V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petrajurinova
11. dec 2009

Bibi, Isinka je zatím plně kojená a doufám, že to tak zůstane. MM je dost a zatím není problém odstříkat dávku do flašky pokud od ní potřebuju odejít.

marketka.27
11. dec 2009

emo, už to trvá třetí týden a je to čím dál horší, včera jsme utíkali z procházky domů, protože plakala úplně hrozně, rudé fleky po obličeji, slzy jako hrachy ... já se na to nemůžu dívat, má hlad, tak dostane najíst. Mlíko mi teče dobře a mám ho dost, ale zasytí ji jen na pár minut.
Tak já padám, jedeme na ten nákup.

mauik83
11. dec 2009

my taky plně kojíme, když jdu pryč, mám zamraženo v mrazáku skoro 2 litry 🙂

nene, to nestíhám, domů přijedem v 1 ráno, bude tu ještě někdo??? 😀

aktekram
11. dec 2009

mauik: a už si zkoušela to mlíko z mražáku Nelince dát???

mauik83
11. dec 2009

akte - jj, má ho každej pátek 2x 😉

aktekram
11. dec 2009

u nás ho Petruška plivala, a když jsem ho ochutnala, bylo pěkně hnusný, takže všechno mlíko šlo vylít do dřezu. Ale je fakt že to bylo mlíko z prvních 14 dní po porodu, co jsem ještě Peťku neměla doma

ivca08
11. dec 2009

Emus, to bude jen pocit, ze ti tam spatne tece. Ja ted kojim po 2 hodinach prakticky porad z obou a i kdyz mam pocit, ze jsou skoro prazdny, kdyz mu je strkam, tak jak zacne tahat, tak se druhy samo spusti a tece, takze tam asi neco bude. Hlavne kdyz se zacne odtrhavat a zmacku, tak primo vystrikne, takze tam je, jen uz to tece pomalu a to ho rozciluje.

Ale dokrmu se vyhybam - mam strach, ze by pak to mlicko ubyvalo a ubyvalo. A rikam si, ze nic ho nemuze pred chripkou ochranit lip nez kojeni.

emamamamu
11. dec 2009

no ja myslim, ze Dorku jednou za dva tydny UM nezabije..a co ji nezabije, to ji posili...😀
kdyby mi slo odstrikat, tak jasne, ze odstrikam, i kdybych to mela delat hodinu..ale nejde, tak nejde..se neposeru 😀 😀
a jestli neprestane prset, tak se ze me stane hospodynka a to je muj konec☹

rpinguin
11. dec 2009

ema, jasne, uplne to chapem, ved chod si uzit ak mas kam a s kym 🙂 moj okruh znamych je bud bezdetny alebo vytazeny, takze ani nemam kam poriadne chodit 😠 Ale buduci tyzden sa dohodnem s kamoskou na sushi, aj ja chcem vooooon. Inac nejaka didza ma akosi nelaka vobec 😀 No jo ...stari klepe na vrata 😝

Market, to mas fakt zvlastne s tou Karinkou, asi budes muset fakt dat umelac. Je to zahada, ze mlieka mas dost, ona furt pije a napriek tomu neni ziadny macek...no fenomenalne 😀 A co chcete v Polsku nakupovat?

Akte, ja nemam problem dat mlieko z mrazaku, doma mam vsezravca asi. Petrus v tom radsej okup a nevylievaj to.

Boli ma hlava, do hajzlu 😠

bibi78
11. dec 2009

petra, ja sa chcem tiez vyvarovat UM, aby to moje neslo uplne do kelu. ale myslim, ze viem, o com pise
market, ja mam to iste s malym, ale zatial iba vecer. stale chce jest a nevie sa dojest, az do polnoci 😖
tiez je dobre vypaseny, tak neviem cim to bude...

inak, ten dnesny spanok, z ktoreho som mala taku velku radost - 45 minut. a teraz opat tuhy pri kojeni, ale stale taha. 😀 to ma dobre vymyslene. co bude stracat cas, jednou ranou zabije 2 muchy - napapa sa a rovno si aj pospi... 😀

bibi78
11. dec 2009

ping, mna manzel tiez stale posiela von, ze on bude "kojit" z flasky, ale v mojom okoli su zase iba same maminy a ich to von vobec nelaka... su to take tradicnejsie slovenske typy domacich zienok... ale ja som si uzila vsemoznej zabavy doteraz, takze mne ten imidz zienky domacej zatial nelezie na nervy... uvidime dokedy 😀
skor by som si sla urobit vianocne nakupy, to ma vzdy bavilo, lenze s malym je to ine, navyse nechcem teraz do nakupnych centier s nim chodit, pokial to nie je nutne...

emamamamu
11. dec 2009

ping cigosi jsou nejelspi diskoteka..😀 to vetsinou koncime s kamoskama bose na parkeu a trepeme se jak pri epileptickem zachvatu..snad mi nezhorkne mleko..😀
kamoska mi nakonec prinese z porodnice nejake um, ktere uz je pripravene, nebo co...pry ve sklenicce..no to jsem zvedava..😅 a az si pujdu zaplavat, tak bde F jezdit s kocarem pred bazenem a to mala nebude chtit jist..🙂 jen abych to stihla jeste do jejich osmnacti..😀

natali1401
autor
11. dec 2009

no mala dnes zaspala nieco pred 11tou a zobudila sa o pol3 😀 paradicka..tak som si schrupla s nou ...ale zas nie cely cas.. a ja tak pocas dna nerobim skoro nic hehe..nemusim varit ani upratovat..jedine tak nasu izbu..prala som minule uz to len pozehlit..to ma caka dnes vecer..a uz musim malej poskusat veci co neodnese a podavat do spacebagu.. a inac ja uz sa tesim na to ked si dam vinko a skocim niekam s kamoskami von..uz sa neviem dockat 🙂

majamisutka
11. dec 2009

My dneska byli asi hodinu a půl venku a zas tak hrozně nepršelo, celkem se to dalo 😎 pak jsem dala dospat Domíka na balkon a spal tam ještě hodinu, takže paráda 🙂
Teď zas na chvilku usnul a večer budeme plavat ve vaně 🙂

Holky, co je to HA? 😅

Emo a co takhle kdybys každej den něco odstříkala a pak bys měla zásobu pro Dorku?

Jinak já jsem nervozní , když nechávam kluky doma somotný, když jdu jen na chvilku nakoupit, tak si myslím, že bych si ani žádný mecheche ani neužila.
Jak Domča je na mě závislej, tak i já na něm 😅

lynn77
11. dec 2009

majo, pravdepodobne hypoalergenni nutrilon 🙂

majamisutka
11. dec 2009

aha, Lynn, že se ptam, ale koukla jsem k tobě do alba a proč tam máš víc fotek plínek než Laury? 😅 😀 😅

ivca08
11. dec 2009

Tak mame za sebou prvni hysteracek pred usnutim ☹ Fakt bomba, ve velky posteli u prsa pohoda a jakmile se zada dotkli postylky, tak řev a nepomahalo ani noseni, proste řev! Napor na nervy - a prej, ze se to po trech mesicich zlepsi. U nas zatim pozoruju s usinanim zmeny k horsimu ☹ To jsem ho tu zase pochvalila, ze vecer usina v postylce sam, takze ho az do sta let budu uspavat ve velky posteli u kozy 😀 😀 😀

aktekram
11. dec 2009

lynn: ty plínky co máš vyfocené, jak jsi s něma spokojená?
Mě je koupila tchýně k mikuláši, a jsou hrozný, přijde mi to jako igelit, na zapařeniny jako dělaný a přitom stojí 179 Kč a ty zelený tesco plínky stojí 199 Kč. Přidat dvacet korun a takový rozdíl.

lynn77
11. dec 2009

😀 😀 😀 majo, akte 😀 😀 😀

no holky, ja jsem je tam dala na chvili pac jsu fakt hrozny, poslala jsem koupit manzela pro fialove tesco plinky a prinesl tohle, mne prisly jak igelitove gatky, tak jsem s jednou holcinou resila, jestli ji vyhovuji a zjistily jsme ze se bavime o uplne jinych, pac ja nevedela, ktere jsou ty "fialove" 😀 😀 😀

majo, ty si hrozna spionka a fotky Laury tady nechci mit, tak si vystavuji plinky, asi je odnesu do kojenaku nebo nekomu podaruji 😉 akte, nechces 🤐 😀 😀

aktekram
11. dec 2009

lynn: mám dva balíky a taky vymýšlím co s něma, jak to může někdo koupit. A to asi dva jsou ještě schované jakože pod stromeček

emamamamu
11. dec 2009

maji tebe UM trapi asi vice, nez mne 😅 😅
a ktere pliny? Tesco?

aktekram
11. dec 2009

bílé s modrým olemování, lynn už ty fotky stáhla aby jsme se všechny podívali 😀

emamamamu
11. dec 2009

no prave ze uz tam nejsou...😅
nam docela vyhovovaly ty Tesco zlute (?) 1..ted mame Huggies, je porad jeste akce na tu velikost 1..takze vychazeji na stejnou castku, jako Teskaci..
ale nejlip ji je nahate🙂

majamisutka
11. dec 2009

emo asi máš pravdu, no já nejsem zastáncem UM 😅

emamamamu
11. dec 2009

maji ja taky ne...ale ja ji ho nechci davat porad a misto kojeni chodit parit🙂 ja chci jit proste obcas do kina, cvicit, nebo jen tak se nekam sama projit🙂 a jina moznost proste neni

lynn77
11. dec 2009

tak jeste pro zajemce, tesco pliny, tyhle nekupujte 😝

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

zitra to stahnu 😉

leonina
11. dec 2009

Emo a kojíš v noci? Já odstříkávám o půlnoci a ten den když vím že budu odstříkavat tak se snažím vypít minimálně 4 litry abych měla hodně mlíka, jinak je to taky bída s nouzí. Ale kojím naposledy v sedm večer a pak až v šest ráno

majamisutka
11. dec 2009

Leo a to ti malá vydrží spát celou noc?? 😕 Já chci taky spát celou noc. My pořád vstáváme po 3 hodinách 😒

leonina
11. dec 2009

jj naposled kojím v 7 a pak až ráno a spinká celou noc, ale už od porodnice, jen v šestinedělí jsem párkrát vstávala ve dvě nebo ve čtyři ale jinak spí, doufám že to nezakřiknu 🙂

aktekram
11. dec 2009

u nás krmíme v 20 hod a pak až ve čtyři, taky spinkáme dlouho
Když nakrmím třeba až v 23 hod vydrží až do 7 ráno 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre