V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bodkakroneisl
19. nov 2009

Nepochopte ma zle, ja sa snazim, aby som bola stale v pohode pred nim a myslim si, ze aj som, ale to dietatko to akosi vyciti ☹
Kazdopadne od minuleho tyzdna uz pasieme celkom slusne koniky, s prdikmi problem nemame, samozrejme si potrebujeme sem tam poplakat, hlavne ked sme unaveny a kojime..v noci 3 x
Kasi alebo Maji prosim vas ako to urobite zajtra v parku, ked bude treba kojit? beriete odsate, alebo tam nakojime?

majamisutka
19. nov 2009

bodka a z které části prahy jsi?

majamisutka
19. nov 2009

nakojíme nakojíme, nějaké místečko si najdem 🙂

majamisutka
19. nov 2009

i na lavičce venku to jde, že jo emo 😉 😀

kasenka228
19. nov 2009

jojo, nakojime, my jenom kojime, jina moznost neni 🙂
Jinak v pohode, myslim, ze skoro kazda z nas toho ma obcas plny brejle 😉 Ja tedy ano, nase Terezka je docela uřvánek a obcas je to vycerpavajici, takze chapu...

kasenka228
19. nov 2009

no ma byt hezky, tak kdyz bude nejhur, tak se budeme ridit heslem Emci, dovolim si citovat: Dobry den, kozy ven. 😀 😕 🤐

majamisutka
19. nov 2009

😀

lynn77
19. nov 2009

😀

kasenka228
19. nov 2009

😀

lynn77
19. nov 2009

tak uz jsem si taky nasla spoj 🙂

bodkakroneisl
19. nov 2009

uz si predstavujem samu seba, a s krizami holymi..neviem totizto kojit decentne, aby mi nebolo vidno pupok 😀
este pred tym pojdem s malym na kontrolu ku Dr. lebo mal hnisave ocko 😖
Inac Maji som z Prahy 8

bibnka
19. nov 2009

Holky,

já mám spoj vlastním automobilem. Bude to adrenalinová jízda, ale už se na vás těším. Taky počítám s kojem na lavičce u mě ještě jako bonus s hlídáním druhého syna.

Bodka:vítej, zítra se poznáme 😉

Holky, už se na vás těším, přes net to vypadá, že jste moje krevní skupina, tak vás moc ráda poznám naživo.

rpinguin
19. nov 2009

zeny aj ja chceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, no co smola, som daleko 😠
bib a ty si este zenske nevidela? som myslela, ze si bola tiez v Cikhaji, ci to bola Petra, ze?

Pospec+Peta, diky ta tie ockovacie plany. Nechapem, preco sa to vola hexa, ked vy ste vymenovali 5 a ja zasa 7 😀 Ale je to podobne az na to TBC, co tu nedavaju vobec. Matilda vsetko zvladla predvcerom a dodnes ziadne vedlajsie ucinky, tak som rada. Asi by som sa bala, ze keby som nedala, ze by sa prave vtedy mohlo nieco prihodit.

Ozi, kde je emusa? Dnes som ju tu este necitala ☹

bodkakroneisl
19. nov 2009

Tak my uz spinkame-aspon teda dufam, ale chuvicka je ticho 🙂
Ja pojdem tramvaji 17-tkou, kde presne sa zajtra stretavate? a tie co necestujete autom, pomaha vam niekto do tramvaje prip.busu alebo metra? ja si chcem pockat na tu nizkopodlaznu tramvaj..

petrajurinova
19. nov 2009

Rping. Hexavakcína obsahuje očkovací látky proti 6 nemocem - Očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, dětské obrně, haemophilu influenzae typu B (způsobuje těžké infekce dýchacích cest), virové hepatitidě typu B

Ema něco psala o tom, že pojede domů do Třince, tak možná už odjela.

kasenka228
19. nov 2009

bodka, ja jsem si nasla radsi nizkopodlazni spoj, na pomoc druhych radsi moc nespoleham, i kdyz v pripade potreby bych se nebala si o ni rict

kasenka228
19. nov 2009

a my nespinkame, kolem osme hodiny si dala pul hodinku, ted ji ma Michal v ruce, je nakojena, prave prebalena, a hystericky rve... a ja si tady sedim, a delam, ze nic neslysim, a cekam co tatinek udela.... zatim ji rika: teda, ty vydrzis, ty jsi Taft 😀 😒 🤐

majamisutka
19. nov 2009

tak se sejdem třeba tam u konečný tram?

majamisutka
19. nov 2009

až do Třince? to teda, to je ale dálka 😲

kasenka228
19. nov 2009

kde to je ta konecna? tam jakoby uz u/v parku?

bodkakroneisl
19. nov 2009

Maji myslis tu konecnu co je akoby u toho planetaria?
No ja v chuvicke pocujem, ako dudle ako o stosest 🙂
Bibin dakujem, tesim sa na vas...mne priatel hovoril uz davno, aby som vam napisala, ale zo zaciatku som to mala dost rizikove tehu a nechcela som vobec s nikym komunikovat-teraz to znie drasticky, ale proste traja lekari sa vyjadrili v 3 tt, ze gravidita vylucena, bola som v nemocnici, robili mi rentg.brucha, brala som troja antibiotik atd...no a cele tehu strach ako to dopadne..a nas maly je chlap ako hora..
Kasi aj u nas to je tak, ze ked je priatel doma, tak sa stara o maleho, chce mi to odlahcit,ked ja som s nim cez tyzden, tak ma cez vikend necha spinkat, vytiahne mlieko z mrazaku a je s nim von na prechadzke..spolu im to strasne pristane..a min. tyzden ked bol prec, tak s nim Danik kecal cez telefon, jeho oblubene slova su eua aua, hau hau a ked je unaveny tak eja eja 😀

majamisutka
19. nov 2009

Kasen, no ja ani nevim, co ti na to mám říct.
Já si to mateřství užívám, spíš jsem víc unavená péčí o manžela 😀
Jako Domík je fakt hodnej. Já už jsem zavedla režim vykoupat, napapat a okolo osmé ho ukládám do postýlky, pohladim ho, pusinku, pustim kolotoč zhasnu a on za chvilku usne. Je zlatej. Občas třeba křikne, že mu vypadl dudl, tak do ložnice parkrát přiběhnu, ale jinak pohoda.

Jinak ja o tom mluvila Bodka, ono to dítě asi taky vycítí, jestli jsou rodiče v pohodě, ale chápu, že to není jednoduchý, když je člověk unavenej.
My se jednou začali hádat a malej začal fakt řvát, cítil to.

Já nevím, čím myslíš, že to je? Nejste v pohodě? Nebo jí něco trápí, bříško? Nebo se třeba cítí osamělá a potřebuje cítit lids. dotek, nebo chce mít naopak klid. Nějakou příčinu to mít musí né?

majamisutka
19. nov 2009

nebo před hlavním vchodem u Výstaviště, jak tam jsou ty fontánky?

kasenka228
19. nov 2009

no tak to bude asi tam...
Bodka, no tak to mas super, ze az takto ti pomuze, asi to taky tak zavedeme 😉
No nic, slysim plac z postylky, jdu to omrknout....

kasenka228
19. nov 2009

majo ja nevim, ja myslim, ze docela v pohode jsem, jako unavena to jo, ale nejak nervy nemam, ja proste verim, ze to prejde... jasny, ze nevis co mi na to rict, ja ani necekam nejake rozlusteni, ja to tady tak proste jen komentuju, licim jak to u nas vypada....ja se uklidnuju tak trochu tim, ze to ma asi po me, mamka mi rikala, ze jsem taky porad rvala, no a ted jsem (snad) celkem normalni....

kasenka228
19. nov 2009

majo, treba je pricinou proste trimesicni kolika... u nas taky vykoupat, napapat, do postylky... rev....

majamisutka
19. nov 2009

Já taky nebyla moc klidný dítě, takže Domča v tom určitě po mě není 😀
Ono se to srovná, neboj 😉
Muj muž byl klidný dítě, no a teď...... 😅 😀
Nám to třeba Domča předvede v pubertě a no a vy za to zas bude mít zlatý hodný dítě 🙂

bodkakroneisl
19. nov 2009

Kasenka to musi byt na palicu, ja sama si myslim, ako to zvladam v pohode a musim vyzerat jak debco, lebo sa snazim na maleho stale usmievat aby bol v pohode, ale on to naozaj vyciti, ked nie som ja a to si myslim, ze ano..ale zistim, ze nie az ked pride priatel, ze az vtedy sa uvolnim a po celom tyzdni na mna vsetko tak dolahne, ze cez vikend nevladzem chodit ☹ nastastie oni to zvladaju super chlapi spolu..
my ked sme sami dvaja, tak ho nosim na rukach, rozpravam mu neustale a melem uz fakt chujoviny, lebo neviem co dookola rozpravat..niekedy ked ziape tak sa ukludni,ked nanho rozpravam zvysenym hlasom, tak sa zapocuva-zajtra Ti to ukazem, aby si si nemyslela, ze nanho ziapem 🙂 a niekedy ked place od unavy tak sa mu paci, ked mu zviazem ruky plienkou (inac by s nimi furt metal) a rozpravam mu sepotom do ucha..no ale trva to aj 5-10 min.kym sa ukludni..pri nom som sa naucila, resp. ucim sa trpezlivosti 😅

majamisutka
19. nov 2009

bodka a přítel s tebou nebydlí? nebo má práci mimo?

bodkakroneisl
19. nov 2009

fontanky neviem,kde tam su, ale spytam sa..ja v Prahe byvam 4 mesiac z toho tieto dva mesiace som sa skoro nikde nedostala, ale Stromovku si pamatam, lebo pred 3 tyzdnami sme sa tam boli prejst a viem, ze od nas tam chodi 17-tka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre