V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
22. dec 2009

nejvíc se mi líbí emma 😀 http://blog.tendercargo.com/wp-content/uploads/...

ale opravdu 🙂

pospecka
22. dec 2009

maja: to je pěkný.
U mě jednoznačně vyhrálo toto, ale pár minut před koncem aukce se mi sekl PC, to jsem i obrečela. 😅 😅 😅
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&it...

majamisutka
22. dec 2009

pospec já ti přemýšlím, že si asi vyberu nějakou pěknou látku s pěkným vzorem a našiju si to na Beco a budu mít original 😀

pospecka
22. dec 2009

maja: to jsem taky přemýšlela, že si koupím to černý a něco na něho nažehlím, třeba Mickey Mouse. 😀 😀 😀

majamisutka
22. dec 2009

moje dítě skoro celý den prospalo, to jsem zvědavá co bude dělat večer 😀 😅

majamisutka
22. dec 2009

tak výborný ted se probudil, v době když by měl jít spát. 😠

aktekram
22. dec 2009

Naše poradna:
Vážíme 6300g, měříme 65cm, jsme zdravé a naočkované druhou hexa vakcínou. Můžeme si zajít nechat píchnout uši pro naušnice na ORL.
Žádanku mi na neurologické vyšetření nedala, protože to není třeba. S rehabilitacemi mám vydržet, ale mám si je přizpůsobit na naše možnosti. Určitě kdyby se jim až moc na rehabilitaci nelíbila, tak by nás tam poslali oni. Doktorka mi řekla, kdyby nevěděla že měla Péťa nízkou porodní váhu, tak by nás ani cvičit neposílala, že se přiměřeně vyvýjí. Stačí když budeme cvičit jednou denně, aby na rehabilitaci poznali snahu a ne bojkot. Jsme dobře prospívající 4měs. miminko. (přesně to jsem chtěla slyšet 😀 😀 )

S úklidem jsem začla a velmi brzy skončila, okna jsem myla než přišla Petruška domů z porodnice. Papíry do linky mám nakoupené, ale zatím tam nejsou a letos ani nebudou. Manželovi rodiče jsou sběratelé, to znamená že koupí cokoli nejlépe 2-3 kusy a uskladní to ve svém svoupokojovém bytě, a pěkně to skládají na sebe a až je toho hodně přikryjí to dekou aby se na to neprášilo. Čeká na nás 12-ti leté zpívající kačátko, chodítko, postýlky mají pro jistotu 2 (dřevěnou rozloženou a cestovní), prý kdyby u nich Petruška někdy spala.
To nebude dřív jak za 4 roky 😅 (doufám). A když srovnám náš byt a jejich tak my máme fakt vygruntováno o 1000%. Nehrotím to, radši si hraji s Petruškou a Julinkou (naše 15 měs. neteř)

bibnka
22. dec 2009

Nazdar.

předně Šimonkovi vše nej k prvnímu svátku 😵

my jsme dneska měli fakt hoňku. Ráno si Robinek samozřejmě zkřivil ty nové brýle, takže jsme přes celé město letěli do optiky. A potom podepsat tu šílenou hypotéku a dojeli jsme v sedm. Koupačka, večeře, znáte to.

Ale dočetla jsem.

Tomášek drží už hlavu perfektně sám, takže nepřidržuju ani nejistím a ani nedržím při zvedání z podložky. Nosí se nejraději v poloze na stojáka, ale já moc nenosím 😅 😅 😅 . Mu stačí když s ním mluvím.

Musím pochválit holky šokovné, Petrušku a isinku, jak krásně rostou 😵 😵 . Pokud se někdo ptal na UM, dvojka se dává až s prvním příkrmem nejdříve od 4. měsíců.

Vánoční úklid: mám umyté okna a linku, jinak bordel jak v tanku. Upekla jsem perníčky, které jsou snězené, takže: Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátele...ježííííííš, já se těším 😉 🙂 😀

aktekram
22. dec 2009

Když už jsme u toho předhánění a "soutěžení" 😀 😀
míry vašich miminek jsou super, myslím že budete vždycky o kousek od nás, na druhou stranu, které z miminek narozené v září za 4 měsíce přibralo od porodu 4,5 kg ????????? To přece to naše 😀 😀 😀

aktekram
22. dec 2009

Dneska asi už všechny spinkáte tak dobrou......

majamisutka
22. dec 2009

ANO Šéfe! Dnešní díl mě fakt pobavil 😀 😀

zuzka84
23. dec 2009

ahoj holky,
moc uz sem nechodim, ale treba si nekdo vzpomene 😉
Chci vam vsem a vasim detickam poprat krasne vanocni svatky a do noveho roku jen to nej . a predevsim zdravi.

Akte - ja teda myslim ze vase vaha je uplne neuveritelna 😲 , jako o nejakych 6kilech si nechame zdat 😀 . Danik vazil ve 3 mesicich 4,7kg , ted ma 5,3kg , a to mel porodni vahu 3,6kg 😀 . Porad vypada jako novorozene miminko, alespon mi to vsichni rikaji.

mauik83
23. dec 2009

zdar, máme fofry, tak jen krátce:

dnešní poradna: 6.170 g, 64 cm 😀 1. dávka hexy (snad nebude hicovat, ted má 38°C bez odečtení) a za 2 týdny jdem na pneumokoka. Jinak jsme zdraví, akoáít nijak nezkoumala, jak Nela drží hlavu a tak, tak nevim, no, ještě úplně sama nee, ještě se jí trochu bimbá... 😀 😅 tak snad to doženem 😲

dočetla jsem vás, chtěla reagovat na spoustu věcí, ale už moc nevim,.. 😠

vánoční úklid - moc neřešim, běžnej provozní... 😀 mrchu nemám, 2x byl ale planej poplach... koupili jsme si v akci huggies 😀 Vánoční nákup jsme taky zvládly... záclony neperu neb nemáme - zítra (už dnes vlastně) si jdem pro ně do krámu a pověsíme je... mám suchý ruce, sakra... a zítra musim udělat kotel salátu 😀 a koupit dárek manželovi 😀 😀 😀 😀 zase jsem na to měla fůru času 😀 dnes ráno na váze - jsem na svých předtěhu kilech 🙂

brou 🙂

marketka.27
23. dec 2009

Ahoj, dnes jdeme na neurologii, očekávám, že nám řekne, že jsme úplně OK (aspoň podle mne už jsou všechny běsy pryč) a budeme mít klid🙂 Tak nám držte palce🙂
Ještě musím koupit taťkovi dárek.
Pospecka, včerejší debatou o našich drahých polovičkách jsem to asi přivolala, včera suprovní scénka, ale díkybohu za ni, aspoň přibrzdím s přípravami. Takže nebude: zdobení cukroví (bohužel už ale většinu mám), vánočku péct taky nebudu a nepečené cukroví taky, ne, už to letělo do koše 😀, dále mi zbyly asi tři kila chvojí, taktéž udělají radost někomu u popelnice, už nic dalšího tvořit nebudu. Já to přežiju jedny Vánoce i bez rozvěšeného jmelí a zvonečků a blbostí. Obalím kapra a udělám salát. A to jsem mu ještě chtěla ulehčit okna a umýt je aspoň zevnitř, aby toho neměl chudáček moc. Takže dnes budeme pouze uklízet, když je to pro mého milého ta správná vánoční atmosféra, mně je to jedno a Karinka je ještě malá, takže jí je to dva. Šťastné a veselé 😀 😀 😀

achalteke
23. dec 2009

S tchýní jsem promluvila a pohoda...
Záclony taky neperu neb nemáme 😀 😀 😀 😀
A dneska jdeme dělat svatou rodinu a Šimon Ježíška 😀 😀 😀 😀

petrajurinova
23. dec 2009

Dobré ráno. Dneska budeme mít fofr, musíme toho hodně stihnout, tak nevím jestli se sem ještě dostanu a zítra se sem nedostanu stoprocentně.
Takže vám všem přeju Hezké a klidné vánoce 😉

A co to musíme vlastně dneska všechno zvládnout - zajít doložit peníze Bastíkovi na stavebko (má ho uzavřené jinde, než já s manželem a Isinkou - manžel byl aktivní a uzavřel to tehdy na prvním místě které potkal po cestě z porodnice 😅 ). Dokoupit zbytek zásob na svátky (nějaké pečivo, mlíko, salámy a podobně). Upéct vánočku, uvařit polívku na zítra, udělat salát, vytáhnout a osprchovat stromeček, nachystat ozdoby, vyluxovat, vytřít, no a ještě tisíc a jednu drobností 😅

Akte, kdyby měla Isa přibrat za čtyři měsíce tolik co Petruška, tak by z ní bylo slůně 😀

aktekram
23. dec 2009

Dobré ráno, tak to já mám dneska pohodičku. Salát mi doveze tchán, cukroví co jsem stihla je uděláno víc už rozhodně dělat nebudu. Trošku poklidím, vysaju.
U nás už po sněhu ani památky tak vyrazím s Petruškou někam na procházku.

Všem přejeme krásný štědrý den a poklidné vánoční svátky (těm co už nepřijdou), jinak budu online a nahlížet, tak snad nebudu jediná 😀

ivca08
23. dec 2009

Taky vsem šťastný a veselý 🙂 🙂 🙂

Akte - jste fakt rekordmani. To je moc dobre, ze to takhle dohnala, je to sikulka. 🙂 🙂

Zuzka -vbud v pohode, nas prdolka je taky drobnej. Ma ted 5,30 a neni to nic vyjimecnyho, doktorka je spokojena. To jen taky je to samej obrik 😀 😀 😀

No a jinak my jsme dostali prvni darecek od jeziska - rymu jako prase 😠 😠 😠 Chudak malej pekne chrci, ale nastesti docela spinkal, nevyspali jsme se jenom my, protoze jsme ho furt poslouchali ☹ Tak doufam, ze to zvladne, chteli jsme jet 25. k nasim, ale v tomhle stavu s nim 120 km nepojedu ani omylem. Odmitam riskovat, ze mu to zase sleze na plice. Asi jsem zbytecne ustrasena, ale ten jeden zapal me fakt stacil ☹ Uz je mi jasny, proc byl vcera tak uknouranej, chudak 😒

kasenka228
23. dec 2009

Holky, uz se sem asi moc nedostanu, tak preju vsem vesele Vanoce, bohateho Jeziska a hodne zdravi do pristiho roku!

rpinguin
23. dec 2009

zeny, nestresujte sa tolko s tymi pripravami a pucovackami, ved po Vianociach to zasa bude vyzerat ako predtym 🙂
market, dobre si urobila, dufam, ze vymena nazorov aspon k niecomu viedla, drzim palce na neurologii, ale vsetko bude fajn!
ivca, skore uzdravenie!
akte, neboj, aj ja budem nahlizet 😉 a uz na novom 😵 😵 😵
ema, si ma potesila, ze je to lahsie ako windows, uz sa teda tesim!

majte sa fajn, ja mam upratane skoro stale (hahaha a okna neumyvam), takze ideme niekde na vylet, kedze uz mame zimne gumy na aute,
caves

petrajurinova
23. dec 2009

Tak ještě se sem snad v průběhu dne párkrát podívám. Vánočku mám upečenou, polívka bublá na sporáku, salát chybí už jenom dochutit. A spořitelnu a nákup zvládneme snad během odpolední procházky.

Holky, už se vám děti otáčejí ze zad na bříško? Naší Isabelce se to dneska už 2x povedlo - zvládla to úplně sama. 😎 😎 😎 . Koukla jsem do Bastíkovy knížky a zjistila, jsem, že on to zvládal teda o dost později, holt holky jsou asi šikovnější 😉

majamisutka
23. dec 2009

Klidné a štastné Vánoce všem

aktekram
23. dec 2009

Ivca: náš dárek jsme dostali včera od doktorky, naočkovala nás druhou hexou a my opět od rána máme teplotu 38,2°C 😖

Rping: super

majamisutka
23. dec 2009

Mám velkou radost, už mam konečně beco, které se mi opravdu líbí 🙂

Akorat co říkáte tomu, že ty beca se půjčujou a pak si vlastně člověk koupí věc, kterou už někdo nosil a stojí takový prachy?

A dneska mam narozeniny, už mi je čtvrt století 😅 .. tedy ještě ne, až těsně před půlnocí 😀

aktekram
23. dec 2009

maja: tak to ti přejeme vše nejlepší, hlavně zdravíčko

ewwe
23. dec 2009

maji vsetko najlepsie

ja mam zajtra meniny

tak vam vsetkym prajem krasne vianoce s miminkami, a pevne nervy, aby ste sa nezlostili pri blbych poznamkach navstev a mudrych svagrin 😝

aktekram
23. dec 2009

Holky když máme po očkování celý den teplotu a ještě pořád stoupe, máme 38,4°C bez odečtu, můžu už Petrušce dát čípek paralenu pro úlevu??? Nebo počkat??? Úplně mi ji je líto, když ji vidím že není ve své kůži, je unavená, hodně spinká, pobroukává.

tlenka
23. dec 2009

ahoj aktekram... my ked sme boli na ockovani, tak mi doktorka predpisala detsky sirup panadol baby, tiez mala nasa alex teploty 38,2 bez odpocitania, dala som jej 2,5 ml jednu davku a dalsiu o 6 hodin zas... taktiez mi sesternica odporucila, ze hned ako dojdem z ockovania, mam dat studeny obklad a o 3 hodiny vymenit, tak som to takto 3x vymienala /namocila som vatu do studenej vody, dala na nozicku a olepila leukoplastom/.. teplotka nam pekne presla... ale tiez bola cely den taka nepokojna a spinkala

aktekram
23. dec 2009

když nám se teplota ukáže až druhý den, nám byli doporučeny čípky paralen 100.

mauik83
23. dec 2009

akte, mě dr. říkala srážet teplotu, pokud naaměříš 38,5 bez odeču, tak bys asi Petrušce mohla dát čípek, tu desetinku bych neřešila!!! ať se berušce uleví 😉 my měli po včerejším očkování v noci 37,5 po odečtu, tak snad už budem ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre