohla aj kozmetiku zase robit,uz mi to chyba 😢

zuziiiicek17
2. apr 2010

ewwe,ja by som chcela take vediet 😀 ale mna babka ani do kuchyne nepusti,cize sa take naucim asi az ked budem byvat sama 😀 ale mame uzu nieco napecene

ewwe
3. apr 2010

zuzi a co ty robis? ty si kozmeticka

zuziiiicek17
3. apr 2010

Ano kozmeticka a vizazistka 😉 pekna praca.Aj ked som to este nestihla -pracovat sama na seba,lebo som maturoovala s bruskom

kathynka
3. apr 2010

ja piect nemusim, u nas to robi maminka...ja mam party-velku noc...maly yoan je na prazdninach vo francuzsku, takze vcera bola party u kamaratky, dnes je party u mna zase s inym osadenstvom...ze nech sa lubi🙂

ewwe
3. apr 2010

zuzi ty si sikovna 😉
kathy tak nech ta rano neboli hlava 🙂

kathynka
3. apr 2010

nemoze, idem za nasimi na chalupu a to by nebolo vhodne 🙂

ewwe
5. apr 2010

cauky kde ste? kolko ste pribrali cez sviatky?? 🙂

kathynka
5. apr 2010

ja som tu...netusim, radsej sa nevazim, ale zas na druhej strane, mne by to neuskodilo...ale yoan sa uz vratil z francuzska, takze zajtra nastupujem do "sluzby", takze na prechadzkach aj tak vsetko zase vychodim🙂

ewwe
6. apr 2010

kathynka ja nerozumiem, ty si teraz kde? na sr? a o maleho sa staras kde? na sr? ci vo fr? 😅

zuziiiicek17
6. apr 2010

Ja som to tiez nepochopila 😀

kathynka
6. apr 2010

ja som na sr, aj o maleho sa staram tu...len cez velku noc siel na prazdniny do francuzska...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre