V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
31. aug 2010

baby tie vase ohlasy na ten narodeninovy zoznam su take ako keby som to ja sama pisala 😀 .vsak ale ja som to len prekopirovala od @kathynka .nepamatate sa uz daaaavno prdavno sa raz jeden vikend nudila a spravila tento zoznam a ja reku ze teraz je to aktualne,tak to skopirujem a budeme vediet komu kedy gratulovat 😉

bobocka
31. aug 2010

@grajciarka – Nové Mesto n/Váhom – Michaela – 6.9. @petraas – Skalica – Sofinka – 7.9. @lujsa - - Gregor – 7.9. @achalteke – ČR – Šimon – 9.9. @zuziiiicek17 – Kysak – Miško - 13.9. @ewwe – Humenne – Nina – 14.9. @luppita – Senec – Šimonko – 15.9. @marusik – Kosice okolie – Klara – 16.9. @tridelko149 – Levice - Emmka - 16.9. @krasnulka - - Natalka – 16.9. @weiya – Hlohovec – Natalka – 17.9. @tinnka9 – Trencin – Matúš –19.9. @ribizek – Malacky – Peťko – 22.9. @valentovasasa – ČR – Tomášek – 22.9. @kathynka – Bratislava – Yoan – 24.9. @bobocka – Banska Bystrica – Miško – 26.9. @zojana – Trebisov – Tadea Michaela – 26.9.
@wwcko – Malacky – Ninka – @petulig – Banská Bystrica – Miška – 19.9. @gabinka79 - - Sofinka – @salma22 – Ruzomberok – Sibalka – @akinom55 – ČR – Karolina – @kocanda2009 – ČR – Damian – @evaxx – ČR – Lucie – @iwusca – Banska Bystrica – Ema - 23.9. @petulig tak som vas tam kocky pridala.dufam,ze som to naopak nenapisala 😀 😝

iwusca
31. aug 2010

@bobocka dobre si napisala 🙂

luppita
31. aug 2010

baby tak som asi prechvalila toho mojho prcka, ze o 20tej uz spi kazdy vecer, dnes ani za svet, este je hore a vobec sa netvari ze by isiel do hajan 😖

bobocka
31. aug 2010

@luppita tak mne misko sice zaspal,no dnes sme to aj my mali akcne.nie vsak koli malemu ,ale koli novim susedom.vypratavaju cely byt a zabyvavaju sa a zjavne partia do klubu MILUJEM CHER,lebo riadne cely vecer vypekali.ale tak,ako keby som to ja mala doma vypeckovane.pri tom sa nedalo ani telku pozerat ,nie to este spat,tak bobco poriadky siel robit.akoze hned stisili,ale aj tak.predtym tam byval sfetovany punkac,takze toto je predsa len zmena k lepsiemu aj ked...cher ? skutocne? 😀 😀 😀

luppita
31. aug 2010

@bobocka eee ze Cher, eee 😎 Ja osobne som hotova z nasho domu, su tu strasne tenke steny a pocujeme ked si sused len trosku pusti hudbu... a naj je ked ideme spat a je ticho, pravidelne pocuvame susedove nocne radovanky v posteli 🙂 ked si predstavim, ze aj nas moze (asi aj je) tak strasne pocut, ani nemam chut 😀

bobocka
31. aug 2010

@luppita 😀 niet nad tenke steny 😀 a co ?simpanz uz chrupka?

luppita
31. aug 2010

@bobocka hej isiel asi o pol 11tej ☹ dufam ze bude spat do 10tej minimalne 🙂 ale podla mna to preto, lebo je doma tato, dnes cely den boli spolu.... a fakt ze asi po 2 - 3 tyz co je doma cely den. Dokonca aj zajtra, tesivy sme obaja. Rozmyslam dnes, ze ci by sme si maleho nedali medzi seba do postele, po prvy krat 😎

bobocka
31. aug 2010

@luppita a preco ho chces dat k vam do postele?bud rada,ze ti v postielke spi.my sme mali maleho asi do 7mesiaca v posteli a boli mse radi ked si na postielku zvykol.je polmetra od nas,no neda sa to porovnat.ja si ho beriem rano k sebe ked bobco uz do roboty ide a spime este dake 3-4 hodiny spolu,ale na celu noc by som ho nebrala.a to mate riadne ,ze tatino vam takto tazko pracuje 😒 .chudak,mu musite riadne chybat a aj on vam ☹

luppita
31. aug 2010

@bobocka no ja som chcela s malym spinkat aj ked je tato s nami 🙂 zacholku nam vyrastie a uz to nebude take poddajne miminko... 🙂 Ked je tato aj na noc prec tak s malym spim, je to supe rano ked sa zobudi a vidi ma hned vedla seba... 🙂 a ja jeho samozrejme. Ach jo, ani si nevies predstavit ako nam chyba. je to hrozne, ale treba, ked teraz musi zarabat za dvoch ☹ Ale slubil ze zvolni tempo ked pojdem aj ja do roboty ...

bobocka
31. aug 2010

@luppita hm,je to super veru rano sa s drobcom prebudzat.ja to hlavne vyuzivam na lenosenie v posteli.nemusim sa postavit a prekladat ho,takto si ho pritulim a je 🙂ked bobco ide rano do roboty,tak na jeho strane spravi barikadu z vela vankusov a periny,aby misko z postele nespadol.je to mile.no zas daj pozor aby ste si ho takto na manzelsku postel nenaucili a nemali potom problem s oducanim.dve strany mince. a ty sa kedy do roboty chystats?

luppita
31. aug 2010

@bobocka no uvidim, ak tatik bude zvladat aspon tak ako doteraz, tak sa teda ponahlat nebudem, uzivam si matersku, najkrajsie obdobie v zivote. 🙂 Ale ak financie nepustia tak od januara , jak upravia ten zakon asi budem musiet ist. ☹
bezim ja sleep, tato uz je v posteli a ocakava ma. papa

bobocka
31. aug 2010

@luppita fiha,tak to uz dost skoro by si asi sla.no drzim palce,aby si nemusela a aby si mohla tie tri roky simpimu spolocnost doma robit 😉 dobru noc mamina.uzi si zajtra den so svojimi chlapmi 🙂

ribizek
1. sep 2010

@petraas - pozri, ak často cestujete, tak by som to kúpila. Viem, aké je to isť nabalená a ešte sa tam snažiť napikovať kočík. 🙂 Ale ak sa do jari nikam nechystáte, možno tak jednu jazdu, tak kľudne vydrž. Prípadne si skús pozrieť aj nejaké jazdenky. Golfáče sa síce viac "rozhegajú", ako šporťáky, tie sú pevnejšie, ale ja som raz natrafila na jednu pani, čo mala skoro nový golfáč a za dobrú cenu. Vraj malá tam nakoniec nechcela byť, len chodiť, tak ho nepužívali. Len škoda, že som už mala kúpený. 🙂 Ale, čo ti všakbudem radiť, sama najlepšie vieš, či sa vyplatí, alebo počkáš. 🙂

ribizek
1. sep 2010

@bobocka - no, presene, ako píše petras. Tiež sa nám dal takto poskladať, aleb obol pomerne široký. A predsa aj tie kolesá boli väčšie. A teraz, ked mám dvoch drakov a ideme na predlžený víkend v chladnejšom počasí alebo sme boli na dovolenke, tak to by sme museli brať asi aj nejakú káričku za sebou. 🙂 u nás to niekedy vyzerá, že sa asi sťahujeme, nie cestujeme. 😀

ribizek
1. sep 2010

@kacenkalm - peknú dovolenku. 🙂

ribizek
1. sep 2010

@petraas - tiež sa mi páčia tie druhé šatočky. 🙂 NO, o toto som ja "ochudobnená", ale ja som zasa maniak na detské knihy. 🙂

ribizek
1. sep 2010

@luppita - ja si tiež užívam to túlenie sa drobcov. Síce niektorí namietajú, že to by sa nemalo, lebo to, či ono, ale je mi to jedno. POznám veľa maminiek, čo si brali deti do postele a nespia s nimi do 15 rokov. 😀 Uff, som zvedavá, ku komu sa budú túliť vtedy. 😕 Niekedy, keď pomyslím do budúcna, tak by som z nich najradšej mala stále bábätká. 😀

achalteke
1. sep 2010

Ahoj holky, všechny vás zdravím, přes léto jsem nějak nestíhala.....u nás nic nového, Šimon už chodí tak je veselo 😀 zas nakouknu, pa pa

tinnka9
1. sep 2010

@ribizek to s tym balenim a cestovanim presne ako u nas, chodime jak stahovaci 😀 😀 😀 .
ja sa musim priznat, ja som si uz matusa "nastahovala" do manzelskej postele, lebo co dokazoval v postielke, to bola katastrofa! on sa budil na kazde buchnutie do mriezky, takze aj 10krat za noc pistal. akonahle presiel ku mne, ma sa kde rozvalit a spi o 100% lepsie. tym padom sa MM odstahoval do obyvky, ale kvoli tomu, aby nemusel spat na gauci, sme kupili poschodovu postel o nejaky ten rocik skor 😉 , tak spi so starsim synom v detskej 🙂 . So starsim to bolo tiez tak, asi v roku zacal spavat so mnou (ale to zas kvoli tomu, ze bol stale kojeny a budil sa aj 8-10krat za noc), ked mal cca 2roky, zaobstarali sme mu take to male lehatko, ktore sme dali vedla nasej postele. a po case sme mu urobili vlastnu izbu a bez problemov zacal spavat v nej. sice som vecer musela vedla neho lezat, kym nezaspal, ale naucil sa. vsetko pekne postupne 🙂. ja si tiez myslim, ze do 18-ky so mnou v posteli spavat nebude, preto si treba tie deturence uzit, kym su malicke. ale kazdemu dietatku vyhovuje nieco ine. keby mi spaval dobre v postielke, tak ho nebudem nasilu trepat ku mne do postele 😉

kathynka
1. sep 2010

@bobocka parada, ze si ten zoznam prekopirovala, teraz sa to fakt hodi 🙂 myslim, ze yoan je otuzilec jak kazdy francuz...on je v tychto kosach doma v dlhom body (v pondelok mal dokonca len kratke body) a dlhom tricku a ponozky a gate a ma uplne teple rucicky...a na von mal oblecene to iste, uz len jeden svetrik s kapucou dostal...
@petraas to mas pravdu, ze s babatkom sa ma chodit von za kazdeho pocasia (jedina vynimka je velmi prudky vietor)...my sme vcera boli doobeda v tom dazdi vonku...ja som musela na urad prace...a to sa proste neda s dazdnikom...tak som zmokla uplne najviac, ze poobede sme uz ani von nemohli ist, tak sme sli s clarisse do hypernovy na nakup a yoana sme prvykrat posadili do nakupneho vozika a mal z toho ohromnu radost...hned sa chytil rucky a usmev od ucha k uchu 🙂 ...robili sme riadne velky nakup a vydrzal tam bez problemov cely cas...
@weiya u nas teraz ficia drevene zvieratka...yoan ma taku malu ohradku aj s domcekom a nosi ich hore-dole a zvuky ho ucim (vobec to nejde, ale nevadi🙂)...a s loptou sa hrame - take to jednoduche, ze si sadneme oproti sebe a kotulame si ju...ruckujeme po celej ohradke, hrame sa na schovku, s hocicoho spravime hudobny nastroj, hlavne ze to dobre bucha (o nieco aj o seba)...

weiya
1. sep 2010

baby neska slabo konikujete :D

kathynka
1. sep 2010

@weiya sak pockaj do takej jednej v noci...potom sa to rozbehne 🙂

weiya
1. sep 2010

@kathynka de ja budem uz o jednej 🙂 hadam aj v risi snov 😀 😀 😀

tinnka9
1. sep 2010

Babyyy, Mato ide zajtra do novej skolky a ja uz v strese ☹ . Drzte nam palce, aby sme to rano zvladli bez slz 😉

weiya
1. sep 2010

@tinnka9 neboj, zvladnete 😉

weiya
1. sep 2010

@tinnka9 f´drzim palce aj na nohach 🙂 😀

ewwe
1. sep 2010

baby u nas kosa jak v rusku, ja som obzerala mikiny ale asi zacnem normalne ze vetrovky pre malu 😅
inak po ockovani uz ok, ani teplota

bobocka
1. sep 2010

@tinnka9 neboj nic.ked stresujes,tak to bude fajn 😉.zo zasady to tak byva 🙂 ale kazdopadane drzim palce 🙂 @kathynka no aj my vozime miska v nakupnom kosiku a veru riadne sa v nom vytiesa.no stalo sa nam,ze sa uz aj postavil a kadejake polohy tam hadze 😀 tipek maly. 😀 o bude zajtra.ak tiez takto zle,tak v piatok k doktorke zbehneme . inak dnes boboco malemu topanocky kupil.stylky neskutocne 😉.on sam ma take podobne 😉 zajtra rano ich berie bobco k doktorke na schvalenie a ak ona povie,ze su ok,tak si ich nechame 😉.podrazka je taka typicka ako na tychto detskych teniskach.pevna,no da sa pekne ohnut,ale aj tak chcem nazor doktorky na to 😉 ale akoze nova kolekcia,cena riadna.nim 2 tyzdne si maso doma nedovolime a na granadiri fungovat asi budeme 😀 😀 😀 (samozrejme myslim seba a bobca,misko masko mat bude 😉 )

tinnka9
1. sep 2010

@weiya diky @bobocka tiez dakujem, snad to bude OK. zajtra napisem. inak tenisky su uuuzasne, vidim, ze aj misulkovi sa pacia 😀 . a s tym granadirom si mi normalne chute narobila, v piatok bude asi na obed 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre